» »

Kreditna kartica - kje, kaj in koliko stane?

Kreditna kartica - kje, kaj in koliko stane?

1
2
»

[MYTiX] ::

Pri Abanki lahko uporabljas razlicne certifikate. Postar-ca ti oni po defaultu uturijo, ampak ga v resnici ne rabis in raje vzames Sigen-ca, ki je zastonj.
Nakazovanje interno med racuni Abanke poteka takoj. V druge banke pa samo do dolocene ure isti dan, sicer naslednji delovni dan.
Pa tudi Abanet se mi zdi kar vredu porihtana zadeva, precej bolje kot NLBjev Klik in i-Net (Banka Koper). Skoda se mi pa zdi, da ne morem Visa Electron narocit kar preko Abanet, ampak moram v poslovalnico.
Banko IN pa bo treba se testirat, je pa menda zelo kul.
podpis

Volk| ::

Ja, banka In je cool ce imas vsaj 850 € nakazila vsak mesec, drugace ne mores niti odpret računa!

Hm...v Abanet se nekje mora dodat kartica(visa),vsaj tako mi je rekla na banki...pa ne najdem opcije.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

ender ::

Kartica se ti pojavi takoj na prvi strani, pod "Osebni računi".
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Ziga Dolhar ::

Če želite uporabljati bilokateri certifikat, mora to banka vedet, da poveže vašo identiteto (v bančnem sistemu) s konkretnim certifikatom - njegovo serijsko številko.

Kar tako, ker je pač na certifikatu isti "Janez Novak", pa pač ne gre.
https://dolhar.si/

Volk| ::

Ja,to vidim,toda mi pise da željeni podatki niso na voljo.Itak ce pa moram kao najprej dodat kartico.
Ali pa to oni naredijo ko mi jo posljejo?
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

KTr1sk ::

Kaj pa kreditna kartica DinersClub http://www.dinersclub.si/ ima kdo, je že probal kupovati preko neta, jaz imam to kartico, ko sem izoplnil obrazec sem napisal koliko bi imel mesečno porabo in sem napisal 300€, torej jaz lahko z njo kupujem do 300€ in 18.v mesecu kakor sem označil mi bodo odtrgali s svojega prvotnega računa koliko bom pač zapravil.
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

SpecialX ::

Diners imam moj fotr in jo uporablja po celem svetu, od tunizije pa do kitajske... mislim, da je tudi letalske karte že kupoval preko interneta. ;)

mtosev ::

a mam jaz lahko kreditno, ker nimam nobenih prihodkov?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

tempoFlow ::

mtosev - kreditno bi že nekako lahko dobil, a kdo bo plačeval račune ;)

Sicer pa jaz uporabljam MasterCard - tako v Sloveniji kot v tujini. Edini problem je bil pred leti v Avstriji, ko si v prehrambenih trgovinah nisem mogel kupiti hrane (a niso sprejemali čisto nobene kreditne kartice).
Drugače pa jo sprejemajo povsod, tudi na internetu se da z njo plačevati, laho si z njeno pomočjo rezerviraš hotele po Evropi, plačuješ preko paypala...

jamiroq ::

sure, le nekdo ti mora jamciti zanjo.

jabe ::

Kaj pa kreditna kartica DinersClub http://www.dinersclub.si/ ima kdo, je že probal kupovati preko neta, jaz imam to kartico, ko sem izoplnil obrazec sem napisal koliko bi imel mesečno porabo in sem napisal 300€, torej jaz lahko z njo kupujem do 300€ in 18.v mesecu kakor sem označil mi bodo odtrgali s svojega prvotnega računa koliko bom pač zapravil.



Na Diners lahko zapraviš kolikor hočeš. Jaz sem tam napisala 50 evrov pa sem plačevala tudi zneske nad 500 evrov. Ni pa vezana na banko, torej ti nič sami ne trgajo. Pošljejo ti položnico in ti jo plačaš, lahko pa imaš verjetno trajnik pri svoji banki narejen.

sem pa plačevala z njo v trgovinah po vsem svetu, tudi na spletu. Vse super in OK.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

mtosev ::

sure, le nekdo ti mora jamciti zanjo.

nihce noce
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jabe ::

Če si študent lahko na NLB dobiš študentski mastercard. Brez poroka.

mtosev ::

nisem.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

KTr1sk ::

Kaj pa kreditna kartica DinersClub http://www.dinersclub.si/ ima kdo, je že probal kupovati preko neta, jaz imam to kartico, ko sem izoplnil obrazec sem napisal koliko bi imel mesečno porabo in sem napisal 300€, torej jaz lahko z njo kupujem do 300€ in 18.v mesecu kakor sem označil mi bodo odtrgali s svojega prvotnega računa koliko bom pač zapravil.



Na Diners lahko zapraviš kolikor hočeš. Jaz sem tam napisala 50 evrov pa sem plačevala tudi zneske nad 500 evrov. Ni pa vezana na banko, torej ti nič sami ne trgajo. Pošljejo ti položnico in ti jo plačaš, lahko pa imaš verjetno trajnik pri svoji banki narejen.

sem pa plačevala z njo v trgovinah po vsem svetu, tudi na spletu. Vse super in OK.


Sem pred dnevi dobil položnico...in mi ni bilo nič jasno...sem mislil, da mi avtomatsko trgajo...hmm a tako torej..bom pa šel na banko s položnico, plačal in rekel naj mi dajo na trajnik..še dobr da nisem čakal da zapade položnica..kajti sem videl da so ogroooomne obresti...tako da boljše zame da plačam heh..dokler še lahko hehe..ko je bila ravno plača :)
hvala za info
lp
Tomaž
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

d0rK ::

a mam jaz lahko kreditno, ker nimam nobenih prihodkov?

In kako potem nameravas placati racune?

mtosev ::

a mam jaz lahko kreditno, ker nimam nobenih prihodkov?

In kako potem nameravas placati racune?

$$$ mam in ga ni malo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

d0rK ::

Torej si zrihti debetno kartico. Z njo ti bremenijo direktno racun.

€uro ::

Kakšna je razlika med direktnim plačilom (wire transfer) in kreditno kartico?

Prvo je cenejše(?), drugo bolj varno(?) ??

bluefish ::

Pri "direktnem" plačilu nakažeš denar prodajalcu preko plačilnega naloga, strošek je odvisen od lokacije in sistema prodajalčeve banke, trajanje nakazila prav tako. Pri kreditni pa ti direktno trga z računa.

SlimDeluxe ::

Torej si zrihti debetno kartico. Z njo ti bremenijo direktno racun.

Am, kaj točno to pomeni?
Jaz imam tudi relativno dovolj sredstev, vendar mi na Banki Koper ne dajo kreditne (ali debetne, wtf?), ker nimam rednih prilivov (še študent, pa tako).
Sem se registriral na paypalu in ne vidim opcije, da bi lahko zlinkal Viso Electron (samo navadno Viso).
Vidim, da ne bo druge kot se odpraviti na banko pa da mi bolj podrobno razloži pogoje. Če ne pa bom poiskal drugo banko.

mihec87 ::

Na abanki kamot odpreš račun kjer ne rabiš rednih prilivov ter debetno viso electron.

SlimDeluxe ::

In kaj potem, če vzamem electron, potem tam na paypalu vpišeš kot Visa? :)

mihec87 ::

ya

fosil ::

Zamenjaj banko.
Res ne vem zakaj bi vztrajal v banki ki ti ne pusti zapravit lastnega denarja in ob tem noče pokasirat še provizije.

Predstavljaj si kako bo šele, ko boš od njih rabil kakšno večjo "uslugo", kot je recimo kredit ali kaj podobnega.
Tako je!

energetik ::

Torej rabim kreditno kartico, za Paypal in za kupovat stvari na spletu (Amazon...). (Čeprav bi jo rabil zelo redko, zato je tudi nisem imel do zdej...)

Najbolj enostavno bi mi bilo pri NKMB, kjer že imam račun.
Imajo na voljo:
-Activa
-Activa Mastercard
-Activa Visa
Prva je 8,35€ na leto, druge dve so 14,61€. Je pri kaki drugi banki ceneje?
Activa (brez nič zraven) sploh pride v poštev?
Katera pa je najbolj uporabna?

Jaz ima takle Mastercard. Ni nobenega mesečnega nadomestila, ampak je finta, da ko porabiš nek znesek limita, ti ga vsak mesec po tretjino trgajo in potem vsak naslednji mesec še tretjino ostalega. Tako teoretično nikoli ne odplačaš kredita.. :D In tako se nalagajo obresti na obresti. No, zame je to zelo ugodno, ker je praktično zelo redko uporabljam, če jo pa že, pa takoj odplačam ves dolg.

ant ::

Tudi jaz potrebujem kreditno kartico v bistvu samo za paypal. Skoraj prepričan sem bil, da vzamem visa electron pri abanki, ker je v bistvu zastonj, sedaj pa me zanima kaj je fora tele mastercard zgoraj? Ali je to eno in isto?

Kakor sem razumel moraš pri visi naložiti gor denar in nato ne moreš porabiti več kot je na kartici, kar mi je zelo všeč. Kako je pa pri tej mastercard to urejeno?

Hvala

mte ::

Jaz imam tudi relativno dovolj sredstev, vendar mi na Banki Koper ne dajo kreditne (ali debetne, wtf?), ker nimam rednih prilivov (še študent, pa tako).


Hm, meni so dali na Banki Koper MasterCard še v srednji šoli, samo starše sem moral prepričat da podpišejo poroštvo, se pravi če bi jaz več porabil kot imam sredstev na voljo, bi trgali njim (seveda tudi oni so imeli račun pri njih). Razen če so štipendijo šteli kot redni mesečni priliv, vendar me za prilive niti niso vprašali, da bi pa to sami ugotovili pa ne verjamem.
Članarina pa je mislim da ene 15eur letno.

lp

energetik ::

Tudi jaz potrebujem kreditno kartico v bistvu samo za paypal. Skoraj prepričan sem bil, da vzamem visa electron pri abanki, ker je v bistvu zastonj, sedaj pa me zanima kaj je fora tele mastercard zgoraj? Ali je to eno in isto?

Kakor sem razumel moraš pri visi naložiti gor denar in nato ne moreš porabiti več kot je na kartici, kar mi je zelo všeč. Kako je pa pri tej mastercard to urejeno?

Hvala
Enako. Imaš nek znesek (npr. 800€), ki ga lahko porabiš. Če prideš na nulo, moraš najprej poplačati ta limit (lahko preko trajnika, položnice, klika, na banki). Najboljše pa je, da ni članarine.

gpanta ::

Imam VISO electron pri abanki. Nic nadomestila pa lahko jo registriras pri paypalu. Odlicna izbira. Je pa gotovinski racun tako da porabim kolikor imam.

ant ::

Ampak jaz nočem imeti limita, torej če na kartici ni denarja jo tudi uporabljati ne moreš. Ali je pri nlb mastercard na ta način urejeno?

gpanta ::

na visi electron daš limit na 0 in če ni denarja kartica ne dela

energetik ::

Ampak jaz nočem imeti limita, torej če na kartici ni denarja jo tudi uporabljati ne moreš. Ali je pri nlb mastercard na ta način urejeno?
Sej, poveš koliko hočeš imeti na razpolago in samo toliko lahko porabiš.

ant ::

Hvala

ant ::

Sem se malo pozanimal:
1. Visa electron pri Abanki: stroški so za otvoritev računa okoli 4EUR ter vsak mesec za vodenje 1EUR (kar na leto pride skoraj toliko kot pri nlb navadna visa ali mastercard)
2. Mastercard pri NLB o kateri je govora zgoraj: na mesec ti trgajo iz računa samo okoli 20% stroškov, torej plačuješ vsak mesec še obresti in šele v 5 mesecih recimo odplačaš nek nakup.
3. Imam tudi račun pri Sparkasse > za študente je mastercard 6,5 EUR, vendar moraš imeti redne prihodke na računu (ki pa jih nimam)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ant ()

fosil ::

1. Namesto da odpreš gotovinski račun, odpri študentskega, ki je zastonj.
Tako je!

ant ::

Nisem več študent :) Pa tudi že 3. račun bi bil to.

Bom rekel punci pa bo.

Picero ::

Najcenejsa kreditna (debetna) kartica:
Abanka - odpres gotovinski racun - stroski odpiranja 4 EUR (http://www.abanka.si/sys/cmspage.aspx?M... - enkraten strosek), nato pa narocis se Viso Electron (http://www.abanka.si/sys/cmspage.aspx?M..., za katero se ne placuje nadomestila. Za ebanko si najprej uredis certifikat Sigenca na Upravni enoti in nato na Abanki odpres se Spletno Abanko http://www.abanka.si/sys/cmspage.aspx?M... - na osnovi Sigenca certifikata te vzpostavitev stane 5 EUR, nato pa vsak mesec 0,42 EUR. Nihce te tudi ne sprasuje po prihodkih, ce pa te ze vprasajo, reces da imas kartico za obcasne prejemke iz avtorskih pogodb ali mladinskega servisa.
Sam imam sicer racun, na katerega prihajajo prilivi, pri eni drugi banki, na Viso Electron pri Abanki pa si s tega racuna nakazujem le toliko, kolikor potrebujem za placila (Paypal oz. spletna placila).
Kartica preverjeno deluje na Paypalu, pa se kje drugje, zapravis lahko le toliko, kolikor imas na racunu. Jaz sem si to kartico vzel ze pred leti, ko sem se malo vec potoval po svetu. Vedno sem imel na kartici le doloceno vsoto denarja, ko je zmanjkalo "spage" pa so mi domaci ali prijatelji nakazovali denar na kartico. Pri navadni Visi ali Mastercardu ti lahko ukradejo zneske do limita.
Se to - vse to lahko uredis tudi, ce nisi student ali upokojenec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Picero ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Visa Electron (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
330109421 (28271) Vetrpiha
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333107014 (34061) PINki
»

Visa Electron

Oddelek: Loža
3914737 (12726) OmegaBlue
»

Plačine kartice za plačevanje preko spleta

Oddelek: Loža
248596 (7798) genesiss
»

Pay pall brez rednega dohodka?

Oddelek: Loža
316374 (5433) bluefish

Več podobnih tem