» »

DealExtreme - poceni gadgeti

DealExtreme - poceni gadgeti

««
39 / 42
»»

Dr_M ::

Tej kitajci so res pateticni.
Iz japonske dobivam robo v 7-9 dneh (vkljucno z vikendom).

Limona ::

lahko izdaš iz katere japonske spletne strani naročaš?

Dr_M ::

Ebay.
Narocal sem pa BD-R(E) medije.

neon21 ::

Jaz sem danes naročil iz dealextreme led obesek. http://www.dx.com/p/mini-lightsabre-led...

To je moje prvo naročilo na dx. Free shiping. Upam, da me nebo naša pošta še kaj vsekala po poštnini ali? Mislim , da ta obesek nebi smel met problemov prit do mene ne , kakšni CE tukaj niso potrebni ali ?

[ecstazy] ::

Ne rabiš nič skrbet. Dobil boš direkt v nabiralnik.

neon21 ::

Super :) nekaj me zanima. Opazil sem da pri nekaterih izdelkih spodaj piše This SKU 12996 is available in EU direct. EU: 844012996. To bi naj pomenlo , da je predmet v skladu z eu pravili ?

darkolord ::

Ne, to pomeni da ga lahko naročiš prek "EU direct", kar pomeni, da ga pošljejo najprej nekam drugam v Evropo, potem pa k tebi. Naj bi bilo malo hitreje, plačaš pa malo več.

hojnikb ::

Ne. EU direkt pomeni, da oni stvar naročijo iz HK, dostavijo v amsterdam (al kjer že majo distribucijski center) in potem tebi servirajo naprej. To ubistvo pomeni samo to, da čakaš enako dolgo, so pa izdelki potem brez davka in carine (ker jih dobiš iz EU)
#brezpodpisa

[ecstazy] ::

in izdelki so malo dražji, in free shiping je šele od 30$ naprej (vsaj tako piše na strani)

neon21 ::

Aha torej bom ta led obesek dobil direkt iz kitajske. In potem lahko pričakujem kakšne stroške? Ker je direkt iz kitajske al to velja za večje vednosti nakupov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neon21 ()

darkolord ::

Posebej

neon21 ::

kaj posebej? Na koncu bom pa za en obesek dobo porcijo 20 eu za plačat :D haha

[ecstazy] ::

EU direct se splača, kjer je naročilo(izdelek) več kot 30$ in obstaja možnost da plačaš še davek. Z EU direct se temu izogneš.

Zgodovina sprememb…

mat xxl ::

To drži, samo cena je pa tudi po 30% višja in ni zastonj poštnine , tako, da od primera do primera.

xxxul ::

Ma zdej ful hitr pride, vse kar z tracking dx poslje pride v 3h tednih od takrat k je poslano, kao iz švice ali švedske (carina dostkrat sploh ne odpira, ceprav se mi zdi da so nagruntal pocas)- v glavnem, so precej izboljšal cajt...

Ajnstajn` ::

Jaz pa imam sledeč problem.
naročil sem daljnogled iz dx.com in sicer tega:
http://www.dx.com/p/bijia20x50-super-ey...
cena 56.90$
dobil pa sem tega:
http://www.dx.com/p/bijia-20x50-ultra-c...
cena 38.11$
Plačati sem moral davek in sicer tole je račun:
http://prntscr.com/3up130
Na naši pošti je bilo razvidno, kot da je pošiljka iz švice, zato je bilo treba plačat davek.

Pisal sem jim ticket in dobil odgovor, da bodo popvrašali skladišče in da dobim odgovor v treh dneh. Po petih dneh sem popvrašal, kako je, vendar še vedno ni blo odgovora.
po 7 dneh sem povprašal pri live support in so mi povedali da bodo dali priority na moj ticket.
V istem dnevu dobim sledeč odgovor:
Good day.
After checked carefully ,we are very sorry for the problem.
1) Is the Item you received acceptable for you? Would we refund $23.00 amount in your DX Store Credit Account for your futher order or to your Paypal directly ?
2) Or pls kindly help return it back and get full refund.
Apologize again & Much appreciated for your kindness.
Best regards,

Pišem jim da mi prva možnost ne pride v poštev, saj imam skoraj istega že doma, zato jim pošlem daljnogled nazaj, vendar če mi krijejo stroške, poštnine približno 20EUR(sem prej klical na pošto in so mi povedali 25EUR)in davek, ki sem ga moral plačati(16.20EUR).
Dobil sem pa dva odgovora in sicer:
1.
Good day. Sorry for all .
1) Hope getting your kind understanding re. the Taxes. The below link is for your reference.
http://cs.dx.com/FAQ/Detail/10
2) Is the item unacceptable , pls kindly help return back and get full refund.
3) Pls view the instruction and one RMA E-mail also has been sent to you. Pls check your mail box.
Attention to follow below steps. Pls ship without Trackinig No. (The cheapest way)
Any help you need , pls let us know. Many thanks.
Best regards,

2.
[img]http://i.imgur.com/AViu4MR.png[/img]

Nisem nek profi v angleščini, vendar kaj zdaj to pomeni? da moram stroške davka kriti sam, poštnino pa mi plačajo ?
//

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Uvoznih davščin nikoli ne dobiš nazaj. Vsaj jaz še nisem slišal za tak primer. Poštnino pa načeloma krijejo, če je njihova napaka.

V takih primerih je še najbolje, da vzameš tistih 23 dolarjev razlike v ceni, daljnogled pa potem pri nas prodaš, ali komu podariš za rojstni dan / novo leto.

Mimogrede - v čem je sploh razlika med tema dvema daljnogledoma? Na prvi pogled samo v ceni;-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Ajnstajn` ::

prvi je 56/1000, drugi pa 156/1000.
Kako ne dobim davščin nazaj? Saj pa ni moja napaka. Torej sem zaradi njihove napake oškodovan za 17€ in to moram kriti zdaj sam ?
To nekako ni v redu, torej sem jaz v vsakem primeru na izgubi, kakor koli obrnem. Ali pošljem nazaj, da mi menjajo , pa pozabim 17€, ali pa obdržim daljnogled, ki ga nisem ne naročil, niti ga ne želim imeti

Sicer je pa bilo tako, da ko sem jaz ta daljnogled naročil, je bil za dva dni "Sold Out". Po moje jih je zmanjkal pa so mi kar poslali drugega in so mislili da pač sem retardiran in ne bom videl razlike verjetno.
Pred nekaj dnevi je se je ta daljnogled spet pojavil na zalogi.
//

Ajnstajn` ::

btw, našel sem tale članek:
http://mladipodjetnik.si/novice-in-dogo...
pod alinejo: Povračilo ali odpust zneska dajatev ob vrnitvi poškodovanega ali neustreznega blaga piše da bi mi naj to naša pošta vrnila. Bom jutri poklical na pošto.
//

darkolord ::

Ja, se da dobiti nazaj, ampak moraš vse urediti PREDEN zadevo pošlješ.

neon21 ::

19. junija sem naročil na dx neko malenkost za 2 dolarja , free shiping. Mogoče ve kdo kak dolgo bo približno prihajala roba do mojega naslova? Sem pa takrat naročil prvič na dx iz radovednosti , da vidim kako stvari delujejo z free shiping in dx :)

hojnikb ::

kak mesec sigurn :)
#brezpodpisa

darkolord ::

Če ni priporočeno (kar za 2 dolarja ni), potem ponavadi traja kakšen dober mesec.

neon21 ::

Hehehe pošteno :)

Ajnstajn` ::

nikdar več ne bom naročal iz dx.com

še zdaj mi nisem rešil problema, ki sem ga opisal zgoraj.
Na ticket treba čakat 3 tedne da odpišejo.
V glavnem tako slabega supporta pa nisem srečal še.
//

hojnikb ::

Zato pa nabaviš iz ebay, če se le da... Naročil že ogromno, nism pa dobil samo ene drobnarije za par $.
#brezpodpisa

kurjač ::

Iz DealExtrema sem naročil dve stvari. Ena je prišla po 165-dneh, druga še ni (in je ne bo). Po takrat preteklih 90-ih dneh in teženju sem sicer kupnino dobil nakazano nazaj za obe stvari, z njimi sem pa definitivno zaključil.

d4vid ::

Jaz sem pa iz DX dobil v max. enem mesecu. Enkrat so mi pa skenslali nakup, ker je zgleda zmanjkalo zaloge, za baterijo za laptop.

Sem pa pri zadnjem nakupu malo razočaran, dobil pokvarjeno tipkovnico, sedaj mi pa na DoA ne odgovorijo (4 dni že WaitForStaff).
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Ajnstajn` ::

d4vid je izjavil:

sedaj mi pa na DoA ne odgovorijo (4 dni že WaitForStaff).


welcome to the club, čakam že 13 dni pa še vedno nič. sem vprašal na live support, pa so mi povedal da bom dobi odgovor v 1-2 tednih

tako da z njimi sem končal.
//

Jst ::

Ne vem kaj vi naročate (2EUR??), ampak meni so se za njihovo napako cel staff opravičevali (prodajalec, email, drugi na supportu in potem dobil še "uradi" mail "firme", kako jim je žal in....) in potem dali še 25% popusta pri naslednjem nakupu, vse za dobro oceno oz. da jim ne bi dal slabe ocene.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Bellzmet ::

Jaz še nisem imel slabe izkušnje z DX pa sem naročil že cca. 30 zadev.

Enkrat nekaj ni prišlo in so brez problema poslali ponovno.

Je pa res, da ni za tiste, ki hočjo zadevo v 14 dneh v kaslcu...

lp

roli ::

Tudi, če rabiš zadevo v 14 dneh ali manj v kaslcu gre. Samo plačaš priority shipping. To sem enkrat celo naredil. Dobil stvar v manj kot dveh tednih. Pa še to je en teden trajalo, da so stvar odposlali. Ko je bilo enkrat odposlano je bil paket tu v treh dneh.

Šlo se je za en dokaj specifičen Wifi modul. Sem ga najprej hotel naročiti preko proizvajalčeve spletne trgovine ampak bi me cena + shipping prišla dražje kot preko DX zato sem pa vzel potem kar DX in priority shipping pa je bilo.
http://www.r00li.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roli ()

papasmrk ::

Tudi jaz imam z DX-om načeloma dobre izušnje. Edino okoli novega leta sem čakal na nek paket okoli 70 dni.

mevden ::

Ima kdo izkušnje z nakupom kitajskega mobitela preko dealextreme? Bo carina spustila naprej?

Tega bi vzel za fotra


http://www.dx.com/p/presale-doogee-vale...

lonewolf_ ::

Spustila bo, vendar bo verjetno kak zahtevek dokaza o plačilu. Pa potem carinjenje, ker presega dovoljeno vrednost.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

mevden ::

lonewolf_ je izjavil:

Spustila bo, vendar bo verjetno kak zahtevek dokaza o plačilu. Pa potem carinjenje, ker presega dovoljeno vrednost.



Ni problema glede carine.sam da spustijo čez. Kakorkoli obrnem za 100 eur ni boljšga telefona.

nejodagreat ::

A na dx vedno ignorirajo tisto izbiro, da nočeš da stvari pošiljajo ločeno, če nekaj stvari nimajo na zalogi? Sem vedno označil da raje počakam in da pošljejo skupaj (da imam tracking številko), pa so vedno naredl po svoje.

volp ::

Pozdravljeni

naročil sem par stvari na deal extremu, pa sem pred tremi dnevi dobil mail, da moram za potrditev plačila skenirati osebni dokument in mastercard kartico, da lahko potrdijo plačilo. Zdaj po treh dneh je bilo plačilo potrjeno in piše "Order is being prepared for Shipment". kako je s tem...moram skenirat dokumente ali ne?

lep pozdrav

hunter01 ::

Si ti ziher, da je iz deal extrema pršu ta email? Iz DX sem naročil že vsaj 30 stvari in NIKOLI nisem dobil takega emaila. In nikoli jim ne bi skeniral mastercarda in osebne pa pošiljal!

driver_x ::

Kakor jaz vem, se tak postopek uporablja tudi drugje. Mene so za to prosili v eni nemški trgovini, zahteva pa je bila tak sken kartice, da se vidi ime in priimek imetnika in zadnje 4 cifre številke kartice.

čuhalev ::

Si plačal z MC ali preko PP?

Če se že slika kartico je nujno potrebno prekriti čimveč cifer. 8-)

volp ::

Mail je prišel iz services@dx.com pa tudi ko kliknem na povezavo me poveže na deal extreme.

Plačal sem z mastercardom predplačniškim od hypo alpe adria bank, tako da niti ni mojega imena na kartici.

se pravi če je pošiljka pripravljena na pošiljanje pomeni da sporočijo ko bo odposlana?

echo ::

Očitno se potem ne ujema ime na naslovu in kartici.
Razloži jim situacijo, ampak zaenkrat še nič ne pošiljaj. Če še težijo, pošlji cenzurirano verzijo.

Koliko te pride predplačniški mastercard?

Luftika ::

mevden je izjavil:

Ima kdo izkušnje z nakupom kitajskega mobitela preko dealextreme? Bo carina spustila naprej?
Tega bi vzel za fotra
http://www.dx.com/p/presale-doogee-vale...

V kolikor še tega telefona nisi naročil, ga naroči na spletni strani www.comebuy.com in označi dostava iz Nemčije - prišlo te bo 102,99€ skupaj s poštnino, ki je 9€ in uporabi FB popust(6€). Telefon bo v 2 dneh pri tebi.

Ajnstajn` ::

hojnikb je izjavil:

Ne. EU direkt pomeni, da oni stvar naročijo iz HK, dostavijo v amsterdam (al kjer že majo distribucijski center) in potem tebi servirajo naprej. To ubistvo pomeni samo to, da čakaš enako dolgo, so pa izdelki potem brez davka in carine (ker jih dobiš iz EU)



Naročil sem stvar za 50 evrov in sem moral plačat carino kljub temu da je zadeva prišla iz rotterdama, tako da to ne drži.
//

hojnikb ::

Ajnstajn` je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Ne. EU direkt pomeni, da oni stvar naročijo iz HK, dostavijo v amsterdam (al kjer že majo distribucijski center) in potem tebi servirajo naprej. To ubistvo pomeni samo to, da čakaš enako dolgo, so pa izdelki potem brez davka in carine (ker jih dobiš iz EU)



Naročil sem stvar za 50 evrov in sem moral plačat carino kljub temu da je zadeva prišla iz rotterdama, tako da to ne drži.

Seveda drži, samo tebe so nategnal.
#brezpodpisa

Ajnstajn` ::

hojnikb je izjavil:

Ajnstajn` je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Ne. EU direkt pomeni, da oni stvar naročijo iz HK, dostavijo v amsterdam (al kjer že majo distribucijski center) in potem tebi servirajo naprej. To ubistvo pomeni samo to, da čakaš enako dolgo, so pa izdelki potem brez davka in carine (ker jih dobiš iz EU)



Naročil sem stvar za 50 evrov in sem moral plačat carino kljub temu da je zadeva prišla iz rotterdama, tako da to ne drži.

Seveda drži, samo tebe so nategnal.



sem klical zdaj na carinsko pošto in so povedali, da če je na paketu neka rumena nalepka, pomeni da še nihče ni plačal carine in jo moram jaz.

sicer jaz te nalepke nimam gor.

kaj pa potem ti svetuješ v tem primeru ?
//

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

neki so zasral potem. Fora tega EU warehousa je glih v tem, da ti ni treba teh zadev plačevat.

Sploh pa za 50€ kolker vem, v nobenem primeru ni carine..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Ajnstajn` ::

hojnikb je izjavil:

neki so zasral potem. Fora tega EU warehousa je glih v tem, da ti ni treba teh zadev plačevat.

Sploh pa za 50EUR kolker vem, v nobenem primeru ni carine..


Zmotil sem se. mislil sem davek ne carino...
davek sem moral plačat.

Sicer pa sem zdaj klical še enkrat na pošto in mi je gospod takole razložil:

Te pošiljke ko se naročajo na dealextreme, pridejo iz kitajske. Poreklo blaga je kitajska. Sicer pa oni prvo pošljejo v njihov distribucijski center (recimo rotterdam) in potem se od tam pošilja naprej. Potem pa oni dobijo cele vreče oziroma je gospod reko "cele žaklje" kjer je notri od 30 - 50 pošiljk in je žakelj zapečaten z rumeno nalepko, na kateri piše, da uvozne dajatve še niso bile zaračunane. in moja stvar je bila v tem žaklju.

Pridejo žaklji, kateri niso zalepljeni z tako nalepko in pridejo žaklji, ki so. in gospod je še extra poudaril, da so vsi dealextremovi neobračunani oziroma zalepjeni z rumeno nalepko.
Tudi sam gospod se je strinjal da je zadeva dokaj šlampasta in problematična.

Če hočem, mi pa lahko posreduje nek dokaz. kako točno bi mi to dokazal da je roba iz tega žakla, ne vem.

smešno se mi zdi tudi to, da sem recimo to stvar (daljnogled) dobil drugič (prvič so mi poslali "nepravilnega"), prvega sem pa moral vrniti nazaj v neko njihovo skladišče v anglijo. Zanima me, v kateri žakelj je šel tisti daljnogled, ko ga je recimo naročil nekdo drug. Verjetno se za to robo, ki se pošilja nazaj v njihove distribucijske centre, plača še enkrat uvozna dajatev.
//

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Jaz bi se na tvojem mestu pritožil DXu. Očitno oni ali njihov shipping forwarder malo goljufata in ne plačata dejansko dajatev namesto tebe...
««
39 / 42
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o Ebay-ju (strani: 1 2 3 4106 107 108 109 )

Oddelek: Kaj kupiti
5423926872 (1388) Machete
»

Naročanje preko Aliexpress (strani: 1 2 3 4186 187 188 189 )

Oddelek: Loža
94291532871 (4605) dr.Akula
»

Aliexpress dostava (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6514345 (8085) Luka99
»

Pošta mi izgubila 2 paketa :( (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8529458 (23485) darkolord
»

Deal Extreme - zamuja

Oddelek: Loža
273869 (2871) borisk

Več podobnih tem