» »

ali je kriva intergrirana zvočna?

ali je kriva intergrirana zvočna?

Rainbow Dash ::

dober dan,

zanima me kaj je krivo... ko sem na namizju je vedno vredu, ampak čim zalaufam katero igro (League of legends, battlefield 3, guild wars 2, minecraft.....) katero koli igrico...
ugotovil sem da je ta zvok odvisen od fps-ja... Na cod4, ko je 250 fps-ja brenči ful, ko dam na 100 max fps, brenci vendar manj..

PROBLEM: začne nekaj brneti (zvočniki/slušalke VSE ISTA ZGODBA) pač koda bi gledu en video kk se en z motorju fura... Pač nevem, in nato se ta zvok spreminja pač kaj delam... Naprimer, grem z miško od zgori dou, se ta čuden zvok naprimer zniža za toliko da opaziš, pol nevem tk da se zvok nekako veže na moje poteze...

Na mimovrsteh sm našu eno zvočno za 20€, in jo takoj vzamem, če reši problem
http://www.mimovrste.com/artikel/114044...

Predlagali so mi ze da kupim nov napajalnik, ker bi ta lahko nihal, in da bi to vplivalo na zvočno, in sem sel iz lcpower 600w (25€), na nevem kira firma 750w (65€). In je ista zgodba.. Če je ta intergrirana zvočna tako občutljiva na nihanje, bi potem una zgorna rešila problem?

Ko mi ''brenči'', mi to dela, ko imam odprto igrico, in pa ni pomembno ali sem na namizju ali na igrici (ko je odprta), probal sem in pri sony vegas pro 9.0 ne brenči ko delam en video... Uglaunem brenči pa ali je windows sound na 0 ali na 100.. Brečenje lahko utišam samo ko ugasnem igrico, ali izklopim zvolnike (ali jih utišam izven računalnika..)

Lp, prosim za pomoč

Hayabusa ::

HW konfiguracija je katera (procesor, os. plošča, grafična kartica, napajalnik, rami, diski) ?
Kateri winsi ?
Driverji zadnji iz proizvajalčeve strani ali oni prastari s priloženega cdja ?

Lahko posnameš brenčanje ?
Če zaženeš OS v safe mode (F8 pritiskaš ob zagonu in izbereš) je kaj drugače ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Rainbow Dash ::

Matična: gigabyte GA78LMT-S2P
proc: AMD X4 965 3.4 Ghz Black edition
grafa: Club3d hd radeon 6870
ram: kingston 8Gb ddr3 pc1333
PSU: ena x firma 750 watt (65€, star 5 ur)
HDD: 1Tb /32 Mb/s
OS: Windows Ultimate x64 /64 bit

probal sem updejtat drajverje od zvočne---> ista zgodba se ponovi.. Brenčenje bom pa posnel v roku 2 ur

Rainbow Dash ::

Tukaj je link, ko sem posnel, pri igrah battlefield 3 in call of duty 4. Poglejte cel video, da vidite ka je narobe.. Video je HD, posnet z s2, pa ene 3 min doug...

Lp

Link:

Zgodovina sprememb…

Hayabusa ::

Nič ne kaže.

Rainbow Dash ::

sory prenasal se je se... zdej je gor... poglej si ga.. Tu pa tam je mal cudno obrnjeno... sj ni vazn video,, zvok... no pa tut video ko pokaze cod 4 fps sound drop
na slusalkah se na videu ne cuje da brnu, drugače pa tudi

Zgodovina sprememb…

Hayabusa ::

Kakor vidim je vse kar dobiš pri igrah šumenje, torej nič zvočnih efektov, kot bi se zvočna "napenjala" na wcju ?
Kako dela predvajanja mp3jev v winampu ali win media playerju ?
Šumenje pri 0:40, takrat nimaš še nič zagnano razen os-ja in se ga sliši ?

start, run, dxdiag, zavitek sound ter music - testiraj.


Imaš procesor kaj navit ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Rainbow Dash ::

ja stem da pri 0:40 je battlefield užgan v ozadju... sj sm reku čim je igra, pa je lahk na screenu ali pa v ozadju... Proc ni nič navit... pa pač efekti v igricah delajo... pač se čuje sound igric, z ttim šumenjem...

stock ::

A sem tam prav videl da maš ti zvočnike uštekane spredaj? Če ja pol najprej probaj uklopit zadaj, pol kakšni driverji za zvočno, je to pošlihtan?

Rainbow Dash ::

drajverje sm updejtal, pa vseeno je kje ustekam uspreji ali uzadi---> ista zgodba-.-!

Hayabusa ::

Testiraj še ostalo kar sem predlagal !

Rainbow Dash ::

ne ubistu nisem rešil... Ko dam ful naglas se čuje še malo brnenje... sam res ful mal!

Zgodovina sprememb…

Hayabusa ::

Torej si prej imel celoten sound system v malori.

Rainbow Dash ::

ka? ka to pomeni... nevem, dle sm probu in na battlefield 3 se necuje vec zvoka, na cod 4 pri 250 fps-jih se pa cuje tk ko prej pri 100 fps

Rainbow Dash ::

Hayabusa je izjavil:

Kakor vidim je vse kar dobiš pri igrah šumenje, torej nič zvočnih efektov, kot bi se zvočna "napenjala" na wcju ?
Kako dela predvajanja mp3jev v winampu ali win media playerju ?
Šumenje pri 0:40, takrat nimaš še nič zagnano razen os-ja in se ga sliši ?

start, run, dxdiag, zavitek sound ter music - testiraj.


Imaš procesor kaj navit ?



tam pod zavihku sound, mi pise da je vse vredu..

Rainbow Dash ::

pa alo, najverjetneje ste sli ze spat... Uglaunem probu sm dle se neki, in pomoje sem ugotovil v cem je problem... Sicer doma imam se 1 komplet usb zvočnikov... in priklopim, in neha brenčat... tk da preko usb-ja dela na 3.5 mm jack pa brenči....

stock ::

Da bi bla oba izhoda fuč je malce čudno, da pa je problem tako pri zvočnikih kot slušalkah pa tudi. Torej problem ostaja neznanka :) če ti pa odgovarja preko USBja pa maš vsaj mir. Če majo še zvočniki izhod za slušalke da greš potem preko njih, si pa zmagal.

Rainbow Dash ::

nimajo :(.. umm pa tti usb zvočniki so zelo slabi
... da bi bla napaka na zvočnihah in slušalkah je dobesedno nemogoče, zvočniki so bili 80EUR, slušalke pa 70EUR, oba sound systema sta 5.1.....

Kaj pa tole: http://www.mimovrste.com/artikel/288001...

umm moj sound je skupi kostal 140EUR, tk da to ni... Pa uni usb o zelo slabi.. :(

zvočna od creativa je rešila problem!

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ali je kriva intergrirana zvočna?

Oddelek: Pomoč in nasveti
71024 (844) Rainbow Dash
»

Katere 5.1 slušalke?

Oddelek: Kaj kupiti
272808 (2310) Bananovec
»

Ali je vredno nakupa? Creative sound blaster?

Oddelek: Kaj kupiti
51323 (1233) Shadow666
»

Zvočna kartica - ''dvojni'' zvok?

Oddelek: Zvok in slika
222836 (2332) ArchNem
»

Vpliv 3D zvoka na izrisovanje slik (FPS) (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zvočne kartice
597902 (6697) matjash

Več podobnih tem