» »

ABIT NF7-S in Dual channel

ABIT NF7-S in Dual channel

Edi999 ::

Lep pozdrav

Zanima me kako naj nastavim rame, da mi bojo delali v DUAL načinu? Plošča je ABIT NF7-S!

Rame sem vstavil v Dual, zagnal računalnik in samo piskanje in nič drugega, niti monitor se ne prižge!

Dam v navadni sistem ena zraven druge pa dela normalno, torej je treba nekaj naštelat, da delujejo v Dualu! Toda kaj in kak?

Hvala za odgovore in LP!

Caligula ::

Nc ni treba stelat. Probaj dat se enkrat lepo v prvo in tretjo rezo. To mora vse avtomatsko zaznat. Lepo jih daj fajn v lezisce in dobro pripni.
Ni nobenih nastavitev, ki bi jih moral ti sam stelat.

Edi999 ::

Napaka!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Edi999 ()

Edi999 ::

Caligula:

Sem dal, pa mi samo piska, kot sirena, piska mir piska mir,.....;(( ;(

Ne vem kaj bi bilo lahko narobe. Slišal sem, da je treba nekaj v BIOSU naštelat, pa v knjižici nič ne piše!:\

Sta pa 2X256Mb pc3200 !!:D

Torej nekaj je le treba!:8)

LP

Caligula ::

Resetiraj BIOS oz CMOS sprazni. Premakni jumper al pa izklopi vse napajalne kable s PCja in vrzi ven baterijo za cca pol minute pa daj spet vse zazeni.

Edi999 ::

Sem naredo pa še vedno enako, torej je nekaj res treba naštelat!;(( ;(( ;((

Vikking ::

edi999 kot je že Caligula povedu nič ni treba štelat, samo daš v 1 in 3 režo in ti bo samo zaznalo! tudi rama sta lahko različna med sabo!!!

Edi999 ::

Ja, vse vredu in prav!

Ampak zakaj pa potem meni ne zazna?

LP

Caligula ::

Lahko, da je plate okvarjena. Si preprican, da na drugi plati delata oba modula RAMa brezhibno?
Proaj se posamicno na NF7 vsako ploscico rama sprobat. Najprej eno potem pa se drugo.

bobby ::

točno tako kot je Caligula reku. jst sumim na rame. ena izmed palčk je defekt.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

DarwiN ::

nič ni defekt, v dual načinu rami na žalost manj uspešno delujejo kot v single..Ugotovit samo moraš kakšni timingi jima ustrezajo...Da se bo pa zbudil pa jih postavi v prvo in tretjo režo in FSB ali pač samo rame na 166MHz !..Sploh če imaš noname rame ti bodo zlo težko delali na 200Mhz..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Edi999 ::

Stvar je sledeča!

Procesor sem imel navit na 200X11!
Rami ne delujejo v Dualu!

Procesor spustim na 166X12,5!
Rami delujejo v Dualu!

zakaj mi nočejo delat v dualu, ko imam navit proc?

LP

Dr_M ::

slab primerek plate??
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

lopov ::

Koliko se hitrostno razlikuje dual chanel PC2100 (DDR266) od single chanel PC3200 (DDR400)?

Edi999 ::

Plata je ABIT NF7-S 2.0 kupljena pred 1 mesecem, vendar do zdaj je bil not samo 1X512Mb, zdaj pa 2X256Mb!!

LP

Edi999 ::

Aja, še to:

Zdaj imam 200X11 in rame v normalnem načinu na 400Mhz!

Kak pa so hitrejši? V normalnem ali v dualu?

LP

DarwiN ::

Igraj se z timingi ..11-3-3-3 . 11-3-3-2.5, 8-4-4-2.5 , itd...pa napetost ramov probaj na 2.8V in 2.9V.
Drugače so pa v dual načinu rami hitrejši za procent ali dva...Tako da pač ciljaj samo na FSB !!
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

yoco ::

Zivjo! Vem, da je stara tema, a imam tudi sam tezave z rami. Par let nazaj sem kupil 2x512mb (400mhz) rama, oba posebej. V stari matični nisem vedel, da lahko uporabim samo en 512mb ram, zato sem drugega pospravil. Zdj sem zamenjal matično, Abit NF7-S in sem vstavil oba rama, v slot 1 in 2. V prvo mi je v windowsih delalo par minut, preden so se resetirali. Zdaj mi dela samo se kaksno sekundo, zato sem drugega dal vn. Ta ki je not, mi dela odlično. A moram v biosu povecat napetost? Prebral sem, da se lahko preveri tudi z programom Memtest, mogoce kdo ve kako se to nardi in koliko časa traja ta test?
Lp!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadgradnja Dell Vostro A860

Oddelek: Strojna oprema
314543 (3522) Mare2
»

Kompatibilnost rama

Oddelek: Kaj kupiti
121818 (1407) Denny
»

Dodajanje DDR rama na nforce2 plati

Oddelek: Strojna oprema
121086 (925) ru7
»

Koliko naviti ram???

Oddelek: Navijanje
321954 (1434) sal3
»

Geil rami (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
844787 (3200) Fury

Več podobnih tem