» »

Konec Sveta 2012

Konec Sveta 2012

sprasujem ::

Matev
spoznaj,da sem tri med seboj zelo malo povezane zgodbe peljal v tej temi? Povezuje jih samo naslov teme.
1.zgodba: rojevanje Sonca
2.zgodba: širjenje Zemlje
3.zgodba: boja 55023

Komot jih vzameš ločeno.

Zaradi abstraktnega prostor-časa si pa res ne mislim belit glave.

Zgodovina sprememb…

innerspace ::

Komot jih vzameš ločeno.

Moras(!) jih vzet loceno, ker so ze mnogi (bistveno bolj prestudirani) poskusi kakrsnihkoli unifikacij spodleteli...

Pa menda ja ne mores lih race in konja skupaj spravit:)
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

sprasujem ::

No dobro 1. in 2. zgodba sta povezani.
3 zgodba je zase.

sprasujem ::

innerspace

Če se ti da kaj brati kot neke vrste protiutež videa, ki mi je bil predlagan, ti predlagam naslednjega blogerja.

Za iztočnico link o tem, zakaj Teorija prostor-časa nime veze z realnim svetom.

http://www.rebelscience.org/Crackpots/n...

hamax ::

Particle Physics From the Bible!

Artificial Intelligence From the Bible!

Sam toliko da vsi vidijo v kaksni druzbi je omenjeni clanek.

BTW, kdo je delal peer review?

sprasujem ::

Peer review dela kdor hoče. Ni diskriminatoren do ljudi. Bere lahko vsakdo, ki razume kolikor tolikor angleško.

Zgodovina sprememb…

Matev ::

nekdo je temu zvarku odgovoril:


I've been reading your blog out of mostly morbid curiosity.

And I have to ask, why don't you put up? I mean seriously, the best way to prove yourself to the world and not live in a state of constant delusion is to produce a meaningful... anything.

Write an equation that is empirically testable and true. Write a program that is bug-proof and bug-free. Do anything, something.

But as is, you are just a sophist, nothing more, nothing less. A man shouting into the void with no proof, no evidence, just rhetoric. The saddest kind of man, the man who believes they are brilliant and no one who cares believes so. You are like Van Gogh, except your paintings are just bullshit in text form, no color theory, no troubled madness, just bullshit.

sprasujem ::

Brati komentar, še preden prebrati članek. Zakrbljujoče!Kot da človek nima pravice do lastnega pisanja, razmišljanja.

Zgodovina sprememb…

hamax ::

Brati komentar, še preden prebrati članek. Zakrbljujoče!

Če bi prebral vsako bedarijo ki jo najdem na internetu, bi lahko cele dneve počel le to. Hvala bogu za built-in spam filter ...

Kot da človek nima pravice do lastnega pisanja, razmišljanja.

What? Kdo je pa to rekel.

Matev ::

Brati komentar, še preden prebrati članek.


ti temu skropucalu praviš članek?

sprasujem ::

https://secure.wikimedia.org/wikipedia/...

Tesla je bil kritičen do Einsteinove teorije relativnosti in jo je imenoval:

>>...[a] sijajno matematično oblačilo, ki očara, osupne in oslepi ljudi za osnovne napake. Teorija je kot berač, oblečen v škrlatno barvo, ki ga imajo nevedni ljudje za kralja ..., njeni tolmači so odlični ljudje, vendar so metafiziki in ne znanstveniki ...<<[22]

O ukrivljenosti prostora je izjavil tudi:

>>Menim da prostor ne more biti ukrivljen, zaradi preprostega razloga ker ne more imeti lastnosti. Lahko tudi rečemo da ima Bog lastnosti. Vendar jih nima in ima le tiste, ki smo mu jih mi pridali. O lastnostih lahko govorimo le pri snovi, ki izpoljnjuje prostor. Reči, da ob prisotnosti velikih teles prostor postane ukrivljen, je enakovredno izjavi, da lahko nekaj deluje na nič. Zaradi tega zavračam takšno predstavo.<<[23]

hamax ::

Tesla je bil kritičen do Einsteinove teorije relativnosti

Brez teorije relativnosti bi bil tvoj GPS popoloma neuporaben.

sprasujem ::

Matev ::

"sprašujem" zopet ti je spam filter odpovedal

ali pa zgolj norca iz sebe (nas) delaš

sprasujem ::

Je to tvoj edini argument?
Vrni se v preteklost, saj teorija relativnosti to zmore, boš prej morda dosegel moj delete. Sej veš, črvine pa to.

Zgodovina sprememb…

sprasujem ::

Prav zanimivo mi je brat ateista, ki verjame v potovanje skozi čas.
Potuj kakor se ti zazdi. Izvoli.

http://www.dailymail.co.uk/home/moslive...

Avenger ::

Res je. Ni teorije, ki bi opisovala možnost potovanja v preteklost... so pa teorije (če se ne motim je bilo dejansko že preizkušeno v praksi), ki opisujejo potovanje v prihodnost. Tamle zgoraj v Timewave zero predvideva, da ima tisti majevski datum nekaj opraviti s časovnim potovanjem in mislim da lahko to mirno izključimo. Kar se pa pospeševanja časa in stiskanja (condensing) tiče, mi pa vsaj slednje ni jasno. Če kaj, potem bo 2012 datum, ki pomeni vrhunec pospeševanja v razvoju, potem se bodo stvari razvijale počasneje.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

hamax ::

Vrni se v preteklost, saj teorija relativnosti to zmore

Ni res.

Prav zanimivo mi je brat ateista, ki verjame v potovanje skozi čas.

Meni tudi, pa kej?

Se bolj zanimivo mi je pa brati anti znanstvenike, ki verjamejo v nosece zvezde.

sprasujem ::

To je bolj verjetno reči kot pa reči da se spreminja čas, ker zvezde so snov. Čas je samo pojem.

Lepo je priznati, da tudi ateist v nekaj VERJAME.

Zgodovina sprememb…

Matev ::

To je bolj verjetno reči kot pa reči da se spreminja čas,


čas se spreminja
in sicer odvisno od hitrosti opazovalca

dokazano z urami ki so jih lansirali v orbito... tudi gps-i delujejo z upoštevanjem tega spreminjanja časa ... in meritve v vesolju ravno tako potrjujejo zadevo


retorično se pa lahko "sprašujem" prepucavamo v neskončnost

sprasujem ::

DA ti podam še izjavo šefa ekipe Louisa Essena, ki je ustvarila prvo atomsko uro. Veliko bolj pomembnejši element kot pa teorija relativnosti v GPS sistemu.


http://www.wbabin.net/science/rickeress...

https://secure.wikimedia.org/wikipedia/...

Evo še en malo bolj strokovni forum (malo več matematike)
http://www.elitesecurity.org/t398553-0-...

Zgodovina sprememb…

Matev ::

kolikokrat ti morajo še povedati da argumentirana debata ne pomeni limanje linkov

Veliko bolj pomembnejši element kot pa teorija relativnosti v GPS sistemu.

ja in... teorije to ne izključuje - tudi ji ne nasprotuje

sprasujem ::

Zakaj ne? Na tak način širim perspektivo.
Ker ste toliko mahnjeni na peer view, vam samo želim pokazati da je veliko znanstvenikov,ki nasprotuje teoriji relativnosti. Dva eminentna:
- Nikola Tesla (brez njega bi bilo vprašanje vašega tipkanja po računalniku,(proveri dali je mašina uključena na struju))
- Louis Essen (brez njega vaš GPS ne bi mogel pokazati pot domov,drugje)

Zgodovina sprememb…

Matev ::

Ker ste toliko mahnjeni na peer view, vam samo želim pokazati da je veliko znanstvenikov,ki nasprotuje teoriji relativnosti.


problem je v tem ker ti navajaš zgolj: se ne strinjam, nihče me ne razume...

in vreščiš eno in isto v nedogled

ponovno si preberi
But as is, you are just a sophist, nothing more, nothing less. A man shouting into the void with no proof, no evidence, just rhetoric. The saddest kind of man, the man who believes they are brilliant and no one who cares believes so. You are like Van Gogh, except your paintings are just bullshit in text form, no color theory, no troubled madness, just bullshit.

sprasujem ::

Ko bi se vsaj pogledal v ogledalo?
Povej mi, kdo je v resnici problem? Da bom vedel komu pravzapraš oporekaš?
Jaz, Nikola Tesla, Louis Essen? Izberi nekoga izmed treh.

jest10 ::

sprasujem je izjavil:

- Nikola Tesla (brez njega bi bilo vprašanje vašega tipkanja po računalniku,(proveri dali je mašina uključena na struju))

Tudi brez Tesle bi vse to imeli, le kakšo leto kasneje;)

In Tesla s svojim dokaj pomankljivim znanjem ni nobena referenca, kar se tiče relativnosti

sprasujem ::

Čestitam jest10. Samo pomagaš mi. Rušenje peer reviewov. Še eno svetost se ruši. Kaj kdo reče. Pohvalno.

jest10 ::

Pomagam pri čem, če ti kažem, da bluziš?

Matev ::

Povej mi, kdo je v resnici problem? Da bom vedel komu pravzapraš oporekaš?
Jaz, Nikola Tesla, Louis Essen? Izberi nekoga izmed treh.


tudi veliki Aristotel je imel nekaj napačnih predstav - pa nič zato

to ga še ne naredi manjvrednega

in tudi Tesla ni nič manj vreden če v njegovem času še niso sprejemali ajnštajnovih ugotovitev (nekateri jih še danes ne morejo razumeti)

sprasujem ::

Na žalost je Einstein presegel realnost. Z domišljijo.
Tesla je pokazal še preveč.

Zgodovina sprememb…

Senitel ::

sprasujem je izjavil:

Ko bi se vsaj pogledal v ogledalo?
Povej mi, kdo je v resnici problem? Da bom vedel komu pravzapraš oporekaš?
Jaz, Nikola Tesla, Louis Essen? Izberi nekoga izmed treh.

Bistvo vsega tega je kritično razmišljanje.

Če vzameš pod klobuk vsako sranje od poljubne teorije temu ne moreš rečt "da širiš perspektivo." Če privzameš, da lahko prašiči letijo potem od tod matematično povsem korektno sledi tudi to, da so naše ograde okrog pašnikov povsem nezadostne, ker nam lahko vsak trenutek odletijo. Ni problem zafilat knjige in knjižnice z "znanstveno" literaturo zgrajeno na prepostavkah, ki ne veljajo.

Tudi bi moralo bit vsakemu jasno, da ne kvantna mehanika ne splošna teorija relativnosti nista perfektni. Ampak to ne pomeni, da bi ju moral kar vrečt stran pa nadomestit z nekim poljubnim sranjem. Tudi Newtonovi zakoni ne štimajo čisto, oziroma se z njimi začnejo dogajat čudne reči, če se stvari giblejo zelo zelo hitro. So pa tako Newtnovi zakoni, kvantna mehanika in teorija relativnosti dovolj dobra in točna orodja, da si znamo z njimi konkretno pomagat v realnem življenju.

Nevem kater tehničen faks si končal, vem pa katerega definitivno nisi.

jest10 ::

sprasujem je izjavil:

Na žalost je Einstein presegel realnost. Z domišljijo.
Tesla je pokazal še preveč.

Bo ravno obratno. Einstein je prav lepo dokazan. Tesla pa je po drugi strani sproduciral veliko nedelujočih neumnosti.

sprasujem ::

Senitel ti lahko govoriš o prašičih in ograjah in o sranju. Jaz govorim o tem
da čas ni lastnost in se ga ne da spreminjat. Lahko nadaljuješ z drugimi bajkami.

Bo ravno nasprotno jest10. Tesla je toliko ustvaril, da so nekateri njegove ideje prisvajali za svoje.

jest10 ::

sprasujem je izjavil:



Bo ravno nasprotno jest10. Tesla je toliko ustvaril, da so nekateri njegove ideje prisvajali za svoje.

Tesla je izboljšal nekaj že obstoječih stvari. Par jih je pogruntal tudi sam.
Poleg tega pa je spacal skupaj še grmado konkretnih neumnosti.

sprasujem ::

Tesla ima veliko za pokazat. Njega je tudi praksa izučila. Napake so sestavni del spoznavanja. Einstein ima samo teorijo. On si napake ne sme privoščiti. In ravno to je narobe.

Še video prikaz da sta prostor in čas matematična konstrukta


To dokazuje tudi kvantna teorija.

Zgodovina sprememb…

Senitel ::

sprasujem je izjavil:

Senitel ti lahko govoriš o prašičih in ograjah in o sranju. Jaz govorim o tem
da čas ni lastnost in se ga ne da spreminjat. Lahko nadaljuješ z drugimi bajkami.

Kdo je kaj rekel o spreminjanju časa?

sprasujem je izjavil:

Še video prikaz da sta prostor in čas matematična konstrukta

Kaj za vraga drugega kot matematična konstrukta pa naj bi bila?

In ali lahko lepo prosim razložiš kako je ukrivljanje prostora in časa v okolici masivnih objektov enako kot "širjenje mase navzven ob prisotnosti prostora in časa". Kot pravi tale tvoj video.

P.S.: Obstajata splošna in posebna teorija relativnosti.

McAjvar ::

sprasujem je izjavil:

Einstein ima samo teorijo.


Kaj bi naj po tvoje pomenilo, da ima "samo teorijo"?
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

sprasujem ::

Video je za demostracijo da sta čas in prostor matematična konstrukta. Ker nekateri tega ne razumejo in trdijo, da je prostor-čas nekaj resničnega in da se upogiba. Še kvantna teorija dokazuje ,da nikakor ne more spraviti lege in hitrosti delca skupaj (načelo nedoločnosti govori le o verjetnosti). Nadalje iz tega sledi da ni možnega potovanja skozi čas.

In ali lahko lepo prosim razložiš kako je ukrivljanje prostora in časa v okolici masivnih objektov enako kot "širjenje mase navzven ob prisotnosti prostora in časa". Kot pravi tale tvoj video.


Tako da rečeš da morata gravitacija in elektromagnetizem imeti nekaj skupnega. DA sta veliko bolj povezani.Po videu.
To je pa naloga znanstvenikov da raziščejo.

Kaj bi naj po tvoje pomenilo, da ima "samo teorijo"?
Da je luknjasta in zatorej iskrivlja resnico (praktično nobene realne podlage)

Zgodovina sprememb…

McAjvar ::

sprasujem je izjavil:

Kaj bi naj po tvoje pomenilo, da ima "samo teorijo"?
Da je luknjasta in zatorej iskrivlja resnico (praktično nobene realne podlage)

Hm? Popolna ni, tega tudi ni trdil nihce. Je pa zadosti podprta z dokazi. Tule je imagodei razlozil, kaj v znanosti predstavlja termin "teorija". Kako pa prides iz tega, da je neka teorija luknjasta, do sklepa, da zato izkrivlja resnico, ... non sequitur.
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

sprasujem ::

Ok bom pa rekel hipoteza, ki si na vse pretege trudi biti teorija. No ker je že "sprejeta" kot teorija zaradi tistih ur na letalih, brez danih surovih podatkov, je moram proglasiti za laž. Drugega niti nima.

Problem je v tem da nekateri menijo, da imajo ekskluzivno pravico do znanja (surovih podatkov,raziskav, metode). Tako kot danes v primeru British Petroliuma, ko znanstveniki niti blizu nesreče niso smeli, še plaža je bila problem. Potem v primeru pristanka na Luno in originalnih fotografij, ki jih ni nikjer najti, vmes pa se vsi čudimo nad Torinskim prtom. No ta je šel pod drobnogled,so dovolili gospodje verujoči(pa ne da bi verjel) za razliko od nekaterih znanstvenikov. Pa da ne naštevam globalnega segrevanja itd.

Zgodovina sprememb…

Roadkill ::

No, bom pa še jaz prilepil en video v to temo, če so že tako popularni.
Prepričan sem, da je to najbolj pomemben video v tej temi.
Priporočeno je večkratno gledanje. Sploh "sprasujem" bi ga moral gledati večkrat na dan par let.



Ostali se pa morate zavedati, da se v tej temi prepirate z enim izmed najbolj očitnih trolov na slo-techu.
Efekt je enak, kot, če bi se z DeusVult-om prepirali o križarskih vojnah.

Srečno.
Ü

sprasujem ::

Roadkill a veš da se smejem. Za smehe sem vedno odprt.

dovoli mi dodatek k zgodbi :
Oh its a ghost (space time continuum contraction). you ve got evidence in front of you. You are stubbornly close-minded. You have no curiosity.

imagodei ::

sprasujem,

zresni se. Posebna in splošna relativnost sta znanstveni teoriji, podprti z nebroj dokazi. Ne se hecat. Preberi si tole, za začetek.

Prosim, da začneš debatirat na nivoju. Tole je resda Loža, vseeno pa velja splošno pravilo S-T: Pričakuje se argumentirana debata.
- Hoc est qui sumus -

sprasujem ::

Senitel ::

Ok, korak nazaj... Kaj ima splošna teorija relativnosti z "rojevanjem planetov iz zvezd?"

imagodei ::

@sprasujem,

s takim virom? Seveda se hecaš.
- Hoc est qui sumus -

sprasujem ::

Ne vem ali ima sploh kaj. Pač sem izvlekel analogijo s sistemom Zemlja - Luna za razlago solarnega sistema - Sonce ( v smislu vrtilne količine).

Kar se tiče STR pa hočem reči, da so 100 let nazaj se orng pustili zavesti.

imagodei ta tip je toliko enačb v tej elektronski bukli uporabil, da jih ti ne boš nikoli. Zdaj če hočeš jih primerjaj, če ne pač ne. Maš tud angleško verzijo če te moti jezik

http://users.scnet.rs/~mrp/scontents.ht...

Zgodovina sprememb…

imagodei ::

> "imagodei ta tip je toliko enačb v tej elektronski bukli uporabil, da jih ti ne boš nikoli. "

Nč hudega. Einstein jih je pa toliko v svoji karieri, kot jih on ne bo nikoli, pa če bo še 30 knjig napisal.

Enako tudi vsi ostali znanstveniki, profesorji in raziskovalci, ki so zadevo že 1000x preštudirali, teoretično prežvečili, eksperimentalno preverili. S tem če en outsider ugotovi, da so matematične enačbe samo matematični opis dogajanja in ne realnost, ni dosegel še nič pametnega. Sem že enkrat povedal: topovski izstrelek tudi ne računa diferencialnih enačb, da dobi svojo trajektorijo. Ne računa, koliko izgub hitrosti mora biti zaradi zračnega upora. To so fizikalne danosti, ki jih pa mi izračunamo z matematičnimi orodji, ki zgolj opisujejo fizikalno danost.

Ko bo enkrat napisal nekaj resnega in bo to objavil v priznani znanstveni reviji, bo njegov članek v roke vzelo še X drugih znanstvenikov in - če bo njegova predpostavka obetajoča - se bodo ljudje tega resno lotili.

Znanstveno fantastiko pa lahko piše vsak, brez peer reviewa.
- Hoc est qui sumus -

Senitel ::

Po splošno sprejeti teoriji o nastanku lune je ta nastala, ko sta se zabila pra zemlja in planet velikosti marsa. Torej bo 2012 v sonce priletela ena manjša zvezda al kako?

keworkian ::

Jaz imam bolj preprosto izjavo, 21. decembra 2012 bo duhovni preporod.
Obscenities in B-Flat


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

atlantida (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19139783 (34000) Mipe

Konec sveta 2012 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21133747 (28844) bluefish

Leto 2012 .. velika katastrofa? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6911455 (5280) bluefish
»

So našli ATLANTIDO ali ne? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26617015 (13975) GaPe

Več podobnih tem