» »

Wireless na staregare

Wireless na staregare

bisernik ::

V en star rač. sem htel spravit Wireless kartico na PCI vodilo. problem je, ker je zgleda zadeva prestara in je sploh ne zazna... Matična ne vem, kje mi izpiše v sistemu, kaj je za ena. V biosu nisem našo kaj, v sistemu pod prikazom strojne opreme tudi ne, Pri zagonu mi izpiše to, če se da iz tega kaj ugotovit:
"HM SYSTEM INC.

HMS-698 BIOS REV.:1.03 (03102003)
INTEL CELERON - 733 Mhz

INITIALIZING INTEL(R) BOOT AGENT VERSION 4.0.13
PXE 2.0 BUILD 082 (wfm 2.0) RPL V2,73
"

A bi šlo se dobit kako tako kartico, da bi pasala tam not?

OS je WinXP.

Gre se za en CNC stroj, kamor moram zdaj programe spravit preko RS232 ali preko diskete. Če obstaja kak drugi način mogoče, da bi se lahko povezal v omrežje, po možnosti brez kabla? Torej da bi mel PC na stroju dostop do serverja, po možnosti brezžično.

Spajky ::

Katero wifi kartuljo? Nabavi za probo rabljeno PCI res staro Canyon_CN-WF511, Drajverji tile 12MB : RALINK_RT2500_3.0.1.0.exe ... išči na netu ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

sloxl8 ::

Če te zanima, ti prodam skoraj nerabljeno (staro) PCI od D-Linka. Deluje, vendar je nisem nikoli uporabljal.

Pošlji ZS.

jype ::

A maš USB na tej mašini?

5er--> ::

Bi mogel imet, če sem ga jaz imel na 266Mhz celeronu. Edino usb terja svoj cpu davek.

c00L3r ::

Jaz sem za stari PC kupil WiFi USB ključek. Je pa tam res P4 2,4ghz, kar se ne bi smelo tako poznat na porabi CPE.

jype ::

Ma sej to rabi sam namest disket, za kopirat stuff gor. Se pravi en mali USB dongle z dealextreme za $5, pa bo super.

bisernik ::

Men se bolj dopadne na kartico preko PCI vodila, če bi tak delalo...

Pod Upravitelji naprav zasledim neke USB-je, sam ne vem, kak se gor priklopi, kje je vhod... A to ma samo matična kontakte, pa je treba naprej povezat, al kako?

c00L3r ::

Če računalnik kaže USB naprave, nima pa USB vhoda na ohišju boš moral povezat s kontakti na matični plošči. Rabiš nekaj takega:
 USB konektor

USB konektor



Je pa čist preprosta zadeva, samo natakne se gor.

bisernik ::

Sloxl8 mi je poslal Wireless kartico, Sem probal, je šlo inštalirat, pa vse... Potem je pa oni, ko bi me mogo na firmi povezat na server, reko, da ga ne spusti not, zaradi ene začšite, al kaj jaz vem kaj za en kurac, da je pač taka politika varovanja serverja, al kaj jaz vem kaj, da na starejše ne gre, samo na novejše, bla bla bla... kurac od ovce...

amigo_no1 ::

In katero dlink kartico imaš ter na katerem OS-ju bi jo rad uporabljal ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

bisernik ::

Kartica je D-Link DWL-G520, sistem pa Win XP.

amigo_no1 ::

DWL-G520 - Revision A ?

Je pri tebi problem wpa 2 mogoče ?

Imaš nameščen win KB893357 (podpora za wpa2) ?
http://tinyurl.com/dxkv5s2

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

bisernik ::

Sam se ne spoznam glih nevemkako na te zadeve s temi protokoli, pa varovanji sistemov, pa temi zadevami... Kolk sem malo pogooglav za tem WPA-jem, pa kolk sem razbral, bi znalo res v tem bit problem, ja... Kam pa naj potem to datoteko nasnemam, oz. kaj naj s tem nardim, da bo šlo naret povezavo s sreverjem?

amigo_no1 ::

DL na hdd, poženeš in eventuelno rebootaš sistem.

Če boš potem uporabil MS-jev sistemski servis "Wireless Zero Configuration" za upravljanje wifi povezav (namesto dlinkov), potem bi se kartica morala povezati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

bisernik ::

Ok., se mi zdi, da sm te zastopo... Bom sprobal, ko bom mel cajt... Zaenkrat pa hvala...

bisernik ::

Zaj so mi potegnili kabel do mašine, tako da mam dostop do PC-ja... Sicer ni Wireless, ampak funkcionalnost je ista...

Riff ::

no kabel je še zmeri zakon


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako usposobiti wifi na starem laptopu?

Oddelek: Pomoč in nasveti
8902 (638) Pentium
»

Eduroam in ubuntu (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5213874 (8032) ramiz?!
»

Problem za WIFI mojstre..Povezava crkuje

Oddelek: Omrežja in internet
212525 (2145) BorutK-73
»

D-LINK DI-624+ Wireless Router in DWL-G520+Wireless PCI kartica??!

Oddelek: Pomoč in nasveti
192414 (1984) pujsek_
»

Kateri Wireless ROUTER?

Oddelek: Kaj kupiti
51190 (144) sinko999

Več podobnih tem