» »

Cuden monitor

Cuden monitor

seawolf ::

Pozdravljeni! V zadnjem tednu se monitor zelo cudno obnasa. Dogaja se mi da kar tako iz nenada celotna slika pridobi rumen odtenek nato postane spet normalna pa spet taka...Imam monitor CTX 1451 in graf. GeForce 2 Mx 400. Virusev ni to sem ze pogledal in isto se mi pojavlja tudi v dosu tako da ne bi krivil windowse. Prosim pomagajte.

Dr_M ::

lohk monitor konec jemle, lohk je pa kabel kriv (slab kontakt, precvikan...).
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Slowenc ::

Kaj pa če bi napisal kolk je monitor star? Nebi škodilo.

Si mogoče dajal zraven kakšen zvočnik, telefon, karkoli kar povzroča elektromagnetno valovanje.

Če je pa monitor star in je bil prižgan veliko časa, potem začni razmišljati o nakupu novega.
Vidim da maš še 14" monitor, ki je star sigurno 4-5 let, tko da ga daje kriza srednjih let, al pa že starost.
Skiny gate.

seawolf ::

Ma verjetno ga daja že starost ker ima 9 let. samo mi ni jasno kako da se je kar tko pojavlo to.

Tomi ::

Lahko, da crkuje kakšen element, ki skrbi za barve. Se dogaja in ni nič nenavadnega. Saj se ne bo težko posloviti od monitorja, kajne>:D
metrodusa.blogspot.com

seawolf ::

ja sej jst ze nacrtujem nakup novega samo ta k ga rabim ni moj j sposojen k moj j crknu in pole...

Brane2 ::

Meni se tudi to dogaja na 22" MItsubishiju. Pri meni je kriv kabel. Ker zila z rdeco barvo vcasih malo izgubi stik, zmanjka rdece barve, zato slika vlece na rumeno (modra+zelena).

Ko malce premaknem kabel, je spet vse v redu...

Kebab ::

Tudi jaz imam podobno težavo pri 19 Iilijami in tako kot Brane2 moram vsake toliko priviti rdeč kabel da dobim nazaj normalno sliko.

seawolf ::

Meni pa tudi če premikam kabel se nič ne spremeni.

Brane2 ::

Si poskusil na obeh koncih- ob racunalniku in ob monitorju ?

Ce ni sprememb, potem je kak slab stik v monitorju...

barbarpapa1 ::

Pozdravljen.

Včasih pomaga degauss (če ga monitor seveda premore). Prav tako priporočam pregled kabla po celotni dolžini (beri - rahlo prepogibanje), kot so predlagali že drugi. Če to dvoje ne pomaga, potem je problem najverjetneje v monitoru samem. Sam sem pred nekaj časa uporabljal en 14" GVC monitor, ki sem ga gnal na meji specifikacij (1024 x 768 @ 65 Hz). Tukaj mi je prav tako občasno zmanjkalo rdeče barve. Ta pojav je bil s časom vse pogostejši, dokler ni bilo vse zeleno (rdeče sploh ni bilo več). Sem odpeljal na servis in so ugotovili, da je en tranzistor spustil dušo. Me je koštalo 3000 SIT in je zdaj OK!

Pa lepo in mirno sliko želim!

LP

Jože


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nastavitve monitorja za manj boleče oči (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5211048 (9013) če hočem
»

Lastniki poceni LCDjev- pozor na slabe kondije ! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
9710570 (5181) Pyr0Beast
»

problem s monitorjem...

Oddelek: Strojna oprema
191342 (1036) solatko
»

Samsung SyncMaster 1200NF PROBLEM!!

Oddelek: Zvok in slika
131429 (1225) johnib
»

Monitor - crknila rdeča barva!

Oddelek: Strojna oprema
201379 (1105) Groovy

Več podobnih tem