» »

Spet Hrvaška

Spet Hrvaška

««
«
1 / 7
»»

BmN ::

Vem, da so bile že odprte teme glede Hrvaške, ampak ravno sem bral Večer in se zelo razjezil nad Masičevo izjavo, ponovno glede meje.

Hrvaški predsednik Stipe Mesić je v ponedeljek zvečer v Zagrebu izjavil, da so med drugo svetovno vojno Istro vse do Trsta osvobodili hrvaški partizani in da bi morala biti Slovenija hvaležna, saj bi sicer "gledala na morje z oddaljenosti 20 kilometrov".

Mogoče samo meni zdi, ampak Mesič je zadnje čase precej nastrojen proti slovencem, že nekajkrat sem zasledil kakšno ostro izjavo.

Včasih smo bili v skupni državi, s skupno vojsko, izjave kot to se mi zdijo žaljive in nepotrebne.
Ali ima kdo kakšen link ali druge podatke glede obdobja ko se je dogajal "Trst"?
Trenutno čakam na knjigo "Trst je naš" od J. Pirjevec, jo že ima kdo?

Karaya 52 ::

Trst je res zavzela 4. armada ki pa je vključila 7. korpus. Na tem območju se je boril še 9. korpus. Jugoslovanske armade so naredile več škode kot koristi. V vsakem primeru je na 7. korpus padla večja teže bitke. Potem ko je vojne praktično že konec se lahko vsak gre partizana, tudi Mešić.

eidt: Lahko pa še pove kaj vse smo izgubili v zameno za Dalamcijo. Užaljen je ker ga je Turk zavrnil.

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

Užaljen je ker ga je Turk zavrnil.

Plus točke za Turka.
Zbogom in hvala za vse ribe

solatko ::

Mesič nej se spomni, da so Slovenci ustavli Turke pri Karlovcu, Krajino so jim pa tako Srbi branili. Če tega ne bi bilo bi bil Zagreb - Turkreb.

Brane2 ::

Če bi se česa moral spomniti v WW-II, je to celotna hrvaška vloga, skupaj s Pavelićem & Co.

Če je kdo lahko srečen glede česa v WW-II na balkanu, je to hrvaška IMHO.
On the journey of life, I chose the psycho path.

balkanec ::

Kolega: "Me prav zanima, kaj bo moj star fotr (ni ne Hrvat ne Slovenc) reku na tole izjavo"
Ti si ziher pozigalec !!!

djordjevic ::

Za take stvari, recimo, rabimo Jelinčiča - da jim te reči nekdo pove. Vsi vemo, da je res, na uradni ravni pa lahko rečemo, da je to le mnenje najbolj znanega slovenskega nacionalista. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

jype ::

Brane2> Če je kdo lahko srečen glede česa v WW-II na balkanu, je to hrvaška IMHO.

To po moje kar drži. Ne manjka dosti, da bi Hrvaško lahko zapisali med "sile osi".

Slo-One ::

Sicer zakaj pa ne, NDH...

bluefish ::

Naj izzivajo toliko časa, da bodo fasali referendum, ki se ga tako otepajo in pa še kaj.

PacificBlue ::

Men je zal samo ljudi, ki nasedajo taksni poceni(in veckrat laznivi propagandi).Tudi med Slovenci se najdejo taksni.

Z Hrvati bi lahk čist lepo sosedsko živeli, če ne bi politiki ustvarjali videza kot da to ni res.

šernk ::

Naj izzivajo toliko časa, da bodo fasali referendum, ki se ga tako otepajo in pa še kaj.



ne ker potem bomo mi spet tisti "ta zlobni"
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Karaya 52 ::

Referendum gor dol, vse je v rokah vlade.

BigWhale ::

Mene pa zanima ali je imel Mesic kaksno osnovo za svojo izjavo?

Utk ::

Seveda je. On je izjavil tudi, da so v drugi svetovni dvakrat zmagali. Ko jim je Hitler priznal NDH in ko so zaštihali Hitlerja v hrbet.

djordjevic ::

Sem na Odmevih poslušal dr. Pirjevca, ki je sicer razočaran nad Mesićevo izjavo pripomnil, da se v njej vendarle skriva nekaj resnice. Od dobrih 70.000 vojakov, ki jih je štel (ne držite me za besedo) 4. korpus (skratka, tisti glavni, ki je šel nad Trst), je bilo slabih 40.000 hrvaških partizanov. Njegova izjava torej ni bila iz trte izvita. Je pa vseeno omalovažujoča in poniževalna. Češ, nam se lahko zahvalite. Ja, oni nam za Istro. Med drugim.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Karaya 52 ::

Ni relavantno kdo je kaj zavzemal, ker so imeli korpusi različne naloge. Naši so vezali Nemce na severu in tako sprostili 4. armado. In to je Pirjevec med vrsticami tudi povedal.

djordjevic ::

No, kakorkoli že, je bil Pirjevec zelo korekten. Bi si človek želel še kakega takega gospoda na drugi strani.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Invictus ::

No ja

Po Baklanski vojni v devetesetih smo pa Slovenci rešili celotno Dalmacijo, da ni crknila od lakote in da so zaslužili nekaj denarja.

Pa smo si bot :)).

LP I.

mojsterleo ::

ah dajte no, vecina hrvatov je leta 1945 bezala pred partizani v italijo in na korosko, danes pa povecini gnojijo zemljo v kocevskem rogu, tezenskem jarku in fojbah.

EDIT: cenim mnenje dr. pirjevca, toda vsakemu je jasno, na kateri strani so bili hrvati med ww2.

Zgodovina sprememb…

Yohan del Sud ::

Seveda je. On je izjavil tudi, da so v drugi svetovni dvakrat zmagali. Ko jim je Hitler priznal NDH in ko so zaštihali Hitlerja v hrbet.


No ja, ne bi tu izrecno branil nikogar, ampak sedaj se pa že spuščaš na njegovo raven...:D Pa Jelinčič bi bil tudi sposeben reči kaj takega... Saj ne da bi bila ta izjava daleč od resnice... :D Citat?

BTW, enga starga vica sem se spomnil. Kak so včasih krmili pitbulle v Srbiji: "evo malo mesića..."
www.strancar.com

opeter ::

Zakaj pa katera od strani ne bi popustila? Jaz bi jim recimo brez problemov dal tistih nekaj kilometrov ozemlja Slovenije, oz. kolikor jo pač zahtevajo. Samo, da se končno razreši problem z mejo.

Kako pa bodo drugače stopili v EU, če se vprašanje z mejo ne bo uredilo?
Ker če bodo enkrat v EU, bodo prej ali slej slovensko-hrvaške meje izginile in to je bistvo. Ljudje bi želeli le mir.

Po pravici povedano pa je meni osebno čisto vseeno, če je glavno mesto moje pokrajine Murska Sobota, Nagykanizsa ali pa Varaždin.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zeberdee ::

Recimo da bo EU leta 2145 propadla. Takrat bodo preostanki našega življa (sicer z bolj poševnimi očmi) hoteli začrtati mejo po starih zemljevidih in takrat bo piranski zaljev že 100% hrvaški.

mojsterleo ::

lol opeter, a ce bi tebi kdo ukradel avto, bi se ti preprosto sprijaznil s tem, in sel dalje?? :D

opeter ::

lol opeter, a ce bi tebi kdo ukradel avto, bi se ti preprosto sprijaznil s tem, in sel dalje?? :D


če so močnejši, oz. jih je v večjem številu, potem raje ja.

Recimo da bo EU leta 2145 propadla. Takrat bodo preostanki našega življa (sicer z bolj poševnimi očmi) hoteli začrtati mejo po starih zemljevidih in takrat bo piranski zaljev že 100% hrvaški.


A ti misliš, da bo leta 2145 še kdo govoril slovensko?

.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Buggy ::

opeter: tako razmisljanje uporabi kar sam v kaksni gostilniski dilemi, nikakor pa se ne morem sprijaznit, da bi se tako razmisljalo, ko se gre za meddrzavne dogovore, kjer je predmet pogovorov meja in s tem celovitost drzave.

mi je pa zal, da se se vedno zagovarja popuscanje s strani SLO...in to ob vsem zajebavanju ki smo ga daelezni s strani HR politike in medijev.

SmeskoSnezak ::

Dodaj še slovenske politike, pa boš mel celo res. ;)
@ Pusti soncu v srce... @

Icematxyz ::

Zakaj pa katera od strani ne bi popustila? Jaz bi jim recimo brez problemov dal tistih nekaj kilometrov ozemlja Slovenije, oz. kolikor jo pač zahtevajo. Samo, da se končno razreši problem z mejo.

Kako pa bodo drugače stopili v EU, če se vprašanje z mejo ne bo uredilo?
Ker če bodo enkrat v EU, bodo prej ali slej slovensko-hrvaške meje izginile in to je bistvo. Ljudje bi želeli le mir.

Po pravici povedano pa je meni osebno čisto vseeno, če je glavno mesto moje pokrajine Murska Sobota, Nagykanizsa ali pa Varaždin.



S takimi ne prosim prepričevati nasprotno mislečih, ker to vzbuja revolt. Pa brez zamere.

PaX_MaN ::

Ja ne vem, imamo zunanjega ministra, posebnega odposlanca za zunanje zadeve, ambasadorja, atašeja, notranjo ministrico, policijo, pildke, ene par sporazumov.
Če ti ne morejo (ali pa, enostavno, ne znajo) zrihtat zadeve tako kot je treba, potem jim (nam) kar privoščim tole zajebavanje.
Pa ne smem pozabit osemnajstih let časa, ki so ga imeli.

Icematxyz ::

Dejansko sam bi tudi rad da se zadeve čim prej rešijo. Ampak če sem realist to pač traja. So pa recimo glede odprtih vprašanj med našima državama začele padati že prve razsodbe v konkretnih primerih o varčevalcih NLB naprimer in podobno.

In zgleda da bo na koncu tako se te stvari reševalo in razrešilo. Sploh ne celovito in hitro. Ampak počasi in vsako vprašanje posebej in za sebe. Žal ampak to je pač realizem. Ampak to še ne pomeni, da če imamo kakšnega aduta v rokavu, da ga ne smemo uporabiti. Nenazadnje smo prepričani v svoj prav in to nam daje tudi moralno pravico da to naredimo.

Hrvatje si pa to moralno pravico jemljejo že vsaj 2 desetletji. Takšne izjave Mesića pa to le potrjujejo. Bo se razrešilo to, sem optimist. Vrjetno pa pač ne tako hitro kot bi si marsikdo želel. Preudarno odločnost pa vsekakor podpiram.

Zgodovina sprememb…

opeter ::

Fantje, ampak potem se lahko vse skupaj zavleče še desetletja.
Razen, če ne bo kdo v to zadevo posegel od "zunaj".
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Icematxyz ::

Da popolnoma možno je da še desetletja. Upam pa da ne.

djordjevic ::

Torej naj zavoljo ljubega miru pač popustimo pri vsaki stvari? How very cankarjansko.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Keyser Soze ::

He, he. Sem danes zjutraj poslušal Birkota na Anteni.
In je podal eno fajn izjavo. Da so Hrvatje prišli v Trst šele leta '62. Po kavbojke. Me zanima kaj bi bilo, če bi kakšen naš politik izustil takšno "kajlo". =)
OM, F, G!

mojsterleo ::

So pa recimo glede odprtih vprašanj med našima državama začele padati že prve razsodbe v konkretnih primerih o varčevalcih NLB naprimer in podobno.
kljub razsodbi v prid slovenije hrvati se vedno gonijo svojo glede NLB ... isto bo pri arbitrazi, ce ta ne bo v prid hrvaske.

djordjevic ::

Tega se tudi jaz bojim. So že večkrat pokazali, da sklepajo kupčije s figo v žepu in sprejmejo samo tisto, ki je njim po godu.
No grave is deep enough to keep us in chains.

mojsterleo ::

saj ravno zato jim je treba stopiti na prste pri vsakem poskusu prejudiciranja meje. ker hrvati ze od leta 1991 zavestno ponarejajo dokumente, in prejudice vnasajo v svojo zakonodajo. sicer lahko delajo kar hocejo, toda taksne dokumente ne smejo izstavljati komisiji EU za siritev, saj bodo ti po vstopu hrvaske v EU postali del pravnega reda EU, s prejudici vred.

TESKAn ::

Opeter, tako je razmišljal Kardelj. Sej ja ni mej, smo vsi en narod, ki bo imel stotisočletno državo, blabla...in zato imamo sedaj probleme. Če bodo taki, kot si ti v večini - bo problem potuhnil, dokler bo EU, po njenem morebitnem razpadu pa spet jovo na novo "đe je meja" pregovarjanje.

Jaz bi jim recimo brez problemov dal tistih nekaj kilometrov ozemlja Slovenije, oz. kolikor jo pač zahtevajo.

Luštno, boš zamenjal svojo bajto/zemljo z nekom, ki tega noče? Recimo z Jorasom, bo on nekje drugje, ti boš pa prostovoljno dal svojo zemljo Hrvatom.

Fantje, ampak potem se lahko vse skupaj zavleče še desetletja.

Pa naj se, klinc, smo preživeli 18 let tega prerekanja, bomo pa še dvajset. Če popustiš in se narediš lepega, te bodo trepljali po rami "lej ga, kok je fajn", seveda, ko bodo imeli na tvoj račun par km2 več ozemlja. Na suho nategnjen boš pa ti.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Icematxyz ::

razsodbi v prid slovenije hrvati se vedno gonijo svojo glede NLB ... isto bo pri arbitrazi, ce ta ne bo v prid hrvaske.


Da ampak sodba črno na belem je še vedno več kot izjave predsednikov na predavanjih pri študentih naprimer.

Počasi bo. Sem optimist. Ampak bo pa se vleklo. Vsaj ena stvar je dobra. In sicer da nismo v istem položaju kot Izraelci in Palestinci in bi se zraven še pobijali.

Me pa zanima če mi rešimo mejo z hrvati in ti pridejo v EU pred ostalimi narodi, ki še nimajo z njimi rešene meje. Takrat boste pa pomoje videli kaj vse bi lahko slovenci zakuhali hrvatom. In seveda česar sam ne podpiram. Podpiram le preudarno načelnost in jasno izražanje stališč naše strani. In pa seveda podpiram tiste ki dejansko hočejo rešitve ne pa tiste ki so glasni in sploh nočejo da se problem razreši.

Zgodovina sprememb…

balkanec ::


če so močnejši, oz. jih je v večjem številu, potem raje ja.


Trenutno je Slovenija mocnejsa in to mora izkoristiti kolikor je mogoce. Sicer pa ce prav stekam vso stvar, Mesića moti, da Hrvaška ne bo imela več konkretne meje z Italijo. Zakaj to, pojma nimam.
Ti si ziher pozigalec !!!

mojsterleo ::

zaenkrat hrvati imajo mejo z italijo. je pa res, da je situacija paradoksalna, saj je nemogoce zagotoviti hrvatom mejo z italijo, slovencem pa odprto morje. razen ce zgradijo hrvati podmorski tunel or something.

USS Liberty ::

V bistvu bi se teoretično dalo mejo na morju potegnit tudi tako, da bi Hrvaška mejila na Italijo, Slovenija pa imela dostop do mednarodnih voda. To bi naredili tako, da bi se pomorska meja med Slovenijo, Italijo in Hrvaško stikala v eni točki... Samo potem spet ne bi bilo dobro za nas, saj tista točka ni dovolj, da ladje normalno pljujejo iz naših teritorialnih voda v mednarodne vode…
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

balkanec ::

Zakaj bi Hrvati radi "obdrzali" mejo z Italijo. Razlog? Potem, ko bomo vsi enkrat v EU, meja pade.
Ti si ziher pozigalec !!!

Valvoline ::

Mah vsi ste prodane duše.
Zakaj pa vsi hodite poleti tja na dopust dnarja zapravljat. Še centa jim ne dam pohlepni dvoličneži. Kar na hitro so pozabl kdo je pomagal v časov vojne proti JLA.

PaX_MaN ::

Zakaj pa vsi hodite poleti tja na dopust dnarja zapravljat.

Iz katere riti si pa to potegnil?

Meizu ::

Fantje, ampak potem se lahko vse skupaj zavleče še desetletja.
Razen, če ne bo kdo v to zadevo posegel od "zunaj".


Sej tako je prav. Če se Hrvati pač ne mislijo sprijaznit, pol jim pa EU v riti ne bo. Mi smo že noter, boli me k za Hrvate. Če so že bedaki in izjavljajo takšne nizkonivojske, pa naj jih.

djordjevic ::

Pomagal, ja. Za DEM vsak rad pomaga.
No grave is deep enough to keep us in chains.

mojsterleo ::

Zakaj bi Hrvati radi "obdrzali" mejo z Italijo.
taksno je bilo stanje na dan 25.6.1991, zato pac to zahtevajo.

vprasanje pa seveda je, kako bo arbitraza funkcionirala. ali bodo prisli v postev samo dokumenti, izstavljeni do 25.6.1991, ali tudi tisti po tem datumu. to je kr pomembno vprasanje, ker vemo, da se je situacija do danes nekoliko spremenila (nekaj mejnih prehodov je bilo postavljenih ad hoc v skodo slovenije, potem je tu clanstvo v EU in NATO, vprasanje ZERP ...), zato bi bilo tudi od hrvatov posteno, da do dogovora o arbitrazi ne prejudicirajo meje v dokumentih EU.

taki dokumenti bi namrec lahko bili mocan argument, saj bi hrvati lahko rekli, ces da slovenija ni storila nic, ko so jih izstavili, kar pomeni da se strinjamo s prejudicirano mejo.

Buggy ::

Saj verjetno resnicno ne pricakujes korektnosti s strani hrvatov pri tej ali bilo_kaksni temi. Saj ves, da morajo ohraniti svojo nacionalisticno drzo (ljudstvo jih poje) ter nahraniti njihov pregovorno prenapihnjen ego.
Zakaj se do nas se toliko bolj arogantno obnasajo, pa gredo predvsem zahvale nasemu predragemu Rupiju z njegovo zunanjo politiko.

Kdor bo za nas resil to hrvasko problematiko relativno ugodno, si za moje pojme zasluzi vsaj se en mandat avtomaticno in to zgolj samo zaradi tega.

mojsterleo ::

itak, dokler nas bodo imeli za bećke konjusare, katerih zemljo so osvobajali hrvaski partizani, do takrat nas ne bodo jemali resno. mogoce pa jim bo vendarle pahor tiste zemljevide porinil nekam globoko v usta, da se bodo zadusili z njimi...
««
«
1 / 7
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izzid arbitraže ter izbira arbitra

Oddelek: Problemi človeštva
277035 (6249) mojsterleo

Referendum o arbitraži (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Problemi človeštva
2340204736 (167653) Ziga Dolhar
»

Osimski sporazum (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10312095 (10293) jype
»

Jelinčič na HTV (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1289001 (5725) MadMicka
»

Hrvaška (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
716828 (5365) ||_^_||

Več podobnih tem