» »

Navijanje AMD Athlon X2 7750+ NI BE!!!

Navijanje AMD Athlon X2 7750+ NI BE!!!

1 2
3
»

Mitja358 ::

Nastavi na varnih 1.5v pa poglej kolk daleč boš pršu. Sicer pa 3.2ghz za tale proc je že dobr oc.

Ja sam kolikor sem nekaj gledal (na hitro, ni 100%) je največ 1.425 ali 1.45V v BIOSU. To je 1.4 realih če se ne motim. če pa bi dal na auto pa bi mel 1.47V.
Nevem če se ga splača privijati toliko. Se mi gre tudi za porabo. Zdaj brez dviga voltaže sem zračunal da pokuri 119.20W.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

Mitja358 ::

Čez dva tedna ko bo konec šole bom poskusil max OC z dvigom voltaže.

clix ::

vcore offset lahko še vklopiš in tako povečaš voltažo še za 0,05V oz. 0,1V.
btw: Kje si ti zračunaš to porabo?

Mitja358 ::

Tukaj: http://newstuff.orconhosting.net.nz/wCa... ali tukaj: http://www.oc-lab.si/forum/viewtopic.ph...

Kje pa tole vklopim oz. izklopim vcore offset (pod katerim parametrom)?

Mitja358 ::

Hmm, zdaj sem ven računal in na 3.5Ghz z voltažo 1.4V bi poraba bila samo 137W kar sploh ni dosti več od 120W. Bom 100% navil še višje. Mogoče že ta petek, če ne pa drugi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

clix ::

Pri meni je pod advance voltage control.

ModriN96 ::

mitja... a sm ti reku da boš sam z isto voltažo prlezu na dost višje frekvnece, kot pa če maš naštiman v biosu na avto? ;)

Mitja358 ::

Danes sem nekaj po škatli gledal in sem videl da imajo nove serije 7750+ procesorjev (ki niso Black Edition) TDP znižan iz 95W na 65W. Tako da so 30W odpravili.

TOP ::

Pa ne glej na tole porabo je brez veze,edino gretje proca je višje,ker drugje se ne pozna.Če misliš da bo kej elektrike prišparal,se pa motiš.

jest10 ::

Danes sem nekaj po škatli gledal in sem videl da imajo nove serije 7750+ procesorjev (ki niso Black Edition) TDP znižan iz 95W na 65W. Tako da so 30W odpravili.

Ja pod pogojem, da plata prepozna 7750+ brez BE(se pravi da je popravek v BIOSu) in nastavi nižjo napetost. Če ne je isti šmoren.

Mitja358 ::

Danes sem nekaj po škatli gledal in sem videl da imajo nove serije 7750+ procesorjev (ki niso Black Edition) TDP znižan iz 95W na 65W. Tako da so 30W odpravili.

Ja pod pogojem, da plata prepozna 7750+ brez BE(se pravi da je popravek v BIOSu) in nastavi nižjo napetost. Če ne je isti šmoren.

ja prepozna mi kot 7750+ in ne BE.
TDP je tudi za porabo, ker na reviewih se točno vidi da porabi 95W procesor cca. 20W manj energije kot 125W. Sicer pa če je 65W ali 95W prišparaš mogoče 5€ na leto pri računu za elektriko.

Dr_M ::

Manj gretja, tisji ventilatorji, manj obremenjene komponente itn... In ce imas racunalnik prizgan 24/7, se tudi pri porabi nekaj pozna.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jest10 ::

Danes sem nekaj po škatli gledal in sem videl da imajo nove serije 7750+ procesorjev (ki niso Black Edition) TDP znižan iz 95W na 65W. Tako da so 30W odpravili.

Ja pod pogojem, da plata prepozna 7750+ brez BE(se pravi da je popravek v BIOSu) in nastavi nižjo napetost. Če ne je isti šmoren.

ja prepozna mi kot 7750+ in ne BE.
TDP je tudi za porabo, ker na reviewih se točno vidi da porabi 95W procesor cca. 20W manj energije kot 125W. Sicer pa če je 65W ali 95W prišparaš mogoče 5€ na leto pri računu za elektriko.

Ja samo ti pravilno nastavi napetost? Ker če imaš enako napetost, kot BE verzija, potem nimaš niti pike nižje porabe.

Mitja358 ::

Danes sem nekaj po škatli gledal in sem videl da imajo nove serije 7750+ procesorjev (ki niso Black Edition) TDP znižan iz 95W na 65W. Tako da so 30W odpravili.

Ja pod pogojem, da plata prepozna 7750+ brez BE(se pravi da je popravek v BIOSu) in nastavi nižjo napetost. Če ne je isti šmoren.

ja prepozna mi kot 7750+ in ne BE.
TDP je tudi za porabo, ker na reviewih se točno vidi da porabi 95W procesor cca. 20W manj energije kot 125W. Sicer pa če je 65W ali 95W prišparaš mogoče 5€ na leto pri računu za elektriko.

Ja samo ti pravilno nastavi napetost? Ker če imaš enako napetost, kot BE verzija, potem nimaš niti pike nižje porabe.

Napetost navitega mam 1.325V, to je če se ne motim enako kot pri BE, vendar baje da so uporabili take materiale, ki varčujejo... Nevem in me to niti tako ne ovira. 30W gor ali dol.

jest10 ::

Eh ja, pa kaj še... Materjali so do potankosti enaki. Le AMD garantira, da so ti procesorji sposobni delovati pri nižji napetosti, zato jih kot take prodaja. Nižja napetost-manjša poraba.

Mitja358 ::

Danes sem probal vklopiti Cool`n Quit v windowsih (možnosti porabe iz visoka zmogljivost na balanced) in deluje tako dobro kot če sploh nebi navil procesorja. V 3dmarku mam samo par pik manj kot prej. Voltažo ob mirovanju pa 1.09V ter frekfenco 1.62Ghz. nevem zakaj bi izklopil ob navijanju C&Q če dela bp.

TOP ::

DR_M pri porabi se pozna,sam v denarnici ne.Kolk pa misliš da bo porabil manj na leto,zato ker ma procesor,ki manj žre.:D

Dr_M ::

Prejsni AMD sistem, ki sem ga imel, je imel mesecne porabe cca 105kW/h, trenutni v podpisu ima 45kW/h (po zmogljivosti je ta cca 10-15% hitrejsi).
Cena za 1kW/h je v VT 0.09661€, v MT pa 0.05809€.
Zdej si pa zracuni koliko je to razlike, ce ti racunalnik dela 24/7.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

Prejsni AMD sistem, ki sem ga imel, je imel mesecne porabe cca 105kW/h

Kaj? 105W ali 105kWh? Če si imel 105kWh pomeni da je imel sistem 500W+ porabe, kar se mi ne zdi realno...

Dr_M ::

Ne zdi se ti realno, da je racunalnik v enem mesecu porabil 105kW/h?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TOP ::

Dr_M ti se preveč obremenjuješ z to porabo.In kaj prišparaš ki imaš varčen sistem.Nič.že ta sistem ti ni nič posebnega,kar se tiče zmogljivosti,kaj si šele imel prej.Dobro to nima veze,sam če hočeš najbolj varčen PC potle ga pa imaš ugasnjenega pa imaš PC z najmanšo porabo.:D

ModriN96 ::

še kej več tut kot pa 105 požrejo...

Dr_M ::

Za to, kar ta racunalnik dela, je vec kot dovolj. Pravzaprav niti graficne nebi rabil, ker je integrirana povsem dovolj (ampak rabim analogni tvout).
Tko od oka prisparas 50€ na leto. Ni zelo veliko, je pa nekaj. Sploh ce ni nic truda potrebnega za to. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TOP ::

Malo dvomim v takšno razliko.

Dr_M ::

Lej, zracuni si.
Sej mas use napisano.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TOP ::

Imam doma za merjenje porabe in bom probal,me prav zenima.

Valvoline ::

Za to, kar ta racunalnik dela, je vec kot dovolj. Pravzaprav niti graficne nebi rabil, ker je integrirana povsem dovolj (ampak rabim analogni tvout).
Tko od oka prisparas 50€ na leto. Ni zelo veliko, je pa nekaj. Sploh ce ni nic truda potrebnega za to. :)

Če primerjaš z neko hudo kišto @5ghz in 3x sli notr. Potem je mogoče 50e razlike na na leto ja :) Itak je 90% časa proc in ostalo v idle delovanju.

Dr_M ::

A je res tok tezko verjet?
Prejsni comp je imel cca 145W porabe v idle, zdej jih ima pa 60-65W v idle. In pri teh dveh je razlike za dobrih 50€ na leto ja.
Ce bi imel pa @5GHz in SLI, bi bilo pa 150€ razlike :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Valvoline ::

Kaj pa je bil zaen ex pc da ti je porabu 150W v idlu ?? A to skupi z monitorjem ?? Monitor dejansko porabi več štroma kot pc v idlu.
Moj sistem v podpisu kuri max 80w v idlu in to še kar navit.

Dr_M ::

Opteron 170 @2600, 2GB rama, 3x HDD, x800GTO2, 2x dvd pekac, mrezna...
C&Q izklopljen.
Drugace pa moj gaming racunalnik E3110 @ 4150MHz, 2x2GB, 8800GT, 2x HDD, pa ene trije ventilatorji, pokuri cca 160W v idle, v 3d mark 06 pa celo 320W :)
Ja, povsot je poraba brez monitorja. (19" CRT pokuri cca 80-95W, 17" LCD 25W ce koga zanima :D )
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Valvoline ::

Jah jeba ga. Sam ka češ k z tistim x2 5050e crysisa in naprej ne videš gor :) Oz bl slideshow predstavitev :)
Za brskanje po netu in multimedijo je že stari xp ali p4 več ka dovolj :)
P.S.
LCD 17-19 na povprečne nastavitve porabi min 70-80w. Kokr jaz vem.

Zgodovina sprememb…

Valvoline ::

Pa ne verjamem da ti tale xeon potegne več k 100w v idlu. nemogoče.

Dr_M ::

Na 5050E se dogaja vse, razen igre. No, tut to bi se dalo, samo ne na 1920x1200 na vse ultra high >:D Predvsem zaradi graficne.
Z E3110 3GHz na 1.15V pride na 120W v idle.
Bom pa zmeril se danes, javim. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dr_M ::

3.15GHz 1.2V, ostalo stock, 122W idle. S tem, da imam vecino ventilatorjev priklopljenih na drug napajalnik, ki ni vstet v to porabo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

filip007 ::

Kaj pa Advanced core calibration je že kdo probal...naj bi se dal odklenit :)

http://www.madshrimps.be/vbulletin/f22/...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

x45 ::

Kaj pa Advanced core calibration je že kdo probal...naj bi se dal odklenit :)

http://www.madshrimps.be/vbulletin/f22/...


ja eni grejo, eni ne... 65 nm je bolj izjema kot pravilo.
45 NM AMD ji pa se odklepajo po tekočem traku :) :)

trnvpeti ::

dr_m ima cisto prav
ceprav bi se dalo se porabo se zmanjsati

jest10 ::

Kaj pa Advanced core calibration je že kdo probal...naj bi se dal odklenit :)

http://www.madshrimps.be/vbulletin/f22/...


ja eni grejo, eni ne... 65 nm je bolj izjema kot pravilo.
45 NM AMD ji pa se odklepajo po tekočem traku :) :)

Dečko, odklepajo že, to ni kak velik problem. Druga stvar je pa če potem dejansko delajo:P

Mitja358 ::

Katero voltažo naj še dvignem tukaj? Za matično mislim, ker je pomojem stock voltaža za 240MHz FSB premalo.

TOP ::

Od proca voltažo lahk še dvigneš,še je rezerve,sam kako hlajenje maš.

Mitja358 ::

Od proca voltažo lahk še dvigneš,še je rezerve,sam kako hlajenje maš.

Od proca voltažane zavira, no vsaj zaenkrat še ne. Bolj plata brembza ker je pomojem previsok DFSB za stock napetost NB-ja.
Hlajenje je pa bolj High-End zračno: Thermaltake Big Typ VP...

TOP ::

Ja to pa je tud to,ker se kupi plato za male pare,ko pa hočeš kej bolj navit pa je problem.

Mitja358 ::

Ja to pa je tud to,ker se kupi plato za male pare,ko pa hočeš kej bolj navit pa je problem.

Sicer večjega OC-ja niti ne potrebujem, samo če s eda zakaj pa ne. A mogoče ve kdo ali pa kje lahko najdem za mojo matično ASUS M4A78 PRO stock voltaže čipov (NB, HT, SB..)?

A ni VDDNB Extra OV nekam visok?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

Mitja358 ::

Koliko imate kaj max za 24/7 HT Reference clock (FSB)? Jaz mam zdaj 250 stable in nevem če je varno it višje.

Dr_M ::

Varno je, dokler je stabilno.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje fx-8320 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
24541332 (28109) m0LN4r
»

AMD Phenom II Uporabne informacije, izkušnje, testi, navijanje, plošče ..... (strani: 1 2 3 499 100 101 102 )

Oddelek: Strojna oprema
5088256212 (88874) x45
»

Navijanje AMD Phenom-a II X3 720BE (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Navijanje
28519581 (11039) mihamedo
»

Navijanje AMD Phenom-a II X2 550BE

Oddelek: Navijanje
353194 (1427) galu
»

navijanje phenoma 9850 se

Oddelek: Navijanje
181106 (946) DJ MartiNi

Več podobnih tem