» »

Pretvorba DIVX v KVCD

Pretvorba DIVX v KVCD

1 2
3
»

cvetko666 ::

Mogoče ve kdo je dobim tisti template ki jih je ponujal V-i-p
Nema burek, peč pokvarjen, dođi sutra!!!

cvetko666 ::

Kaj nihče ne ve kje jih dobit?
A jih ma kdo na računalniku pa mi pošlje na mail?

lp
Nema burek, peč pokvarjen, dođi sutra!!!

Yossarian ::

Zakaj pa bi sploh rabil tiste predloge? Meni čisto v redu vse dela s tistimi na uradni strani.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

cvetko666 ::

Imam enak problem kot cirecire!

Vendar sem problem že rešil!

hvala vseeno
Nema burek, peč pokvarjen, dođi sutra!!!

markosus ::

men se zdi tole kar mal preveč kompliciran,tale pretvorba.Mene zanima če je možna pretvorba filma s končnico avi iz wide screena 16:9 v format 4:3?Samo ta pretvorba me zanima.Ker sem prišel do zaključka da se na "navadnih" televizorjih vidi boljše kvalitete v 4:3

Venturer ::

Zdravo! Mene pa zanima kako posneti namesto vcd, vdvd in kako potem v Nerotu dam snemat? Kot video DVD ali kot data dvd, pa da mi bo predvajalo na dvd ki ne podpira divx. Aja pa zanima me če lahko posnamem na dvd več filmov v formatu kdvd, in če se potem v meniju dvd-ja prikaže izbor med filmi?
l.p.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Venturer ()

Yossarian ::

Zelo enostaven program za konvertiranje je MPEG4 Direct Maker. Kar se pa tiče načina snemanja, pa se malo poigraj z DVD + ali - RW, potem pa poročaj. Na DVD plošček sem do sedaj snemal samo DivX-e, katere sem posnel kar kot podatkovni DVD.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Venturer ::

Ok, ne vem če ravno spada sem, samo zanima me če lahko dvd ki sem ga posnel z video spoti na dvd-r komponenti(ne pc), uredim tako da namesto enega spota vstavim drugega brez pretvarjanja v avi in potem nazaj v dvd format? Upam da je razumljivo kaj me zanima. Torej dvd je sestaljen iz .vob in .bup in ostalih datotek pa me zanima če namesto npr. VTS_02_1.VOB vstavim , drug .vob ki ga preimenujem v VTS_02_1.VOB? Bo potem ta zamenjava uspela, seveda bi to storil tako da bi dvd najprej presnel na disk ga popravil in nato nazaj na dvd, gre pa se mi za čimmanjšo izgubo kakovosti zato nočem prekodirati.

Pa še to ali je možno, iz različnih .vob iz večih različnih dvd-jev, ki jih bsplayer prebere, sestaviti en dvd, pa te .vob poimenivati npr. spot1.vob, spot2.vob... Bo takšen dvd lahko predvajal običajen dvd predvajalnik(ne PC)? Zanima me ravno zaradi tega ker so vsi dvd-ji napolnjeni z datotekami v stilu VTS_02_1.vob in .bup , pa dva direktorija, bsplayer npr. pa predvaja tudi če je samo .vob.
l.p.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Venturer ()

CaqKa ::

na obe vprašanji je odgovor ne, ker morš naredit reauthoring. pri drugem celo bolj ker se za komponente morš striktno držat standarda.

sicer pa glede prvega vprašanja.. poišči teme o dvd avthoringu tuki na stju. pa poglej si ifo mode dvd decryptera (naštelaš da ti demuxa m2v in ac3) in dvd-lab v katerega prejšni dve datoteki uvoziš. tak ne izgubiš na kvaliteti, samo dvd na novo skup sestaviš.

Venturer ::

Ok thx , grem prebirat solato:) .l.p.

andrejjug ::

Po navodilih sem upam vse naredil, pa ne vidim v TPMGEnc ne slike ne podnapisov in če grem naprej , mi pa javi Index of scan lines is out off range !!!!

Mi lahko kdo kaj pomaga

mk4 ::

imam vprašanje, zakaj nimam podnapisov v tmpenc in na končnem izdelku.
-film imam v enaki mapi kot podnapise
-ime se ujema t.avi in t.sub "sem tudi poskusil z t.srt podnapisi" (še zvok sem enako poimenoval t.wav)
-imam označeno kljukico v ffdshow za prikazovanje podnapisov
-imam tudi prioriteto nastavljeno na več pod Options -> Environmental settings -> VFAPI plug-in -> Direct Show multimedia file reader

podnapisi se mi prikazujejo v windows media playerju ne pa v tmpenc. sem pa nekaj opazil ko film gledam se spodaj desno (pri uri) vklopi ffdshow ikona pri tmpenc pa ne.

le kaj me jezi?

acroni ::

hy
mene pa zanima ce mogoce kdo ve za program s katerim lahko vgradim podnapise v film in potem zapecem ker dvd predvajalnik mi jih predvaja sam film podnapisov pa ne kljub temu da so na cdju
pisite

hvala

bikerss ::

Pozdravljeni!

Mene pa zanima ( upam da nisem odgovor kje na forumu spregledal), ali se sploh da neko audio kaseto pretvoriti- zapeči v CD oziroma DVD medij. V kolikor se to da ( sam niti nimam tehnične podpore) mi prosim sporočite , ker bi nujno moral 2 kaseti pretvoriti v takšen medij.


Še nekaj, ali se in kje najceneje se dobi prazne ovitke za CD oz. DVD - je v Ljubljani. Mislim takšne plastične prozorne tanke za posamezen CD.

Najlepša hvala za odgovore

Bikerss
041 927 718

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bikerss ()

laguna ::

markosus

Glede pretvorbe iz 16:9 v 4:3 je najlažje brez ponovnega kodiranja naredit s MPEG4 modificicijem, kjer samo spremeniš razmerje, in sicer ko odpreš MPEG4 mod imaš možnost, da izbiraš tudi obdržanja razmerja. Imaš več možnosti ali pixel aspect ratio ali pa mislim da je na desni strani displey aspect ratiol. Jaz vse filme spremenim v displey aspect ratio 4: 3 Pal. Poskusi, če ne gre tu, pa lahko poskusih s pixel aspect ratio.

Lahko pa se pojavi problem, če je ta tvoj film že v razmerju 4:3 in je samo zgoraj in spodaj črn rob, potem pa moraš it v virtual dub, odrezat zgornji in spodnji trak ter spremenit resulucijo na npr. 720*576 ter na novo prekodirat. Pri tem se pa izgubi tudi kvaliteta, medtem, ko pri zgornjem postopku ne gre za nobeno kodiranje, le v iformacijo o filmu se zapiše, kako naj DVD predvajalnik predvaja film ali v razmerju 16:9 ai pa 4:3, kar ti želiš.

LP
lagunaaaa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: laguna ()

bikerss ::

Pozdravljen !

Jaz sem mislil od AUDIO KASETI in ne od VIDEO KASETI !!!! ( navadna kaseta, ki smo jih včasih poslušali

Prosim, kaj o tem

Hvala, bikerss

dzinks63 ::

Dodajanje podnapisov po simpl postopku

1. Imate divx film in pripadajoče podnapise, ki štimajo, če ne jih
popravi s subtitleworkshopom in posnami v subrip format
2. Ime filma in podnapisov morata biti popolnoma ista to je obvezno
3. Imeti morate instaliran vobsub program.
4. Prav tako program WinAVI Video Converter 7.1 s katerim skonvertirate
film v katerikoli format . Za vas seveda v DVD format.
Nastavite opcijo na PAL in kvaliteto na highest ostalo pustite privzeto
Pritisni OK. Program samodejno zalepi podnapise na film.
Vse skupaj traja okoli 30 min +-
Kliknite na vobsub zeleno puščico na spodnjem delu ekrana
in nastavite velikost črk na 22 saj je privzeta nastavitev premajhna.
5. To je to in veliko užitkov pri delu

Pa lep pozdrav in srečno 2007

KoMar- ::

Pomoje je čas, da se to temo od-sticky-ja. KVCDji so pač stvar preteklosti :)

KoMar- ::

Kuku...

LexLuthor ::

A lahko vprašam, zakaj je tale nezanimiva tema, kjer ni nobene razprave že par mesecev, na stalni poziciji na vrhu?
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Xvid/DivX -> SVCD

Oddelek: Zvok in slika
61035 (926) Clone
»

Podnapise v divx, alternative?

Oddelek: Zvok in slika
122489 (2340) Reny111
»

SKVCD

Oddelek: Zvok in slika
383053 (2121) Caligula
»

Kako convertirat DivX v VCD??

Oddelek: Zvok in slika
414370 (3006) jabe

Več podobnih tem