» »

Tv kartica/mpeg4

Tv kartica/mpeg4

dtriller ::

no ravnokar sem kupil tole kartico
http://www.bigbang.si/racunalnistvo/...rid-stick-solo
, problem pa je v tem da nikakor ne morem najti mpeg4 programov(Pop TV, Kanal A....), priklopil sem jo na obstoječo anteno, ki jo imam na strehi.
Preko te antene sem imel povezano na LCD TV, ki ima vgrajen mpeg4 sprejemnik in zadeva deluje odlično

norfeks ::

Pozdravljeni,

Imam isti problem... kupil sem si kartico : http://www.terratec.net/en/products/Cin...

In tudi ko dam išči kanle... mi ne najde nobenega.. ?

V čem je fora... morda nimam dovolj močni signal ?

Priklopil sem pa na anteno ki je bila priložena... strešne antene nimamo že kakih 10 let.

prosim za pomoč..

k4vz0024 ::

Pa je na tem območju sploh signal?

Slišal sem že, da so priložene antene preslabotne, ker so v glavnem namenjena za velika mesta, kjer je pokritost s signalom zelo dobra.

Frgazor ::


Priklopil sem pa na anteno ki je bila priložena... strešne antene nimamo že kakih 10 let.


Ravnokar si sam odgovoril, zakaj nič ne ujameš. No, pa tudi zato, ker ti priložen softver zelo verjetno ne zna dekodirat mpeg4 signala. Bo treba uporabit kakšen drug softver, recimo totalmedia.

norfeks ::

po tej shemi:
 VIR:RTV

VIR:RTV


bi mogel dobiti signal...


kaj zdej bo treba pa spet antene na streho montirat... ce bomo hoteli imeti DVB-T signal... ?
si pa zdej lowdam ta totalmedia... upam da bom vseen uspel ujet delcek signala...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: norfeks ()

k4vz0024 ::

Upam, da ti bo uspelo. Poročaj....:)

Frgazor ::

Ne bo mu uspelo. Ampak vseeeno upanje umre zadnje :D

norfeks ::

ni mi uspelo... le kako si vedel :)

se da kupiti morda kaksno mocnejsko anteno... tako da bi ulovil signal ? al kako je zdej s tem...

k4vz0024 ::

Digitalni signal je bolj "zahteven" kot analogni. Če si pri analognem imel sneženo sliko jo pri digitalnem ne bo. Je samo ena opcija ali je slika zelo dobra ali pa jo ni. Verjetno tudi ti USB ključki ne nudijo zadostnega ojačanja za digitalen signal.

Klasična antena z ustreznim ojačevalcem bi zadevo verjetno rešila.

LP

iztok04 ::

Jaz sem imel podobne probleme z NanoStick-om. Skenirati sem moral večkrat, da je kaj našlo (uporabljam notranjo anteno z ojačevalcem). Je pa ponavadi potrebno nastaviti državo iskanja na kakšno drugo evropsko državo, kjer je DVB-T bolje razvit (recimo Italija, Francija ali UK) in ne na Slovenijo. Ko sem to naredil na tunerju TV-ja, mi je našlo samo analogne kanale, ko pa sem nastavil na Italijo, mi je našlo vse digitalne (živim par km od Italijanske meje).
Poizkusi tudi spreminjai način skeniranja (quick, normal, fine...).
Še nekaj: če uporabljaš anteno z nastavljivim ojačanjem, je tega potrebno ponavadi nekoliko zmanjšati in ne imeti na full.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: iztok04 ()

BCSman ::

sploh obstaja kakšna dvb-t usb kartica ki že hardwesko podpira mpeg4?
ker pri softwerskem dekodiranju se itak stalno sesuva zaradi pregrevanja naprave.

bump

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BCSman ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera programska oprema za DVB-T mpeg4 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
27564732 (22440) k4vz0024
»

DVB-T (mpeg4) pri nas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
26956474 (33186) Alexius Heristalski
»

DVB-T DVB-C (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10122416 (18345) Domn
»

DVB-t Težava

Oddelek: Pomoč in nasveti
51532 (1287) ally12
»

Ne najde digitalnih programov

Oddelek: Zvok in slika
94000 (3788) blackbfm

Več podobnih tem