» »

Leto 2012 .. velika katastrofa?

Leto 2012 .. velika katastrofa?

«
1
2

Alec999 ::

no za spremembo svojga mnenja pa podatkov nom povedu.

me pa zanima kaj vi veste o tem (kasne podate kj mate) pa kasn je vas mislenje?

lp,
Alec99
  • zaklenil: bluefish ()

chucki ::

zaenkrat še nič ne vem! živim v sedanjosti! povej kaj pa bo???
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

jetam ::

Ja tudi jaz sem gledal to oddajo... Enaka kot X-fajli samo "poljudnoznanstvena"... Baje...

GaPe ::

No daj povej kaj so povedal, ker jaz te oddaje nisem gledal.
Don't steal! The government hates competition.

Dalmatinc ::

kje ste to vidl
če mi pošle ker posneto na VHS plačam mastno


čao

ahac ::

Leta 2012 bodo Američani tako debeli, da bodo njihovi prdci zastrupili cel svet!
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

OldSkul ::

:)):))

Koci ::

Še ene buče!
Panta rei!!

jetam ::

Izvolite LINK. Be afraid...:D

Thomas ::

Bullshit tale tema.

|O
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

[t502] ::

Niso rekli, da bo konec zemlje leta 2000? :\

Nekaj se gredo tukaj po letih, saj pa ni zemlja stara 2002 leti ampak cez miljone! Ce se bi to moralo zgoditi pi jo razneslo ze po 2014 zemljinih leti.

Same bedarije pa folk nekaj strasijo, kar se mene tice ena velika bedarija ;(

Matek ::

Ma ja, okej, jaz ne verjamem več tem ljudem. Vse stoji na teoriji, da so Maji naredli koledarje samo do 2012:D
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

tejo ::

V Avstraliji zdaj raziskujejo, koliko njihovih toplogrednih plinov prispevajo ovce pri riganju. :D

Thomas ::

Metan, ki pride od krav, ovac, gnujev, bivolov ... je toplogredni plin.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tloramus ::

Like I've said before: jest ne verjamen v nč, kar se tiče Boga, boga, bogov, protokola(no, protokola sploh ne poznam. pač lahko o možnost njegovega obstoja le sklepam), koncev sveta etc.

A klele kdo RES verjame v katero od zgoraj naštetih stvari?

Expirience is what you get, if you don't get what you want!

rasta ::

konc sveta napovjo skorej vsak let (kot tudi opazijo različne NLP-je). tako imajo moč razni karizmatični voditelji sekt (raje ne bom rekel P...).

Dalmatinc ::

Kaj je sploh ta volkan? a to res ostaja. Kje je ta park. A lahko izbruhne. Dejte povedat?

tejo ::

Vse o Yellowstonu lahko najdeš v tej temi.

Thomas ::

Zdej pa le utemeljite coprniške poglede na konec sveta. Če bo Vulkan tle - zaklenem nazaj!

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Alec999 ::

Hvala Tomas za odklenitev teme :)

jetam >> jst drgac odaje nism vidu :'( .. sm pa slisu da je bla na Slo1 al 2

se enkrat prilagam link, kjer sm jst dobil vec informacij:
http://www.survive2012.com/why2012.html

lp,
Alec999

tx-z ::

any news? :P
tx-z

BuBBle.D ::

Po pravici povedano bi takšna katastrofa prinesla vsaj nekaj dobrega. Vsi ljudje bi bili združeni...brez sovraštva, predsodkov, itd...
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

Smurf ::

Ker?
Dosti bolj verjetno bi nastal kaos, boj za preživetje.

PacificBlue ::

Po pravici povedano bi takšna katastrofa prinesla vsaj nekaj dobrega. Vsi ljudje bi bili združeni...brez sovraštva, predsodkov, itd...


Se popolnoma strinjam.

Ravno o tem se malo govoril v temi resnična zgodovina. Nekaj mora nas doleteti hudega, da spoznamo kaj je prav. Nekakšen logični konec oz. nov začetek?

Zato tudi pravim, da je na nek način pravilno da se zgodi kaos, vojna..da ljudje spoznajo kaj je prav.Seveda če ne gre drugače, je to edina preostala možnost.

Thomas ::

Smurf ima mogoče še bolj prav. Ena resna nevarnost, pa se bomo spopadli med sabo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

PacificBlue ::

Ja sj to vem..to bi itak sledilo iz tega. Jebemtiš folk ja izgubi glavo že ob bolj nedolžnih zadevah..recimo primer diskoteka Lipa.Kaj pa šele WW3?

Ampak mene zanimajo zaključki..in mislim, da človek ki gre skozi hude psihične in fizične preizkušnje, dobi nekakšen uvid, vpogled, spoznanje (ali kakorkoli hočete poimenovati), kaj je prav oziroma katera pot je boljša. Verjetno je ne pozabi ali spregleda kar tako.

BuBBle.D ::

Še nekaj več možnih vzrokov o katerih je govora.
Najbolj realna mi je tista z yellowstone parkom, ostale se mi zdijo bolj bogus.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

PacificBlue ::

Iz linka:

The Mayan calendar predicts that the Earth will end on December 21, 2012. Given that they were pretty close to the mark with the lunar cycle, it's likely they've got the end of the world right as well.


To ni čisto res. Ta koledar ne omenja konec sveta, ampak samo konec štetja te velike dobe.

Izjemno podobno v hindu spisih..te velike 4 dobe..Yuga.Več o tem si preberite YUGA

Da naj bi po koncu Kali dobe(materializem, vojne, trplenje) prišli v Zlato dobo(golden age--satya yuga)...

In tukaj imamo zdaj ta datum 23.12 2012..bo mogoče to konec Kali dobe in začetek Age of Aquarius?

jype ::

PacificBlue> recimo primer diskoteka Lipa.

What about it?

Res me zanima, ker mi ni jasno, kaj naj bi ta primer ponazarjal.

PacificBlue> In tukaj imamo zdaj ta datum 23.12 2012..bo mogoče to konec Kali dobe in začetek Age of Aquarius?

Kam se ti lahko pridemo smejat, če se nič ne bo spremenilo?

PacificBlue ::

@jype

a)

KAOS, ki nastane zaradi človeške nerazsodnosti in panike.

b)

A si ne želiš sprememb?

jype ::

PacificBlue> A si ne želiš sprememb?

Ne kakršnihkoli.

Tiste na slabše bi raje preskočil, če lahko. Hvala.

PacificBlue ::

@jype

Pa na žalost ne gre tako lahko veš..so še drugi tukaj, ki ne verjamejo v spremembe, ki si jih niti ne želijo, zaradi EGO-ta, zaradi materializma.

Bo kot skupinski skok v vodo. Samo eni bodo malo bolj trdo ali pa tudi zelo nesrečno pristali..ampak na koncu se vse izravna..tako da ne skrbet preveč.

karafeka ::

Jah, tisti, ki so že zdaj nizko, bodo padli še bolj..... to ti je sprememba.

BigWhale ::

Pacific, ves v cem je problem z dobo vodnarja? Da se ljudje ne morejo tocno zediniti kdaj se ta doba v bistvu zacne. Kje se pa zacne ozvezdje vodnarja? Zaceni priljubljen astronomski program in si zavrti datum na 23.12.2012, obrni se na vzhod in poglej kje je sonce, ko vzide. Potem poglej kje je crta, ki razmejuje nebo med kozorogom in vodnarjem. Potem se pa vprasaj kdaj so to crto narisali, nakar se vprasaj kje se je pa za Maje zacel vodnar...

Potem pa, zakaj bi bil iztek majevskega koledarja kakrsnokoli merilo. Ker, ce se bo takrat nekaj pripetilo se bo sigurno nekaj groznega pripetilo takrat, ko se iztece Unix Epoch...

Sigurno!

DimmniBurek ::

Samo ena kratka:
vremena ne znamo napovedati (zanesljivo) niti 1teden vnaprej, zdej mi boste pa rekli da so neki Maji al kdorkoli 2000let nazaj napovedali točen datum za 2000let naprej da bo konc sveta?!? In vi temu verjamete? Ne me hecat no
There Is No Stronger Drug Than Reality

tx-z ::

K smo že lih pr teh znamenjih pa temu, kako se sploh določ kdaj je kdo neki po horoskopu?
tx-z

karafeka ::

po datumu ? ;)

PacificBlue ::

@BigWhale


Doba Vodnarja

Po napovedih astrologov prehaja Zemlja v obdobje Vodnarja. Gledano z Zemlje, potrebuje Sonce za pot okrog našega planeta eno leto. Ta krožna pot je v astrologiji razdeljena na dvanajst enakih delov, ki so, tako kot v horoskopu, poimenovani z živalskimi simboli in v projekciji v vesolju pokrivajo določena ozvezdja, ki so na mestu posameznega razdelka. Gledano z merili astrologije, pa potrebuje Zemlja za pot skozi vseh dvanajst delov živalskega kroga mnogo več časa. Ena astrološka doba je torej čas, ki ga potrebuje Zemlja, da prepotuje ves živalski krog. Pri tem so pomembni tudi obrati okrog njene lastne osi; ker se namreč položaj Zemlje zaradi nagnjenosti njene osi, katere vzrok je privlačna sila Sonca in Meseca, spreminja, se tudi nebesni horizont navidezno seli navzgor ali navzdol. Celoten obrat po živalskem krogu traja tako 26 000 let, kar pomeni, da se v posameznem znamenju zadržuje 2100 let.

Astrološko leto se prične v času pomladanskega enakonočja. Ta enakonočna točka je bila zadnjih 2100 let v astrološkem znamenju Rib, sedaj pa se pomika v znamenje Vodnarja. Čeprav mnogi temu nasprotujejo, pa so astrologi začetek pomika postavili v šestdeseta leta 20. stoletja. Od tod verjetno tudi naziv nova doba in novodobna gibanja za gibanja, ki so nastala v šestdesetih letih. Simbol dobe Vodnarja je obenem tudi simbol leta astrološkega znamenja, torej angel, ki iz amfore na Zemljo izliva vodo. Z vodo povezuje nebo in Zemljo ter simbolizira vrednote novega obdobja: duhovnost, ljubezen, harmonija, mir in razumevanje. Tisti, ki sledijo človekovi zgodovini, so seveda s tem astrološkim pojasnevanjem zadovoljni. Drugi spet gledajo na stvar iz popolnoma drugega zornega kota in vidijo znamenje Vodnarja samo simbolično.

Marylin Ferguson v svoji knjigi ( The Aquarian Conspiracy ) opisuje velike spremembe ki se bodo zgodile v zavedanju ljudi, in pojav novih vrednot, ki so popolnoma identične s simboliko astrološkega Vodnarja. Prepričana je, da bo nova etika izšla iz človekove notranjosti, iz njegove očiščene duhovnosti, osvobojene materializma, pri tem pa bo gon po samoohranitvi in občutek ogroženega obstoja na Zemlji potisnjen v pozabo in ne bo posledica teka prejšnjih stoletij.
Marylin Ferguson preroško napoveduje prihajajočo dobo in spremembe, ki ji bodo sledile, predvsem v globini človeške zavesti kot transformacija vzorcev razmišljanja.
O tem med drugim piše:
V prihajajoči dobi Vodnarja bo človeštvo povezano z naravo. Posameznik, osvobojen v decentralizirani družbi, bo samostojen oblikovalec svojih notranjih in zunanjih poti.
Zaradi podedovanih evolucionarnih smeri smo tako zelo obogateni z močjo predstav, iznajditeljskim darom in izkušnjami, da si tega skorajda ne moremo predstavljati. V to burno dogajanje pa bo potegnilo vsa življenska področja: rojstvo, smrt, vzgojo, zdravje, družino, delo, znanost, duhovnost, umetnost, vse družbeno skupno, pa tudi politiko.


Vir:KLIK

PacificBlue ::

vremena ne znamo napovedati (zanesljivo) niti 1teden vnaprej, zdej mi boste pa rekli da so neki Maji al kdorkoli 2000let nazaj napovedali točen datum za 2000let naprej da bo konc sveta?


Ne da bo konec sveta, ampak da bo bomo prišli v novo dobo. Kot nekakšna re-evolucija.

paljer ::

Ker so bili nekaj postov višje omenjeni vesoljci (NLP), naj še jaz dodam svoj prispevek. Zelo me fascinirajo njihova dejanja. Zadnjič sem po TV slišal, da so nekje v Belgiji ali Nizozemskem narisali zelo lepe kroge v žitno polje (prava umetnija)in takoj zapustili prizorišče. Zanimivo mi je pri vsem tem, da ti vesoljci prepotujejo ogromne vesoljske razdalje in ko končno dosežejo našo zemljo na zelo diskreten način nekaj narišejo in potem rep med noge in gremo nazaj. Občudujem njihovo stanje družbe (nimajo profitnih ali osvalaskih nagnjen) obenem pa so razvili tako superiorno tehnologijo.
No, če bo 2012 konec zemlje, hočem še kakšen vesoljski krog preden nas pobere. Zanima me, zakaj vsa neka pradavna ljudstva točno napovedujejo konec sveta in nekaj lolekov jim še danes verjame. Zakaj niso ti misleci, božji poslanci, mesije bla bla raje napovedovali izzidov vseh tekem, končnih cen vseh vrednostnih papirjev za vsak dan na vseh pomembnih borznih trgih in ostalih koristnih stvari. Če že moramo umreti čez 4 leta, bi lahko vsaj bogati.
Hvala bogu, za ta nedeljski bluz.

PaX_MaN ::

Ja, v 2013 bomo šli. :P

PacificBlue ::

@paljer

Itak, da ti je bluz če pa ne znaš brati oz. kar prebereš ne razumeš.

23.12 2012 NE BO KONEC SVETA. Jasno?

jype ::

PacificBlue> 23.12 2012 NE BO KONEC SVETA. Jasno?

Kako pa to veš?

bluefish ::

očitno se ta datum križa z nekim, ki so ga teoretiki zarote s svojimi "pametnimi" računi napovedali za dan D skritih redov in društev.

d0rK ::

Hahahha, kok sem bom smeju ce bo pol 23.12.2012 ubistvu res konc sveta. Ha ha, joke's on you!


Oh, no wait...

PacificBlue ::

No shit!

Pacific kaže prve znake mentalnega napredka


Pokaži mi ti kakšen moj citat, da sem kdaj rekel da bo 23.12 2012 konec sveta.

Nisem tega nikoli izjavil.

Sem pa mogoče rekel, da bo konec sveta kot ga poznamo oz. smo ga poznali. Družbeni vzorci se bodo zelo spremenili.

Si morate izjasniti pojme kaj pomeni konec sveta ali pa prehod v novo obdobje..če smo že pri mentalnem napredku a ne?

Volta ::

Zakaj niso ti misleci, božji poslanci, mesije bla bla raje napovedovali izzidov vseh tekem, končnih cen vseh vrednostnih papirjev za vsak dan na vseh pomembnih borznih trgih in ostalih koristnih stvari. Če že moramo umreti čez 4 leta, bi lahko vsaj bogati.

Zakaj? Enostavno zato, ker se izidov tekem ne da napovedat, razen če igra Juventus pa še kakšen klub par let nazaj. Upam da veste za kaj se gre tukaj :)

Re-evolucija oz. nova doba pa se bo pomoje začela, ko se bomo ljudje nehali klati med seboj, ko ne bo umrlo nekaj milijonov otrok vsaj dan, ...

Glede Majev, Egipčanov, Inkov, itd. Kdo pravi, da niso bili pametnejši od nas? Nihče ne more trditi, da pred nami, na zemlji ni bilo civilizacije, ki bi bila naprednejša od naše trenutne. Saj vemo, da se je že mnogo civilizacij pred nami uničilo, morda so se nekatere popolnoma izbrisale iz obličja zemlje. Mislite, da bi ostal kakšen znak naše civilizacije, če bi se začela 3. svetovna vojna, kjer bi oba, ali celo več polov uporabilo jedrske bombe, ipd.? Tako da, možno je da so kaj napovedali celo točno, verjetnost je pa zelo mala, saj ne moremo zagotovo vedeti, kaj so imeli v mislih s temi napovedmi in kdaj točno naj bi se uresničile in zato tem napovedim ne verjamem popolnoma nič, dokler ne bodo podkrepljene z znanstvenimi dokazi ali vsaj kako slikico.

Če pa hočeš postat bogat pred "koncem sveta", pa bolje da pljuneš v roke. Vsekakor boš prej bogat, če začneš nekaj delat, kot pa da poslušaš napovedi alienov kdo bo zmagal v tekmi Manchester - Chelsea :)

BigWhale ::

@BigWhale
Doba Vodnarja

Vir:KLIK


Meh, brez veze. Nic pametnega niso povedali tile na lunin netu. Dobo vodnarja so postavili tja, ker so se odlocili, da se takrat zacenja prehod. 100% pa tudi ne moremo reci, da se res tam zacne. Je pa tisti text precej hecen opis precesije zemlje. Oziroma precesije gibanja zemljine osi.

En tak mau misticni pridih da vsemu skupaj. Ampak na enem planetu, ki se vrti ni nic misticnega. :)

Vikking ::

Ma dejte no, december 2012 je aktualen samo zaradi tega, ker se takrat konča koledar Majev. Ker nas presenečajo z svojim poznavanjem astronimje ter znanja napsloh, sploh pa nismo pogruntali njihove pisave. Se vsak ki ima 5 minut časa zadevo razlaga po svoje.

Tisti ki že hočejo bit izvirni, se naj spomnejo svoj datum konca sveta, ne pa da kopirajo nekaj od stare civilizacije. Ker se pač takrat konča njihov koledar.
Pa so to verjetno eno in isti ljudje, ki so pred letom 2000 na veliko kopirali konec sveta in nevem česa še, ker je tako rekel nostradamus. Ker pa se jim v leto 2012 nostradamus ne vklaplja ga kratko malo pozabijo.

Sicer pa bo zadosti da bo leta 2012 ena velika poplava, požar ali potres. Recimo takšen kot je bil sedaj na Kitajskem. Pa je bil strašanski potres, veliko ljudi je umrlo, ampak ker se ne vklpalja v nobene koledarje in astronomske napovedi, so ga vsi kaj hitro pozabili. Če se kaj takega zgodi 2012 bodo vsi napovedovali da se bo zemlja obrnila, poli zamenjali, luna bo odfrčala v vesolje.....

'FireSTORM' ::

Sicer pa bo zadosti da bo leta 2012 ena velika poplava, požar ali potres. Recimo takšen kot je bil sedaj na Kitajskem. Pa je bil strašanski potres, veliko ljudi je umrlo, ampak ker se ne vklpalja v nobene koledarje in astronomske napovedi, so ga vsi kaj hitro pozabili. Če se kaj takega zgodi 2012 bodo vsi napovedovali da se bo zemlja obrnila, poli zamenjali, luna bo odfrčala v vesolje.....


Priložnost na trgu spet ko bodo ljudje noreli in kupovali vse mogoče za pred koncem :D
Those penguins.... They sure aint normal....
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Konec sveta 2012 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21134173 (29270) bluefish
»

Age of Aquarious

Oddelek: Znanost in tehnologija
222355 (1256) Shegevara
»

nostradamusove prerokbe - WW III

Oddelek: Loža
359083 (7618) BigWhale
»

Konec civilizacije čez 7 let?

Oddelek: Problemi človeštva
302565 (1676) tomaz-

Več podobnih tem