» »

Tist k to ve je CAR ! Problem z monitorjem

Tist k to ve je CAR ! Problem z monitorjem

Heisenberg ::

zgodba je takale ;)

uporabljam PC v pisarni firma je ViewPoint star tri leta, 15".....
in kar naenkrat mrkne..ok ugasnem prizgem nic !
probam ga priklopit na drug PC nic !
proban na trtji pc NIC ! - monitor kot sam deluje, samo signala ne dobi od PCja in pise NO SIGNAL

nesem na servis - DELA !!!! Ne morem verjet...ok nesem nazaj dam vse preverim zamenjal napajalni kabel (3 komade),..ne dela, samo pri zagonu se pokaze malce in deluje normalno (tam kjer je oken za vstop v bios)...pol pa ko se zaganjajo win pa spet nic...probal na Win98,95 in XP povsod enko....

OK nesem se enkrat na servis-.....pi.zda DELA !!!
ok kupim njegov kabel ki ga ima in s tem kablom probam se enkat in NE DELA ! ;((

Za popizdid....zej pa ce kdo ve resitev mu posljem po posti 5000sit !!!!!!!!!!

Oz. a ga zna kdo ugodno popraviti, sem pa iz gorenjske.



HVALA carji :D

|GrEgOr| ::

kaj pa ce je kaj z grafo narobe???

Heisenberg ::

sem napisal da sem probal na TREH razlicnih PCjih ! pa ne radi
pa tut en drug monitor sem probal gor prikljucit in je delal !


se kak predlog ? kdorkoli?

Neo32 ::

Pa to je skorej nemogoce, kejr kabl si kupu od serviserja, napajalni al podatkovni, kar jest vem se podatkovnega kablane da zamenjat. Kr jest vidm je problem z podatkovnim kablom, ker ce na monitorju pise da "NO SIGNAL" pol strom pride do njega. S kot z gorenjske pa si? Kaj pa recmo, k je kabl prikloplen na graficno tut pise no signal? Sicer ne vem ce vsi monitorji tko delajo, sam pri mojmu ce izteknem kabl iz grafe pise no signal ce ga pa priklopim nazaj pa gre monitor normalno v stand by. Kaj pa recmo ce bi prklopu monitor k so winsi recmo ze nalozeni?
Neo32 (c)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Neo32 ()

Sumo ::

Mogoce imas pa osvezevalno frekvenco v windowsih nastavljeno previsoko...

Senitel ::

Ma ti ViewPoint monitorji so vsi neki čudni :\... Da vam povem mojo štorijo:
En kolega ma ViewPoint 17", pa se odpravm do njega mal GeForce-a 3 pretestirat, ker je mel hitrejšo mašino pač. On ima GeForce-a 2 Pro, pa se mu je en pin iz VGA kabla izpulu. No pa je novga naredu pa noter zapiču in je blo vse lepo in prav. Pridem do njega odklop monitor, da je lahko mašino vn iz mize potegnu in potem priklopi monitor nazaj. Pri tem pa šit pin se je spet skrivu! Damm ga spuli vn in ga gre glihat, jest pržgem računalo in kakšna je slika? Vsa v rumenih odtenkih... Inštaliram 3D Mark 2001 SE, pol pa probava pin dat nazaj noter. No go :(. Jah OK bomo pa 3D Marka gledal v rumenih odtenkih... Ko se test konča dava noter še GeForce-a 3 in ponovno zaženeva mašino. Ej slika je bila POVSEM NORMALNA!!! Kljub temu, da je en pin v VGA kablu manjkal!!! Nobenih rumenih odtenkov!! Če je komu kaj jasno zakaj >:D....

TESKAn ::

Poskušaj ga ohladit.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

HardwareMaster ::

A nebi blo bol preprost odnest mašino in monitor in ostalo skupaj na servis pa naj se pol oni tm zaje*avajo???

Daniel ::

No pa da še jaz nekaj svojih izkušenj dodam:
Grem k kolegu z računalom(kišto), tam priklopma na njegov stari 14" monitor TVM (sam mam 15" TVM) in zaženem win 2000 in glej ga zlomka, do polovice boot-a slika je, potem pa magično izgine (medtem se winsi nalagajo do konca), si mislim okej poskusim še Win ME in stvar dela normalno.Naslednje zamnejam monitorja in priklopim njegov nov Lite on 17" in Win2000 se zaženejo, ekran laufa cel čas. Zatem sva poskusila še zamenjati graf. kartico in meni se z njegovim Geforce 2 MX slika niti v BOOT - u ne prikaže. Mislim res čudno :| .

Kaki predlogi, predvsem na del glede kartic, ker če bom kdaj kupil novo pa nebo delalo bo grmelo po hiši.

LP

Neo32 ::

Previsoka frekvenca?:\
Neo32 (c)

tihi ::

Če je res tko kokr si reku, ti predlagam dvoje:
1.) Tist kabel za napajanje monitorja okol obrn, da se faza obrne. Pol pa upi, da dela.8-)
2.) Če prva stvar ne dela, maš ponavad ob cestah velike sive kante (ene majo tud zelen pokrov). No, sam se odloč, v kerga ga boš vrgu.

PS: Upam, da prva varianta dela.8-O 8-O 8-)

ABX ::

To se dogaja z slabimi monitorji, na določenih grafičnih enostavno ne delajo.

Nesi tudi tvoj računalnik na servis in mu pokaži. Tako da bo videl da je z monitorjem nekaj narobe.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Fresh Prince ::

Ja nisi pa napisal kaksni so PCji na katerih si probal.
Po mojem je v njih problem.

Men se je monitor na ta starem pcju ko sem rebootal kar ugasnil tko da sem ga mogu rocno restartat, zdaj k mam nov pc pa dela brez problema.
Pa sem tut ze mislu da je v monitorju problem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963564268 (3597) anjica
»

Prosim za pomoč- računalnik se ne zažene...

Oddelek: Pomoč in nasveti
131197 (1049) solatko
»

problem z racunalnikom

Oddelek: Pomoč in nasveti
5673 (650) bluefish
»

Cuden monitor

Oddelek: Pomoč in nasveti
10802 (703) barbarpapa1
»

Računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
6771 (690) AngelOfDeath

Več podobnih tem