» »

ustvarjanje podnapisov

ustvarjanje podnapisov

fant ::

obstaja kakšen program pri katerem lahko iz audio zapisa nekega videa ustvariš tekstovno predlogo odnosno podnapise?

MaCoFaCo ::

Jaz sem imel podobno idejo, le da bi besede izluščene iz audio zapisa uporabil za prepoznavo filma. Uporabil bi pa .NET ogrodje 3.0, ki ima vgrajeno podporo za speech recognition. Na žalost pa trenutno nimam časa, da se igram s tem :)

dzinks63 ::

Npr subtitleworkshop, če je to nek film, ti je dosti bolj enostavno, da vzameš za osnovo že obstoječe angleške podnapise in jih enostavno prevedeš, poleg tega pa imaš že vnaprej določene pozicije za časovni potek podnapisov.

MaCoFaCo ::

Jst sm razumel, da bi on program, ki bi to samodejno naredil :)

fant ::

S tem mislim, da bi "ustvaril" podnapise za določen video zapis, npr. ang. podnapisi iz (večinoma angleške) audio predloge, če prej ni nobenih podnapisov na voljo za ta video. In ti podnapisi bi potem lahko bili podlaga za prevod v druge jezike

blackbfm ::

Preveč gledaš zf filme. Jaz bi tut compiler, ki bi sam programiral, približno tako kot jaz hočem. Pa kakšen plugin za photoshop bi tut, da bi kar sam vse zrisal jaz bi pa samo malo popravil..:D

MaCoFaCo ::

Samodejno generiranje podnapisov (v ang. jeziku) bi načeloma lahko bilo možno. Kot sem omenil zgoraj, programske knjižnice za to obstajajo. Ne vem pa kako uspešen bi bil rezultat :P Mogoče 10%, 50%, 90%? Nimam pojma :P

bibip ::

To bi bilo možno samo, če bi bil govor ločen od ostalega zvoka. Tako kot je sedaj nastavljeno, ni šans. Preveč motenj. Razen, če bi imel nek film, kjer ni glasbe in hrupa. Mogoče še kakšen filter...

MaCoFaCo ::

fant ::

@ macofaco hvala ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sinhronizacija filmov v SLO (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10813994 (7564) Nesta
»

DVD+dodatni podnapisi (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
22077637 (19773) CaqKa
»

[divXvid] Scott predvajalniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
9221742 (9358) Heavy
»

Pretvorba DIVX v KVCD (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11928269 (7705) LexLuthor
»

seminarska - pomoč Bs Player ......

Oddelek: Šola
194186 (3640) bobby

Več podobnih tem