» »

Deal Extreme - zamuja

Deal Extreme - zamuja

wiwa ::

Že pred mesecom in pol sem naročil en artikel preko DX, v računu vidim da je blago bilo oddano kmalu po naročilu.
Sedaj pa me zanima kje v SLO lahko preverim če so moj artikel dobili. Kajti DX zagotavlja da je zadevo poslal in da naj preveril pri "Would you please contact with your post office and see if there is a package wait for you?"

MaterVola ::

Jaz sem čakal slaba dva meseca. Preveriš pa lahko na svoji pošti.

wiwa ::

Takole imam... je pa že več kot dva meseca, s tem da sem eno naročilo, katero je bilo kasneje oddano dobil že pred enim mesecom.

3/20/2013 12:54:11 AM
FullShipment
All items have been shipped.

3/19/2013 5:00:49 PM
PrepareShipment
Order is being prepared for shipment.

3/13/2013 5:16:11 AM
PaymentConfirmed
Payment verified. Order is being processed.

3/13/2013 5:16:06 AM
PendingPayment
Order has been created, awaiting payment.

bdoxx ::

zakaj ne poiščete teh izdelkov na ebayu?
hitrejša dostava, do zdaj so mi kitajci odposlali še vedno v 24urah od naročila.

driver_x ::

a tracking številke nimaš?

wiwa ::

Imam samo "Order Number" mi to kej pomaga ?

LuGi ::

ne

wiwa ::

Kaj potem,...
Dvomim da mi bodo na lokalni pošti znali kaj pomagat, a se lahko še kam drugam obrnem ?

darkolord ::

Nimaš kaj narest, samo čakaj.

Medtem lahko pišeš na DealExtreme - odgovorili ti bojo, da še malo počakaj. Potem jim pišeš še enkrat (in mogoče še enkrat) pa če do takrat ne dobiš, ti bojo poslali ponovno ali vrnili denar.

Drugič pa doplačaj tisti dober evro in boš dobil številko za sledenje + pošiljka bo prispela v polovičnem času.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

shadeX ::

Dobil sigurno boš. Sicer pa ta zadeva traja od 1 - 3 mesece. Naročil že več izdelkov, ene sem dobil celo po 4. mesecih.

gendale ::

pošlji mail na dx, oziroma kr nared dispute na paypalu, če že ni minilo 45 dni al kolk majo omejitev
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

chrush ::

enako, čakam že 2. meseca in sem jim poslal mail in so rekli naj še počakam par dni.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

tomaz- ::

hmm, sam sem imel rekord 3 mesece. Sicer Ebay, pa vseeno. Sem poslal mail po 30 dneh, so mi isto napisali, naj počakam še par dni. Po enem tednu sem ponovno poslal mail in so mi poslali še enkrat. potem sem dobil po cca 20 dneh skoraj istočasno OBA artikla. Pa sem jim vljudno poslal mail, da imam zdaj oba in jim hotel nakazati še za drugi artikel, že zaradi "dobrih poslovnih običajev". Pa so mi vrli Kitajci napisali, da ni treba, da so zelo zadovoljni, da sem tudi sam zadovoljen in imam lahko enega gratis.. To je poslovnost in to od "malih rumenih", hehe

driver_x ::

Na eni zadevi iz dx.com, kjer sem imel možnost sledenja sem videl, da je pošiljka en mesec stala na kitajski carini.

gendale ::

ma lej, počakaš do zadnjega dneva ko lahko na paypalu sprožiš dispute in ga
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Magic1 ::

Sej ni skrbi, da bi te nategnili pri DXu. Samo vlečejo lahko zadeve 2 do 3 mesece. Nauk: če stvar hočeš dobiti skoraj 99% v manj kot mesecu, naročiš na ebayu iz Hong Konga. Iz drugih delov Kitajske traja dlje, iz DX je pa čista ruleta, kadarkoli od treh tednov do treh mesecev.
Magic

gendale ::

zato pa takoj na meji sprožiš dispute na paypalu, boš vsaj dobil ali artikel + denar nazaj ali pa 2 artikla
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

KoMar- ::

Moji zadnji naročili iz DX sta tudi rabili 1-2 meseca, a sta prišli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

šernk ::

Ni rečeno da vedno pridejo. Moja pošiljka po letu in pol še vedno ni prispela (je pa reship in en drug paket v roku 14 dni).

imam pa z vsemi paketi težave, ne vem a se izgubljajo na slo pošti ali kje drugje. Zadnje 3 mesece...2 izgubljeni pošiljki po Sloveniji, 1 izgubljena pošiljka za skoraj mesec dni iz avstrije (tracking in vse, no potem se je čudežno našla in prispela na dom) in 3 izgubljene pošiljke iz kitajske.

Sedaj pa ne vem ali je naša pošta toliko padla v zanesljivosti ali kaj. Letos sem že imel več težav kot prej v 3 letih skupaj.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Phantomeye ::

gendale je izjavil:

zato pa takoj na meji sprožiš dispute na paypalu, boš vsaj dobil ali artikel + denar nazaj ali pa 2 artikla


Res pošteno, ja.

Kot da se je tko težko prej zmenit s prodajalcem...

Zgodovina sprememb…

gendale ::

potem ko sprožiš dispute imaš še 30 (se mi zdi) dni, da se zmeniš s prodajalcem
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Phantomeye ::

gendale je izjavil:

potem ko sprožiš dispute imaš še 30 (se mi zdi) dni, da se zmeniš s prodajalcem



Ti ne štekaš. Ti sprožaš spor. Kar pomeni, da ti v resnici 'tožiš' osebo na paypalu. Res ne razumem zakaj bi kdo sprožil agresivno potezo, brez da bi se sploh pozanimal, kakšna je situacija pri prodajalcu.

BladE_ ::

Če tega ne narediš si lahko ob denar in, če je ta opcija na voljo zakaj je nebi koristil? Drugače pa DX ponavadi ne komplicira z vračilom denarja...
Akcija - Reakcija

Phantomeye ::

BladE_ je izjavil:

Če tega ne narediš si lahko ob denar in, če je ta opcija na voljo zakaj je nebi koristil? Drugače pa DX ponavadi ne komplicira z vračilom denarja...


Saj nisem rekel, da ne smeš sprožit spora. Rekel sem, da je bolše kontaktirat PRODAJALCA in skušaš rešit situacijo na normalen način. Vzrokov, da ti nisi dobil pošiljke je lahko mnogo. Če prodajalec ni pripravljen sodelovat (ali pa te ignorira) POTEM šele sprožiš spor.

Feedback na ebayu je zelo pomemben. Zakaj bi prodajalcu delal škodo, če ni kriv za napako in je pripravljen zadevo poštimat?

darkolord ::

zato pa takoj na meji sprožiš dispute na paypalu, boš vsaj dobil ali artikel + denar nazaj ali pa 2 artikla
Na DXu bodo poslali potrdilo o poslani pošiljki in bo dispute takoj rešen v njihovo korist.

CaqKa ::

jaz še zdaj čakam na na dva naročila iz 17. in 29. septembra.
odprl sem ticket, ki je že tri dni v stanju "waiting for staff".

kar se tiče odpiranja ebay buyer protection na ebayu... sam menim da je to milejša oblika in da se spor pri teh zadevah jemlje malo drugače... glede na to da smo v sloveniji in da so pošiljke potovale tudi že po tri mesce kolkor berem, se načeloma tistih 30 dni ne sekiram pretirano... ampak tistih nadaljnih 14 dni pa mine ko šus in če se ne zgeneš pravocajtno ti kaj drugega kot buyers dispute ne preostane.

šernk ::

Za DX se ne sekiraj glede paypal rokov. Meni so poslali nov izdelek 3 mesece od prvega pošiljanja in je nato prišel v roku 14 dni.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

borisk ::

kitajci so imeli njihov "black friday" 11.11.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DealExtreme - poceni gadgeti (strani: 1 2 3 439 40 41 42 )

Oddelek: Loža
2052317014 (62099) Karen
»

PayPal placilo,sumljiv prodajalec (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
12219126 (14646) St235
»

Velik nateg na ebayu (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5012140 (8882) T-h-o-r
»

Problem na ebayu! HITRA POMOČ!

Oddelek: Pomoč in nasveti
231319 (791) DeeCoy
»

paypal

Oddelek: Strojna oprema
387681 (6622) Steinkauz

Več podobnih tem