» »

life SUX big time - kako te okrade prijatelj

life SUX big time - kako te okrade prijatelj

nemesis ::

OK - stvar je taka...

Svojo stran imam postavljeno na privatnem strezniku. Z lastnikom se poznava in sva bila v prijateljskih odnosih. Prejsnji teden sem na netu nekje nasel skripto, ki bi jo bilo potrebno le se urediti, pa bi bila fantasticni portal...

Zadevo postavim na streznik, jo malo uredim - potem se zacnem ucit za maturo

Danes sem se spet mal igral z internetom in ugotovim, da je ta "prijatu" skopiral CELOTNO zadevo in jo postavil kot svojo stran...

Sej vem, zadeva je objavljena kot GNU licenca (torej jo lahko koristi in spreminja vsak). Ampak... ne vem no, ne zdi se mi glih fer, da "ukrades" prijatelju idejo... predvsem zato, ker je se toliko drugih, brezplacnih skrit na netu, samo pogledat bi moral malo... cist sem izgubil zaupanje in si zdaj na streznik ne upam postavljat nic vec, ker mi bo vse dobre ideje pokradel in modifikacije pregledal in "pokradel"...

sem mu poslal mail, pa cakam kaj bo odgovoril, sam mi nekaj pravi, da me bo od zdaj ignoriral -- ce druzga ne, mi je zal prijateljstva
  • premaknil: Primoz ()

.:joco:. ::

Eh, če si pa prijatlu zameril, ker si je "sposodil" že "sposojeno" skripto, pol pa tut jst ne vem.

Dej malo razloži za kak projekt je šlo.
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

rc-car ::

Ja od prijatelja res ni lepo, da ti s strežnika skopira vso kodo.
Vendar, če si ti samo modificiral že prej narejeno skripto (pod GPL licenco), potem moraš dati source na razpolago tudi ostalim. Tako, da se ne jezi preveč. Huje je, ko ti kdo ukrade celotno tvojo kodo in s tem krši avtorske pravice...
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

nemesis ::

ma ne gre mi tolk za tisto posrano kodo, ker jih je na netu se polno drugih...

gre mi za princip!

Kot sem rekel - prejsnji teden sem postavljal zadevo in sem rabil njega, da mi je naredil tudi mysql bazo za projekt... potem sem se se mal igral in pustil za en teden pri miru...

dans pa po nakljucju grem na njegovo stran in ugotovim, da je stvar skopirana - WTF?? In potem ma na strani se na veliko napisano, kako lep portal si je naredil in anketo kako lepa oblika strani je... Seveda obiskovalci lahko anketo tudi komentirajo... in vsi hvalijo izredno obliko.. sem jaz podal cist nedolzen komentar v smislu: Ej, stari... sam za info, a mava enake strani... Ni minilo pol ure, so bili vsi moji komentarji pobrisani! Na mail v katerem sem ga cist lepo vprasal, a je on kopiral, al sem jaz? mi je pa odgovoril : Nisi resen!

Ma gre mi za odnos... Ce ne more bit tolk cloveka pa rect, ejga vsec mi je bila una skripta, jst bi jo tud.. ampak ti gre za hrbtom dol potegnit.... ma ko ga jebe... bom svoj streznik postavil, pol nej pa kar HTML kopira kolk ga je volja

Gandalfar ::

ja in kaj ima to z izdelavo spletisc itd.. ce je koda pod GPL jo ima pravico vzet itd. Ostale stvari se pa zmenita vidva na privat. Ni potrebno tukaj umazanega perila javno prat.

Prosim, da argumentiras potrebnost te teme v tem oddelku. V nasprotnem primeru se bojim, da jo bom primoran zakleniti.

darh ::

sem bil v tvoji koži... sicer mi je Sergio prepovedal da bi omenjal svoje probleme tukej...

:)

kdo pa je ta tvoj prijatel ? kje pa stoji ta stran sedaj ?
Excuses are useless! Results are priceless!

nemesis ::

ne vem, bil sem (se vedno sem) jezen na cloveka...

hm.. mislm, da sem se sam moral nekumu na rami zjokat, pa sem vse skupi napisal na forum... spletisca so bila pravzaprav se najbolj primeren kraj za to... naj se ljudje zamislijo in spoznajo, da nikomur ne zaupat ;((
sam zdej sem pa ze zlo paranoicen, tak da...

pravzaprav lahko temo zbrises oz zaklenes,
sori, ker je bilo sporocilo neumestno




p.s.
naslova strani ne bi dajal - vsaj dokler mi ta "kolega" konkretno ne pove pri cem sem... ce pojasnila od njega ne bom uspel dobiti, bom pa objavil naslov, kjer sem kodo dobil (to je pa seveda dovoljeno na ST, pa se kje drugje :) ) ... potem naj si pa svoj portal (od katerega misli sluzit) nekam zabase >:D

b ::

> ja in kaj ima to z izdelavo spletisc itd.. ce je koda pod GPL
> jo ima pravico vzet itd. Ostale stvari se pa zmenita vidva
> na privat. Ni potrebno tukaj umazanega perila javno prat.

Samo en popravek. Ce je koda pod GPL, potem v primeru
da kodo redistribuiras ne smes spremenit licence, prav tako
moras dat popravke pod isto licenco.

Ce pa si od nekje vzel kodo pod GPL, jo popravil in uporabljal
samo zase, potem je to, da ti je to nekdo vzel navadna kraja.
Nihce nima pravice jemat tvoje kode, ce je nisi ponudil, pa
cetudi si originalni softver pobral z enega sajta in je pod GPL.

Kraja je tudi to, da ti nekdo ukrade design sajta, kar je v takih
primerih bolj pogost problem, saj vecina ljudi na svojih sajtih
spremeni ravno to. Ce bi kolega pobral samo nemodificiran
backend za website ni pravzaprav naredil nikakrsne skode ;-]

lp,
Borut.

cahahopie ::

Nič kaj... svinjarija.
Ti si se mučo in piso ter piso ter tuhto. Na koncu ti pa jo kr en ukrade in reče, da jo je on napisu. To je kršitev GPL. Pol se bo še zgodilo, da bo celotno stvar dal na Hotscripts in dal pod svoje ime.
Nobedn frend ne nardi kaj tazga...

Ales ::

Tkole brez da bi dal naslove je težko kaj rečt...

Je pa sigurno res, da je "sposojanje" designa kršenje avtorskih pravic, kar lahko tudi preprečiš.

Kopiranje skripte, ki je pod GPL licenco, pa najbrž ne... odvisno od tega, ali je zraven tvoja koda ali ne.

Sergio ::

a lahko vidim stran?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

nemesis ::

gre za kopiran layut tele strani: http://www.phpdbform.com/

kateri portal pa je to izkoristil - prej ali slej ga boste sami nasli na netu... tu ne bom vec pral umazanega perila ;(

Ales ::

phpDBform in phpWebThings so kar znane zadeve, vsaj meni so že dolgo. Kaj je zdaj tvoj kolega skopiral, layout tvoje al layout njihove domače strani?! Tvoj zadnji odgovor je malo dvoumen...

SkIDiver ::

Jz bi se bol sekeru, če bi mi žensko ukrov ne pa idejo. Sicer pa zaščit zadevo pa je mer, al pejd pa na svoj server. Konec koncev pa to ni noben frend to si pa zapomn!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GPL/LGPL

Oddelek: Programska oprema
486463 (3637) čuhalev
»

Francoska policija s prehodom na Linux prihranila 50 milijonov EUR (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
54365107 (54071) Icematxyz
»

Prodaja programov

Oddelek: Programiranje
423892 (2175) BigWhale
»

Prodaja GPL-ed kode

Oddelek: Programiranje
152025 (1699) arjan_t
»

Kolikšen del programske kode je še zaščiten?

Oddelek: Programiranje
231941 (1347) yeti

Več podobnih tem