» »

I7 sistem, nastavitve ramov (iz 1066 na 1600)

I7 sistem, nastavitve ramov (iz 1066 na 1600)

«
1
2

Dragi ::

Pozdrav,

Core i7 920 stock
Asus p6t-se
Corsair Dominator 6GB 1600mh CL8 kit.

Problem je, da mi rami delujejo na 1066 mhz, namesto 1600 mhz kolikor so deklarirani.
Poskušal sem nastavit sam, vendar mi je "navijanje" I7 španska vas.

Se priporočam, če mi lahko kdo v parih korakih pove kaj je treba nastavit in kako.

Lp.

poga ::

imamo podobno konfiguracijo in je bil identicni "problem" tudi pri meni (i7 920, Asus P6T Deluxe V2 in pa Corsair XMS3 rami).

V BIOSu bos moral rocno nastaviti frekvenco, zraven pa preveri se timinge. Ce ti nihce drug ne odgovori bom jaz zvecer pogledal, kje tocno se nastavi in ti napisem po korakih...

lp,
Poga

Dragi ::

Se priporočam če lahko.

poga ::

ni problema.

- greš v BIOS
- Ai Tweaker zavihek
- DFARM Frequency nastavis iz Auto na DDR3 1600 Mhz
- preveriš DRAM Timing Control (moji RAMi laufajo na 9-9-9-24)

to je to :)

lp,
PoGa

ABX ::

Dragi je izjavil:

Pozdrav,

Core i7 920 stock
Asus p6t-se
Corsair Dominator 6GB 1600mh CL8 kit.

Problem je, da mi rami delujejo na 1066 mhz, namesto 1600 mhz kolikor so deklarirani.
Poskušal sem nastavit sam, vendar mi je "navijanje" I7 španska vas.

Se priporočam, če mi lahko kdo v parih korakih pove kaj je treba nastavit in kako.

Lp.


Napačno vprašanje.

Pravilno vprašanje:
Bo moj sistem hitrejši če dam rame na 1600, namesto 1066?
Ni nujno, načeloma ne.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Destroyers ::

ABX je izjavil:

Napačno vprašanje.

Pravilno vprašanje:
Bo moj sistem hitrejši če dam rame na 1600, namesto 1066?
Ni nujno, načeloma ne.
Načeloma JA

- pejdi na zavihek AI Tweaker
- AI Overclock Tuner nastavi na X.M.P.
- Izberi DRAM Frequency: 1600MHz

Na ta način se ti bodo samodejno nastavili vsi timingi in potrebne voltaže...

Ay
...They wanna build the prison!...

ABX ::

Ni nujno, odvisno od RAMA, večina ima bistveno višje timing na 1600.

Jaz bi šel na 1333 z najnižjim timing.

Hitrost igric za ram od 1066 do 1866.
http://www.anandtech.com/show/2792/10

Navijanje rama ni nekaj kar delaš "na pamet" potrebno je vzet dokumentacijo v roke in izbrati najbolj optimalno rešitev.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

BuzzFuzz ::

Lahko še naviješ procesor, čeprav ne vem kakšne boš imel temperature, male odvisno tudi od ohišja. Kupi si en malo boljši kuler in navij zadevo.
Tukaj ti bom napisal navodila za hiter overclock, overclock na 3,6 Ghz
Ko boš imel boljši cooler bomo pa zavedo še dodatno navili, tudi rame!




najprej v BIOSu nastavi BCLK na 180, nato Vcore (CPU Voltage) na 1.3500

Ai Overclock Tuner - Manual
CPU Ratio Setting - Auto
Intel (R) SpeedStep ™ Tech - Enable ali Disable (trenutno vseeno)
Intel (R) Turbo Mode Tech - Enabled
BCLK Frequency - 180
PCIE Fequency - 100
DRAM Frequency - DDR3 - 1443 (oziroma nastavi vrednost ki je najbližje 1600. in glej da je to vrednost pod 1600, ne najbližjo nad 1600)


CPU Voltage 1.3500
CPU PLL Voltage - 1.96
QPI/DRAM Voltage - 1.3500

CPU Differential Amplitude - 800mV

Vse ostalo na pusti na Auto


* Ko si v Winsih zaženi CoreTemp in poglej temperature jeder

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BuzzFuzz ()

Dragi ::

Sem nastavil na 1600 mhz po spodnjem postopku.

Destroyers je izjavil:


- pejdi na zavihek AI Tweaker
- AI Overclock Tuner nastavi na X.M.P.
- Izberi DRAM Frequency: 1600MHz

Na ta način se ti bodo samodejno nastavili vsi timingi in potrebne voltaže...

Ay

Prvo kar sem opazil je, da ne prihaja več do nadležnega zmrzovanja sistema (slike, delovanje je bilo normalno), ki se mi je pojavljal prej.
Cpu-z piše sledeče

Dram frequenci 801.8mhz
fsb:dram 2:12
CAS 9
ras-cas 9
ras precharge 9
cycle time 24
row refresh cycle time 88
command rate 1t

Wox ::

BuzzFuzz je izjavil:



najprej v BIOSu nastavi BCLK na 180, nato Vcore (CPU Voltage) na 1.3500

CPU Voltage 1.3500
CPU PLL Voltage - 1.96
QPI/DRAM Voltage - 1.3500



Ne se hecat. Saj menda gre za D0.

Dragi ::

Da, je D0.

allex ::

Wox je izjavil:

BuzzFuzz je izjavil:



najprej v BIOSu nastavi BCLK na 180, nato Vcore (CPU Voltage) na 1.3500

CPU Voltage 1.3500
CPU PLL Voltage - 1.96
QPI/DRAM Voltage - 1.3500



Ne se hecat. Saj menda gre za D0.


ne preveč modrovat, ne delajo vsi d0 tako dobro
struggling with abundancy of computer power

BuzzFuzz ::

Ne modrujem in NI d0.
Meni deluje brez problema...

Destroyers ::

1,35V je za 4,2GHz OC na d0-jih...

Če ti kaže CPU-Z dram frequency 800MHz pomeni, da dela kot bi moralo na 1600MHz.
Če se boš lotu navijanja CPU-ja, si je pametno nabavit aftermarket cooler.
...They wanna build the prison!...

AtaStrumf ::

Jaz resno razmisljam da bi nabavil i7 930 (naslednjik i7 920), da ga navijem na okoli 4Ghz, samo nisem cist ziher katero platko bi nabavil. ASUS P6T Deluxe 2 (a kdo ve kaksna je razlika od prve verzije) ali pa ASUS Rampage II Extreme X58. Obstaja se cel kup drugih plat, samo ti dve se mi zdi se najvec pojavljata po forumih. Baje prihaja ven tudi ASUS Rampage III Extreme, samo bo kostala celo premozenje, pa nove nezrele platke me delajo rahlo zivcnega. Kaj bi vi priporocali? Ne bi rad kupil neke stare robe (i7 920 D0/P6T oz. RIIE) po drugi strani pa ne vem ce se splaca razkirat nekaj novega in drazjega i7 930/RIIIE. Glede RAMa imam ogledanga Corsair Dominator DDR3 - 1600 MHz / PC3-12800 - CL7, hladilnik pa Thermalright Ultra-120 eXtreme Rev.C, napajalc pa Corsair HX750W. Bi bila to OK kombinacija. Kako glasno bi bilo vse skupaj? Se da pustiti tako da ni stalno navito, ampak da ko je idle zniza frekvenco/vrocino/hrup? Morda priporocate kako drugo kombinacijo. Kupoval bom pa na sledeci strani ker se trenutno nahajam na Irskem: primarno na www.komplett.ie, sekundarno na www.elara.ie ali pa www.dabs.ie morda tudi www.pixmania.ie.

Shark-357 ::

Če bi rad top plato potem vzemi Rampage III Extreme, sicer bo pa tudi P6T-Dlx v2 dobra (od predhodnice se razlikuje le v tem da nima dveh SAS priključkov). Procesor itak i7 930, ker je razlika v ceni med 920 in 930 minimalna. Oc lahko pričakuješna zračnem za 24/7 (odvisno od procesorja), ampak načeloma nekje med 4000-4300Mhz.

Zgodovina sprememb…

ncc2000 ::

V biosu lahko nastaviš dinamično spreminjanje freqvence kot tudi napetosti CPU-ja v odvisnosti od obremenitve tudi v primeru OC-ja, kar posledično zmanjšuje gretje ob neobremenjenosti. Dinamična nastavitev CPU ventilatorja v biosu pa prilagaja hitrost CPU ventilatorja temperaturi CPU-ja, tako da se z uporabo teh dinamičnih možnosti zniža tudi glasnost. Ta dinamična opcija pa za OC potrebuje malo višje napetosti od statičnih nastavitev, tako da se lahko pričakuje v primeru uporabe le teh malce nižji max. OC oz. malo višje temperature na full loadu.

AtaStrumf ::

Hvala obema za odgovore!

Shark-357 v podpisu imas Rampage II Extreme. Kako to da priporocas PT6T Deluxe 2 namesto RIIE? So kaksne tezave s tvojo platko? Nekaj sem zasledil o cold boot tezavah pod dolocenimi pogoji.

ncc2000 ce se ti da, a bi lahko napisal en primer OC nastavitev v BIOSu (voltaze, frekvence, to vklopljeno, to izklopljeno), kjer bi imel cca. 4Ghz pod loadom, manj pa ko je idle. Toorbo boost ne deluje na Bloomfieldih oz. velik manj ce sem prav razumel, to pride bolj do izraza pri Lynnfieldih ne.

In kot zadnje vprasanje, cenovna razlika med Bloomfield in Lynnfieldih ni prav velika, pri platkah lahko nekaj prisparas, kar je presenetljivo. Ocitno imajo ljudje zelo radi Lynnfielde. Kaksne so vase izkusnje, kaj se bolj splaca za splosno uporabo, ne bom laufal benchmarkov, rabim pa cim hitrejs mazino za video urejanje. Sam encoding se ne bom sikeral ce traja malo dlje, odzivnost pa mi je zelo pomembna. Se splaca malo vec denarja za Bloomfield, ali je bolje malo manj pozresno masino v smislu elektrike, gretja itd. in vzeti raje Lynnfield. Katero platko bi v tem primeru priporocali? Baje navijanje je malo tezje (proci rabijo vec voltaze). Je to res?

Mitja358 ::

Raje Core i7-860, je hitrejši od Core i7-920. Z 930 pa verjetno izenačen.

Razlika v porabi pa je precej opazna. Vsekakot Lynnfield.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

dzinks63 ::

Poglej si teste, tudi novi AMD X6 je ok.
1.
2.

ncc2000 ::

@AtaStrumf če se boš odločil za I7 na lga 1156 ti pofotkam bios, za i7 na lga 1366 pa vem, da se na asuskah da ravno tako dinamiko zalaufat, ampak teh nastavitev nimam pri roki. Ampak ko se boš odločil, kaj boš, in ko boš mel makino ob sebi.

Sam sem bil v isti dilemi i7 9x/8x, odločil sem se za I7 860 predvsem radi:

- manj gretja /lažje do tišine
- imel sem že 2x2GB ddr3 palčke in nisem našel še ene enake za 3ple ch
- ker mi intelova future filozofija ni preveč jasna, zato raje cenejša platforma
- ker za splošno uporabo ni bistvene razlike v zmogljivostih
- ker sem prebolel predsodek, da če že nabavljam novo mašino, pač ni ravno nujno, da nabavim state of the art tistega trenutka, kar danes roba na 1366 vsekakor je.

Danes pa so na trgu že tudi AMD 6core, ki so blizu po zmogljivostim najcenejšim I7, pa še ceneje skozi prideš, pa platforma bolj future proof po moje kot pri intel-u....

Tko. Ti pa mi please na Irskem poglej, če se da tam dobit kak prenosni TV z ekranom okoli 10" z vgrajenim DBV-T MPEG4 tunerjem, ker tu je to še sajnsfikšn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ncc2000 ()

Shark-357 ::

AtaStrumf je izjavil:


Shark-357 v podpisu imas Rampage II Extreme. Kako to da priporocas PT6T Deluxe 2 namesto RIIE? So kaksne tezave s tvojo platko? Nekaj sem zasledil o cold boot tezavah pod dolocenimi pogoji.



RIIE ti nisem predlagal, ker je EOL in je sedaj tu RIIIE :)

Bi bilo odlično, če bi se debata preselila v drug oddelek foruma (kaj kupiti).

Zgodovina sprememb…

Destroyers ::

Tako AM3 kot tudi 1366 podnožji se umikata drugo leto...

RIIIE je najbolj nespameten nakup, ki ga lahko narediš. Če ne navijaš na LN2 ali suhem ledu, intenzivno benchaš,...je to denar vržen v prazno. Z vsako X58 plato boš dosegu 4GHz OC...

Najboljši nakup za tvoje potrebe bi bil Phenom II X6 1055T/1090T. V aplikacijah, ki znajo izkoriščat vseh 6 jeder povozi i7 920/930 in je primerljiv z i7 975 za 900EUR+. Prav tako dobiš high-end AM3 plato z 890FX čipovjem za podobno ceno, kot se prodajajo entry level X58 plate.

Vsi novi Phenomi z revizijo C3 gredo brez najmanjšega napora na 4GHz+

Tle sploh ni dileme kaj vzet...
...They wanna build the prison!...

Zgodovina sprememb…

BALAST ::

Kje si pobral da gre AM3 v pokoj?

Destroyers ::

Z Bulldozer platformo pride tudi nov socket AM3r2 (AM3+), bo pa nova arhitektura backward compatible, to pa ja...
...They wanna build the prison!...

AtaStrumf ::

OK, zdaj sem pa rahlo zmeden. Sem mislil da 1366 ostaja kot High-End platforma (6 jedrni proci in Bloomfieldi), ceprav bojo seveda Lynnfieldi bolj mainstream in tako kolicinsko precej bolj zastopani/prodajani. AMD mi ne odgovarja, ker so aplikacije, ki jih jaz nameravam najvec uporabljat precej optimizirane za Intel in pa gretje je bilo pri AMD-ju vedno malo vecji problem kot pri Intelu (z izjemo P4).

Recimo torej, da vzamem 1156, katero platko bi potem priporocali, da je cim bolj "up to date" in odlicna za navijat. Glavna stvar, ki me muci pri 1366 je da so vse te plate ze precej stare in nimajo USB3.0 in pa SATA6, vsaj kolikor sem jaz uspel razbrati in pa seveda poraba, ker jaz laufam 24/7 in vecinoma masima stagnira.

Glede voltaz sem zelo konzervativen pri navijanju (najraje ostanem kar na default) in baje je Bloomfiled glede tega prijaznejsi in proci se lazje navijejo do 4GHz, kar je moj cilj. Malo me skrbi vgrajen PCIe kontroler v Lynfieldinh, da ne postane potem problem, ker se ne bi dalo nastavit delilnikov/mnozilnikov da bi PCIe laufal na default. V starih casih je bil problem ATA in korupcije podatkov, ker ni bilo dobrega delilnika s FSB. Je to se vedno lahko problem s SATA diski?

Shark-357 ja ima prav, debata je definitivno o kaj kuputi, samo po mojih izkusnjah v tistem oddelku, ne dobim ta pravih uprabnikov, ki mi znajo pomagat tako dobro kot tukaj v oddelku o navijanju, kar je tudi tema tega pogovora.

ncc2000 na Irskem niso nic bolj napredni kar se tice TV-jev. Se mi zdi da je v slovenskih stacunah dejansko vec izbire, veliko vec izbire, sploh kar se tice racunalniskih zaslonov (manjse velikosti). Morda ima Harvey-Norman kaj pametnega, samo njihove stacune tukaj so vse izven centra v velikih nakupovalnih srediscih, kamor ne zahajam prav pogosto. Malo poglej po straneh, ki sem jih zlinkal, ce kaj najdes. Ce ni tam, potem zelo, zelo verjetno tudi ni v trgovinah.

MrX ::

jao ker komplikator :D

vsak intel, pa nej bo i5 al pa i7 ti bo za šalo skoču na 4ghz... tud s povprečno plato...

za lynnfield se pa baje bolje obnese gigabyte.

TOP ::

Točno tako,kot je napisal MrX vak gre zlahka na 4ghz,vedi da rabiš tudi odličen zračni hladilnik,za take frekvence.Dajat za plato neke ogromne usote je brezveze,če vzameš I7 860 je recimo Gigabyte UD3 zadosti ali pa Asus P7P55D.Bi pa mal tud razmislu,kar ti je napisal Destroyers,čeprav že 4 jedrnik je preveč,kaj šele 6 jedrni.Jaz sem mel oba sistema obdržal sem I7 860.Eni celo pišejo da je hitrejši od I7 920.S tim se ne bi strinjal,ker jaz razlike nisem nikjer opazu,v testih če jih gledaš pa jih prikazujejo,ti opazu ne boš pa nič.

Steinkauz ::

No no, glih čist vsak na gre na 4ghz, oziroma je treba presečt predpisane voltaže.

ABX ::

Steinkauz je izjavil:

No no, glih čist vsak na gre na 4ghz, oziroma je treba presečt predpisane voltaže.


Da, to se dogaja ko navijaš.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Destroyers ::

@AtaStrumf
Zgleda, da nisi ravno na tekočem...
Phenom II X6 so precej hladnejši od i7, porabo imajo 125W za razliko od 130W pri i7, idle poraba je veliko nižja,... vse to kljub temu, da imajo 2 jedri več... Ne primerjaj X4 z X6 z revizijo C3, ker je GlobalFoundries izpilil svoj 45nm proces izdelave in je razlika več kot očitna...

Katere so te aplikacije optimizirane za Intel? Če so dobro threadane X6 zmaga, tle ni debate...
...They wanna build the prison!...

TOP ::

Ja ma porabao 130 sam 1366,medtemo ko I7 860 ima manj na 1156

ABX ::

Destroyers je izjavil:

@AtaStrumf
Zgleda, da nisi ravno na tekočem...
Phenom II X6 so precej hladnejši od i7, porabo imajo 125W za razliko od 130W pri i7, idle poraba je veliko nižja,... vse to kljub temu, da imajo 2 jedri več... Ne primerjaj X4 z X6 z revizijo C3, ker je GlobalFoundries izpilil svoj 45nm proces izdelave in je razlika več kot očitna...

Katere so te aplikacije optimizirane za Intel? Če so dobro threadane X6 zmaga, tle ni debate...


Ravno to je problem, takšnih aplikacij je malo.
Igre celo počasneje delajo če je HT vklopljen.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Steinkauz ::

ABX je izjavil:

Steinkauz je izjavil:

No no, glih čist vsak na gre na 4ghz, oziroma je treba presečt predpisane voltaže.


Da, to se dogaja ko navijaš.

Sploh ni nujno. Jst mam pod predpisano maksimalno 1.336V voltažo.

AtaStrumf ::

Priznam, absolutno nisem na tekocem. Nisem sledil hardware-u ze tri leta skoraj nic, tako da sedaj poskusam malo nadoknadit, samo stvari so precej bolj zakomplicirane kot vcasih. Milijon enih procov, socketov, RAM-ov, SLI, XF, etc...

Glede voltaze jaz bi hotel ostati na 1.25V za core, morda malo vec, recimo 1,275V, max 1.3V. Kaj lahko pricakujem od Lynnfielda v tem primeru? Fora je tudi da razen pri platki, ne prisparas prav veliko ce vzames 1156 vs. 1366. Malo bolj me skrbi potem kolk vec porabis denarja za elektriko ;)

Glede aplikacij rabim cim hitrejse video urejanje (Adobe Premiere mislim da bom v glavnem uporabljal, bom pa poskusil tudi kak Sony Vegas pa se kaj). Video, ki ga misli delat bo imel na tone clipov, in se vsak PC do sedaj je zacel kasljat pri bistveno manj clipih kot jih nameravam sedaj sestavt. Sam encoding se ne bom sikeral za 10-15% casa gor ali dol, vazna mi je odzivnost. Razmisljam o SSD disku, samo so dragi ko hudic, pa RAID bom definitivno naredu.

Moja trenutna masina je Dell XPS 420 Q6600 (2.4GHz), 4GB RAM, ATi HD 3870 x2 BTW. Lynnfield Della bi dobil za precej manj kot ce ga sam sestavim (Dell Studio XPS 8100), samo pol odpade navijanje.

Zgodovina sprememb…

Destroyers ::






...They wanna build the prison!...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Shark-357 ()

ncc2000 ::

Razmišljanja o višjem Računu za štrom med posameznimi procesorji so BZ. V flatu eno 100w svetilo zamenjaj z 60W pa boš verjetno na letnem nivoju pokril vse razlike v porabi različnih bolj zmogljivih procov. Sploh, če ciljaš na OC.

Pri meni je i7 860 na 3,8G pri 1,256, pri ~1,3V pa na 4Ghz.
V cinebench 11,5/64 ima moj pri 3,8Ghz cpu score 6,51.

AtaStrumf ::

Destroyers-ove grafike mislim da potrjujejo da je Intel definitivno glavni kar se tice videa, kar pa se porabe tice pa na anandtecu pise:

"Idle power is Lynnfield's biggest ally and the Radeon HD 5870 plays well here. Even overclocked to 4.2GHz with a pair of 5870s, Lynnfield uses less power than a single 5870 on an i7 920. Bloomfield runs at a 12x multiplier at idle while Lynnfield runs at 9x. Bloomfield also likes to ramp up VTT voltage in a hurry compared to Lynnfield, the result is nearly zero impact at idle power consumption but when Bloomfield is overclocked, the platform just consumes more power thanks to additional circuitry."

Na grafu tukaj je razvidno da i860/P55 z HD 5870 v idle porabi 90.4 Watt, i920/X58 z HD 5870 pa 137.8 Watt, razlika 47.4 Wattov oz. z drugimi besedami Bloomfield porabi 52.4% vec od Lynfielda v idle, kar bo moja masina skoraj 24/7 (torrenti). Mislim da te razlike z eno zarnico, ki morda laufa par ur na dan, ne bom noter prinesel. A zna morda kdo zracunat kolk denarja je 47.4 Wattov 24/7 v enem letu?

ABX ::

Offtopic:
Če želiš imeti nizko porabo si omisli netbook kot standalone 24/7 server. Majhna poraba, tišina, ne greje in so zelo cenovno zelo ugodni.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Destroyers ::

Enih 46EUR...v idle.
Verjetno pa ga boš tudi kej uporablju ;)

Odvisno tudi kolko imaš ceno kilovatne ure...

Izračunaj si sam: (Watts * Čas[v urah] / 1000) * Cena kilovatne ure = Skupna cena
...They wanna build the prison!...

AtaStrumf ::

OK banda, ugante na cem tipkam tole sporocilo :)

ASUS P6T Deluxe v2, i7 930 (2.80GHz), 6GB (3x2GB) Corsair Dominator GT, 4x1TB Seagate 7200.12 v RAID 10, Windows 7 Ultimate 64-bit, Thermalright Ultra-120 eXtreme Rev. C, Lancool PC-K62 Black, Corsair HX750W, Sapphire Radeon HD 5870 1GB.

OK zdaj rabim pa pomoc da to zverinco navijem mal. A mi lahko en razlozi kaj TOCNO moram popravt v BIOSu da spravim tole do cca 4GHz, kako testiram stabilnost in pa a bo RAID kaj omejeval navijanje, to me mal skrbi v smislu PCIe clocka oz. ce zmrzne a se bo hitr poruslo RAID polje.

ABX ::

Kaj točno moreš narediti za navit CPU ti ne bo noben povedal, ker vsaka plata ima svoj BIOS. In še to se spreminja ko zamenjaš CPU. Vse kar lahko narediš je da pogledaš po netu navodila in prilagodiš za lastni sistem.

Moji zapiski za i5 750.
http://www.tomshardware.com/reviews/cor...
http://www.tomshardware.co.uk/forum/256...

Raid:
Performance raid z fault tolerance je Raid 0 + 1. (če ne delaš neumnosti, navijanje CPU-ja nima veze pri stabilnosti raida)
RAID @ Wikipedia

P.S: Nikoli se ne kupi prvo CPU in potem bere kako se zadeva navija. Če želiš navijat mora biti vsak kos opreme kupljen z namenom.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

AtaStrumf ::

Vse je bilo zelo premisljeno kupljeno, fora je sam da nisem cist 100% kaj tocno moram nastavit za navitje in uporabniki tukaj so stari macki in jim bo macji kaslej v par stavkih razlozit kako se ta zadevca optimalno navije. Zakaj bi experimentiral na veliko, ce pa je lahko to veliko bolj enostavno? Moram priznat da sem tolk dolg ven iz tega da res nisem ziher kako se navije tale i7, ceprav sem prebral ze cel kup clankov.

ABX ::

PCI vodilo se ne navija več, tako da je en velik problem manj. Vse kar delaš je da višaš napetost plate in CPU-ja, se tem da držiš hitrost RAM-a znotraj specifikacije. Bistveno lažje kot enkrat.

Za točno določene nastavitve Cpu VTT, PCH in Vcore pa žal za i7 ne vem.

P.S: plata večkrat ne zazna optimalne nastavitve RAM-a, tako da poglej specifikacije in ga ročno nastavi.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Destroyers ::

Ai Overclock Tuner = Manual
CPU Ratio Setting = 22/21/20
BCLK Frequency = 182/191/200
PCIE Frequency = 100 - lahko tudi 101, ker pa maš raid, raje ne...
DRAM Frequency = glej specifikacije ramov
UCLK Frequency = 2x dram freq.
QPI Link Data Rate = najnižja opcija
DRAM Timing Control = 7-7-7-20 CR-1T, če imaš dominatorje GT 1600MHz, čene pa kolkr so...
CPU Voltage = Začni nekje z 1.3V, potem pa postopoma nižaj, da odkriješ najnižjo stabilno voltažo
CPU PLL Voltage = Auto ali 1.88V nekje in postopoma nižaš...
QPI/DRAM Core Voltage = 1.35000V in s5 poizkusiš najt minimum
IOH Voltage = 1.10V
IOH PCIE Voltage = 1.50V
ICH Voltage = 1.20V
ICH PCIE Voltage = 1.50V
DRAM Bus Voltage = 1.65V
Loadline Calibration = Enabled - rahel Vdroop je dober za proc, ampak ti te opcije nimaš...
CPU Differential Amplitude = Auto ali nekje 800mV za tako frekvenco...
CPU Spread Spectrum = Disabled
PCIE Spread Spectrum = Disabled
Turbo = OFF/ON, odvisno od nastavitve C1E...
C1E Support = Disabled (lahko tudi enabled, za "varčevanje" s procem - zna pa vplivat na max oc)
Intel Virtualization Tech = Disabled (če se ne poslužuješ te funkcije)
CPU TM Function = Disabled
Execute Disable Bit = Enabled
Intel HT Technology = Enabled
Intel C-STATE TECH = Disabled

To je to...
...They wanna build the prison!...

Zgodovina sprememb…

Dragi ::

Bi tudi mene zanimalo kaj nastavit za nekje 3.6ghz.

Core i7 920 stock
Asus p6t-se
Corsair Dominator 6GB 1600mh CL8 kit.

Scythe mugen v2 in samo ohišje dobro prevetreno.

Sem gledal malo morje vodičev po internetu pa vsakič ko se spravim sam navijat me zmanjka v biosu. Komplicirano do konca.

AtaStrumf ::

Uf, super komplicirano je tole. Ja ful hvala Destroyers!!! Bom jaz tole sprintal pa da vidmo ce se bom znajdu v BIOSu.

Destroyers ::

Dragi je izjavil:

Bi tudi mene zanimalo kaj nastavit za nekje 3.6ghz.

Core i7 920 stock
Asus p6t-se
Corsair Dominator 6GB 1600mh CL8 kit.

Scythe mugen v2 in samo ohišje dobro prevetreno.

Sem gledal malo morje vodičev po internetu pa vsakič ko se spravim sam navijat me zmanjka v biosu. Komplicirano do konca.

Za tak OC spremeni samo:

Ai OC: Manual
BCLK: 172
Dram freq: 1600MHz
Dram timing: 8,8,8,24 CR: 1T
Cpu Voltage: 1.2V in nižaš
Qpi/Dram: 1.25V in nižaš
Dram voltage: 1.65V

Vse drugo Auto...
...They wanna build the prison!...

Zgodovina sprememb…

AtaStrumf ::

Sem najdu ful hud vodic za navijanje i7 920 na ASUS P6T: Core-i7 Overclocking Guide for Beginners (www.clunk.org.uk)

Za enkrat se vedno berem in berem se nisem nic sporobal, edin mal sem Prime 95 zalaufal za 4 urce (ko sem picil na tenis) da vidim ce je masina na default stabilna in sem opazil par zanimivih reci. Npr. temperature so mi sle do 61C, 60C, 58C, 58C, kar se mi zdi ful velik za tako nizko frekvenco (Turbo Boost se je vklopil in je sla do 22x133=2926MHz), je pa res da je sel zgleda Vcore na 1.27V, kar se mi zdi velik glede na to da v unem vodicu priporocajo 1.25V sele za navitje na 4GHz, prej pa veselo laufajo 3.36Ghz na 1.1V. V cem je tukaj fora? Idle tempse imam 32C-34C @ 0.94 Vcore in 1.6Ghz. Kolk je sploh default za i7 930?

Aja pa se nekaj cudnega sem opazil. Kako to da so timingi na nizjih frekvencah slabsi, npr.
JEDEC #1 6.0-6-6-16-23 @ 444 MHz @ 1.50V
JEDEC #2 8.0-8-8-22-30 @ 592 MHz @ 1.50V
JEDEC #3 9.0-9-9-24-34 @ 666 MHz @ 1.50V
XMP timings table CL-tRCD-tRP-tRAS-tRC-CR @ frequency (voltage)
XMP #1 6.0-6-6-18-35-2T @ 685 MHz (1.650 Volts)
XMP #2 7.0-7-7-20-41-2T @ 800 MHz (1.650 Volts)

A to zaradi voltaze, 1.5V proti 1.65V? Ce dvignes voltazo na 1.65V, a pol lahko zategnes timinge tudi pri JEDEC frekvencah?

Zgodovina sprememb…

Destroyers ::

Ni default voltaže... Je razpon od 0.80V-1.375V. Če maš avtomatiko, so voltaže nekoliko višje, kot bi bilo potrebno.
Temperature so pa normalne... i7 so vroči proci...
...They wanna build the prison!...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako naviti procesor??

Oddelek: Navijanje
3410451 (3589) Blinder
»

e8400 ne gre nad 3.6ghz

Oddelek: Navijanje
252981 (2352) nUUb
»

navijanje q6600

Oddelek: Navijanje
353223 (2403) domix
»

I7 920 + X58 UD5

Oddelek: Navijanje
222000 (1253) ModriN96
»

Pomoč pri navijanju i7 procesorja (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
575805 (4372) mysly

Več podobnih tem