» »

thinkgeek naročanje v SLO - stroški?

thinkgeek naročanje v SLO - stroški?

MrBrdo ::

Lep pozdrav,

Čisto preprosto, zanima me, kakšni so dodatni stroški pri naročanju iz te spletne trgovine (predvsem mislim kakšna carina ali kaj podobnega). Pa zanima me, če to dobiš na svoj naslov, ker sem nekje bral da je en tipo moral it zadevo iskat na brnik.

Ali pa še bolje če obstaja podobna štacuna v EU, kjer nebi smelo bit teh stroškov?

Hvala
MrBrdo

BluPhenix ::

Precej veliki stroški.

Ob naročilu kakih 8 t-shitrov leto nazaj je bilo stroškov pošiljke še za nekako 4 majice.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Tero ::

Če boš se odločil za nakup se lahko organiziramo pa kupimo skupaj bo cenejša poštnina. Sam bi rad kupil neke majice.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

MrBrdo ::

Hja poštnina je itak tam napisana, mene bolj carina skrbi :D
bom povedal če se odločim, sam najprej bi rad tole bolj podrobno zvedel :P
MrBrdo

Okapi ::

Praviloma se carinijo vse poštne pošiljke, vredne nad 22 evrov (oziroma 45, če gre za zasebne pošiljke fizičnih oseb). V praksi je pa precej odvisno od velikosti paketa. Ena majica v malo večji kuverti pogosto pride mimo carine, tudi če je vredna več kot 22 €.

Carina za bombažne majice iz ZDA je 12% (k vrednosti majic se prišteje tudi poštnina), na vse skupaj pa potem plačaš še 20 % DDV in še približno 4 evre stroškov carinjenja.

Če je torej pošiljka vredna 100 evrov, boš plačal še okoli 40 evrov.

O.

MrBrdo ::

Ja nc jebiga...
Jaz bom narocil ene 5 zadev, Tero lahko se zmenimo :P Ampak če si iz Lj, drugače bo že preveč komplikacij...

No če koga zanima. $130 vrednost, $60 poštnina
potem so me pa še ocarinili za 50EUR (=$64) :(
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

MrBrdo ::

V glavnem je tako kot je povedal Okapi.
Mene je cca. dvojno prišlo, $130 cena, $125 carina+ddv+poštnina
MrBrdo

residual ::

nekdo na forumu je pred kratkim v eni temi napisal da se bo mislim da s 1.12. carina dvignala nad vrednost ali 150 Evrov.. ne me držat za besedo.

se splača počakat par dni še.

tudi jaz bi kaj naročil pa se en produkt (par €) ne splača, draga poštnina...

citat:Pepca*Kardelj
S 1.12.2008 se bodo začele uporabljati spremembe o sistemu oprostitev carin v Skupnosti ter sprememba ter uredbe Sveta (EGS) št. 2658/87 o tarifni in statistični nomenklaturi ter skupni carinski tarifi, ... "Uredba Sveta (ES) št. 274/2008 z dne 17. marca 2008 o spremembi Uredbe (EGS) št. 918/83 o sistemu oprostitev carin v Skupnosti... (... carinska oprostitev za vrednost pošiljke do 22 EUR, ki se pošilja neposredno iz tretje države prejemniku v Skupnosti, se s 1. decembrom 2008 spremeni na 150 EUR, ...)"

MK42 ::

nekdo na forumu je pred kratkim v eni temi napisal da se bo mislim da s 1.12. carina dvignala nad vrednost ali 150 Evrov.. ne me držat za besedo.

se splača počakat par dni še.

tudi jaz bi kaj naročil pa se en produkt (par €) ne splača, draga poštnina...

citat:Pepca*Kardelj
S 1.12.2008 se bodo začele uporabljati spremembe o sistemu oprostitev carin v Skupnosti ter sprememba ter uredbe Sveta (EGS) št. 2658/87 o tarifni in statistični nomenklaturi ter skupni carinski tarifi, ... "Uredba Sveta (ES) št. 274/2008 z dne 17. marca 2008 o spremembi Uredbe (EGS) št. 918/83 o sistemu oprostitev carin v Skupnosti... (... carinska oprostitev za vrednost pošiljke do 22 EUR, ki se pošilja neposredno iz tretje države prejemniku v Skupnosti, se s 1. decembrom 2008 spremeni na 150 EUR, ...)"



Na prvi uč zgleda preveč dobro. Saj tudi je. Pozorno preberite:

Spoštovani,
v zvezi z vašim vprašanjem glede sprememb na področju oprostitev uvoznih dajatev za poštne pošiljke pojasnjujemo, da se bo s 1.12.2008 začela uporabljati višja vrednost oprostitve uvoznih dajatev za blago v pošiljkah zanemarljive vrednosti, to je 150 evrov namesto sedanjih 22 evrov. Sprememba je bila sprejeta z uredbo Sveta (ES) št. 274/2008, ki je objavljena v Ur. listu EU št. L 85/1 z dne 27.3.2008.

Opozarjamo, da se oprostitev plačila DDV ob uvozu blaga v pošiljkah zanemarljive vrednosti ni spremenila in še naprej znaša 22 evrov.


Lepo pozdravljeni.
Alojzij Zupančič
vodja sektorja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MK42 ()

MrBrdo ::

če bo kdo kaj naročil naj mi sporoči na e-mail mrbrdo@gmail.com namreč kupil sem eno majico za darilo vendar so tej osebi na zalost majico se isti dan ukradli na praznovanju, in bi rad kupil se enkrat, samo me bi prisla postnina za eno majico $40, kar pa je vseeno prevec. mene je sicer postnina prisla $60 za ene 8 artiklov, med drugim tudi neke plastične pištolce ki so bile kar težke, tako da postnina se zelo pocasi dviguje ko kupis vec artiklov, zacetna pa je draga.
če bo kdo kupoval prosim naj sporoči da bi lahko jaz ponovno naročil. prosim :) če se le da na e-mail ker ga redno pregledujem.

btw: tole z DDVjem je se vedno mal brezveze, ker oni kot vrednost pošiljke vzamejo tud vrednost dostave (pošta), in da to skupaj pride pod 22EUR je skoraj nemogoče sploh iz USA. že samo poštnina pod 22EUR bi bla poceni.

hvala
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

alessio2 ::

Jaz bi tudi nekaj naročil iz thinkgeek in sicer Office Space kit za 12$
Če bi še kdo kaj naročil naj sem napiše pa probamo skupaj naročit.

Phoebus ::

Da bi pa po vzoru amazona naredili izpostave v EU jim pa ne kapne? :| Mogoče so pa enostavno premali...

alessio2 ::

Premalo geekov je v EU zgleda ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ebay carina iz ZDA (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6733184 (1972) Nesta
»

www.aliexpress.com

Oddelek: Kaj kupiti
256106 (1175) darkolord

CARINA ebay (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27094016 (70881) Tilen
»

Tuje trgovine, ki pošiljajo v Slovenijo ?

Oddelek: Kaj kupiti
122546 (1475) MrStein

Več podobnih tem