» »

Prosim za pomoč- računalnik se ne zažene...

Prosim za pomoč- računalnik se ne zažene...

ttommy ::

Torej- nečakov računalnik se ne zažene. Zaženejo se ventilatorji in se greje hladilno rebro na chipset na osnovni plošči. Značilnega piska ob zagonu ni, tudi ni kakšne slike na monitorju- samo no signal... Hladilnik na procesorju se niti malo ne segreje. Kolikšna je verjetnost, da je crknil procesor, osnovna plošča je pa v redu? Procesor je AMD na AM2 podnožju. Osnovna plošča pa je VIA, samo točne oznake ne najdem...
Preden naročim procesor, bi rad vsaj potrditev od koga, da je res procesor kriv.
Hvala.
Gamer

ameba ::

Če si reku da piše no signal na monitorju, kaj če kej narobe z grafično ?

krneki007 ::

procesor redkokdaj crkne,preveri najprej napajalnik,grafično in matično ploščo

amigo_no1 ::

Če nimaš nadomestnih delov za testiranje odnesi kišto na nek servis da oni pretestirajo.
Cpu crkne zelo zelo redko (sploh če ga mulc ne skuri pri OC), prej matična pl. ali napajalnik.

Resetiraj cmos z odstranitvijo baterije na matični plošči.

Odklopi vse diske, dvd/cdrom pogone, pusti ramo 1x ram. SE sedaj zažene ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

ttommy ::

Ok, bom poskusil. Javim kasneje.
Gamer

Izi ::

Statistična verjetnost pravi, da ti je crknila matična plošča.
Kot je rekel krneki007, procesorji zelo redko crknejo, če ti ventilatorji delajo pomeni, da je napajalnik v redu. Ostaneta samo še grafična in RAM, ampak je malo verjetno.
Matične plošče pa crkujejo kar pogosto. In ja, ventilatorji delujejo, kadar odpove matična plošča.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

ttommy ::

Samo, a se ne bi moral procesor vseeno greti, četudi bi bila osnovna plošča zanič? Sem poskusil vse zgoraj omenjeno, pa nič...
Gamer

fosil ::

Vse spuli ven. Torej ram, grafično in še kakšno kartico če jo imaš, lahko tudi diske in cd.
Nato poslušaj če kaj piska ob vklopu.
Pa poglej če so na plošči kakšni napihnjeni kondenzatorji.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

ttommy ::

Čisto vse sem izpulil ven, samo procesor in napajalnik sta priklopljena. Nobenega piskanja in tudi niti en napihnjen kondenzator.
Osnovna plošča je Winfast N15235
A obstaja možnost, da nanjo spravim procesor na podnožju 754?
Gamer

rojkosimon ::

Najboljše da menjaš grafično kartico ...sem mel enake probleme pa sem vozil na servis (ker sem še imel garancijo) vsake 3 mesece...potem sem menjal grafično pa nisem mel nikoli več problemov(:

ttommy ::

Žal ni grafična- sem dal noter GeForce 7650 in je isto. Pa tudi integrirana ne zažene. Po mojem je procesor kaput, ker se niti malo ne segreje..
Gamer

solatko ::

Pri AMD - ju procesorji kar crkavajo, Intelovi pa res mora biti kaj hudo narobe, da najdeš skurjenga.
Če ti ventilatorji normalno laufajo, stestiraj RAM-e, to je največkrat vzrok za težave. Če niso rami, potem je po vsej verjetnosti MB ali CPU. Ugotovil boš najlažje, če plato s procesorjem neseš na servis, pa bodo probali obe komponenti.
Delo krepa človeka

ttommy ::

Ja, v skrajni sili je res servis na vrsti... A mi lahko kdo pove- če je napaka na MB, ali se ne bi moral procesor kljub temu greti?
Ta se niti malo ne segreje. Upam, da dobim en rabljen procesor, da ga preizkusim..
Gamer

solatko ::

Če bi bil procesor delujoč, bi se segrel, razen, ko gre napajanje procesorja, kar je pa izredno redka zadeva.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535359 (4295) svetetko
»

Piskanje in zaudarjanje

Oddelek: Strojna oprema
121416 (983) Robocop1
»

Racunalnik se ne zazene

Oddelek: Strojna oprema
151768 (1562) B0rg
»

Zagon računalnika, ekran se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4312073 (11460) k0lar
»

plata ali procesor ??

Oddelek: Strojna oprema
191700 (1336) Pyr0Beast

Več podobnih tem