» »

kako plačati (paypal)

kako plačati (paypal)

amigo_no1 ::

Grem lepo po vrsti.

Iz ZDA bi rad kupil nekaj video dvd-jev (sem v Slo).Potem ko sem izbral dvd me vrže na paypal.com, kjer hočejo (med drugim) tudi številko kreditne kartice, ki pa je nimam in si je ne grem rihtati zaradi enega samega nakupa.Googlam za "moneybookers paypal", "virtual credit card" in me čedalje manj jasno kaj in kako... Če kaj pomaga imam e-bančništvo pri eni slovenski banki (ala Klik).Kot razumem moram nekako nekje dobiti virtualno kreditno kartico, nanjo nakazati znesek za nakup in jo potem vpisati v paypalovo okence.

Kako naprej?
  • spremenilo: amigo_no1 ()

Volk| ::

Ja, moras met paypal racun, ce ga nimas pol poglej se za druge možnosti ki jih podpira.
Ali pa najdi enega, ki ti bo plačal prek paypala. Jaz ga sicer mam, ampak jaz želim denar v naprej...ce imas telko zaupanja
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

amigo_no1 ::

Paypal racun imam, kje dobim številko kreditne kartice ?

XsenO ::

Ehmm tvoja banka ti jo da?
1 + 1 = 1

Volk| ::

Ce imas paypal racun pol moras vedet kako zadeve laufajo! Če si si vsaj malo prebral kaj tam pise na paypalovi strani.
Ali mas na novo odprt paypal racun? Pol moras "registrirat" tvojo kartico(mastercard, Visa,..) dobis kodo(ponavadi na naslednjem izpisku -ali na spleni banki) kjer potrdis da si res ti lasntnik te kartice...mah, kaj to pisem, teh tem je ze na miljone. Mislim da tudi na slo-techu. Malo brskaj.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

amigo_no1 ::

1.)Paypal račun imam na novo odprt,ja.
2.)V prvem sporočilu sem napisal da nimam kreditne kartice in je tudi nočem.

Zato me tudi zanimajo morebitne rešitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Volk| ::

Pol pa ne bo nic iz tvojega paypala. Malo si preberi na paypalovi strani
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

BaRtMaN ::

Za plačevanje s PayPalom potrebuješ FIZIČNO kreditno kartico.

Virtualna kreditna kartica je varnostni mehanizem PayPala (ki mislim, da ni na voljo izven ZDA), in sicer deluje tako, da ti nakup opraviš s to enkratno uporabno številko, ki se je po eni bremenitvi ne da več uporabljati.

amigo_no1 ::

Ok, zdaj vem že nekaj več.
Našel sem tole temo o kreditnih karticah
https://www.slo-tech.si/forum/t328843/49

Če potem vzamem "Debetna kartica Visa Electron"
http://www.abanka.si/sys/cmspage.aspx?M...

bo v redu za paypal ?

Glede na to temo je
Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal

a raje vprašam, če se ni morda že kaj spremenilo.

GregiB ::

Kreditno kartico ne bi imel.... imel pa bi številko kreditne kartice...?!? ... bravo! :\

Sicer pa se s ponudnikom dogovori, da ti pošlje svoj bančni račun, pa mu nakaži denar nanj (+ plačal boš kar lepo provizijo)...

Če pa prodajalec sprejema zgolj plačila, kjer je potrebna kreditna kartica, je problem pri tebi, ne pri njemu...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

amigo_no1 ::

Mislil sem da mogoče že obstaja kakšen kredibilen servis, kjer nakažeš npr. iz svojega bančnega računa določen znesek, (nekaj takega kot je to mogoče pri moneybookers) in ti na podlagi tega dodelijo neko virtualno kreditno kartico, s katero plačuješ na paypalu in sorodnih straneh.
Hvala vsem za razjasnitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Meki ::

Visa Electron je super. Sam jo uporabljam tudi za paypal.

gregyk ::

Kot že napisano: Visa Electron deluje brez problema za Paypal in prav tako za ostale nakupe kjer jemljejo Visa kreditne kartice. Prednost je vsaj zame ta, da lahko porabiš samo toliko kot si na račun povezan z njo nakažeš (torej zato ni kreditna, ker te banka ne kreditira - ne moreš v 'minus') in nimaš z njo nobenih mesečnih stroškov (kot pri 'pravi' kreditni, kjer plačuješ letno naročnino).

amigo_no1 ::

Hvala za odgovore.Torej bom vzel Visa Electron pri abanki 0:).

enxtip ::

Da ne bom odpiral nove teme bom kar tu povprašal.
Pred kratkim sem odprl paypal račun ter izvršil transakcijo, vse je potekalo v redu vendar pri zapadlem prometu na izpisku mi je pisalo paypal 4,40 eur. Kaj pa naj bi to pomenilo? A se pri paypalu za vsako transakcijo trže 4,40 eur ali je to samo pač neka mesečna naročnina?

Hvala za odgovor

a kdo ve?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: enxtip ()

BaRtMaN ::

To je transakcija, s katero si potrdil, da imaš v lasti ta bančni račun. Ta denar dobiš IIRC ob prvi transakciji povrnjen.

Ob vzpostavitvi računa bi moralo to vse pisati, ker moraš nekaj korakov ročno postoriti. Čudno, da ne veš, kaj to je.

enxtip ::

jah sem videl da je ubitvu bilo trgano 4,40eur namesto 5,90eur saj je odštelo tisti 1,5 eur, sem že mislil da je kaj novega spet. Moja napaka.
Hvala.

hotlips ::

Živjo, jaz sem si ravno zaradi paypala omislil viso elektron, sam mam pa sedaj težave, ko morem potrdit kartico z neko paypal kodo, ki naj bi jo dobil v 2-3 dneh?? Jaz pa v enem tednu nisem še nič dobil, sedaj samo ne vem ali ne gledam kamor bi moral, oz. na kaj moram biti pozoren? To kodo vidim v lastnem paypal profilu al mi jo oni pošljejo po mailu?

lp.hl

bluefish ::

Ta koda je vidna na bančnem izpisku ali pa preko elektronskega bančništva, če ga uporabljaš.

Volk| ::

ko registriras viso na paypal moras vnest kodo. To kodo pa vidis na izpisku abanke ali pa prek Abaneta. Malo si bolje preberi, pa ti bo jasno.

edit: hehe, blueFish, prehitel si me par sekund :D
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Volk| ()

XsenO ::

To kodo dobiš na izpisku bančnih transakcij.

Edit: damn it odpiranje več oken hkrati in pozabit refreshati :P
1 + 1 = 1

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XsenO ()

hotlips ::

Aha, ok glih danes dobil izpisek, domnevam da gre za bic/swift?

lp.hl

overlord_tm ::

Jan te kode nisem dobil na izpisku, ampak sem poklcal na abanko, povedal za kaj gre, so me vezal nekam na center ki se ukvarja z viso pa so mi tam povedal kodo.

ender ::

Ne, BIC/SWIFT je koda banke. Koda, ki jo rabiš za PayPal izgleda takole: PAYPAL *1234. 1234 je koda, ki jo vpišeš v PayPal, dobiš pa jo med izpisom prometa na kartici. Ko sem še uporabljal Abanet, se je koda pojavila po 3-8 dneh (prej je pisalo nekaj generičnega).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

klemenSLO ::

REgistriraj se na Wirecard. Dobiš virtualni mastercard.
preverjeno deluje.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

hotlips ::

Evo sem se mogu tud jaz odpelat do Abanke na izpisku kode namreč nisem imel, po telefonu ni šlo. Thx za express odziv.
Tale Wirecard bom pa tud počekiral, sej preko paypala lah več računov furaš koklr sem vidu, pa za kakšne bolj sumljive transakcije pol tole Wirecard foro uporabiš, sam da ti pol na paypalu kr sami ne prenašajo pa trgajo sredstev med računi, če gre kej narobe(?).

lp.hl

jan01 ::

@hotlips
Najbrž sploh ne veš kaj iščeš: poglej na izpisku pod namen Išči številko poleg besede PAYPAL -> blablabla ****PAYPAL (**** je recimo 1234) mislim, da je 1,5€ v breme...

techfreak :) ::

Še zdaj nekaj ne razumem ... za PayPal je potrebna Visa Electron kreditna kartica ali je lahko tudi Visa Electron debetna?

ender ::

Debetna deluje brez problemov. Sem uporabljal tako A-bankino, kot od Banke Koper.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

techfreak :) ::

Ok, hvala.

black ice ::

Visa Electron je debetna ONLY.

jan01 ::

hotlips ::

Živjo, še neki me zanima, glede paypala in vise electrona. Zdej sem potrdil moj račun pri paypalu in preko paypala tud naroču nekaj stvari. Sedej pa me zanima, če morem še na paypal račun jaz nakazat zadostno količino sredstev iz vise al mi bo paypal avtomacko bramenil račun od vise?

lp.hl

bastadu ::

Paypal bremeni direktno Viso/Mastercard, torej lahko v enkratnem znesku plačaš toliko, koliko imaš limita na kartici ...

klemenSLO ::

Mislim da je tkole: debetna kartica direktno bremeni tvoj originalen račun. (ob vsaki transakciji)
Kreditna pa ustvarja promet, ti moraš pa potem konc mesta gor nakazat.

wiki link
še en link
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Zgodovina sprememb…

bond007 ::

MAl offtopic - recimo da ne plačuješ preko paypall.
Zanima me, zakaj recimo Mastercard nima nobene zaščite v obliki dodatnega osebnega gesla ali vsaj certifikata. Včeraj sem ravno nekaj kupoval, pa sem malo zamislil .. vsi podatki, so na kartici .. tko da ti komot vzamejo keš dol - rabijo samo št. kartice, datum poteka in 3 številke na hrtbi strani kartice - to je vse. In vse to je na kartici napisan! Ali sem kaj spregledal?

black ice ::

@jan01: Se opravičujem. Zgleda da na banki sami ne vedo kaj vse ponujajo.

Vuli ::

Tako je kot je klemenSLO napisal.
Vise ne dobiš kar tako, moraš imeti redni mesečni priliv, VISO Electron pa lahko dobiš mimogre, ker je debatna kartica, se pravi, da ti takoj bremeni račun, medtem pri VISA ti pa bremeni račun 8,18,30 nekako tako gre, odvisno kaj izbereš.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Nuška ::

Ok,sedaj sem pa še jaz na vrsti. :D

Jaz razumem skoraj vse, ampak tega pa nikakor ne razumem. :'(

PayPal balance: EUR1.50 EUR

* Currency converter

* Available balance in EUR (primary): EUR1.50 EUR
* Total balance (all currencies, available and pending) converted to EUR: EUR1.50 EUR



Kaj je sedaj s tem evrom in pol? Kaj je to? Mislim, pač ne razumem; saj ti Paypal povleče direktno dol iz Vise, sej se denar ne "nabira" v Papalu? Ali pač? ;((

Sorry za čisto domače izražanje...Nisem ravno strokovnjak za te zadeve.
Tnx za pomoč

Aja,,,lol.
Tole zgori je moj Paypalov račun. To mi piše not. Takoj k odprem pod "overview".
Kupila sem že nekaj preko Paypala, pa to nima nobene veze s tem "balance" pa to. Al kako?
jao, res se slabo izražam...:O

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Nuška ()

KoMar- ::

Ne, lahko se tudi "nabira" na PayPalu. Očitno imaš dobroimetje 1.5 E od nekod...

nejcpirc ::

MAl offtopic - recimo da ne plačuješ preko paypall.
Zanima me, zakaj recimo Mastercard nima nobene zaščite v obliki dodatnega osebnega gesla ali vsaj certifikata. Včeraj sem ravno nekaj kupoval, pa sem malo zamislil .. vsi podatki, so na kartici .. tko da ti komot vzamejo keš dol - rabijo samo št. kartice, datum poteka in 3 številke na hrtbi strani kartice - to je vse. In vse to je na kartici napisan! Ali sem kaj spregledal?


Na banki se pozanimaj za novo Mastercard kartico...sam sem jo na Sparkasse dobil pred kratkim, je pa dodatno zaščitena še s PIN kodo, tako kot kartica Maestro.

ender ::

Samo kaj ti ta PIN koda pomaga pri nakupu prek interneta (kjer se še vedno najdejo tudi trgovine, ki ne rabijo niti 3-mestne kode z zadnje strani kartice)?
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

JayKay ::

Mastarcard ma Securecode. Seveda če prodajalec to omogoča.

bluefish ::

Na PayPal sem zaslužil nekaj denarja, pa me zanima, če je kakršenkoli način za prenos denarja na navaden bančni račun?

Tr0n ::

S tem, da pri nas obstaja samo Aktiva MasterCard, ki ima SecureCode. NLB recimo sploh se ne omogoca MasterCard SecureCode.

gregyk ::

Na PayPal sem zaslužil nekaj denarja, pa me zanima, če je kakršenkoli način za prenos denarja na navaden bančni račun?


Odpreš račun pri Abanki / Banki Koper - dobiš Viso Electron, jo avtoriziraš na PayPalu in si na njo nakažeš denar, ki bo prispel na račun ki je navezan na njo.

JayKay ::

Ja jaz mam pri Raiffeisen pa normalno uporabljam čitalec.

bluefish ::

Odpreš račun pri Abanki / Banki Koper - dobiš Viso Electron, jo avtoriziraš na PayPalu in si na njo nakažeš denar, ki bo prispel na račun ki je navezan na njo.
To vem, samo mi je zaradi enega nakazila glupo imeti še dodatni dve kartici.
Skratka, če lahko kdo pomaga kot posrednik, potem le :) .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Paypal podpira tudi Slovenijo (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
817134899 (14863) igi82m
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333107054 (34101) PINki

PayPal (osnovne informacije)

Oddelek: Loža
62019 (1952) zee
»

PayPal help

Oddelek: Omrežja in internet
256801 (5967) rakun24
»

Nakazanje na paypal (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5120328 (17405) Kwizlord

Več podobnih tem