» »

Problemi ob menjavi ramov

Problemi ob menjavi ramov

Thanatos ::

najprej software / hardware:

Asus P5KC z najnovenjsim biosom
stari ram: 2x1GB Kingston DDR2 800Mhz kit
novi ram: 2x2GB Patriot DDR3 1333Mhz kit
OS: MS Vista 32Bit

ko utaknem DDR3 not, mi po uspesnem postu računalnik javi da je Bootmgr Corrupted.
če utaknem nazaj DDR2 se vista lepo zazene.

ideje? mnenja? googlal sem bootmgr corrupted vendar nisem videl v povezavi z novim ramom.

BigZ ::

Zdravo, jaz imam kar podoben problem.

Imam core i7 920,
gigabyte EX58-DS4 matično
ter 6x1 GB DDR3 Mushkin RAM

problem je sledeč: prvo sem imel samo 3x1 GB RAM vendar sem dokupil še 3GB, ko sem jih dal notri, se mi je pojavil
omenjeni BOOTMGR is missing. Kličem na servis in mi rečejo da moram spremeiti voltažo iz 1.5 na 1.55V (kar pa seveda ne znam naresti) ter se neke druge številke (na modulu pise 9 9 9 27) mi je model reku da moram tudi to spremenit ter še neki multipier dati na x12.

Nekako v biosih to naštima (sicer nisem prepričan če sem prav naštimal) poženem na novo instalerane winse in v njih memtest
ter mi takoj javi napako da je na RAMih napaka. Če jih dolgo pustim notri se mi pojavi BSOD, zato jih hitro vzamem ven.


PROSIM če mi lahko kdo razloži kako naj popravim problem ter da mi bo use skupaj normalno delalo :9
Bi bil zelo hvaležen!

Najlepša hvala in lep pozdrav!

Bilo kdo?! Prosim.

hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigZ ()

Thanatos ::

ugotovil sem kaj je narobe z mojim sistemom. kot kaze maticna plosca ne more goniti tako visokih frekvenc rama (1333) in timingov (CL9) kot jih je zmozen ram. sedaj ko furam na DDR3 na 810Mhzih in 6 6 6 18 dela zelo stabilno. bom preko casa poveceval frekvence in nizal timinge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thanatos ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Slo-tech superpi team: intel core 2, i5, i7 & amd am2, am3 lestvica (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Navijanje
264281948 (42541) krneki0001
»

RAM (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
677124 (6384) Mr.Nice
»

kateri ram naj vzamem??

Oddelek: Kaj kupiti
473898 (2057) svetetko
»

Latenca ali frekfenca DDR3

Oddelek: Strojna oprema
242747 (2199) allex
»

DDR3 osnovna plošča ? , DDR3 ram?

Oddelek: Kaj kupiti
141996 (1693) bluefish

Več podobnih tem