» »

WD TV.. kdo ima?

WD TV.. kdo ima?

««
31 / 32
»»

Poldi112 ::

Predvaja dts, samo ga ne downmix-a, tako da rabiš 5.1 ojačevalec.
AAC-ja pa ne podpira, tako da ga moraš sam konvertirati v ac3, če hočeš zvok.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

SamoID ::

Imam 5.1 surround.
Opazil pa sem sledeče:
Ponovno se mi je zgodilo, da ne predvaja zvoka in to pri dveh HD filmih. Skupen pa jim je ripper (3/4), MACHD. Je možno da ta ripper kaj zaj**e?

dani8 ::

isti primer do sedaj mi je vse delovalo gladko z 1.3. firmvare, sedaj pa je začeo z zvokom dts zadnje od machd

SamoID ::

Še en primer, tokrat film Repo Men, ripper ponovno MACHD, ni zvoka.

kibac ::

Problem je v tem, ker ripper MACHD uporablja predzadnjo verzijo MKVmerge(mkvtoolnix-unicode-4.1.1) za sestavo MKV-ja, ki očitno dela probleme. MKV-je pošljite skozi katero od starejših verzij MKVmerge in MKV-ji bodo delali brezhibno. Pri tem pa ne gre za kakšno ponovno konvertiranje, samo zložili boste stvari v MKV kontejner tako kot je treba, da bo zadeva delovala. Jaz uporabljam verzijo 3.4.0.
Še huje je, če je MKV sestavljen z zadnjo verzijo MKVmerge (4.2.0). V tem primeru ne boste imeli niti slike na WD TV-ju.

dani8 ::

hvala kibac jaz pa sem že pretvarjal zadeve z raznimi konverterji ,res zdaj bom kar vsaki novi film zmuxal z 3.4.0. in to je to.hvala še enkrat
lp

krebs11 ::

Meni predvaja aac zvok, sem poskusil film HD z aac zvokom: Operation Endgame 2010 720p BRRip x264-HDLiTE
Format : AAC
Format/Info : Advanced Audio Codec
Format version : Version 4
Format profile : LC
Format settings, SBR : No
Codec ID : 40
Duration : 1h 22mn
Bit rate mode : Variable
Bit rate : 295 Kbps
Maximum bit rate : 376 Kbps
Channel(s) : 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE
Ne predvaja mi pa tega aac:
Audio
Format : AAC
Format/Info : Advanced Audio Codec
Format profile : High efficiency AAC@L2
Duration : 11s 264ms
Video delay : 90ms
Language : Slovenian

Dani86 ::

Jaz pa mam sledeča vprašanja...

Zadnje čase se mi vedno ko vklopim WD playerja (z rdečim gumbom na daljincu) vklopi samo player...zunanji disk se sicer tudi vklopi (gorijo lučke) ampak ga player ne zazna...aja pa še to...zunanji disk je iste firme kot player, torej WD. Ma kdo idejo kako to popravit, da v bodoče nebo več problemov?? Ker zdaj morm vedno obe napravi iz elektrike izklopit in ponovno vklopit, da se zaznata...

No pol druga zadeva pa je, da mi je zadnjič pri enem HD filmu (720p) na cajte štekalo...vbistvu je tak zgledalo kot da se film previja z 2x hitrostjo naprej, pa zvoka tud ni blo seveda...kaj se mi HD začel počasi kvarit, al možno da samo pri določenem filmu to dela ? Ker sm pol gledal isti film še enkrat,...pa takrat ni blo pa nobenega štekanja, res pa je, da sm predtem izklopil UTP kabl ki povezuje računalnik, samo nevem če ma to vpliv, ker film je bil itak na zunanjem disku direkt na player povezan...

Občasno se mi tudi pojavi da na določenem DVD filmu (VIDEO_TS folder) ne bere podnapisov, čeprav jih film dejansko vsebuje (Preko PC delujejo)..je tu kakšna rešitev da se podnapisi poženejo ? al pa vsaj da se film kak konvertira, da bi bili potem podnapisi vidni ??

Lp, in hvala za odgovore že vnaprej.

Zurbum ::

Jaz moram svojega včasih fizično iz elektrike izklopit (samo vklop/izklop z gumbom na daljincu ne pomaga). Se mi dogaja, da ne predvaja zvoka pri nobenem filmu, čeprav jih je še en večer nazaj...

Imam pa prvo verzijo WD TVja.



Drugače pa disk priklopi na računalnik in poskušaj z chkdsk pregledat, da nimaš kakih bad sectorjev itd.

ge ::

kibac je izjavil:

Problem je v tem, ker ripper MACHD uporablja predzadnjo verzijo MKVmerge(mkvtoolnix-unicode-4.1.1) za sestavo MKV-ja, ki očitno dela probleme. MKV-je pošljite skozi katero od starejših verzij MKVmerge in MKV-ji bodo delali brezhibno. Pri tem pa ne gre za kakšno ponovno konvertiranje, samo zložili boste stvari v MKV kontejner tako kot je treba, da bo zadeva delovala. Jaz uporabljam verzijo 3.4.0.
Še huje je, če je MKV sestavljen z zadnjo verzijo MKVmerge (4.2.0). V tem primeru ne boste imeli niti slike na WD TV-ju.



In kak pošlješ mkv datoteko skozi MkVmerge ?
:'(
Ge

Nagi Bator ::

Tud mojemu se vcasih zblodi.
Ne prikazuje vec casa, ne da se "premotavat" filma itd...
Izklop iz elektrike pomaga.
Mam pa WD TV 2. generacija.

krebs11 ::

@ge
˝In kak pošlješ mkv datoteko skozi MkVmerge ?˝

V input klikneš na add in izbereš mesto mkv filma in nato spodaj v output filename preimenuješ in klikneš start muxing

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krebs11 ()

ge ::

@krebs11,

hvala za odgovor, sem pozabil zagnati GUI. ;)
Ge

lgg2 ::

dejte mi povedat, če se da povezati računalnik in hd wd live s crossover kablom in dostopati do shranih datotek na računalniku?

Dani86 ::

Zadnje čase mi grozno štekajo HD-ji,..na vsake 10 min mi šteka ...bitrate je okol 6000 tak da glede tega nebi smel bit problem.
Firmware mam tazadnji gor, kaj mi priporočate ??

Zurbum ::

Si pregledal disk z chkdsk?

Dani86 ::

ravnokar ga preglejuje...je na Phase 4 čist na začetku že kar nekaj časa...se bojim da je mrkno.

Dani86 ::

Ma toti WD je en drek. Sprva je špilal vse tak kot se spodobi, zadnje čase pa mu ga pegla. Zdaj mi niti filmov več ne zažene, freeezne vse skupaj ko hoče film zagnat..tisti krogec se suče okrog in okrog, zažene pa nič od nič. Pa kao neka firma, pfff...razočaran.

boko34 ::

In ker imaš ti probleme, je en drek? Lepo te prosim.:P
Probaj kakšen drugi disk ali pa iz USB ključka kaj pognat. Če še takrat ne dela je najbrž res šel.

Trocki ::

Meni se je pa zgleda resetiral player, ker mi več ne podpira šumnikov v podnapisih, ter tudi meni je drugačen. Kje dobim najboljši firmware ta čas? Imam player prve generacije.

Hvala, LP

botanik ::

Mi lahko kdo pove, kako se spreminja položaj podnapisov, če je seveda to sploh možno. Imam WD HD prve generacije, zadeva je fantastična, mi vse lepo dela. Problem je pri filmih, ki jih hočem gledati čez cel zaslon, zato na televizorju uporabim funkcijo zoom (ne na playerju). Posledica tega je, da so podnapisi pomaknjeni pod samo vidno polje. Ali obstaja kakšen ukaz s katerim bi jih pomaknil bolj gor? Probaval sem tudi s programi za urejanje podnapisov, da bi določil višjo pozicijo podnapisov, pa mi ni uspelo. Se zahvaljujem za vsako pomoč.

Hvala, Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: botanik ()

Nagi Bator ::

@Trocki
Tukaj.

PS: eh zdaj vidim da sprasujes po "najboljsem"!?
Mas kar nekaj modificiranih varijant. Preglej vsaj zadnjih 10 strani te teme.


@botanik
To tudi mene zanima ce se da. Imam pa 2. generacijo.

Zgodovina sprememb…

Trocki ::

Tale ki je na linku ki si mi ga dal ne podpira šumnikov. Stestirano.
Pa večina linkov na zadnjih straneh je mrtvih.

Nagi Bator ::

Zadnji podpira. Samo na central european moras nastavit v nastavitvah.

Zgodovina sprememb…

SkyEye90 ::

Pri novejših verzijah MKVmerge se težavam izognete lahko tudi na ta način (prebral na nekem forumu):
"turn off the video and audio compression in any version of MKVmerge after Version 4.0.0"

Testiral še nisem, takoj ko bom, sporočim če zadeva res deluje.

skico ::

da ne odpiram nove teme bi vas tule prosil za en nasvet.

Doma imam prvo verzijo WDTV-ja. Sedaj čez čas pa sem ugotovil, da bi rabil mrežno zadevo. In ker nebi rad kupoval novega predvajalnika me zanima ali ima kdo kakšne izkušnje z usb-lan adapterji in kateri (tak, ki se da kupiti v slo) dela z moddanim firmware-om na wdtvju.

Vem da obstaja spletna stran na kateri so napisani vsi modeli in to... Ampak mene zanima iz prve roke ali je kdo to že testiral in da mu je realno delalo tako kot je treba.

mogoče celo kdo prodaja kakšno takšno mrežno kartico?

halls ::

Pozdravljeni!

Sem nov uporabnik foruma.

Težavo ima z WD TV prve generacije. Pri HD filmih ni zvoka. Kak nasvet?
Hvala!

Tody ::

Kupi drugo verzijo? :D No brez heca enka ne podpira HD zvoka zato moreš zvok pretovrit v kaj bolj običajnega. Poglej za rešitvami na prejšnih straneh, je bilo o tem ogromno napisanega.

Nagi Bator ::

halls je izjavil:

Pozdravljeni!

Sem nov uporabnik foruma.

Težavo ima z WD TV prve generacije. Pri HD filmih ni zvoka. Kak nasvet?
Hvala!

Prva generacija ni imela DTS downmix-a v stereo, tako da mislim, da moras to narediti sam preden das WDTV-ju to za prebavit.

Zurbum ::

Tody je izjavil:

No brez heca enka ne podpira HD zvoka zato moreš zvok pretovrit v kaj bolj običajnega.


To ravno ne drži. WD ne zna DTS downmix-at v stereo, še vedno pa ima throughput.

Priklopi WDja na receiver in boš imel zvok.

halls ::

Hvala za odgovore!
Zdaj pa spet eno noobovsko vprašanje: kaj je receiver?:(

Nagi Bator ::

halls je izjavil:

Hvala za odgovore!
Zdaj pa spet eno noobovsko vprašanje: kaj je receiver?:(

Eh.. nek forsterker s katerim lahko povezes WDTV z opticnim kablom. Se zainteresiran ?
Pretvori audio v stereo al pa ne pobiraj "DTS" audio stvari.
Ne vem... morda je kdo sklanfal kak firmware za prvo generacijo, ki to popravi?!

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

kaj je receiver?

AV-sprejemnik
http://trgovina-jana.si/prodajni_progra...

O.

Scorpia ::

A je že kdo ugotovil zakaj wd prve generacije šteka ob 1080p filmu, takrat ko je kakšen akcijski prizor, prah ali megla. Zašteka če gledam prek DTS povezano z reciverjem. Če pa taisti film pretvorim DTS v AC3, tega štekanja ni več. Če pa priklopim iz ac3 na dts, bo spet začel štekat ob kakšni naslednji akciji. Pomaga če sam sekundo prevertim naprej, pa dela ok ko se konča ta prizor do naslednjega prizora, kjer se spet začne... Se pa to dogaja pri več različnih verzijah in sem zdaj prisiljen gledati 720p, kjer vse dela ok.
////

Tody ::

Očitno procesor ni zmožen prikazat tolikšnega bitrata. Pomoje tukaj ni pomoči.

Scorpia ::

Zakaj v ac3 oziroma v DD prikaže brez težave vse prizore, medtem ko mu predvajanje DTS dela težave.
////

Tody ::

Ker DTS zahteva dodatno procesorsko moč in ram, v smislu koliko more računalnik predelat da predvaja wav file in koliko da predvaja mp3. Že zaradi tega ker je wave parkrat večji proabi več memorije kot za mp3.

Scorpia ::

Ja ampak tukaj ga wd nič ne downmixa, ker ga itak ne more. Le reciverju ga posreduje. Je pa to tudi zanimivo da ko začne štekat, da šteka tudi naprej tudi ko je bitrate nizek. Dokler ne prevrtim filma naprej, ali pa prekinem in spet dam predvajat, bi verjetno štekalo do konca filma.
////

Tody ::

Ker nima zadosti rama ali je pač bug v SW-ju, tukaj se pač ne moreš preveč sekirat.

Aerys ::

Vidim da tema počasi umira, samo bi vseeno prosil za pomoč. Imam WD HD Media player, prva generacija in gre se za predvajanje podnapisov. Problem je v tem, da nekatere .srt podnapise mi lepo predvaja, drugih pa noče (.srt končnica) Predvajalnik sicer jih zazna pod options in subtitles, napiše subtitles (1/1), vendar se na zaslonu ne predvajajo. Jemljem jih s podnapisi.net, recimo za house, csi miami, desperate housewives vse v redu, za serijo how i met you mother pa na noben način ne predvaja. Firmware je najnovejši oz. zadnji.

Obstaja kakšna preprosta rešitev, ali bo treba po drugem predvajalniku poseči?

Okapi ::

S kakšnim subtitles workshopom jih poskušaj prekonvertirati v kakšen drug podprt program. Ali pa samo odpri in shrani kot .srt.

O.

Nagi Bator ::

Lahko da so v nekem drugem formatu in imajo samo .srt koncnico.

BigSexy ::

Nagi Bator je izjavil:

Lahko da so v nekem drugem formatu in imajo samo .srt koncnico.


Točno tako. Ljudje spreminjajo končnice, ker ne vedo, da je to brez pomena. Uporabi program za konverzijo, kot so ti že svetovali.
To Infinity And Beyond !

Aerys ::

Fora je v tem da samo .srt bere. bom magari s subtitle workshopom odprl in še enkrat kot .srt shranil. Enkrat sem to že naredil nekje drugje, samo se ni lih najbolj posrečilo, je zamik začel nastajati (ki ga v originalnem zapisu ni bilo).

Okapi ::

Lahko najprej shraniš v nekem drugem zapisu in potem to nazaj pretvoriš v srt.

O.

Aerys ::

Očitno je bilo to že narejeno preden sem dol potegnil, toraj originalno shranjeno v nekem drugem programu in potem samo končnica zamenjana. Če pa spremenim s subtitle workshopom jih sicer predvaja, samo se timingi ne ujemajo več, prehitevajo podnapisi.

Okapi ::

Kako pa veš, da so se ujemali prej, če podnapisov sploh ni predvajal? S subtitle workshopom lahko tudi timing popraviš - nastavi pravi framerate in po potrebi še odvzemi nekaj sekund, da bo štimalo.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Aerys ::

Ker sem pogledal preko računalnika.

zmaki ::

Imam ta stari WD TV HD, pa mi je crknil daljinski.

Ali je možno kako nastaviti da pri vklopu avtomatično začne predvajati AVI film s pripadajočimi SRT podnapisi z vključenega USB ključka, brez da kaj moram telovaditi z daljinskim (ker mi itak ne dela) ?

Če ne, ali se kje da dobiti samo daljinski ?

king67 ::

Jaz ti prodam komplet za 30.-EUR. Daljinec je praktično nerabljen, ker uporabljam Harmony One.

lp,
king67
««
31 / 32
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wd TV Live (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Zvok in slika
1173209321 (52784) scipascapa
»

h.264/DVD/DivX player (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Zvok in slika
2330253730 (67822) dope1337
»

WD TV Live HUB (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7821568 (15006) kamuee
»

Nakup WD HD TV Player

Oddelek: Kaj kupiti
115049 (3222) Robert1
»

DVD Pomoč!

Oddelek: Pomoč in nasveti
161913 (1755) boogie_xlr

Več podobnih tem