» »

navijanje phenoma 9850 se

navijanje phenoma 9850 se

david3000 ::

evo uspelo mi je naviti mojega phenoma na 3000mhz z NVidia system tools. matična pa je m3n-h/hdmi. Med navijanjem pa s tem softwarom ni treba ponovno zaganjati računalnika. Sistem mam stabilen, tako da super :)

x45 ::

lepo. kak so temperature cpu ja v core in temp čipseta?
kak cooler maš ?
gre tud višje z ustreznim haljenjem.

david3000 ::

temperature ko igram igre so okol 42, temp matične pa okol 30. Hladilnik mam pa asus triton 81 pa 12cm ventilator na stranici.

x45 ::

temperature so ugodno niske, kar pa je tud normalno za ta cooler in cpu. kak ti delajo programi in igre vse leti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

M-XXXX ::

temperature so ugodno niske, kar pa je tud normalno za ta cooler in cpu

Temparature so ugodno niske zaradi zanič senzorjev:D

DJ MartiNi ::

Koliko si povišal napetost na procesorju?
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

x45 ::

temperature so ugodno niske, kar pa je tud normalno za ta cooler in cpu

Temparature so ugodno niske zaradi zanič senzorjev:D


to ni intel, nehaj že smetit s temi tvojimi butastimi posti.
Če mam kak x2 narobe skalibriran senzor ostali nimajo.

M-XXXX ::

Če mam kak x2 narobe skalibriran senzor ostali nimajo.

No to eden od tvojih navideznih svetov kjer tvoja fizika deluje tako da lahko nek mini cooler odvede 125W z le 15c deltaT. V našem svetu pa fizika deluje malo drugače in je kaj takega nemogoče tako z zrakom kot zvodo in podobnimi zadevami.

Edit: Potem če bi dal AMD stock cooler na naprimer Intel Q6850 bi bile load temparature 40-45c? Le zakaj potem vsi ne kupujejo AMD coolerjev?:D

Edit2: Pa preden postaneš pameten da je razlika med AMD jem in Intlom ti povem da iz tega ni. Saj lahko daš tudi neko drugo xxxW breme naprimer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

Mitja358 ::

evo uspelo mi je naviti mojega phenoma na 3000mhz z NVidia system tools. matična pa je m3n-h/hdmi. Med navijanjem pa s tem softwarom ni treba ponovno zaganjati računalnika. Sistem mam stabilen, tako da super :)

s to matično si ga navil tako visoko? Tole pa zgleda super.

x45 ::

Če mam kak x2 narobe skalibriran senzor ostali nimajo.


Zdaj bom zadnjič komentiral tvoje laži samo zato da ti ne bi slučajno kdo nasedel.

No to eden od tvojih navideznih svetov kjer tvoja fizika deluje tako da lahko nek mini cooler odvede 125W z le 15c deltaT.

Cooler je velik zelo velik ( asus 81 ). Tud amd jevi box coolerji so za BE modele zelo dobri.


V našem svetu pa fizika deluje malo drugače in je kaj takega nemogoče tako z zrakom kot zvodo in podobnimi zadevami.

Edit: Potem če bi dal AMD stock cooler na naprimer Intel Q6850 bi bile load temparature 40-45c?

Ne ker intel proizvede več toplote - bolj se greje, če pa že to uredijo da ne kuri tolk pa takoj dajo slabši coolerker šparajo ( 45 nm box coolerji za c2D so kot zlo niska pašteta 1,5 cm višine )

Le zakaj potem vsi ne kupujejo AMD coolerjev?:D

M-XXXX ::

Kot prvo se nauči citirat...

Cooler je velik zelo velik ( asus 81 ). Tud amd jevi box coolerji so za BE modele zelo dobri.

Velik je relativno, vendar vseeno vsaj 10x premajhen, kaj takega ni zmožen noben zračni cooler (navaden, s peltierji je drugo, vendar je to že druga zgodba)

Ne ker intel proizvede več toplote - bolj se greje, če pa že to uredijo da ne kuri tolk pa takoj dajo slabši coolerker šparajo ( 45 nm box coolerji za c2D so kot zlo niska pašteta 1,5 cm višine )

Mi lahko razložiš kako je 125W pri Intlu drugačnih od 125W pri AMD-ju?
Da ti razložim: Kolikor ima procesor porabe, vse spremeni v gretje, tako da bi z veseljem zvedel kako se AMD pri isti porabi toliko manj greje...

x45 ::

Ne RAZUMEŠ KAJ JE DEJANSKA PORABA, ki je lahko precej različna od TDP ja. Intel tu bolj odstopa ( na slabše ) od AMD ja.

primer: q6600 95 w TDP porabi več od 9950 BE TDP 125 W

test: Guru 3D

Valvoline ::

http://files.extremeoverclocking.com/fi...
Dej ga za foro testirat z tem. me prov zanima kolk se bo segreu. e2160 pr 3.3ghz in 1.52v in akasa 965 se segreva na 75c+.
Zej mam e6400 gor pr 3.2ghz in 1.45v greje se na 68c. pa še vidu boš če je res stabilno.

M-XXXX ::

primer: q6600 95 w TDP porabi več od 9950 BE TDP 125 W

test: Guru 3D

Na guru3d je kvečjemu podobena, kar pomeni da AMD procesor porabi KVEČJEM VEČ. Da razložim: Vzamemo da cel sistem porabi 200W (intel in amd) Če imata enak ram, grafe, diske (vse enako le matična in procesor sta različna) Ker ima AMD tudi memory controler vgrajen v CPU kar nekako nadomesti NB pri intlu (kašnih 15W) ostali deli na matični in njihova poraba sta podobna) Recimo da vzamemo da sama plata (brez NB ja in proca kuri 25W(tako pri AMDju kot intlu) pomeni da za NB+PROC vstane 150W, kar pomeni 125W za proc in 25W za NB (pri intlu) ter 150W pri Amdju) Seveda cifre niso prave, s tem sem le hotel razložiti situacijo.

DJ MartiNi ::

Vedno mora pa priti do tega. Pa vedno ista fora. Kadar nekdo ustvari temo o AMD CPUju, se notri piše AMD vs. Intel.

Da se vrnem na temo. Prej sem spraševal za koliko si povišal napetost, sedaj me pa še zanima če si poizkusil naviti z dvigom frekvence Bus speed-a ali si navil zgolj z dviganjem multija.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

david3000 ::

Glede pluvanja po amd pa zanič senzorjih, imam poleg še senzorje od kontrolne enote za ventilatorje in se meritve razlikujejo do 5 stopinj zaradi položajev senzorjev. Glede voltaže pa AI SUITE sam regulira voltažo glede na temperaturo procesorja, nižja ko je temperatura, višja je voltaža.Navijal sem z dvigom frekvence bus speeda. Igre mi delajo normalno, nimam blue screenov.
Kar pa se intela tiče se je pa sedaj ko je moral znižati cene, pokazalo koliko je bil precenjen na račun ljudi ki slepo vrjamejo v ta intel. In ki ne razumejo da bi brez amd-ja plačevali veliko večje cene za veliko bolj zjebane procesorje.

DJ MartiNi ::

Torej imaš sedaj Bus speed nastavljen na 240MHz. Ali si kaj spustil faktorja za HT Link in NB Frequency?
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

david3000 ::

ne, ker v tem programu maš pač to možnost da al bus speed naviješ al pa multija, pol pa zgleda to on sam še kej druga nastavla.?

DJ MartiNi ::

Hmm...ne poznam tega programa. V CPU-Z poglej kake frekvence so pa jih napiši. HT-Link imaš pod CPU, NB Frequency pa pod Memory.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje fx-8320 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
24541404 (28181) m0LN4r
»

AMD delovna postaja, ki bo zdržala 5 let (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6311615 (9980) bedak
»

Navijanje AMD Athlon-a II X4 620 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
514752 (3516) M-XXXX
»

Silent Pc i7 920

Oddelek: Kaj kupiti
332050 (1321) axee
»

Dilema kateri procesor je boljše imeti AMD vs INTEL!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
512675 (2675) jype

Več podobnih tem