» »

TV kartica Gigabyte GT-U7000

TV kartica Gigabyte GT-U7000

BCSman ::

Na enaa prodajajo tole dvb-t kartico http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Piše, da podpira mpeg4 - to pomeni da ga hardwersko podpira? V tem primeru je seveda ta kartica za 31€ ultiamtivni bestbuy?

Pa bi delovalo normalno na laptopu hp 550 (core2duo 1.4, intel x3100, 2gb ram)?

Glede na to, da je do oddajnika čisti pogled, bi lovilo vse kanale brez problema?

ajd

todman74 ::

Po mojem mnenju "kartica" ne podpira mpeg-4 hardwersko, ampak ima verjetno priložen program, kot je npr. Arcsoft total media, ki dekodira signal.Tak primer sem že videl pri enem drugem usb tunerju....

Na tvojem laptopu bi ti moralo delovati, saj je men podobna zadeva,U8000 hybrid, ki je na videz popolnoma enaka, brez problema "laufala" na Sempron 2400+, seveda pod pogojem, da ne boš kaj zaštrikal s kodeki.

Glede sprejema ne skrbi, če le nisi res doma v kakšni totalni rupi,bogu za hrbtom, ti bo brez problema "vleklo".

Me pa preseneča opis na Enaa.com,da ima ta "napravca" kao neko revolucionarno ohlajanje....namreč moj usb dongle se greje kot peč in mi je zaradi tega vsakih 15 do 20 minut, zmanjkalo signala( samo pri mpeg-4, mpeg-2 je delalo BP).Situacijo sem rešil tako, da sem ga enostavno privezal na ventilator....no saj mogoče so pa sedaj kaj izboljšali, ker je menda ta GT-U7000 novejši produkt.
Najboljše je, da vse skupaj sprobaš, če pa ne boš zadovoljen, pa lepo vrneš nazaj.

BCSman ::

ja na uradni strani tudi nekaj piše o nekem "profi" hlajenju:
http://www.gigabyte.com.tw/Support/Comp...

BCSman ::

sem dobil za stestirat u8000 in sem namestil progdvb ter nek plačljiv kodek za mpeg4. kako naj sploh poiščem kanale?
edit: bom raje sprobal z arcsoft totalmedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BCSman ()

BCSman ::

žal se ne da editirat.

stestirano: enako kot pri todmanu74, že po kakih 10 minutah začne trokirati in izgubljat signal (mpeg4)

drejko78 ::

Ima kdo to kartico doma? Opis je že dober, vendar kako se dejansko obnese kartica?

Nekateri omenjajo težave s pregrevanjem, kaj je s tem? Torej če kartico kupiš, jo vtakneš v prenosnik in inštaliraš potrebno "programovje", a sprejemaš digitalne programe ali ne?

Kartico je dokaj ugodna in bi bila načeloma dobra za potovanja (po SLO, HR, I, A, D) in tudi kdaj za doma (ko T-2 crkne).

Kak nasvet ali opis. Na netu ne najdem nič pametnega da bi se kdo razpisal o tem!

neki4 ::

http://www.bug.hr/forum/topic/digitalna...

enim dela. pomoje se ne more kar pregrevat, lahko je kaj drugega, če ne jo pa vrneš. mene tut zanima, ker je pocen, bom še malo pregledal zadevo.

BCSman ::

Pregreva se samo, ko sprejemaš mpeg4 kanale, torej slovenske, ker pač nima hardwerske podpore za ta format. Mpeg2 pa dela bp.

Alexius Heristalski ::

Tudi za MPEG-2 nima hardverske podpore.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

todman74 ::

Tudi za MPEG-2 nima hardverske podpore.


Vem kaj misliš, večino "dela" res opravlja "računalnik",ampak dejstvo ostaja, da dela dobro z mpeg-2, z mpeg-4 pa pač ne (vsaj pri U8000).

Vuli ::

HD Ready nimajo dekoderja. Baje mora imet oznako HD Full.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Alexius Heristalski ::

Vem kaj misliš, večino "dela" res opravlja "računalnik",ampak dejstvo ostaja, da dela dobro z mpeg-2, z mpeg-4 pa pač ne (vsaj pri U8000).

Saj ti verjamem, je pa res nenavadno. Jaz bi ga vrnil, če je mogoče.

HD Ready nimajo dekoderja. Baje mora imet oznako HD Full.

???
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

todman74 ::

Saj ti verjamem, je pa res nenavadno. Jaz bi ga vrnil, če je mogoče.


Še bolj nenavadno se mi zdi, če iz avstrijskih mpeg-2 priklopim na naš mpeg-4, na "naših" kanalih sploh ni signala, moram it ven iz programa, počakat par minut, ter ponovno zagnat Dvb Dream (isto je bilo na Arcsoft Total Media), potem pa pride signal nazaj.8-O

drejko78 ::

In kero USB kartico potem priporočate, da nima težav in da dela kot je treba? Torej da ima možnost sprejema MPEG 4 (brez težav), da ima nekakšno zunanjo anteno, da se ne pregreva, ... pa tudi da ni predraga.

Alexius Heristalski ::

Še bolj nenavadno se mi zdi, če iz avstrijskih mpeg-2 priklopim na naš mpeg-4, na "naših" kanalih sploh ni signala, moram it ven iz programa, počakat par minut, ter ponovno zagnat Dvb Dream (isto je bilo na Arcsoft Total Media), potem pa pride signal nazaj.8-O

To se tudi meni dogaja pri Lifeview TV Walker Q USB (ga ne prodajajo več, hvalabogu), medtem ko z Gigabytovo PCI DVB-T kartico teh težav sploh ni. Zato nimam dobrega mnenja o DVB-T napravah na USB.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

kerco46 ::

...da ne odpiram nove teme, bom vprašo kar tukaj.
Imam namreč TV kartica Gigabyte GT-U7300, katera me že nekaj časa jeb*. Priklopim na računalnik, odprem z windows media centrom in tam jo z-nastavim (kanale, itd.), nato zadeva deluje popolnoma OK. Čez nekaj dni (recimo 2-3 dni) več ne deluje. Računalnik je več sploh ne zazna. Enako se je dogajalo na prenosniku.

to je ta:


Problem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kerco46 ()

BCSman ::

pri meni je enako, v windows media centru moram po 2 dneh ponovno skenirat kanale, ker kao ne zazna več kartice.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TV kartica GigaByte GT-U8000 in DVB-T MPEG-4

Oddelek: Pomoč in nasveti
196596 (1483) SandiX
»

DVB-TUSB TV USB Dongle ne deluje

Oddelek: Pomoč in nasveti
344441 (3255) kontra
»

Katera programska oprema za DVB-T mpeg4 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
27565094 (22802) k4vz0024
»

TV Tunerji - Kako naj se odločim?

Oddelek: Zvok in slika
303454 (2887) zzan
»

Katera programska oprema za Pinnacle DVB-T

Oddelek: Zvok in slika
112472 (2159) bbenci2

Več podobnih tem