» »

Pretvorba DIVX v KVCD

Pretvorba DIVX v KVCD

1
2
3

Penny ::

Tnx
Zej bi pa še proso, če je komu uspelo izdelat kvcd z cce, da prilepi primer avisynth skripte, ki deluje. Po možnosti še priponko za vse plugine ki jih skripta potrebuje!!

CaqKa ::

avisynth skripte bi morale bit isto kot za tmpeg.. razn pač tega da se še resizanje naredi v skripti če je pač potrebno.

Dobrohotnež ::

Zdravo,
kakšna ideja, s katerim programom bi lahko dobljeno datoteko (.m2v - upam da je prav:)) razdelil na dva dela?

Lp.

CaqKa ::

mislim da obstaja program mpeg cuter... (upam da me ni zavedlo ime mp3 cutter)
poguglu

rajko ::

Jaz imam tudi problem z tem,ker mi pač naredi fajl 930 mb pa čeprav sem v predlogah določil samo za en cd.Sedaj pa mi nero noče zapečt.Prosim za pomoč.

V-i-p ::

Saj fajle lahko bp in najbolj enostavno režete kar v TMPGEnc-ju. Sicer ga trenutno nimam nameščenega, ampak pod prvim menijem je opcija za urejanje videa in samo določiš od kje do kje bo 1 cd ga razrežeš in od kje do kje drugi cd, pa je :)
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

rajko ::

Vem,pa saj ni problem fajle razrezat,ampak jaz bi rad imel vse na enem cd-ju.Mogoče pa nimam predlog tapravih.Mi jih lahko pošljete (link).Te predloge,ki so na forumu sem vse probal.

pivmik ::

Poskusi z MoleVCD template-i:
http://www.molevcd.de/download.htm
Je podobna stvar kot KVCD.
Če pa je dolžina(po času) filma predolga enostavo se ne da dat na 1 CD.
Nekje pod 800MiB še stoji na enem 80minutnem 700MiB CD-ju, če je posnet kot VCD ali SVCD.
Poskusi znižat maximalni bitrate za kakih 10% (s tem se bo kaliteta malce poslabšala).
LP, Gregor GRE^

rajko ::

ok,bom probal še te predloge.Hvala!

allex007 ::

A mi lahko kdo pove zakaj se mi pri večini filmov na določenih odsekih podnapisi ne izpisejo! HEEEEEEEEEEELP ME!8-O

DarwiN ::

Pa še jaz bi nekaj vprašal:
Poglejte, pretvarjam Divx-e v VCD ali SVCD , uporabljam TMPGEnc, pa me zanima:
Kadar pretvarjam običajen film pretvorba traja eno uro.Se pa zaplete ko pretvarjam AC3 film,kjer moram z programom BESWEET extraktat AC3 zvok in ga pretvorit v MP3. Nato zadevo pretvarjam normalno z TMPGEnc ,le da sedaj vseskupaj traja skorajda 10x bolj dolgo..
Jasno mi je da zarad hude kompresije in mp3ja traja dlje ,ampak 10 ur je pa preveč.
No samo zanima me če pozna kdo kako hitrejšo pot za pretvorbo AC3 filmov v SVCD..
Hvala, L.P.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

laguna ::

Bom kratek. Najprej odgovor na problem TribesMan:
odkljukaj SOURCE RANGE, drsnik postavi na konec tvojega filma, določi SET END FRAME in če si naredil vse prav, ti bo v okvirčku end frame namesto -1 pisalo za 25 minutni film 37500 (to je dobljeno število sličic kodiranja, torej 25 minut = 1500 secund ob predpostavki da kodiraš na 25 slik na sekundo je to 37500)

Imam pa tudi eno vprašanje, ki je podobno kot pri MATEOO. Kateri TMPGENC uporabljati, imam istega 2.521 in ne morem kodirat v MPEG2 ampak samo v MPEG 1. Ostali nimate težav. Katere TMPEG uporabljate. Prosim za pomoč.

rajko ::

Eno vprašanje za V.I.P. Imam tmpgenc 3.0 xpress
in ko hočem conventirati film se mi podnapisi ne prikažejo,kljub temu da jih imam ffdshow označene,pa tudi v tmpgencu obkljukano,je še kakšna fora??? Prosim za pomoč.

gregaa ::

Živjo

Vprašanje za V.I.P. ali koga drugega, ki mi lahko pomaga.Postopek naredim kot je napisano vse O.K., vidim podnapise...
Ko pa hočem pretvoriti pa mi napiše
Read error occurred at address 00012f40 of module TNPGEnc.exe with 6461654e

Kaj naj naredim??

CaqKa ::

jaz bi poiskal novejši tmpgenc
address 00012f40 module TMPGEnc - Iskanje Google

gregaa ::

Ne vem če je to napaka, ker sem probal že več verzij in sedaj imam naloženo TMPGEnc v2.521.58.169, kar mislim da je ena zadnjih če se ne motim ? Dobil na njihovi stani.

rajko ::

Eno vprašanje za vse,ki se ukvarjate z pretvorbo divx v vcd ali kaj drugega z programom tmpgenc Imam tmpgenc 3.0 xpress
in ko hočem conventirati film se mi podnapisi ne prikažejo,kljub temu da jih imam ffdshow označene,pa tudi v tmpgencu obkljukano,je še kakšna fora??? Prosim za pomoč.

lampa ::

Tudi jaz imam vprašanje o programu TMPGenc.Program mi ne odpre AVI datotek, napiše mi da je format nepodprt.Poskusil sem več verzij programa in je pri vseh isto.Zanima me če je potreben kakšen extra codec ali kakšen plugin za normalno delovanje programa.

CaqKa ::

pomojem potrebuješ vfapi ali pa avisynth.. predvidevam da mu ponujaš DV avi?

Gogo ::

Printer frendly version žal ne dela. ;( Bi se dalo popravit?
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

CaqKa ::

to se žal več ne da.. vsaj na tak način ne kot se je pred časom dalo...
za več informacij o teh "tehničnih težavah" povrašaj primoža

H_man ::

Prosim pomoč
Nevem kaj delam narobe, v glavnem dobim film brez zvoka
Zvok je MP3, virtualdub mi javi no audio decompressor , ko hočem poslušati v VD-u, shrani vseeno lahko kot wav fajlo.
Ko v TMPGEnc pod other settings-audio obkljukam use audio edit in dam play, slišim zvok tega wav fajla.. na koncu v filmu pa ni zvoka. Enako če dam brez kljukice in samo avi datoteko v TMPGEnc.
Any idea??

hvala

freserovski ::

mene pa zanima nekaj...sedaj sem preizkusil pretvorit 2 min. videa in zasede 32 mb, a kar bi naj pri 90 min filmu zasedlo 1440 mb? A bi se to dalo kako spravit na en cd, katere nastavitve uporabit potem v tmpgenc? Sedaj uporabljam KDVD Full D1 predlogo....
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

snoopy20 ::

hy
jaz pa mam ta problem da nimam zvoka ko pretvorim film.....podnapisi so, slika je ok posnet je šlo na cd ni pa zvoka!prosim za nasvet in kaj bi lahko bilo narobe tukaj?

pa ko sem pretvarjal sem dal tam v onem oknu video+audio

LEPO PROSIM ZA POMOČ!

kosobrin ::

Pozdrav!

Tudi jaz imam problem z zvokom. Sumim, da je problem v predlogah. Vip je pred časom ponujal neko povezavo,vendar strani ni mogoče odpreti. Ima morda kdo kakšno idejo kje dobiti predloge, ki bi omogočale zvok v filmu po pretvorbi v format KVCD.

Prosim pomagajte.
LP

fictionel ::

ker mi je caqka zaklenil temo, moram pa smetiti tukaj (in ne - mojega vprašanja še niste obravnavali :))

Kakor sem ugotovil iz specifikacij dvd predvajalnika, mi ne podpira KVCDjev, tako da sem se mučil s (S)VCDji. Ko pa sem file zapekel na DVD mi ga predvajalnik ni predvajal.

Kako naj zapečem mpeg file na dvd, da ga bom lahko gledal na predvajalniku? In v kakšnem formatu naj bo?

tnx..

CaqKa ::

Za vse, ki radi iz mini DV kamer dajete video na racunalnike, DVDje,..
tole je podoben prispevek. upam da ga bo caligula kdaj resnično updejtal.

King ::

Takole pa da še jaz odgovorim tistemu ali pa pomagam še komu drugemu ki morda tega ni vedel ! Glede prestavljanja podnapisov v spodnji črni rob.

Zadeva je takšna v virtual dubu si treba pod plugine dodat subttitler potem si z konverkterjem podnapisov sub2ssa spremenimo podnapise iz sub v ssa kjer lahko določite velikost in barvo podnapisa ter višino podnapisov ki jo preizkusite v dubu z predvajanjem filma.

Zatem greste v plugine duba in pod subtitler in pokažete kje imate podnapis spremenjen v ssa tako vam podnapisi že laufajo v dubu zraven seveda tudi v željeni barvi.

Nate greste v plugin-e duba in izberete resize seveda še prejle pogledate kakšna je orginalna velikost avi formata (pomagaj si npr. z GSpot ) in vtipkate v prvi dve vrstici orginal size v spodnji pa
većjo višino npr: 640 v 720 to je samo primer spodnjo zadnja vrstica pa ostane enaka velikost kot zgornja npr: 430-430 tako ste dobili črne robove brez da je slika vtegnjena.

Podnapise je seveda treba vstavit po tem postopku ki sem ga opisal zgoraj in ne prej ker drugače so ponapisi v sliki in ne v črnem robu (tudi rob si lahko izbirate s poljubno barvo npr. belo)

Gleda zvoka pa je seveda enako kot je že opisal Vip će ne štima se spremeni ker drugače zvok ne laufa sam dub vas že na samem začetku ko avi odprete to opozori.

Na koncu vam še ostane samo da zaštartate server ki ga ima sam dub v sebi za posredovanje slike iz zvoka naprej drugemu programu npr: tmpgenc shranite ta vaš projekt v čim karjši besedni obliki npr:če ima film dolg naslov napište samo par besed kajti drugače zatem ko odprete tmpgenc in pod browse file hočte potegnit not ta avi ki je seveda imanovan z drugo kratico ne sprejme.

Kar se tiče templat pa lahko uporabite te za KVCD in poženete encoding in tako lepo tmpgenc jemle vse sliko z črnimi robovi ter rumene podnapise iz virtual duba preko njegovega serverja !

Res da sem opisal na dolgo in morda malce preveč zakomplicirano ampak upam da sem komu kaj vsaj malega pomagal za tiste ko morda niste vedeli še tega postopka.

Malce vaje in ta postopek imate pripravljen cca. 5min. !

Če pa še koga zanima kaj več v navezi virtual dub-tmpgenc z serverjem pa naj kar napiše.

lp Elvis
WWW.TRAXMAN.KICKS-ASSS.NET

monaco ::

Mogoče neumno vprašanje, toda kaj je sploh KVCD in zakaj je dober? Sprašujem ker je na muli marsikak kvcd, pa ne vem zakaj je dober....

CaqKa ::

si sploh prebral prvi post v tej temi?

msmsms ::

Pretvarjal sem DIVX v KVCD. Slika je super, podnapisi tudi. Zvoka nikakor ne dobim.
Uporabu sem program TMPGENC plus 2.5.
Delal sem vse tako, kot je bilo opisano v članku (V-I-P). Ali kdo ve, kaj delam narobe??
Prosim za pomoč.!!!

triss ::

Prosila bi za template- tiste k jih je V-i-p ponujal. ani ideja kako do njih?????
Lp

gorro1 ::

KING

Opisal si ,kako vstaviti podnapise v črni rob z virtualdubmod,z gspot pogledam velikost avi formata,vendar tega v virtual dubmod ne najdem,da bi popravil.tako kot razlagaš,prosim če to storiš malo bolj natančno,pač vsi tega ne znamo

hvala

LP
gorro

triss ::

Pomoč prosim!
Pretvarjam avi filme v KVCD po zgoraj opisanem postopku (s TMPGEnc 2.5 oz.main concept MPEG Encoder). Imam pa en problem oz. dva:
1.) Nikakor v pretvorjenem filmu ne dobim zvoka (templati so uredu, ni problem v AC3)
2.) Podnapisi so, samo ne eni, pojavijo se trojno (eden čez druge, vsak druge velikosti- najprej najmanjši, potem čez nijh malo večji, čez te pa še malo večji. Vsak podnapis (od teh treh) je malo zamaknjen, tako da so vidni vsi po malo!?)

Ima kdo kakšno idejo? Je mogoče problem v FFDshow-u?

Lp

triss ::

Rešila problem s trojnimi podnapisi ( Deaktivacija VobSub-a)
Lp,

cvetko666 ::

Imam problem ker nikakor ne morem dobit podnapisov v film! Ko sem v predogledu podnapisov sploh ni, pote sem šel vseeno pretvorit film in podnapisi so delovali, ko pa sem podnapise zraven zbrisal, sploh več nisem mogel odpret filma! Podnapise pa bi rad dobil noter v film, da se jih pol ne da odstranit!
Nema burek, peč pokvarjen, dođi sutra!!!

triss ::

Rešila tudi problem z zvokom. Če ga ni(v primeru mp3), uporabite AVI audio decompressor .

Lp

Yossarian ::

Problem: Ko sem si potegnil dol TMPGEnc, sem ugotovil, da lahko delam le VCD, SVCD in DVD, nikjer pa mi ne ponudi možnosti KVCD. Nadalje. Ko si hočem potegnit tisti četrti program in kliknem na TMPGEnc KVCD template/predloga: http://www.kvcd.net/dvd-models.html in kliknem na Full d1, se mi prikaže le neki dokument in nikjer datoteka mcf oz sploh mi ne ponudi možnosti, da bi lahko kaj downloudal.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Yossarian ::

Naj nadaljujem. Zato sem kliknil kot Format VCD Pal. Končalo se je tako, da sem zvok imel, ekran pa je bil zelen.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

laguna ::

edenpač - si na dobri poti, saj kot vidim si našel stran s templati. Na koncu ti piše, da shraniš template z desnim gumbom na miški in ne z levim. Če klikneš levi gumb se ti res odpre dokument, če pa desnega pa ti da možnost da shraniš. Downloadaš template ko save as oz. shrani kot v direktorij, kjer so ima tmpg enc template. Mislim celo, da je tak tudi direktorij. Vendar iz lastnih izkušenj vem, da pri templateh dvd zvok ni zajet za kodiranje, zato uporabi druge template, najboše da kar tiste spodaj ....x3. 576*576. Vendar pozor, tmpgenc lahko uporabljaš za kodiranje v MPEG2 le 30 dni, ponovno inštaliranje pa ne pomaga. Zato je moj predlog, da vedno, preden zaženeš tmpenc daš datum na datum inštaliranja, oz. na datum zadnje uporabe, če si ga inštaliral že prej. To je moj predlog.

Upam, da ti bo sedaj uspelo narediti KVCD.

LP
lagunaaaa

Yossarian ::

Bom poskusil tako narediti, ko pridem domov. Kaj pa to mogoče veš, zakaj mi ne ponudi možnosti KVCD, temveč samo VCD, SVCD in DVD?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Yossarian ::

Je že šlo. Kak sem si naložil tisti TMPGC, katerega si prej nisem mogel, sem dobil tudi to možnost, da sem lahko kliknil KVCD Pal. Sedaj bomo pa vidli, če bo šlo. Poskušam namreč spremenit en film, ki ga na DivX playeru ne morem gledat (na nobenem), na računalniku pa lahko.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Yossarian ::

Nimam pojma, ej. Skratka, film ima 1350 MB in je brez zvoka. Nimam pojma, kaj gre narobe. Ko pa sem ga hotel zapečt z Nerotom kot SVCD, mi izpiše, da ne more dodat tega filea. Razlog: potrebuje MPEG2 wich was encoded for Super Video CD
The folloving problems were found:
-stream encoding which is invalid for a Super Video CD
-no video
-no audio
Kliknem v redu, pa mi ne doda filma
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

gogos ::

Imam že SVCD(brez podnapisov) pa bi rad dodal podnapise. Kako naj to naredim?
gogo

Yossarian ::

Takole, zdaj pa mi je uspelo. Zvok je, podnapisi so, le velikost datoteke je 1,43 GB. Zapekel sem pa tako, da sem ga v Neortu zapekel kot podatkovni CD. No multisession, finalise Cd, pa je šlo.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Yossarian ::

Ne, ni v redu. Če namreč dam tam pri ffdshow kljukico, imam dvojne podnapise. V vsakem primeru me to nekaj zajebava. Če pa tega nimam, pa seveda nimam podnapisov. Začaran krog. Kak ste drugi rešli podnapise?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Yossarian ::

Iz obupa: se da sedaj, ko imam KVCD, kako naknadno vstavit podnapise?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Yossarian ::

Mater imam probleme, kaj? Skratka, zdaj pa sem probal naredit en DVD in sicer sem označil podnapise v ffd show. Podnapisi so, vendar je filma že konec, podnapisov pa je prikazanih (na pamet) le kakšnih 20 %, skratka ne vsi. Film je *.avi, podnapisi pa *.srt format. Ali bi moral podnapisom spremenit format? Ali je pa kaj drugega?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Yossarian ::

Dečki, praktično vse sem rešil. Problem je bil v ffdshowu, katerega sem na koncu odštaliral, ponovno naložil Vobsub in, voila, zadeva je uspešno končana in že tudi posneta. Le to še ne vem, zakaj ima film velikost 1,5 GB in ne 800 MB, vendar ga pač zapečem na DVD plošček, pa je zadeva rešena.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Yossarian ::

No, ja, seveda sem rešil tudi problem velikosti. Ves čas sem namreč delal KDVD in ne KVCD, zato je logično, da je večji. Sedaj bom probal naredit tudi KVCD. Malo sem probl in sem pri enem filmu ugotovil, da je slika na glavo postavljena, podnapisi pa so pravilno doli. Ko sem nato poskusil z drugim filmom, pa j spet bilo vse v redu.Kako bi pravilno obrnil sliko nazaj?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Xvid/DivX -> SVCD

Oddelek: Zvok in slika
61040 (931) Clone
»

Podnapise v divx, alternative?

Oddelek: Zvok in slika
122496 (2347) Reny111
»

SKVCD

Oddelek: Zvok in slika
383067 (2135) Caligula
»

Kako convertirat DivX v VCD??

Oddelek: Zvok in slika
414376 (3012) jabe

Več podobnih tem