» »

procesor

procesor

timotej1994 ::

nekje sem šlišal da se da naviti procesor .zanima me kako se to naredi in če je to pametno .

mtosev ::

ce si komaj slisal za navijanje priporocam da ne navijas.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

tilinho20 ::

Malo pogooglaj. Se bo veliko naslo in bos veliko vec vedel, nato se pa bos sam na koncu odlocil.

timotej1994 ::

a lohka sam en pove kko naviješ procesor .mam matično IBM 8307MG3 in procesor intel pentium 4 2.66Mhz

Meizu ::

Čisto u izi?Najprej poglej, če maš dovolj dobro poštimano hlajenje. Kar dvomim da imaš. Drugače pa enostaven overclock... Nekaj takšnega: greš v bios, dvigneš fsb, naštimaš fsb:ddr ratio na 1:1, dvigneš voltažo na procu, in izklopiš nepotrebne navlake v biosu ki samo zavirajo oc potencial. Pa na severnem mostu zvišaj malce voltažo.

To bi moglo bit to. Sm pa mogoče kej pozabu, mam namreč trenutno prepolno glavo z navijanjem Nehalemov, ki so pa načisto drugem kopitu zgrajeni in morš bit pozoren na enih miljavžnt stvari več.

TOP ::

Točno tako s tem da tud če boš navil pridobil dosti ne boš,še posebej IBM matična dvomim kolk ma možnosti.

Meizu ::

IBM matična utegne bit suho grlo ja...

___ ::

glede na staro mašino ti priporočam da NE navijaš, drugače boš moral kmalu menjati procesor, mogoče tudi matično če na bolhi neboš dobil drugega procesorja...

navijat se da preko biosa, vendar kakor sem rekel....rajši odnehaj dokler še dela

TUDI V RAČUNALNIŠTVU VELJA ZLATO PRAVILO: NE POPRAVLJAJ DOKLER DELA!!!:) drugače se zna zgodit da je treba disk formatirat(če po nepotrebnem gonilnike prčkaš) ali menjat kakšno komponento (če se greš navijalca)...:)
sam se odloči...ali imaš rajši počasen računalnik ali pa si rajš brez računalnika?:)

___ ::

_______________
aja sam tako neumesno...tvoja mašina niti ni slaba! malo očisti disk, defragmentiraj disk, poženi ccleaner, izbriši programe ki jih že nekaj let nisi uporabil in boš videl da se bo poznalo.sem prepričan da je to bolje kot pa da se lotiš navijanja procesorja...

vinkl25 ::

Ja kar Tech man-a poslušaj pa bo tako kar vredu.Če pa misliš navijat pa nimaš poštimano hlajenje ti bo šel procesor rakom žvižgat.Lahk pa probaš, enkrat se moraš vse naučit. Vaja dela mojstra.:)

TOP ::

Ja Tech man mater ti si pa pameten,tako govorijo tisti ki ne znajo.Tukaj na forumu je več kot polovica fantov ali pa še več,ki majo navite mašine,pa mal prebskaj pa najdi enega ki je napisal da mu je proc šel od navijanja.Lahko gre ja sam tistim,ki tega ne znajo.Si pa eden izmed redkoh oziroma edini ki je to sedaj izjavil.

opeter ::

TOP, ti pa drugo kot navijat itak ne znaš. Da bi kaj pametnega naredil na računalniku, pa ne ...

timotej1994, naredi tak, kot je Tech_man napisal. Morda lahko dokupiš še kakšen RAM modul, čeprav nisi napisal točno kakšno konfiguracijo imaš. Kolikor RAMa, pa tudi disk ipd. Vsaj RAM pa HDD lahko nadgradiš in boš imel takoj še hitrejši računalnik.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Meizu ::

opeter dej ne bluzi. Navijanje je prav enostavna reč, ko se enkrat seznaniš z njo, lahko te pa reši ogromnega denarja. Samo poglej varjante, ko je folk, podoben kot tale techman kupoval pregrešno drage X6800 C2Dje, ker niso mislili navijat. Si kupu E6600 za 800€ manj, ter ga navil tako, da je bil še boljši od X6800. Pa nobenmu ni šel v aramengo proc. Intela je brezveze kupovat, če ga ne misliš navijat in pri tej izjavi sem smrtno resen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navitje C2D X6800 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
814285 (3424) mesoreznica
»

navijanje AMD procesorja (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
776266 (4869) Davidf1
»

Kako pravilno naviti samo procesor

Oddelek: Navijanje
483286 (2720) WamPIRe-
»

navijanje Quad procesorja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Navijanje
37324174 (18864) Jst
»

AMD 5600+

Oddelek: Navijanje
292070 (1350) OChack

Več podobnih tem