» »

Navitje C2D X6800

Navitje C2D X6800

«
1
2

ModriN96 ::

LP!

Kot ostali potrebujem pomoč pri navijanju omenjenega roca.

Plata = asus p5q pro, proc = C2D X6800 in pa hladilnik Thermaltake BigTyp 120VX.

Kok voltaža, kok fsb pa do kok bi se ga dal največ spravt?

Hvala za odgovore!

Valvoline ::

1.45-1.5v in dvignit fsb do kolk bo še stabilno :) Tale gre 3.5-4ghz odvisno primerka.

ModriN96 ::

Kok bi bla pa max temp tega proca?

Namenjen je pa bol špilanju kot pa za stresne teste ipd.

Valvoline ::

Če kaže manj k 80c je v redu :)
Z tem hladilnikom pr 1.45v ne bo šla temp čez 65c ziher

ModriN96 ::

Trenutno mam na 1,45v in 350*10 = idle 42c.

Valvoline ::

Zalaufaj orthos in coretemp,da boš vidu če je vse stabilno in kolk bo max temp pr 100 loadu.

ModriN96 ::

pa glede fsb vs množilnik...

kaj se spremeni oz kaj je bolj odzivno, če dviguješ fsb al če dviguješ množilnik?

za špile ipd je bolje dvigovati kaj?

Valvoline ::

Hm.. A to maš procesor z odklenjenim množilnikom ?? FSB je boljše dvignit vendar v primeru če je končna frekvenca navitja enaka.
Torej boljše 400x9=3.6ghz kot pa 360x10=3.6ghz

ModriN96 ::

mam ja... ES je proc tko da ga komot modificeram po svoje.

zakaj je pa bolš 400*9 kot pa 360*10...sej je frekvenca enaka?

Valvoline ::

Do kolk pa je odklenjen množilnik ??
Višji fsb je boljši ker proc je sposobn več podatkov obdelat v istem času. Pr intelu se precej pozna ker je quad pumped fsb.400fsb je dejansko 1600mhz takt.

FrancBula ::

mislim da je fsb komunikacija med ramom in procom
GA-P35-DS3(rev. 1.0) ; E5200@3.75GHz ; Palit Radeon 4850 ; LC8650 Ozeanos

ModriN96 ::

aha ok tenx za info ;)

do kolk je odklenjen pa ne vem... če mi poveš kko to zvem ti loh odgovorim.

Galaxy ::

Napišeš npr. 20 pa vidiš če gre :)

$%&/() ::

pretiravat z multiplierjem tudi ni dobro ;)

miha85 ::

1.45-1.5v in dvignit fsb do kolk bo še stabilno :) Tale gre 3.5-4ghz odvisno primerka.


Zakaj pa FSB dvignit?! To je Extreme Edition, kar pomeni da dvigneš Multiplikator. V poprečju laho prideš na 3,6 GHz brez da dvigneš VCore.

Nastavi sledeče v AI-Tweaker Menu:

AI Overclock Tuner: Manual
CPU Radio Control: 14 (potem pa Višaj če je stabilno)
DDR Frequency: DDR2-800, DDR2-1066 (odvisno katere RAM koristiš)
CPU Volatage: 1,4v.

Potem ti bo saj šel na 3,73 GHz. Če pa gre več pa samo dviguj CPU Radio Control pa CPU Voltage pa nič drugega!!
GigaByte X58 Extreme | Core i7 940 | 3x2GB DDR3-1600MHz Crosair Dominator |
Radeon 4870 X2 | Thermalake Trough Power 850W | Win Vista 64Bit Premium |

ModriN96 ::

Hmm...in zdej smo tm ane... En predlaga tko drug tko...

Se prav nej kerga bol poslušam in zakaj lih njega oz njegov nasvet??

dzinks63 ::

To moraš pa sam ugotovit, za vsako navijanje naredi ene par testov in boš ugotovil kaj je zate najboljše. Ulovit moraš nek optimum. Ni sigurno da ti bo ravno najvišja dosežena frekvenca dala najboljši rezultat. Mogoče bo to malo manjša z veliko večjim fsb.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

krucymucy ::

Poizkusi sam kaj je boljse. Jaz in vecina pravimo da FSB.

miha85 ::

Če navijaš računalnik moraš se zavedat kaj delaš. Očitno eni ne vejo razlike med E6800 in X6800, Q9650 in QX9650 ali Phenom X4 9850 in Phenom X4 9850 Black Edition.

Zgleda kod da eni mislijo da je edina razlika v ceni. Tale "X" pomeni pri Intel da je "Extreme Edition" in da se da multiplikator nastavit po želji. Isto je to pri AMD. Oni imenujejo te procesorje "Black Edition" ali "FX".

Ti imaš zdaj X6800 kar pomeni da je FSB na 266, in multiplikator na 11. Zato ker je 266 x 11 = 2930 MHz. Če zdaj navijaš preko FSBja pomeni da navijaš tudi motherbord in Rame, kateri so vezani na FSB. Če pa navijaš preko multiplikatorja pa ne škoduješ drugih delov v računalniku in je tudi procesor tudi neodvisen od Ramov ali pa motherborda.

Jaz sem že navijal AMD FX-60 in QX9650 in (mislim da) vem kako je bil uspeh večji.

Poizkusi sam kaj je boljse. Jaz in vecina pravimo da FSB.


Ja, zato ker nima skoraj nobeden tujki procesor z kateremu bi lahko preko multiplikatorja navijal... ;)

Tu imaš moj primer in se vidi da preko multiplikatorja sem dalje prišel:

preko multiplikatorja



preko FSBja

GigaByte X58 Extreme | Core i7 940 | 3x2GB DDR3-1600MHz Crosair Dominator |
Radeon 4870 X2 | Thermalake Trough Power 850W | Win Vista 64Bit Premium |

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Shark-357 ()

ModriN96 ::

mal sm na intel strani prau specifikacije mojga proca.

Thermal specification: 60.4°C
Vcore: 0.85V – 1.5V

Valvoline mi je napisu da če ni več k 80 je uredu...na intel strani je pa kao 60,4?

Galaxy ::

Če maš OK hladilnik pol ni problema. Vsi 65nm bodo šli komot do 75 :)

miha85 ::

Odvisno od temperature zevi procesor dolgo ali pa kratko. Če misliš procesor več ko en mesec koristit bi bilo dobro da se držiš na Intel. Če si siga kupil za rekordne poskuse se ne oziraj na Intel.

Jaz sem navijal do zdaj 4 Core2Duo in 4 Core2Quad. Uničil sem od tega mislim da 3 procesorje zaradi preveč visokih temperatur. In moje Temperature nikoli niso prekoračile 75 stopinj Celzija.

80 je po mojem daleč daleč preveč. Maksimalno lahko prekoračiš Intel specifikacije za 5 stopinj, in to samo za kak benchmark. Moj Q9550 dela zdaj pozimi z 4,25 GHz če dam računalnik na balkon, če pa ne pa koristim Q9550 na 3,8 GHz in maksimalna temperatura je pri 60 stopinj. Intel pa pravi da je lahko 72 stopinj.

Če želiš navijat in potem procesor koristit v tej hitrosti je naj boljše da celo ostaneš ene par stopinj pod Intelovih specifikacijah, če pa samo za benchmark navijaš pa daj računalnik ponoči ven, pa se drži pod 70 stopinj.

Lep pozdrav
GigaByte X58 Extreme | Core i7 940 | 3x2GB DDR3-1600MHz Crosair Dominator |
Radeon 4870 X2 | Thermalake Trough Power 850W | Win Vista 64Bit Premium |

Valvoline ::

Svaka čast.
ne vem kak ti je ratalo celo 3 skurit :)
Če pa vsak ima thermal monitor in kolk jaz vem je skoraj nemogoče ga skurit,edino če dvigneš voltažo čez 1.7v

mesoreznica ::

Odklenjen multiplier je super zadeva. Vendar to ne pomeni da je dobro navijat samo z njim. Sklepam da imaš 800MHz rame. Torej rami zmorejo tovarniško delovat pri 400MHz FSB. Poskušaj dosšt čim večji FSB pri ustreznem množilniku. Če bodo rami delovali pri 400MHz FSB namesto pri 266MHz FSB ali 333MHz FSB boš imel večjo hitrost sistem kljub nekaj nižji hitrosti procesorja. Vse to zaradi večje hitrosti komunikacije med ramom in procesorjem. Samo dvigovat množilnik je en način navijanja, veliko bolj preprost ampak boš dobil manj iz sistema.

Predlagam ti naslednje če imaš 800MHz rame. Daj množilnik na recimo 10 in dviguj fsb do koliko gre (in pazi na frekvenco ramov vmes), potem spusti fsb in dvigni množilnik višje in poskusi še enkrat. Ciljni FSB ti je vsaj 400MHz.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

mesoreznica ::

Če navijaš računalnik moraš se zavedat kaj delaš. Očitno eni ne vejo razlike med E6800 in X6800, Q9650 in QX9650 ali Phenom X4 9850 in Phenom X4 9850 Black Edition.

Zgleda kod da eni mislijo da je edina razlika v ceni. Tale "X" pomeni pri Intel da je "Extreme Edition" in da se da multiplikator nastavit po želji. Isto je to pri AMD. Oni imenujejo te procesorje "Black Edition" ali "FX".

Ti imaš zdaj X6800 kar pomeni da je FSB na 266, in multiplikator na 11. Zato ker je 266 x 11 = 2930 MHz. Če zdaj navijaš preko FSBja pomeni da navijaš tudi motherbord in Rame, kateri so vezani na FSB. Če pa navijaš preko multiplikatorja pa ne škoduješ drugih delov v računalniku in je tudi procesor tudi neodvisen od Ramov ali pa motherborda.

Jaz sem že navijal AMD FX-60 in QX9650 in (mislim da) vem kako je bil uspeh večji.

Poizkusi sam kaj je boljse. Jaz in vecina pravimo da FSB.


Ja, zato ker nima skoraj nobeden tujki procesor z kateremu bi lahko preko multiplikatorja navijal... ;)

Tu imaš moj primer in se vidi da preko multiplikatorja sem dalje prišel:

 preko multiplikatorja

preko multiplikatorja



 preko FSBja

preko FSBja



Uporabljaj ali angleški izraz multiplier ali slovenski izraz množilnik. Ne pa multiplikator. Kje si to sploh našel.

Drugi od kje tebi ideja da samo ti veš kaj je odklenjen množilnik? Smo imel do sedaj kr nekaj procesorjev z odklenjenim množilnikom.

Višji fsb z nižjim množilnikom bo pri enakih MHZ-jih vedno dal večjo hitrost kot obratno.

PS sem se šel z večino procov resna navijanja in sem do sedaj od 10 procesorjev uničil samo prvega (kjer sem počel bedarije). Kako je tebi ratalo skurit 3 zapored ne vem, ampak definitivno ne veš kaj počneš.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

Valvoline ::

Se strinjam.

ModriN96 ::

Vam povem zadevo glede ramov ;)

Trenutno mam še kr na 1,45 in 350*10. Rame mam pa na voltaži 2,2v in navite iz 800 na 1053;)Stabilno mi delajo že več kot leto in pol.

So pa Ceon firme ;) Sem tudi sam res presenečen da sem jih lahko na toliko spravil. Pa tut nimajo pretiranega pregrevanja...

FrancBula ::

mesoreznica kaj si pa ti z njim delal? meni tudi brez coolerja ni crknil. se samo vgasne..
GA-P35-DS3(rev. 1.0) ; E5200@3.75GHz ; Palit Radeon 4850 ; LC8650 Ozeanos

miha85 ::

Svaka čast.
ne vem kak ti je ratalo celo 3 skurit :)
Če pa vsak ima thermal monitor in kolk jaz vem je skoraj nemogoče ga skurit,edino če dvigneš voltažo čez 1.7v


:D

Use gre če poskusiš. Jaz sem že par let nor na navijanje. Na tej stari se vidi moj "stari računalnik " da se vidi kako jaz hladim. Meni se gre za vsak MHz...


Uporabljaj ali angleški izraz multiplier ali slovenski izraz množilnik. Ne pa multiplikator. Kje si to sploh našel.

Drugi od kje tebi ideja da samo ti veš kaj je odklenjen množilnik? Smo imel do sedaj kr nekaj procesorjev z odklenjenim množilnikom.

Višji fsb z nižjim množilnikom bo pri enakih MHZ-jih vedno dal večjo hitrost kot obratno.

PS sem se šel z večino procov resna navijanja in sem do sedaj od 10 procesorjev uničil samo prvega (kjer sem počel bedarije). Kako je tebi ratalo skurit 3 zapored ne vem, ampak definitivno ne veš kaj počneš.

LP


Sorry če se vam vsem zdi čudno katere izraze koristim. Jaz sem zal navajen v nemščini vse odgovarjat in pisat. Slovensko mi žal še ful muka. Da je hitrejši preko FSBja nisem dvomil ampak mučiš z tem še matherbord in rame, kar je nepotrebno. Če imaš samo eno komponento v računalniku katera je lahko kriva da ne dela, je lažje popravit.


Ja, zato ker nima skoraj nobeden tujki procesor z kateremu bi lahko preko multiplikatorja navijal... ;)


A to pomeni da samo jaz vem? ;)

Glede na uničene procesorje:
Prvega sem uničil ker nisem še pravilno navijal
Drugi ni umrl ampak ni več stabilno delal.
Tretji mi je pa umrl zato ker sem ga pre daleč. (E6600 nekaj čes 4 GHz) Samo še en mesec ali dva mi je delal pod standard taktom
GigaByte X58 Extreme | Core i7 940 | 3x2GB DDR3-1600MHz Crosair Dominator |
Radeon 4870 X2 | Thermalake Trough Power 850W | Win Vista 64Bit Premium |

TOP ::

Skurit 3 proce to pa si mi ti en #MOJSTER# in napisal si da misliš,to pomeni da nakladaš,ker take stvari si zapomniš,ko že prvega skuriš in veš česa ne smeš naredit.

Valvoline ::

Srce boli za tega e6600 :)
Enemu bo res prav prišu...

ModriN96 ::

Hmm...a je zdej to tema da bo vsak napisu kok mojster je pač če je skuru 3 proce??

Loh si odprete novo temo pa ga tam žalte pa pluvajte čez njega.

Temo sem odpru zase in da bom dobu info ne pa da pluvate en čez drucga.

Pač niso vsi za vse!

miha85 ::

Jaz se pa žal ne oziram tako. Bol sem jezen če nimam sreče pa se ne da procesor daleč navijat. Nvijanje je pač nevarno, jaz se pač oziram na pike na hwbot-u. Jaz ne vem koliko Core2Duo ali Core2Quad sem točno imel, zato ker sem njih delno kupil samo za navijanje. Mojo kompresorsko hlajenje tudi še ne dela tako kod bi bilo potrebno, pa preko Peltier-elementov (ali členov) nisem mogel dobro hladit. Jaz tudi v glavnem samo procesorje navijam. Moje grafične karte ali Rami ne prekoračijo specifikacij (po navadi).

Pač delal sem tudi nek čas kod administrator za eno nemško stran za računalniške dele pa sem tudi teste pisal, zato sem tudi potreboval veliko več delov kod je potrebno.

Recimo sem napisal test v Geforce 8800 GTX v SLI proti Geforce 9800 GX2. Jaz mislim da bi bil malo kateri pripravljen zamenjat dve Geforce 8800 GTX z 9800 GX2 (vsaj takrat)...

 3DMark 05

3DMark 05


 3DMark 06

3DMark 06

GigaByte X58 Extreme | Core i7 940 | 3x2GB DDR3-1600MHz Crosair Dominator |
Radeon 4870 X2 | Thermalake Trough Power 850W | Win Vista 64Bit Premium |

mesoreznica ::

Vam povem zadevo glede ramov ;)

Trenutno mam še kr na 1,45 in 350*10. Rame mam pa na voltaži 2,2v in navite iz 800 na 1053;)Stabilno mi delajo že več kot leto in pol.

So pa Ceon firme ;) Sem tudi sam res presenečen da sem jih lahko na toliko spravil. Pa tut nimajo pretiranega pregrevanja...


Zakaj pa rame navite in na 350x10?

Rajši rame sinhrono 1:1 in spusti množilnik na 9 ter privij fsb na 400 ali višje.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

ModriN96 ::

U to se bom spustu dons ja...

Množilnik bom dau na 9 in fsb višu dokler bo zadeva stabilna.

Sam bol je bistvo da se jih da na tok navit kar mislm d je dobr dosežek glede na to da je no name firma in da iz 800 prideš na 1053.

mesoreznica ::

@miha85 nisem te imel namena žalit ali kaj podobnega. Če je tako izpadlo se opravičujem. Ampak da ti procesorji grejo tako hitro en za drugim. Nekaj moraš narobe počet.

Kar se tiče odprtega množilnika. Zadeva je super, je pa fajn da spraviš FSB vsaj na nazivno hitrost ramov.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

mesoreznica ::

U to se bom spustu dons ja...

Množilnik bom dau na 9 in fsb višu dokler bo zadeva stabilna.

Sam bol je bistvo da se jih da na tok navit kar mislm d je dobr dosežek glede na to da je no name firma in da iz 800 prideš na 1053.


Ja navitje je visoko za noname firmo. samo ne pretiravaj z voltažami na takih ramih. Znajo hitro it v 3 krasne.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

mesoreznica ::

mesoreznica kaj si pa ti z njim delal? meni tudi brez coolerja ni crknil. se samo vgasne..


To je bilo še na AMD Bartonu. Sem palčko ki pritiska hladilnik dol obrnil za 180 stopinj pomotoma in hladilnik ni pritiskal direkt na proc. Je samo zzzzzzzzzzzzk naredilo. In je bilo konec.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

ModriN96 ::

Ubistvu sem navil rame na podlagi Kingstonovih HyperX serijo, ki delujejo na frekvenci 1066 in majo osnovno voltažo 2,2V in sem zato tako tudi pri sebi nastavil in mi deluje kul že leto in pol.

Ko bom pa spustil na množilnik 9 in fsb dvignil bom poskušal ram obdržati na frekvenci kot jo imam sedaj...mogoče kakšen mhz manj ali več dvisno na kok mi bo ratalo spravit fsb proca.

ModriN96 ::

Dobro jutro vsem ;)

Evo učer zvečer sm se spravu višat fsb in znižat množilnik na 9 in dejansko ni ne vem kakše razlike med odzivnostjo in niti ne v testih.

Dau sem iz 350*10 pri 1,45v(v orthosu temp. 62c) na 400*9 1,45v(v orthosu temp. 64c). Probu sm tut dat na 420*9 se prav 3,8ghz in zvišam voltažo na 1,51 pa ni stabilno, večjo voltažo rajš nisem probaval in sem ga spustu na 3,7ghz na voltaži 1,47 in je stabilno celo noč. Rame sem tudi pustil na 1053mhz pri voltaži 2,2v.

Mislm da če bi hotu met podvig na 3,8ghz+ bi mogu dat al vodn hlajenje oz kej podobnga kar mi je pa brezveze ker sm tut s 3,7ghz kar zadovolen.

Dejansko se mi gre kar se navijanja tiče bolj za gladkejše delovanje špilov oz met čim več pik v 3dmarkih. Mam gtx-a 280 navitga na 670 core in 1200 ram. V kakšne voltmode se nabi spustu ker nism lih štromarski tip človeka ;)

V 3dmark03 sm prdobu 900 pik na super pi pa še nisem probaval.

Valvoline ::

Fajna primerek proca,če gre z 1.5v na 3.7ghz

ModriN96 ::

Sej razmišlam da ga bom spustu nazaj na 350*10 pr 1,43 voltaži, ker za teh 900 pik v 3dmarku03 oz parih stotinkah v superpi se mi ne splača met navitga na 3,7 in ga s tem pregrevat.

ModriN96 ::

Že večkrat sem hotu najdt kje se nastavi razmerje med procom in ramom in nimam sreče. Plata je P5Q-Pro.??

Shark-357 ::

Heh kake mate eni :)

Ne vem kako vam uspe pokurit proce.... res ne (pa sem imel sam tudi že preko 30 komadov C2D in C2Q)..
moj bivši x6800 je videl tudi 1.8V na vodnem hlajenju in to za dalj časa po par ur za kratke benchmarke (pa še zdaj služi novemu lastniku povsem brezhibno 4000Mhz v 1.5V na zraku) po več kot 1.5 letnemu forsiranju iz moje strani (LN2, kaskada, kompresor, dry ice in voltažami do in preko 2V)...
Je pa delal proc pri 1.42V na vodi vedno okoli 75°C--> pač zbugani senzorji (kateri so itak skor na vseh 775 platah....)in se nisem nikoli preveč sekiral.

@ Modri96

Preko množilnika navijaj proc samo da ugotoviš njegov maximum (zato da te nebo FSB in ram bremzal)
Ko boš vedel pri kaki frekvenci je tvoj proc stabilen, potem pa spusti množilnik in dvigni FSB.

Zgodovina sprememb…

ModriN96 ::

...pa še zdaj služi novemu lastniku povsem brezhibno 4000Mhz v 1.5V na zraku... Mogoče veš pod katerem hladilnuki ma lahko na 4ghz pa kok ma kej temperature?

Shark-357 ::

Hladilnik mislim, da ima Zalman 9700... temperatura je pa okol 70°C (ampak kakor pravim da senzor itak laže, tako da temperature je treba z rezervo jemati, moj x6800 je imel na vsaki plati drugačno temperaturo pri istem hlajenju in ostalem HW in sicer med 60-75°C)

Zgodovina sprememb…

ModriN96 ::

@ Modri96

Preko množilnika navijaj proc samo da ugotoviš njegov maximum (zato da te nebo FSB in ram bremzal)
Ko boš vedel pri kaki frekvenci je tvoj proc stabilen, potem pa spusti množilnik in dvigni FSB.

Na kok voltaži nej dvigujem... 1,5v?

Shark-357 ::

Odvisno od hladilnika. Stock zračno tam 1.4-1.45V, boljše zračno tudi do 1.55V...
tvoj proc bo verjetno hotel za stabilno delovanje med 3600-4000Mhz od 1.4 do 1.5V, odvisno od procesorja (zato na začetku navij preko množilnika,da veš točno koliko gre proc stabilno... nato spusti množilnik in dvigni FSB, dokler ne dobiš iste frekvence procesorja--> če ne bo stabilno potem veš da ram ali plata ni stabilna, nato dvigneš voltažo plošči NB in FSB, ramu ter prilagodiš zakasnitve na ramu)

Zgodovina sprememb…

ModriN96 ::

Do kok voltaže nej pa grem pr NB voltaži, do kok pr fsb voltaži pr ramu pa vem da več kot 2,2 bolš da ne grem.

Shark-357 ::

Ja zdej dokler boš navijal preko množilnika višaš samo Vcore.
Kasneje pa tistih FSB 400-420 kakor boš rabil, bi mogla plata it z stock voltažo, Vfsb pa dvigneš približno +0,2V
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

navijanje intel C2D e7300 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
21516755 (12105) barossa45
»

Kako naviti Cpu

Oddelek: Navijanje
432611 (2111) ziga1990
»

Navijanje amd athlona(tm) 64 ×2 dual core processor 4400 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
936821 (5147) Goldee
»

Navijanje e4300 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
24119988 (8871) ZaLoMaT
»

Navijanje E6600

Oddelek: Navijanje
461442 (1442) Urc

Več podobnih tem