» »

Spet Hrvaška

Spet Hrvaška

««
7 / 7
»
»»

Double_J ::

Am, če bi bil ti v tisti sobi, ko naj bi on to varovalko izvlekel, ali bi samo stal tam, ter čakal da jo spusti, ali bi se vrgel nanj in vsaj poskušal rešiti svoje življenje? Vsaj sam sem prepričan da bi to storil.


90% folka bi laufalo ven iz sobe. Kaj vam ni jasno no?
Dve šivanki...

jype ::

Ja, to pač pomeni, da niso najbolj brihtni.

Meizu ::

Točno tako. Mož je bil očitno tudi pripravljen umreti. Sam v hrbet bi jo tistemu, ki bi bežal, vrgel in stvar bi bila rešena. Pomojem drugega kot da se vržeš nanj ne ostane.

hanibal ::

Dnevnik je objavil fotografijo nevarnega terorista - http://www.dnevnik.si/novice/kronika/10...
Na prvi pogled je moj 74letni sosed bolj vitalen, poskočen in rešpekta vzbujajoč.
Ampak hej - videz vara.
In moj sosed ne troga sabo "borbeni komplet".
Axis of Evil - M$, SCO, RIAA, MPAA

WarpedGone ::

Ste že kdaj slišaš za PTSD? Post Travmatic Stress Disorder? Makes you do crazy things.

Psihična motnja, ki se odraža kot totalno zjebano delovanje možganov in posledično telesa.
Zbogom in hvala za vse ribe

mtosev ::

mi ni jasno kak so ga iz psihiatrije pustili ce je nor. ;((
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jype ::

Ker če ostaneš na psihiatriji, staneš državo več, hkrati pa so tvoje možnosti za rehabilitacijo praktično nič.

Ker je več kot 99% primerov PTSDja "ozdravljivih" s prebivanjem v normalnem okolju (po obilni terapiji) bi bilo nesmotrno vse paciente kar zaklenit.

No, tiste, ki so že metali bombe, bi pa vsekakor lahko malo bolj natančno nadzorovali - kot so tudi našega kolega, ki ga je šengenska policija s pomočjo informacijskega sistema lahko takoj ustavila.

hanibal ::

Ma daj mtosev, premisli malo:
po moje boš prej naletel na natančno mapo najdišča skrinje zaveze, kot pa na dokument, kjer bi kak strokovnjak iz predmetne vede podal mnenje, da je nekdo "nor".
Hočem rečt, če že za operacijo slepiča morš podpisat nekaj, kar te opozarja na možnost zapletov in "boga v belem" efektivno odvezuje (skoraj) vsakršne odgovornosti, kakšno zagotovilo lahko pričakuješ od strokovnjaka za podstrešje, ki je menda ja veliko bolj kompleksno in veliko manj eksaktno kot področje tistih prvih?
Axis of Evil - M$, SCO, RIAA, MPAA

Double_J ::

Dve šivanki...

Ziga Dolhar ::

Jezesmarija, kero svetohlinstvo.

Na Radiju GaGa so sicer ze parkrat izvedli invazijo na Hrvasko. (Je pa res, da sem se vedno spraseval, kaksen pomp bi znali nasi sosedje naredit zaradi taksnega 'incidenta'. Ocitno 'nasi' niso kaj prida boljsi.)
https://dolhar.si/

Mipe ::

Slovenska osamostvojitvena vojna je trajala 10 dni, potem ko so Hrvati mirno spustili jugovojsko mimo. Ko pa so oni šli v vojno, pa smo jih podprli. Pa poglejte, kako se je končalo - danes ima Slovenija dobre odnose s Srbijo, medtem ko se Hrvati in Srbi gledajo kot psi in mačke. Sicer je to mogoče bolj zgodovinsko, pa vseeno; Hrvati kot narod so bolj sovražni kot smo Slovenci. Na žalost je sovražnost nalezljiva, kar se kaže v nestrpnem odnosu skrajnih nacionalistov.

Mediji pa še naprej razpihujejo nestrpnost, medtem ko so sosedje ob Kolpi najboljši prijatelji.

mtosev ::

Slovenska osamostvojitvena vojna je trajala 10 dni, potem ko so Hrvati mirno spustili jugovojsko mimo. Ko pa so oni šli v vojno, pa smo jih podprli. Pa poglejte, kako se je končalo - danes ima Slovenija dobre odnose s Srbijo, medtem ko se Hrvati in Srbi gledajo kot psi in mačke. Sicer je to mogoče bolj zgodovinsko, pa vseeno; Hrvati kot narod so bolj sovražni kot smo Slovenci. Na žalost je sovražnost nalezljiva, kar se kaže v nestrpnem odnosu skrajnih nacionalistov.

Mediji pa še naprej razpihujejo nestrpnost, medtem ko so sosedje ob Kolpi najboljši prijatelji.

a ves kak recejo na HR o SLO: alpski srbi :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jype ::

mtosev> a ves kak recejo na HR o SLO: alpski srbi :D

Ja, in? Pr nas jih pa zmerjajo z ustaši, pa "hrvatarji" tudi ni izraz ki bi s seboj nosil pozitivno konotacijo.

T-h-o-r ::

lol

kako se nekateri sekirate, kaj si eni hrvati mislijo o nas...
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

krneki0001 ::

Dejta mal manj nakladat. Hrvatje in Srbi so večji prijatelji, kot bomo mi s katerimkoli narodom na balkanu (razen s kosovčani, njih je pa že itak 10% v sloveniji).

T-h-o-r ::

ma ne nebivedu, hrvati in srbi se bolj sovražijo kot katerakoli 2 naroda na balkanu :)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

mtosev ::

mtosev> a ves kak recejo na HR o SLO: alpski srbi :D

Ja, in? Pr nas jih pa zmerjajo z ustaši, pa "hrvatarji" tudi ni izraz ki bi s seboj nosil pozitivno konotacijo.

Hrcki je bolj smesna. saj meni. alpskim srbom se vedno nasmejim.
se en LOL: se pogovarjata Hrvat in Slovenec ... pa reče Hrvat: "jao, sanjao Ljubljanu, rat, bombe padaju, kuče se ruše ... očaj ..." Slovenec: "kak si lahko tak nesramen ... jaz sem tudi sanjal Zagreb pa je bilo ful veselo, neke parade, povsod se je pelo pa neki napisi so bili pa to ..." Hrvat: "a šta je pisalo na napisima?" Slovenec: "ne vem, ne znam cirilice ...."
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jype ::

Ta je pa fajn vic, ja :)

hanibal ::

Hja, ne vem, če je dober a je vsaj, tako kot večina drugih univerzalen.

Namreč, slišal sem ga v rahlo spremenjeni verziji, kjer so nekateri stringi bili zamenjani:
Hrvat v Slovenec
Slovenec v Hrvat
Ljubljana v Zagreb
Zagreb v Ljubljana
Saj ni, da se nisem smejal - samo sedaj mislm, da bolj zaradi tega, ker se je to nekak pričakovalo...

Kar zadeva hrčkov, men je tudi bolj smešen, kot žaljiv. Je pa res, da ga nisem testiral v "mešani" družbi.
Evo, ker v nedeljo grem dol na dopust, bom mal "testeral" ;-)
Axis of Evil - M$, SCO, RIAA, MPAA

slawc ::

Slovenska osamostvojitvena vojna je trajala 10 dni, potem ko so Hrvati mirno spustili jugovojsko mimo.


Shoot first ask questions later metoda? To pa ne gre tako v tem primeru. Sploh, če te v zunanjem svetu vidijo kot rušitelja yuge. Lahko tudi ja, če je ime državi Izrael (kot sem gledal včeraj na TV). Kdo je napadeni in se brani in kdo napadalec in zaviralec demokracije in svobode? Dokler JNA ni začela izvajati ukazov, se ni vedelo oz. se ni hotelo vedet. Važno je, kaj so videli zunaj naših meja oz. kaj so hoteli videt. Zakaj pa TO ni kar takoj zasedla vojašnic? Zakaj so raje naredili samo barikade? To veš, da orožja takrat ni bilo? Je bil samo embargo in šverc.

Potemtakem bi lahko vprašal zakaj smo pa pustili, da se ta vojska in orožje po vojni umakne, potem smo pa svojo kupovali? Aja, saj res. Zato, da je JNA lahko kasneje resnično pokazala svojo moč na Hrvaškem in BiH. Da bi lahko videli, kakšno prekleto srečo smo imeli, da je etnična situacija tu precej precej drugačna in da iz ene v drugo državo ne vodi samo most ampak je razdalja daljša, da ne rečem nevarna.
LP, Slawc

jype ::

A tut ko potujete v Italijo ljudem namigujete o fojbah?

slawc ::

Touché

Nuf said.
LP, Slawc
««
7 / 7
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izzid arbitraže ter izbira arbitra

Oddelek: Problemi človeštva
277032 (6246) mojsterleo

Referendum o arbitraži (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Problemi človeštva
2340204589 (167506) Ziga Dolhar
»

Osimski sporazum (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10312092 (10290) jype
»

Jelinčič na HTV (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1288998 (5722) MadMicka
»

Hrvaška (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
716823 (5360) ||_^_||

Več podobnih tem