» »

Pokristost DVB-T signala...

Pokristost DVB-T signala...

norfeks ::

Pozdravljeni,

Imam nekaj vprasanj glede DVB-T signala...

No na strani : http://www.rtvslo.si/dvb-t/moznost.php
Sem zasldeil... da je moznen sprejem DVB-T signala tudi pri nas. (povsod kjer je rumeno je mozno?)
Zdej me pa zanima kaj potrebujem zato. Je dovolj ce si kupim en USB sprejemnik za prenosnik ?
Moram nakaj pazaiti? je DVB-T signan zastojn? ali sprejmeš samo 8 kanalov ?

Hvala za pomoc...

norfeks ::

aja...

nekaj se... doma sem skor cisto ob meji z avstrijo (1 km)... zdej me zanima... ce si kupim DVB-T sprejemni... z MPEG-2 dekoderjem... ali bom lahko dobil avstrijski signal brez problemov ?

iztok04 ::

Ja, sprejem je po večini Slovenije možen. dovolj je tudi, če imaš samo USB digital terrestrial kartico, ki podpira MPEG4. Jaz sem mojo prodal pred par dnevi, ker imam DVB-T tuner v TV-ju.
DVT-T je zastonj, imajo pa, recimo italijani tudi nekatere plačljive vsebine (recimo mediaset premium ali mediaset calcio, kjer prenašajo tekme A lige).
Jaz živim par km od ITA meje in mi dela super fantastično, vidim prek 30 digitalnih programov. Sicer ne slovenskih, ker imam v TV-ju samo MPEG2 tuner, ampak glede na to, da za ne-italijanske programe uporabljam SiOL TV, mi čisto zadošča.
Avstrija ima MPEG2 kodiranje programov, tako da bi njihov signal moral sigurno sprejemat.
Ne, 8 kanalov je maximum v enem multiplex-u, teh imaš pa lahko več. Meni skupaj z zakodiranimi kanali najde okoli 80 programov.
LP, Iztok

norfeks ::

Hvala ti ze te informacije...

Zdej sem si prek ebay kupil TV-ključek : Cinergy T USB XE (15 EUR)
http://www.terratec.net/en/products/Cin...

Opazil sem da pri TV karticah nikjer nepiše kakšen signal sprejemanjo? mpeg2? mpeg4?
Se pol signal softversko dekodira/enkodira ?

hvala

Frgazor ::

Vse je softversko, tako da bojazni ni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera programska oprema za DVB-T mpeg4 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
27564814 (22522) k4vz0024
»

DVB-T (mpeg4) pri nas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
26956610 (33322) Alexius Heristalski
»

Tv kartica/mpeg4

Oddelek: Zvok in slika
102331 (1796) BCSman
»

DVB-C Tuner (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5425727 (22295) icek
»

POP TV in A KANAL sta danes začela z oddajanjem v 1. MUXU!

Oddelek: Zvok in slika
475798 (3998) Hardstyle

Več podobnih tem