» »

Iščem sončna očala

Iščem sončna očala

;-) ::

 taka

taka



več kot 100€ ne dam za sončna očala, ker jih zlomim, zvijem, pozabim itd. pač tak stil iščem pa ne najdem nič pri nas pa na netu.

imallears ::

take sm js dvoje na petrolu kupu,... pač mam par tednov pa zjebem,... :)

BALAST ::

Sem gledal eno poljudnoznanstveno odajo, kjer so prišli do zaključka, da je edina razlika med plastičnimi in steklenimi šipcami, ta da se plastična hitreje poškodujejo. Ko pa so primerjal z Znamko proti Neznamki pa da vsa imela 100% UV zaščito ampak razlike ni bilo nobene. Najbolje da greš kupit več parov cenejših očal, pa se navadiš imeti v vsaki jakni en par, pa v avtu in na kolesu en.

Steinkauz ::

Poceni očaka imajo "100%" zaščito, ti bolj škodujejo, kot če bi bil brez njih, ker imaš razširjeno zenico, ter prejmeš več UV žarkov.
Pejt enkrat z temi cheap shit očali pa eni koristnimi do optike, majo ponavad za merit koliko UV dejansko filtrira.

Malo pogooglaj :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Steinkauz ()

;-) ::

Glejte sploh me ne zanima zdaj katere so boljše oz. katere niso. Nikoli ne dam več kot 50-100€ tako da tudi zdaj nebom dal ker je to pač stvar ki jo uporabljam samo par mesecev. Iščem samo to obliko

thramos ::

Poceni očaka imajo "100%" zaščito, ti bolj škodujejo, kot če bi bil brez njih, ker imaš razširjeno zenico, ter prejmeš več UV žarkov.
Pejt enkrat z temi cheap shit očali pa eni koristnimi do optike, majo ponavad za merit koliko UV dejansko filtrira.

Malo pogooglaj :)


Očala za 10€ so, preverjeno v optiki, 100% filtrirala UV žarke.

davco ::

Kupil sem jih v Brežiceh v http://www.glasmaher.com/ imajo pa trgovino tudi v novem mestu če si iz teh koncev :D Drugače pa so to Ray Ban Aviator :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: davco ()

The Player ::

Ta model očal je za letos popularen in ne bi smel imeti težav z kupovanem, ker če so popularna, bi jih moral dobiti povsod (vsaj tako mi je rekel optik, da so popularna za leto 2009)
Drgač dobiš jih v city park-u v optiki galerija od podjetja Ray ban in od drugih.
Drgač pa verjemi, da za 50€ ne boš dobil Ray Ban ker so preveč popularna, da bi bila tako poceni

Jst recmo iščm očala, ki niso več popularna (una, brez okvirjev, k ma samo uno reč, k skp drži) pa so 200€ s polarizatorjem.
Drgač pa raj dam mal več, pa mam zaščito kokr, da si pa kvarm oči.

thramos ::


Drgač pa raj dam mal več, pa mam zaščito kokr, da si pa kvarm oči.


Še drugič:

Očala za 10€ so, preverjeno v optiki, 100% filtrirala UV žarke.

Pouh ::

Men so očala za 10€ z glave padala, šipca mi je vn padala, plastika je bila pač taka kakor je za 10€ (še nepobarvana ob spoju) in stvar je povrhu dobila še veliko lufta (škripanje).
Zdj mam oakley za 120€ in so super, pa še firma je:)

noraguta ::

Ta model očal je za letos popularen in ne bi smel imeti težav z kupovanem, ker če so popularna, bi jih moral dobiti povsod (vsaj tako mi je rekel optik, da so popularna za leto 2009)
Drgač dobiš jih v city park-u v optiki galerija od podjetja Ray ban in od drugih.
Drgač pa verjemi, da za 50€ ne boš dobil Ray Ban ker so preveč popularna, da bi bila tako poceni

Jst recmo iščm očala, ki niso več popularna (una, brez okvirjev, k ma samo uno reč, k skp drži) pa so 200€ s polarizatorjem.
Drgač pa raj dam mal več, pa mam zaščito kokr, da si pa kvarm oči.
tipično za naše štacune. v iscglu sem videl neke oakly-je za 100€ , v clarusu so bili 210€ v franciji spet 100€. podobno je bolj ali manj z vso robo višjega razreda.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

;-) ::

Ta model očal je za letos popularen in ne bi smel imeti težav z kupovanem, ker če so popularna, bi jih moral dobiti povsod (vsaj tako mi je rekel optik, da so popularna za leto 2009)
Drgač dobiš jih v city park-u v optiki galerija od podjetja Ray ban in od drugih.
Drgač pa verjemi, da za 50€ ne boš dobil Ray Ban ker so preveč popularna, da bi bila tako poceni

Jst recmo iščm očala, ki niso več popularna (una, brez okvirjev, k ma samo uno reč, k skp drži) pa so 200€ s polarizatorjem.
Drgač pa raj dam mal več, pa mam zaščito kokr, da si pa kvarm oči.
tipično za naše štacune. v iscglu sem videl neke oakly-je za 100€ , v clarusu so bili 210€ v franciji spet 100€. podobno je bolj ali manj z vso robo višjega razreda.


Ko pa gledaš po kakih nabavnih cenah jih dobijo pa te srat prime, ker je roba skoraj tako poceni kot ene navadne.

ripmork ::

Sam sem pred leti na štantih nabavil fake Oakley, pa šel k optiku, da mi je zamenjal cheap plastične šipce z boljšimi. Kolega mi je kasneje za špegle celo ponujal lep znesek, pa sem ga zavrnil (ni razločil original okvirja od fake ponaredka za jurja tolarjev:)

Dobra optika s kar dosti izbire se mi zdi tista nasproti stadiona za Bežigradom, nekaj korakov stran od avtobusne postaje.
Eno podobno verzijo Aviatorc sem mrzlično iskal lansko leto, pa sem komajda našel kje kak primerek (ker po mnenju optikov niso popularne, čeprav taka očala povsod vidim).

Hecno, sedaj ko sem se pa tega stila naveličal, bodo pa kao "in" za modelsko leto 2009. Jao, kako se poserjem na te trende...
nosite tisto kar vam sede, fuck fashion ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

The Player ::

sj jst se tut poščijm na modo, sam pač oni prodajajo tist, kar je v modi, ker v modi je denar

Drgač en info:
prjatu je reku, da za Ray ban, jih morš naročit direkt iz fabrke, če jih hočš dobit kej cenej kot drugje

bluefish ::

saj je logično, da so direktno od firme cenejše reči, kot pa od trgovca, ki kupi preko posrednika s posrednikom.

;-) ::

Sem dobil željena očala. So od oka natančno taka kot sem jih dal na sliki samo da niso Rayban, imajo pa uv zaščito in polarizator svetlobe, pri sosedih stanejo natanko 100Kn.

iNooby ::

Haters gonna hate...

Steinkauz ::

;-) prej jih nesi k optiki, da ti izmeri koliko dejanske UV zaščite ima :)
Da si ne boš zjebal oči...

Gjurisic ::

Jaz imam od Bvlgari za 250 € polaroidna
bi jih imel nonstop na glavi

;-) ::

;-) prej jih nesi k optiki, da ti izmeri koliko dejanske UV zaščite ima :)
Da si ne boš zjebal oči...

Je bilo že zgoraj povedano glede UV zaščite.

Steinkauz ::

Ja si testiral pri optiki al pač na očalih piše ? :)

T-h-o-r ::

več kot 20€ še nisem kdaj dal za sončna očala :) zlomil sem jih pa že mnogo
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

;-) ::

Steinkauz veliko ljudi je že nosilo očala v optiko mislim da nekaj z tega foruma in so tam potrdili da 100% filtrirajo uv žarke.

Lahko stopim do optike in povprašam če mi hočejo pomerit. So z tem kaki stroški? ker da dam več kot za očala se mi ne splača.

evo so pa točna take kot sem želel v prvem postu

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

miamaja ::

Zakaj pa ne grete v Outlet trgovino z očali (kjer so vsi lanski in starejši modeli iz optike)? V Ljubljani je v centru mesta, blizu McDonaldsa (na isti ulici).

Lansko leto so se meni podrgnila steklca na prejšnjih in sem šla tjale, ter jih kupila za manj kot 50€.
Znamka mi osebno ne pomeni veliko, čeprav v optiki skoraj drugega ne moreš kupit. Sama imam tudi problem, ker imam bolj ozek obraz oz. majhno glavo in mi 75% očal avtomatsko odpade.
No, tam dela ena full prijazna gospa, ki je bila toliko potrpežljiva, da mi je odklenila par deset modelov (tam sem bila dobri 2 uri) in na koncu sem celo našla ene, ki so mi vizualno zelo dobre, mi lepo pokrijejo obraz (ne preveč, ne premalo), imajo vso potrebno zaščito.

Sicer se mi tudi ne zdi neumno, če se kupijo poceni očala za nekaj € in se nesejo preverit glede UV zaščite, ampak naj se preverijo tako za UVA, UVB in UVC žarke, kar pa (koliko je meni znano) vse optike naj ne bi imele. Samo UVA zaščita ni dovolj, tega bi se morali zavedati.

Pač pri znamki je treba vedeti, da se tudi ime plačuje; medtem, ko poceni očala so pa lahko tudi škrt roba.

Okapi ::

evo so pa točna take kot sem želel v prvem postu
Če se ti zdijo točno taka, potem mogoče rabiš šipce z dioptrijo:))

O.

;-) ::

Ja niso ista kot na sliki so pa taka ki mi sedejo in taka oblika kot sem želel.

Steinkauz ::

No sej mogoče so kul. Ja veliko jih ima 100% tudi če so extremno poceni, nekaj pa tudi ne. No jst vem, da bi dal testirat, če bi že kupu. Kolker vem je pa zastonj to, tko da če greš mimo kake optike se ustaviš za tisto minuto.

;-) ::

Ok, grem jutri, itak moram se zmenit za pregled ker slabo vidim in so mi komaj dali zdravniško potrdilo za vozniški izpit (sreča je delala od sošolca sestra kot medicinska), pa sem mislil ok, zdaj pa že opažam da slabo vidim brat pa bom vrjetno rabil očala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katera sončna očala? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21957959 (1033) del0
»

Ray Ban - očala (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
296109234 (1212) geofull
»

Ponaredki

Oddelek: Pomoč in nasveti
4210763 (7672) Mehmed
»

Ray Ban (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6517706 (15699) Rok Woot
»

Sončna očala

Oddelek: Loža
257141 (6227) Ramon dekers

Več podobnih tem