» »

Grafična kartica- kakšna?

Grafična kartica- kakšna?

smotka82 ::

Lep pozdrav!
Moje vprašanje bo morda malce "neumno" in lahko za nekatere, a ne zame :8)
Kupila sem nov Pc, s katerim so bolj ko ne same težave. Prvi je imel zanič zvočno kartico, in so mi ga zato zamenjali. Dobila sem drugega, ki je imel že na "pogled" drugačno grafično kartico. Ko sem prodajalca ogovorila, se mi je bolj ko ne smejal. Mislila sem si ok, pa že.
Pridem domov in začnem nalagat operacijski sistem, in na začetku pri zagonu mi napiše Nvidia 512MB. Zdaj pa ne vem al sem blond, al to res pomeni, da je moja kartica nvidia GF9800, 512MB? Sem pogledala v nadzorno ploščo v upravitelja naprav in mi izpiše le proizvajaca in serijo grafične. Kako bi ugotovila, če imam res 512 MB oz 1024 MB? Zakaj me zanima, v specifikaciji piše, da naj bi bila v mašini 1024MB, ne bi pa rada da me tako okoli prinašajo. Predvsem pa ne bi se rada vrnila v nazaj v trgovino in zopet izpadla "glupo".

Hvala že vnaprej za morebitno pomoč.

M-XXXX ::

Uporabi program CPU-z za ram, procesor, matično ter GPU-z za grafično kartico.

filip007 ::

Preveri malo cene...ker nevednežem lahko podvalijo bilo kaj pol si pa sami menjajo kako komponento...jaz bi denar zahteval nazaj če se pa še direktor firme obnaša slabo do stranke potem pa sploh...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

smotka82 ::

Hvala obema (M-XXXX in Bismark) za pomoč.
Zdaj sem sicer za praznike pri starših a v nedeljo, ko pridem domov najprej preizkusim to. Sem pa na maminem pc-ju inštalirala GPU in mi je izpisalo točno te podatke, ki jih izpiše na začetku ko se pc zažene.
Tak da sem 99,9%, da imam v pc-ju drugačno grafično kartico, kot piše na specifikaciji.
Sam tak težko verjamem, da bi si ena takšna trgovina (verjetno ne smem delat kakih reklam oz. v tem primeru antireklam zato samo kratice BB) privoščila kaj takšnega in v pc dala drugačno kartico, kot je navedena v reklamnem letaku. Saj verjetno ni neke hude razlike med njima, samo v tem trenutku gre že za sam prinpic, oz. da človk dobi kar plača .

Hvala še enkrat


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

stari prdec in graficne kartice

Oddelek: Kaj kupiti
222355 (1521) m0LN4r
»

Nakup grafične kartice

Oddelek: Kaj kupiti
101441 (940) Sssaga
»

Zamrznitev iger pri Radeonih HD4850 / 4870 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Strojna oprema
39127799 (11679) erzy
»

ATI Grafične kartice (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Strojna oprema
87559199 (23437) Galaxy
»

ATI Radeon HD3870 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Strojna oprema
43527251 (17190) smarty

Več podobnih tem