» »

Navijanje AMD Athlon X2 7750+ NI BE!!!

Navijanje AMD Athlon X2 7750+ NI BE!!!

1
2
3

Banfe93 ::

Jaja mag3. Ge san tvoj sošolec na 4. šole pa ne moznan toga Mitja358.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Banfe93 ()

mag3 ::

ge ga pa poznan pa oden na spts 1 letnik 1r1

Valvoline ::

pa velika razlika je v porabi s C&Q ali brez (v idle mislim)? če je kakih 20W ni problema.

Več k 3.2ghz ne rabiš. V mojem primeru e6400 navit na 3.2 in 3.5ghz razlike skoraj da ni. Res minimalne. Kšna sekunda manj superpi,pr špilih le max 5%.(Če mam 100fps na 3.2ghz imam 105 na 3.5ghz) Za 3.2ghz rabim 1.45v(realnih 1.35v) za 3.5ghz 1.57v(realnih 1.47v). Intelburn stabilno.

Zgodovina sprememb…

Mitja358 ::

Sam zdaj nevem če naj imam C&Q vklopljen ker ni dobro da FSB tako niha. za AMD-je je boljše da niha množilnik....

Mitja358 ::

Oz. EPU ne C&Q (je podobno samo pri EPU-ju niha frekfenca in ne množilnik)

Mitja358 ::

Kot sem uspel dojeti so ti programi EPU, itd. za navijanje lari fari. sem šel v BIOS pa zdaj furam na 3.3GHz brez poveečanja voltaže. Samo FSB je višji. Bom poskusil priti na 3.5Ghz.
Koliko je največ kdo dosegel na forumu s stock voltažo? :D
In ja Dj Martini moja matična ima to funkcijo zmanjšati CPU/NB frequency. In ko sem to zmanjšal se mi je avtomatsko izbrisala pri HT Clocku najvišja vtrednost tako da je linearno s CPU/NB. Se pozna dodatek k plati PRO :D
kaj pa tole NB clock naj dam na 2000 ali zmanjšam na 1800Mhz kot original? če bo na 2000? bo kaj opazna razlika? Ker če ne ne bi rad mučil matične.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

DJ MartiNi ::

Moja stane slabih 100€, tako da ne more imeti te funkcije? Kako pa se imenuje ta funkcija?
Potem pa mi prosim poveš do kje naj pustim NB clock s privzeto voltažo NB-ja?

P.S. sem pisal na PcPlus da naj mi pojasnijo zakaj procesor ni BE (katerega sem naročil) in brez odgovora že od včeraj).


CPU/NB Frequency je najbrž ta funkcija, ki ti omogoča spustitev faktorja NB. AI Overclocking moraš nastavit na manual, da je ta funcija vidna. Zmanjšat boš moral tudi HT Link speed, ker ta ne sme biti večji od NB Frequency. Toliko sem uspel razbrat iz navodil.

Sem pogledal v BIOS-u in sem našel ti dve funkciji:
CPU/NB frequency, nastavitev je možna od 4-9.0x
HT Link Speed: 200MHz do 1800MHz.
kaj spremenim ali vse pustim kot je?


Če želiš zmanjšat NB Frequency (in s tem tudi HT Link), potem nastavi:

-CPU/NB frequency nastavi iz privzetih 9x na recimo 8x.
-HT Link Speed pa iz privzetih 1800MHz na 1600MHz.

Sicer ne vem zakaj dajo v BIOSu frekvenco, če bi pa bilo bolj smiselno dat kar faktor. Itak potem to plata prevede v faktor. Torej če daš na 1600MHz, plata to deli z privzetim Bus speedom, ki je 200MHz in dobiš tistih 8x.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

BuBBle.D ::

MItja358: s kec si ti?
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

Mitja358 ::

MItja358: s kec si ti?

Iz Murske Sobote. Zakaj?
P.S. Sedaj sem navil na 3307Mhz na voltaži v BIOS-u 1.325 (v windowsih kaže 1.325V), pride v windows in po 10 min se resetira. Grem v BIOS nastavim Voltažo 1.3500V (v Windowsih piše 1.300V). kako je to možno da sem dal v BIOS-u večjo voltažo v Windowsih pa je manjša? A to je tale Vcore drop o katerem govorite?
Koliko naj nastavim Vcore?

Mitja358 ::

Moja stane slabih 100€, tako da ne more imeti te funkcije? Kako pa se imenuje ta funkcija?
Potem pa mi prosim poveš do kje naj pustim NB clock s privzeto voltažo NB-ja?

P.S. sem pisal na PcPlus da naj mi pojasnijo zakaj procesor ni BE (katerega sem naročil) in brez odgovora že od včeraj).


CPU/NB Frequency je najbrž ta funkcija, ki ti omogoča spustitev faktorja NB. AI Overclocking moraš nastavit na manual, da je ta funcija vidna. Zmanjšat boš moral tudi HT Link speed, ker ta ne sme biti večji od NB Frequency. Toliko sem uspel razbrat iz navodil.

Sem pogledal v BIOS-u in sem našel ti dve funkciji:
CPU/NB frequency, nastavitev je možna od 4-9.0x
HT Link Speed: 200MHz do 1800MHz.
kaj spremenim ali vse pustim kot je?


Če želiš zmanjšat NB Frequency (in s tem tudi HT Link), potem nastavi:

-CPU/NB frequency nastavi iz privzetih 9x na recimo 8x.
-HT Link Speed pa iz privzetih 1800MHz na 1600MHz.

Sicer ne vem zakaj dajo v BIOSu frekvenco, če bi pa bilo bolj smiselno dat kar faktor. Itak potem to plata prevede v faktor. Torej če daš na 1600MHz, plata to deli z privzetim Bus speedom, ki je 200MHz in dobiš tistih 8x.

Točno tako sem zdaj nastavil.

DJ MartiNi ::

kaj pa tole NB clock naj dam na 2000 ali zmanjšam na 1800Mhz kot original? če bo na 2000? bo kaj opazna razlika? Ker če ne ne bi rad mučil matične.


Predvidevam, da imaš Bus speed nastavljen na 245MHz, torej če oboje nastaviš na 8x, nanese 1960MHz, kar se mi zdi da ni prav veliko več od privzetih 1800MHz. Plata po moje ne bo pretirano trepla. Bolj bo trpela zaradi povišanih napetosti.

Je pa HT Link relacija CPU-chipset, NB Frequency pa frekvenca Memory controllerja, ki pa je pri K10 v samem procesorju. Več info: AMD K10 - Phenom Overclocking Guide .
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Mitja358 ::

Zdaj pa me zanima: zakaj zdaj niso rami v Dual - Channel?, mogoče že pred navijanjem niso bili ampak prej nisem gledal ker sem mislil da so.
Kaj pa Voltaža procesorja? Ko imam v BIOS-u 1.325V je v windowsih enako, če dam v BIOS-u na 1.350V je v windowsih 1.300V. Zdaj pa kaj je več? Kje se zgubi teh 0.05V?
Najvišja možnost v BIOS-u je nekaj nad 1.4V.
Drugače pa če bom moral dvigovat voltažo npr. 0.1V za nekaj MHz-jev (100 ali pa 200) bom raje mel tako kot zdaj:
Frekfenca:
3213Mhz in stock Voltaža procesorja. Stabilno s prime95-smal FFTs.
Screenshot:

P.S. vse druge voltaže so na stock (Nb, Ram ...).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

DJ MartiNi ::

Tole z voltažami je bolj tako tako. Pride do odstopanj. Kaj je temu vzrok ne vem. Mogoče software, ki narobe odčitava. Mogoče plata undervolta/overvolta.

Za spomin pa prvo preveri, če si palčke vtaknil v prave slote (morajo biti v enakih barvah). Potem pa še imaš ganged pa unganged. Nekje v BIOSu najdi tole pa nastavi na ganged.

Za stabilnost boš pa moral Prime95 kar lep čas poganjat. Jaz ponavadi poganjam kakih 12 ali pa vsaj 6 ur. Še najdlje pa sem 46,5 ur.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Mitja358 ::

Tole z voltažami je bolj tako tako. Pride do odstopanj. Kaj je temu vzrok ne vem. Mogoče software, ki narobe odčitava. Mogoče plata undervolta/overvolta.

Za spomin pa prvo preveri, če si palčke vtaknil v prave slote (morajo biti v enakih barvah). Potem pa še imaš ganged pa unganged. Nekje v BIOSu najdi tole pa nastavi na ganged.

Za stabilnost boš pa moral Prime95 kar lep čas poganjat. Jaz ponavadi poganjam kakih 12 ali pa vsaj 6 ur. Še najdlje pa sem 46,5 ur.

Kolikor je v uder manualu za mojo matični piše da je Dual Chanel možnost A v 1. in 3. slotu. V črni in rumeni barvi. Torej praviš da naj obe palčki dam v rumeno barvo?
Tole za ganged in unganged pa vsaj okvirno veš kje bi našel, ker ima matična toliko nastavitev v BIOS-u da ne veš kje si.
Glede testiranja stabilnosti sem danes bral na testing portalu za core i7 920 D0revizij oin so rekli da če CPU zdrži 20-30 min prime 95, potem drži v 99,99% vse ostale obremenitve.

Mitja358 ::

Na tem linku zadnji user`s manual dol potegni in pod enoto 1.7 piše d aje DC v 1. 3. če prav vidim: http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=E...

M-XXXX ::

Jaz sem slišal da core temp kaže TDp samo do 147W dalje pa več ne. In core i7 920 navit na 4.0 troši baje 300W.


Prvi del je resničen, drugi pa tako iz trete zvit da bolj skoraj ne more bit:)

Meni se zdi da je to rekel uporabnik, ki si mu ti rekel da naj zniža ali zviša blck ale nekaj takega in ga je potem spravil na 4.0Ghz.

Kaj ima to veze z porabo?:D

Za porabo uporabite sledečo formulo: http://www.oc-lab.si/forum/viewtopic.ph...

920D0 bi potem porabil okoli 220W pri 1.4V (full load), recimo da se za 4ghz rabi 1.3V to nanese 195W, kar je čisti max. V resnici je v normalnem full loadom 150W ali manj.

Mitja358 ::

Jaz sem slišal da core temp kaže TDp samo do 147W dalje pa več ne. In core i7 920 navit na 4.0 troši baje 300W.


Prvi del je resničen, drugi pa tako iz trete zvit da bolj skoraj ne more bit:)

Meni se zdi da je to rekel uporabnik, ki si mu ti rekel da naj zniža ali zviša blck ale nekaj takega in ga je potem spravil na 4.0Ghz.

Kaj ima to veze z porabo?:D

Za porabo uporabite sledečo formulo: http://www.oc-lab.si/forum/viewtopic.ph...

920D0 bi potem porabil okoli 220W pri 1.4V (full load), recimo da se za 4ghz rabi 1.3V to nanese 195W, kar je čisti max. V resnici je v normalnem full loadom 150W ali manj.

Ja veze ma to, da ga je ta uporabnik, ki ga je spravil na 4.0Ghz (Meizu) meni povedal preko ZS-ja da porabi skoraj 300W (kar je res skoraj nemoogče).

EDIT: Če je verjeti tej formuli moj procesor na 3.217Ghz potroši 113.20W. Aja. Pa najlepša hvala za to formulo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

DJ MartiNi ::

Kolikor je v uder manualu za mojo matični piše da je Dual Chanel možnost A v 1. in 3. slotu. V črni in rumeni barvi. Torej praviš da naj obe palčki dam v rumeno barvo?
Tole za ganged in unganged pa vsaj okvirno veš kje bi našel, ker ima matična toliko nastavitev v BIOS-u da ne veš kje si.
Glede testiranja stabilnosti sem danes bral na testing portalu za core i7 920 D0revizij oin so rekli da če CPU zdrži 20-30 min prime 95, potem drži v 99,99% vse ostale obremenitve.


Obe palčki daj v rumene slote. Prvo to naredi, potem pa poglej, kaj ti v CPU-Zju piše pod DC mode. Ali je Ganged ali ne. Kje v BIOSu pa je to pa ne vem. Sem nekaj brskal po navodilih od tvoje plate, pa nisem nič našel.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Mitja358 ::

Kolikor je v uder manualu za mojo matični piše da je Dual Chanel možnost A v 1. in 3. slotu. V črni in rumeni barvi. Torej praviš da naj obe palčki dam v rumeno barvo?
Tole za ganged in unganged pa vsaj okvirno veš kje bi našel, ker ima matična toliko nastavitev v BIOS-u da ne veš kje si.
Glede testiranja stabilnosti sem danes bral na testing portalu za core i7 920 D0revizij oin so rekli da če CPU zdrži 20-30 min prime 95, potem drži v 99,99% vse ostale obremenitve.


Obe palčki daj v rumene slote. Prvo to naredi, potem pa poglej, kaj ti v CPU-Zju piše pod DC mode. Ali je Ganged ali ne. Kje v BIOSu pa je to pa ne vem. Sem nekaj brskal po navodilih od tvoje plate, pa nisem nič našel.

Vse to storim jutri zvečer. Za zdaj sem gnal skoraj 2 uri prime 95 in je stabilen na 3217MHz s stock voltažo 1.325V.

Mitja358 ::

No sem že zdaj dal rame v 1. in 2. slot in je dual channel, vendar v DC modu piše da je unganged. Zdaj grem v BIOS.
kaj pa še kaj je boljše če dam rame iz 800Mhz na 960MHz ali na 800MHz in cl4?

Mitja358 ::


Zdaj je v Dual Channel načino, ganged in na frekfenci 952MHz na privzeti voltaži. Jo je treba kaj dvigniti glede na to da je original 1.8V ali pa 1.9V.
Kaj pa naj dam rame raje na 800Mhz in CL4?
V čem pa je sploh razlika v ganged in unganged modu? Moji rami so privzeti na unganged modu (auto nastavitev).
EDIT: kot sem gledal tukaj: http://www.oc-lab.si/forum/viewtopic.ph... je funkcija unganged hitrejša od ganged. V čem je fora?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

ModriN96 ::

vsak ram ima svojo privzeto voltažo in privzete latence. ti ko si dvignu fsb si istočasno tut frekvenco rama.

za latence pa ne vem kakšne maš. glede na to da maš verjetno nastavlen na avto...ti plata tut latence dvigne. jst ko sm meu ddr2 sem meu privzete latence 4-4-4-15, ko sem ga navil iz 800 na 1100, sem povišal voltažo na 2,2v in pa latence nespremenjene. sem mel dobr primerek ploščkov.

DJ MartiNi ::

V čem pa je sploh razlika v ganged in unganged modu? Moji rami so privzeti na unganged modu (auto nastavitev).
EDIT: kot sem gledal tukaj: http://www.oc-lab.si/forum/viewtopic.ph... je funkcija unganged hitrejša od ganged. V čem je fora?


Iz navodil ene GigaBytove plate sem razbral:
-Ganged Sets memory control mode to single dual-channel.
-Unganged Sets memory control mode to two single-channel.

Je pa izgleda Unganged nekoliko boljša opcija, čeprav sem mislil da ni.

Unganged


Ganged

1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Shark-357 ()

Dr_M ::

Sodec po teh dveh slikah, bi rekel, da je Unganged bolj primerna nastavitev.
Pridobis sicer slabih 200MB/s na read, ampak zgubis vec kot 100MB/s na write in kar 1500MB/s na copy.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Mitja358 ::

Sem dal nazaj na Unganged. Na CL4 pa verjetno ne bom dajal, ker bo potrebno dati rame vsaj na 2.0V ali 2.1V. Razlika pa je za moje pojme neopazna. Raje mam memory na stock voltaži in navite na 952MHz.

TOP ::

Mitja358 ti preveč kompliciraš,še sam ne veš kaj bi in kaj ne bi.

Mitja358 ::

Mitja358 ti preveč kompliciraš,še sam ne veš kaj bi in kaj ne bi.

Ja to res nevem kaj je bolje rami na cl4 ali na višji frekfenci. Bom tako pustil...

BuBBle.D ::

Mitja358 ti preveč kompliciraš,še sam ne veš kaj bi in kaj ne bi.

+1. Stvari se lotevaš brez jajc.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

Mitja358 ::

Mitja358 ti preveč kompliciraš,še sam ne veš kaj bi in kaj ne bi.

+1. Stvari se lotevaš brez jajc.

Če pa nisem še nikoli navijal. Zdaj sem tako ali tako navil in tako bom mel.

BuBBle.D ::

Nič zato, če še nisi. Vsi smo enkrat bili začetniki.
Jaz sem tako začel, da sem prebral dosti vodičev o navijanju in spremljal forume kot je Xtremesystems in sem se tako ogromno naučil.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

Dr_M ::

Ko sem jaz zacel, drugega kot THG skoraj ni bilo :)
Pac probas in to je to.
Razen v izjemnih primerih (kjer omogocajo plato izjemno visoke napetosti) se nic drugega ne zgodi, kot da ti racunalnik ne posta. Resetiras bios in to je to (ce se slucajno ne sam).
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Mitja358 ::

:D
Se me spomnite par mesecev nazaj ko sem rekel da je navijanje bw. Zdaj sem prvič navil in vsak naslednji procesor bom navil, ker je zanimivo. Probaš do zadnjega MHZ-ja :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

clix ::

Edino prav :D

ModriN96 ::

proca skurt itak ne morš, ker majo vsi termalne limitorje notr in se sigurno ob preveliki temperaturi sam ugasne.

plato boš pa skuru edin tko da boš ful pretiravu z voltažo in jo tko gnov več mesecev. nasvetov maš dost, tko da nimaš kej kiksnt ;)

naviji tko da sprot opazuješ temperature in to je to. na spodnjem linku točn vidš do kolk max temp. lahko ženeš tvoj proc.

http://products.amd.com/en-us/DesktopCP...

Dokler te meje ne prekoračš, se nimaš kej za bat...tko da...lot se konkretnega navijanja ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ModriN96 ()

Valvoline ::

Mitja358 ti preveč kompliciraš,še sam ne veš kaj bi in kaj ne bi.

+1. Stvari se lotevaš brez jajc.

Če pa nisem še nikoli navijal. Zdaj sem tako ali tako navil in tako bom mel.

Pr men še ni bil pc ki neb bil našpanan :)
Zastojn procesorse in grafične moči je škoda pustit neizkoriščeno :)
Spomnimo se legendalnih p2 in celeronov k smo se učil navijat,našpanal p2 300 na 700mhz :)

Zgodovina sprememb…

Mitja358 ::

proca skurt itak ne morš, ker majo vsi termalne limitorje notr in se sigurno ob preveliki temperaturi sam ugasne.

plato boš pa skuru edin tko da boš ful pretiravu z voltažo in jo tko gnov več mesecev. nasvetov maš dost, tko da nimaš kej kiksnt ;)

naviji tko da sprot opazuješ temperature in to je to. na spodnjem linku točn vidš do kolk max temp. lahko ženeš tvoj proc.

http://products.amd.com/en-us/DesktopCP...

Dokler te meje ne prekoračš, se nimaš kej za bat...tko da...lot se konkretnega navijanja ;)

Praviš da nej še višje navijem? Sam glede na to da na 3.213Ghz deluje na stock voltaži se mi ne splača it višje. Ker kam daleč ne bom prišel (cca. 3.5Ghz mogoče več) voltaža pa bo blizu 1.4V

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

ModriN96 ::

loh bi probu it pač sam vse nastavlat, če mislš da bi ti šlo, pa če mislš da znaš.

magar si prepiš vse nastavitve k jih maš zdej, da boš vedu za pol, če ti ne bo šlo pr lastnem navijanju.

sj sm ti že povedu...tut če maš na avto, še ne pomen da plata res pravilno zazna kolk dat voltaže komponentam. velik več boš dosegu z lastnim navijanjem, kot pa da boš mev na avto.

Mitja358 ::

loh bi probu it pač sam vse nastavlat, če mislš da bi ti šlo, pa če mislš da znaš.

magar si prepiš vse nastavitve k jih maš zdej, da boš vedu za pol, če ti ne bo šlo pr lastnem navijanju.

sj sm ti že povedu...tut če maš na avto, še ne pomen da plata res pravilno zazna kolk dat voltaže komponentam. velik več boš dosegu z lastnim navijanjem, kot pa da boš mev na avto.

A pol vse nastavitve za voltažo NB-ja, SB-ja, HT linka vse spremenim? Kje pa vidim privzete vrednosti. Meni piše samo auto.

ModriN96 ::

ht link more bit manjši od nb ferquancy.
nb voltažo dvigneš za cca 0,2 do 0,25v.
sb voltažo pomoje ne bo treba nč dvignt.
ram voltažo dvigneš za 0,2v.

cpu voltažo pa pač po potrebi - višaš, dokler ne bo stabilno. mislm da v tvojmu primeru ram ne bo brezma, plata tut ne...tko da največ pozornosti daš procu pa ht linku in nb frekvenci.

Valvoline ::

Kar pusti na 3.2ghz.

Mitja358 ::

Kar pusti na 3.2ghz.

Zgleda da bom na 3.2Ghz pustil, ker:
- mi je čist dovolj
-je brez dviga vseh voltaž, se pravi da so vse voltaže na stock
-če povečam vse voltaže moogče prilezem do 3.6-3.8Ghz, vendar mi to nič ne pomaga, ker je poraba pol dosti večja ter večjo gretje.

Valvoline ::

Kar pusti na 3.2ghz.

Zgleda da bom na 3.2Ghz pustil, ker:
- mi je čist dovolj
-je brez dviga vseh voltaž, se pravi da so vse voltaže na stock
-če povečam vse voltaže moogče prilezem do 3.6-3.8Ghz, vendar mi to nič ne pomaga, ker je poraba pol dosti večja ter večjo gretje.

To pa si preveč optimističen. Se grem stavit da še na 3.3ghz stabilno ne bo šlo :)
p.s. če je na 3.2ghz stock voltaža se je že povečala brez skrbi.

Zgodovina sprememb…

ModriN96 ::

res je, ni na stock voltaži ampak je plata zaradi avto nastavitev povečala voltažo vsem delom plate(nb, sb, voltaža cpu in voltaža rama )

Mitja358 ::

Kar pusti na 3.2ghz.

Zgleda da bom na 3.2Ghz pustil, ker:
- mi je čist dovolj
-je brez dviga vseh voltaž, se pravi da so vse voltaže na stock
-če povečam vse voltaže moogče prilezem do 3.6-3.8Ghz, vendar mi to nič ne pomaga, ker je poraba pol dosti večja ter večjo gretje.

To pa si preveč optimističen. Se grem stavit da še na 3.3ghz stabilno ne bo šlo :)
p.s. če je na 3.2ghz stock voltaža se je že povečala brez skrbi.

Ni se povečala (povečovala se je prej iz 1.325V na 1.47V ko je bila še na auto). Zdaj pa sem v BIOS-u ročno nastavil voltažo 1.325V in tako je na 3.2GHz. Stabilno.

Se res greš stavit da na 3.2Ghz ne pridem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

Mitja358 ::

Zdaj nevem če naj še nastavim za NB in SB ter RAM ročno.

Valvoline ::

Nastavi na varnih 1.5v pa poglej kolk daleč boš pršu. Sicer pa 3.2ghz za tale proc je že dobr oc.

ModriN96 ::

to je pa druga ja... in glede na druge slike uporabnikov, bi reku da bi lahko s tako voltažo še mal višje prlezu ;)

verjem mi...vsak mhz se pozna pr odzivnosti in frejmih v špilih...

clix ::

Mitja358, jaz bi ga zagotovo navil do koliko bi šel, vsaj za par benčev, tako da ne obupaj. :D
Drugače pa visoka voltaža tudi ne unuči kar tako procesorja. Jaz sem mojega athlona 4400x2 še parkrat imel na 1,6V(max plate) in še kar veselo prede. Mi pa plata pri stock frekvenci in avto voltaži nastavi kar 1,4V(1,2 je dosti za stock). Za stabilnih 3,1Ghz pa potrebuje 1,375. Max frekvenca pa je bila 3,5Ghz(zelo nestabilno:))).
Ti ga kar privij, zgubiti nimaš ničesar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clix ()

Valvoline ::

Lej pa stabilnost je že drugo vprašanje. Bratranc ima navitega x2 5000 na 3.1ghz,orthos stabilno,k je sprobal program intelburn pc je bil stabiln komaj na 2.8ghz. Pol pa ni čudn da je njemu Gta4 te pa te zmrzovala. K je zmanjšal frekvenco na 2.8ghz pa je delalo v redu.

clix ::

Moj je stabilen pri 3ghz tudi intelburn, pri 3.1 pa par ur prime95, intelburna pa še nisem pognal, bom zdele. Drugače pa glede na to da že nekaj časa tako deluje, me sploh ne skrbi, tude če bodo pri intelburnu errorji.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje fx-8320 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
24541332 (28109) m0LN4r
»

AMD Phenom II Uporabne informacije, izkušnje, testi, navijanje, plošče ..... (strani: 1 2 3 499 100 101 102 )

Oddelek: Strojna oprema
5088256215 (88877) x45
»

Navijanje AMD Phenom-a II X3 720BE (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Navijanje
28519582 (11040) mihamedo
»

Navijanje AMD Phenom-a II X2 550BE

Oddelek: Navijanje
353194 (1427) galu
»

navijanje phenoma 9850 se

Oddelek: Navijanje
181106 (946) DJ MartiNi

Več podobnih tem