» »

Elite forum in kultura dialoga na s-t

Elite forum in kultura dialoga na s-t

«
1
2

DoloresJane ::

Ob branju threada o elite forumu mi je šlo neprestano an smeh. Ob branju oddelka znanost mi gre še bolj.

Dogovarjate se o nekih pravilih in sankcijah in postavljate ne vem kakšne zakonike, ki jih nihče ne upošteva, sankcije, ki se redko izvajajo itd.

1) Na s-t ni kulture dialoga. Tri četrt ljudi tukaj sploh ne ve, kaj DIALOG pomeni. Enaka količina ljudi se prav tako ne zna strinjati z mnenji drugih kot enako sprejemljivimi. Prav tako se nad nekaterimi ljudmi in modertatorji konstantno pritožujejo. Morda prihodnje leto v Piranu ne bi bilo slabo, ko bi pripravili predavanje na temo kulture dialoga na internetu. Še vedno se da nestrinjati an kulturen način. Eden od razlogov, da do tega prihaja, je dejstvo, da nekateri ne prenesejo, da nimajo prav, da obstaja še kakšna drugačna resnica in podobno. Ti ljudje, ne glede na njihovo starost, po mojem mnenju ne bi smeli pošiljati sporočil v forum. Pogovarjanje na takem forumu je za intelektualno in čustveno zrele, odgovorne ljudi. Kdor to ni, naj ne (se mu prepreči) sodelovanje.

1a) Kdor ne zna odgovarjati na temo, naj ne odgovarja. Če želimo disciplino, potem naj bo ta popolna. Nobenih postov v smislu: "Saj vem, da je off topic, vendar..." . Tak post rezultira v najmanj 3 nadaljnih sporočilih na isto (ne-)temo.

1b) Za rešitev težave pod 1a, bi bilo pametno uvesti nek private messaging system (=PM, ne bom pisala PMS, da ne bo kdo narobe razumel :D ). Ta PM bi lahko bil v obliki nekega "internega e-mail sistema" (se opravičujem, če ime ni ustrezno), kjer bi nek uporabnik lahko posredoval sporočilo z omejenim številom znakov drugemu uporabniku. V takih sporočilih bi se pogovorili vse off-topic zadeve.

2) Vprašanje moderatorstva: je zelo pereč problem. V oddelkih, kjer sodelujem, predvsem pa v LOži, vlada glede tega velik razpust. Pred časom je bila odprta tema o Sestrah, kjer sta dva uporabnika na dolgo in široko, zelo diskriminatorno in ksenofobično razpravljala o tem vpašanju. V threadu so se pojavile odprte grožnje in pozivanje k nasilju. Uporabnika sta bila opozorjena šele po posredovanju tretje osebe, ki je pozvala moderatorja, naj posreduje. Taka dogajanja se mi zdijo ZELO neprimerna in si jih tako ugledna stran, kot je s-t, s tako veliko dnevnega obiska preprostno ne bi smela dovoliti. Ne samo, da je to v velikem neskladju z vašim pravilnikom, za katerega dvomim, da ga pozna 10% uporabnikov, pač pa gre tudi za to, da v teh primerih izgleda, kot da s-t-ju preprosto ni mar. Do takih zadev ne bi smelo več prihajati.

Mesto modertatorja ali adminirstatorja je zahtevno delo, ki terja veliko časa in veliko zdravega razuma. Mislim, da bi se o sankcijah (cenzura, raje kot pa popolno brisanje) morala dogovarjati vedno in povsod 2 modertatorja, še bolj zaželjeno bi bilo, če jih je več. Tako je sankcija veliko bolj utemeljena in ne prihaja do diktature. Kdor ni zmožen opravljati svojih dolžnosti, naj se ne javi za to mesto.

3) Z uporabo PM sistema, bi se uporabnika lahko obvestilo, da je kršil pravila uporabe (in to že pri prvi kršitvi) ter ga prosilo, da svoj post SAM cenzurira. V kolikor uporabnik tega ne naredi, to naredi moderator. Če uporabnik tudi nadalje ignorira moderatorjeve pozive, se mu začasno (ali trajno) zaklene uporabniško ime. Menim, da naziva persona non grata oz. persona rudis, nista nič bolj funkcionalna kot opozorila.

4) Zanima me, kakšna je njanižja starost, da se uporabnik lahko prijavi na stran brez soglasja staršev? To je sicer še precej zamerikanizirana zadeva, vendar čas, ko bodo e-mail nekega uporabnika, ki ga bo nespametno napisal v post, izkoristili bad-guysi, niti ni tako daleč. Kdo bo odgovoren za škodo?

5) Veliko premalo uporabnikov sploh ve, da pravila obstajajo. Pravila se ne izvajajo dosledno. Vzdrževanje in vzpostavljanje reda zahteva energijo. Če je niste pripravljeni vložiti, potem se je brez smisla kregati, kakšna naj bodo pravila.

6) Predlagam, da so kletvice in žalitve kogarkoli iz kakršnega koli razloga, prepovedane. Tudi vsa namigovanja na kazniva in visoko nesprejemljiva dejanja (pobit' porgramerje) je treba ukiniti. To se zaenkrat ne izvaja. Forum kar srši od žalitev. ;(

7) Predlagam, da se poudari, da je objava e-maila dovoljena, pod pogojem, da posameznik prevzame vse posledice, ki iz te objave lahko sledijo (abuse itd.).

8) Pogovorni jezik na forumu, naj bo slovenščina. Ta jezik vsi precej dobro obvladamo, zato nesporazumi, ki bi izhajali iz tega, niso možni. Če gre za quotanje, se dovoli uporaba angleščine. Uporaba angleščine je dovoljena tudi pri uporabi strokovnih izrazov (thread, post, quote, itd. ).


Mirno lahko ignorirate, kar sem napisala. Predlagala sem nekaj sprememb in morda opozorila na napake. Na živce mi gre vse to kreganje, kakšna naj bodo pravila, ko pa pravil, ki že obstajajo, ne upoštevate. Zdi se mi, da dokle na s-t ne bo vzpostavljena osnovna kultura dialoga, je nesmiselno razmišljati o elite ali podobnem forumu, ker se bo s strani modertatorja/-ev, izvajala diktatura do drugače mislečih, postov, ki resnično kršijo pravila, pa nihče ne bo cenzuriral.

Se kdo strinja s čimerkoli?

ChiefThunder ::

veliko je... počak mal. :))
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Primoz ::

Nadezhda: v primeru, da meniš, da bi bila za moderatorstvo primerna sama, o svojih pogledih na moderatorsko politiko napiši e-mail na Primoz@slo-tech.com. Dobrih moderatorjev vedno manjka.:D
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz ()

DoloresJane ::

Hm...seveda...vzemite si čas, potem pa premislite, če je kaj na mojih besedah.

Primož: najlepša hvala za ponudbo. Svoje poglede sem več ali manj že razložila. Morda bom kaj dodala kasneje. Zaradi velikega števila stvari, ki jih počnem v življenju, pa je količina mojega časa premajhna, da bi lahko zadolžitve moderatorke vestno opravljala. To pa nima smisla, kajne? :)

Primoz ::

V tem primeru res. Vendar pomisli.. večina težav, ki si jih naštela zgoraj izvira iz pomanjkanja moderatorjev (in njihovega časa).
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Thomas ::

Mah kakšna kultura dialoga neki! To kar manjka je inteligenca in znanje.

Bi lahko bili vsi še nevemkako kuturni - pa bi kvasili oslarije.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

eland ::

Ta prav se oglaša.

Draga Nežda, več pravih, več kršitev. Sigurno je preveč blatenja, sam kje se postavlja meja okusa je nevarna zadeva, ker je preveč subjektivna. Kar se meni zdi sprejemljivo je lahko za koga drugega nesprejemljivo in obratno.Sem pa res bolj naklonjen puncam, ker za razliko od nekaterih (Thomas/Ikarus je kle mišljen) nimate viška testerona in ste lahko bolj objektivne. Zato bi moral S-T pritegniti predvsem ženske moderatorke. Vendar ne pretiravat. Moški včasih smo pač navadni packi in nas to ne moti, temveč se pri blatenju en drugega počutimo bolj domače , sproščene in niti ne užaljene ( razen enih, spet Thomas/Ikarus ).

Mercier ::

Moj moto:

Boj se hudobnega volka in ženskega maščevanja. Ne nujno v tem vrstnem redu. :D

DJroky ::

elander: ravno tako ne paše v forum direktni napad na člana slo-techa. In kot zmeraj je napadena oseba Thomas. Kolikokrat se bom še ponovil: če ti posti nekega člana niso všeč jih pač ne beri oz. dodaj komentar, ki kaj pove o zadevi o kateri se govori in ne o osebi, ki je napisala post!
Zdej pa še utemelji vse svoje trditve, potem bom dal mir! SRAMOTA!

Spet pozivam moderatorje oz. admine da bi se morali tako posti brisati!!! To ne paše v forum!
Pa še dodal bi poleg stvari ki je napisala Nadezhda: poleg e-maila uporabnika bi morala biti starost tudi obvzeno vidna.

Nadezhda drzgače pa se strinjam s teboj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DJroky ()

Gandalfar ::

DJRoky: naredi eno temo: to je potrebno moderirati pa tja notri meci linke do tem ki jih je potrebno moderirati.

Pa bodo admini/modertorji pogledali.

DoloresJane ::

Primož: razen, če bo resna kriza (= ne bo ljudi, ki bi se javili na razpis), bom premislila o ponudbi. Tretnutno imam par večjih projektov v glavi in ne bi bila rada samo na pol prisotna pri obojem.

Thomas: tebi pameti sicer ne manjka, kar še ne pomeni, da sem ter tja ne pribiješ kakšne popolnoma neumesne in neumne pripombe. Marsikatera je tudi le dogmatično "potrjena". Če pa bi znal svoje izbruhe žalitev kontrolirati, bi, menim, samo pridobil in s tabo tudi ostali. Pogovori, ki temeljijo na revanšizmu niso dobra stvar. So pa dober način, da pritegneš pozornost. Razumem. :D

Nekoime: no, tako hudo pa spet ni, kajne? :)

Če mene vprašate, kakšno žensko mnenje na tem forumu ne bi bilo odveč...bi pa pri tem bili problemi s tistimi, s katerimi so vedno.

Thomas ::

Hm, Nadezhda .. s čim sem te pa užalil?

Jest samo mislim, da med takole pisano druščino nujno pride do nesporazumov in da je kultura - neučinkovita politika. Vsaj ne zelo učinkovita.

Separacija foruma bi bila edini način, vendar ni posluha za to.

Treba bit realist in (potiho) reči, da stanje je še kar dobro. Kot more dobro na velikem heterogenem forumu sploh biti.

Ampak ravno danes sem zvedu, da morda prihaja nov web medij, ki ni forum. Web court je. Nekakšno idejno sodišče. Sodniki, porota, advokati nasprotnih (lahko večih) struj, procedura in končna odločitev.

Tam tožiš tepca, ki misli da je 4+4=kolikorže in procedura ti morda pokaže, da si tepec sam. Ali pa ne. Razdelan sistem bi moral biti killer application za forume.

A potem bo pa mir? Ne še, bomo pa vsi skupaj pametnejši. Vsaj v povprečju.

:)


DJroky

Tolk debele kože pa tudi nimam, da ne bi znal ceniti kakšne takele geste. Hvala.

:)

sketch ::

1) Jah, taki ljudje so in vedno bojo.
So inrteligentni, vendar nimajo pojma, o čem govorijo. So "full of sh*t". Mi (upam, da "mi"?) jih lahko samo trpimo.

1a) Včasih pridejo stvai, ki so poveztane s temo vendar ne spadajo direktno podnjo. Če imamo temo o letalih in nekdo odpre posebej temo o dvokrilcih, bi jo z veseljem brzinsko zaklenil in rekel, naj se spoka med letala.

1b) Jah, temu PMju se sicer reče e-mail...? Ali pač?


2)
Pred časom je bila odprta tema o Sestrah, kjer sta dva uporabnika na dolgo in široko, zelo diskriminatorno in ksenofobično razpravljala o tem vpašanju. V threadu so se pojavile odprte grožnje in pozivanje k nasilju. Uporabnika sta bila opozorjena šele po posredovanju tretje osebe, ki je pozvala moderatorja, naj posreduje.


Jah, žal je tako da vačsih debate dobijo en post an dan, včasih pa se odkotali 40 odgovorov v 2 urah. Za to določeno temo (sestre) sem jaz v bistvu zvedel šele, ko je bil "poziv" že napisan. Pa sem tu vsak dan (kar lahko potrdi Primož in njegova mySQL baza).
sicer pa sme proti zaklepanju tem, ki še lahko razvijejo debato, kar se je s temo o sestrah zagotovo zgodilo.

3) Ni šans, da bo do česa takega prišlo. Če bi šel opozarjat za vsak odgovor, ki se mi zdi grd, lahko presedim cel dan za računalnikom... tako pa tiste, ki gredo čez mejo tolerance, pač brišem.

4) Preverjanje starosti ni mogoče. Poglej razne pr0n-strani - ljudje so stari, kolikor jim paše. Individualno prevrjanje po pošti pa je po moje tudi čista fikcija.

Kar se pa tiče glede starosti:
Nihče ne bi smel predvidevati, da starost prinese modrost in kulturo. Kvečjemu oboje zmanjša. Poznam veliko petindvajsetletnikov, ki so za v vrtec, in kar nekaj (sicer manj) petnajsletnikov kateri so za v 3. letnik fakultete.
Ljudje se ne bi smeli obsojati glede na starost (temu se sicer reče diskriminacija, ane? Isto kot če bi morali nujno objavljati podatke o etnični in verski pripadnosti...?) ampak na kvaliteto in argumentiranost svoji sporočil.

7) Bedarija! Saj so samo besede. Dokler ne gre za namenske žalitve, naj ljudje govorijo, kar hočejo. Pobijanje programerjev vertjetni ni bilo mišljeno kot poziv k atentatom, ampak kot izraz jeze.
Če začnemo s tem, bomo kmalu poporvaljali negacijo rodilnika.
Svoje misli namreč posredujejo z besedami; bolj kot omejujemo svoje besede, bolj omejujemo svoje misli.


8) Slovenščina naj bo uradni jezik, ampak kot aktiven človek v kiberbranži naše družbe dobro vem, da se naktere stvari lažje povedo v angleščini. Tako da ne bi izvajal neko dosledno cenzuro.

Lahko noč,
s.
Adapt and overcome.

eland ::

DJrokiču- brigi se zase! Thomas/Ikarus že ve za kaj se gre. Če pa ne spremljaš postov ti pa ne mislim pisat za 500 let nazaj, zakaj ga "kao napadam". Poleg tega ti sam mene napadaš, torej raj sam sebe cenzuriraj!
Thomas, kaj pa tvoja obljuba? Je že pod vodo, se mi je kar zdel.Čim sem zagledal Ikarusa na tisti temi Thomas poglej - se mi je kar svital da ne boš zdržal dolgo. Nevretenčar.:P

Aja rokiču, bi blo hecen, če bi poleg tvojih let napisal tud tvoj I.Q. in bi bil ta slučajno manjši od tvojih let. Bi rad še poleg let, prstni odtis in mal blata za analizo? Ti ga pošljem če hočeš.>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: eland ()

Thomas ::

Nej ti Ikarus pove, če sva res ista oseba. :D

Moderatorji bi pa brez škode brisali tvoje poste, se mi zdi. Eland/TheJack.

Sej si to tidva?

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

eland ::

Si jih že Ikarus, in to neupravičeno (no, eni so bli čez mejo:8) , drugi so bli sam zate čez mejo:| ). Ne tok postov po tem pa sem te dobil na laži - nej te spomnem, Nato tema je bila. Veš, sej sem te kar pogrešal, moram priznat da takih ni velik kot si ti.
Drugače sem bil prej kiralys in se ne skrivam tko kot eni, ki uporabljajo lažne dvojnike.

In malce umiri svojo žilco po brisanju postov. Mogoče bi bil bolj srečen, če bi bili samo tvoji somišljeniki na tem svetu, vendar se potolaži, da vsaj v tvoji sobi, kjer si sam sta vsaj dva.Samodvojina ti gre kar od rok, moram rečt da bi bil Toporišič ponosen nate, ker si odkril neznano vejo slovenščine.

Glede tvoje VELIKE obljube pa ne boš nič rekel-nej te spomnim - Elite forum?:)


P.S.:Kaj pa se ti zdi tacga za brisat, v prejšnjem postu? Men se zdi čist korekten.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: eland ()

DJroky ::

eland: kako smo užaljeni. brez besed!!! jih je škoda! tisto zadnje pa lahko požreš!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DJroky ()

Thomas ::

Se opravičujem TheJacku, ker sem ga imel za kiralysa/alanda.

To res ni bilo lepo od mene.

Elite forum pa nastaja - četudi mu ni tako ime. Zato sem tukaj.

Zakaj si pa ti? Da zmerjaš?

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

eland ::

Koga zmerjam? Mogoče kej ni res?

rokiču - se mi je kar zdel, da ti ne bo všeč, kot men ni tvoj predlog - enako šokanten, kot moj! Mal premisli preden kaj zineš. Ne škoduje.8-)

Nej ti bo, čeprav si drugače govoril glede Foruma, te ne bom preveč nadlegoval. Vsak ima pravico bit, tud ti. Čeprav ti sam nimaš takega mnenja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: eland ()

DJroky ::

Malo premisli preden žališ in napadaš. Še manj škoduje.
Prej sem jaz dobro premislil!
Post pa je bil uperjen proti tebi samo zaradi tega ker so tvoji posti izrazito uperjeni proti nekomu drugemu!!! Nič osebnega se mi zdi!?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DJroky ()

Elemen_T ::

eland, ti si pa res tečen.

Nevem kaj imata vidva, ampak sodeč po tvojem pisanu ni nič tako šokantnega.
Zatorej svoje živce porabi za kaj bolj pametnega.

eland ::

rokiču, še enkrat, Thomas/Ikarus VE za kaj se gre in ne rabim teb in vsakmu razlagat zakaj se gre. Ni nobena skrivnost.In ne rabi mame, je dosti star.
Mislim da nisi premislil glede let, če pa si...je res žalostno da za tem stojiš.Ti je že en prej lepo napisal zakaj je to mal mimo. Kle smo zato da debatiramo in leta NISO merilo. Kaj, boš najprej pogledal kok je star in šele pol prebral kaj je napisal? Sploh pa so to OSEBNI podatki. Internet bi pa ravno MORAL zagotoviti zaščito osebne pravice preko anonimnosti.
Če ne, odpri temo recimo "Pište samo starejši od 21 let" pa je.

Mercier ::

Nadezhda: tisto je seveda šala, ampak res pa je (to, da se tega držim, ostali pa kakor hočejo :D )

Drugače sem pa za čimveč žensk tu, seveda.

Thomas: jaz sem sicer za teme/forume, kjer lahko preberem kaj pametnega (tudi če le berem), ne verjamem pa da je sploh mogoče (tudi nisem za) doseči to s cenzuro po kriteriju inteligence. Komjuniti je dan, ne moreš ga izbirati. Meni se zdi tematska razdelitev dobra pot - jasno se opredeli o čem se debatira kar je dober filter. Če še dodaš moderiranje, ki bi poleg cenzure naj bilo tudi usmerjanje dabate, si že skoraj tam. Aura bo prišla s časom. :D



Glede moderiranja:

Strogo moderiranje mi deluje kot nekaj zgrešenega že v osnovi. Napačno dojemanje posla. Nekdo ki teži ostalim, se izživlja mogoče. Ključ je v doslednosti, ki je kljub strogosti tu ravno ni. Razlika je mogoče res le v pogledu, ampak če ima moderator napačnega...

Cinizem mi je recimo zoprn. Moderator ali policaj (ajde, ta še nekako) si tega ne bi smel privoščiti. Dvigne pritisk "moderiranemu". Đabe je potem debatirat, je blo upravičeno - ni blo upravičeno. Če enga štrafaš, potem ga pa še je*eš u glavo, je malo iluzorno pričakovati ponižno kesanje, ne?

eland ::

Mah, nisem tečen, sam tko izpade pač.

Se pa strinjam z Nekolme, loh bi bil ti moderator recimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: eland ()

DJroky ::

eland: OK moja zmota. vzamem tisto kar sem rekel glede let nazaj. priznavam napako. nisem imel prav. kar se pa drugih besed tiče pa še zmeraj stojim za njimi! pa imam ime pod katerim se predstavljam in v njem ne najdem nobenega i in nobenega č.

Ikarus ::

Jože Novak: "Cene, ti si ena zaplankana budala!"

Cene:"Hm, vidiš, saj nisem."

Jože Novak: "Seveda si, dokaži nasprotno."




Cene ni zaplankana budala. In gre po svojih poteh naprej.

:O

eland ::

O.K. DJroky, se tud jest mal opravičujem, ker sem bil tok oster.
Lej, dolga zgodba je z Thomasom in bi porabil pol strani da ti razložim za kaj se gre in čez en teden me bo nekdo spet napadel z istim kot ti: Zakaj ga napadam?

Ti bom povedal, ker jih je mal takih kot si ti. V Natu sva se dajala. In je model zbrisal poste, vmes pa se je vmešal kar en Ikarus, ki je mešal 1. in 2. osebo, Thomas pa glih tko. Če ni spucan je še zmeraj tam vse. In model pač uporablja še en nick za umazane posle.
Potem je še klele izsiljevanje posredi, ki ga ne prenašam, sej nismo v vrtcu. In takrat je svečano obljubil da ga ne bo več, če ne bo tako kot ON hoče, da je.No, da je volk sit in koza cela, so mu delno ugodili, vendar glede na takratno njegovo pisanje, ne bi smel biti zadovoljen s tem in bi moral še zmeraj štrajkat.


Tole je kar mal prešlo mejo, vendar tko je z našo kulturo pisanja očitno.

In Cene se zaleti sam vase.:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: eland ()

DJroky ::

Tudi prav. Vseeno se mi ne zdi prav direktni napad na neko osebo. Zdaj boš vprašal zakaj sem jaz tebe. Zato in samo zaradi tega ker si ti napadel člana. Nič nimam proti da hočeš reševati stare zamere, a vendar stori to z mero in ne v temi ki govori o nečem drugem. Drugače pa mislim da ste mu povedali že vse kar ste mislili.
Priznam pa da elit foruma nisem brav, tako da bom prenehal soditi kar nisem bral. Pozabi moje poste OK?

Še enkrat pa povdarjam da kar sem napisal v prejšnjih postih vzamem nazaj in se opravičujem vsem morebiti prizadetim. (glede starosti)

Pa še to bi te prosil: kaj si mislil s tem da jih je malo takih kot sem jaz?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DJroky ()

Thomas ::

Odlomek iz elandovega doneska, ki sem ga bil izbrisal:


    " Kje je tuki Palestina , Tibet, Kuba...Borci za Slovenijo, ker imajo radi naše potice - si ti mal idiota?

    Ma kaj ma veze Avstrija, boli me kurac zanjo, dokler ne začnejo pretiravat s fašizmom. Ne trpim takih! "



Ostalo je precej na istem "nivoju".

:)

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Ikarus ::

Eland, a mogoče veš, kaj sem hotel povedati?

Nadezhda

Z eno besedo: spodobnost. Zanjo bi morali zunanji moderatorji skrbeti. Nič več in nič manj.

Thomas

Govoriš o diktaturi? Kulturna polemika in demokracija za vse (pametne, manj pametne, butaste in vse ostale) nista dovolj? Seveda sta!

eland ::

Mal je poštenih ljudi na tem svetu, še manj takih ki priznajo svoje napake. Za to je potreben karakter in ti ga imaš.Take imam rad in jih cenim.

Tebi Thomas/Ikarus pa ti povem takole -lažnjivec v belih rokavicah in lepimi besedami, je še vedno lažnjivec.

In res, to je moje pisanje in sem se za tiste besede že opravičil. Ti se še nisi za nobeno. Kar pa piše, še zmeraj stojim za tem. Ne maram ljudi, ki pametujejo o vojskah in se DELJO da vejo kako delat z človeškimi življenji. Teb se ni nič hudga zgodil, zato pa lahko tko govoriš. Najbolj žalostno od vsega pa je, da ne poznaš sramu, najbolj prvotnega bistva ljudi, ki nas dela pravzaprav dostojanstvene. In ti dragi Thomas to nisi. Pa čeprav morda ne kolneš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: eland ()

Tomi ::

Tole je pa prav presenetilo. Namreč, tema je bila o kulturu pogovora, in se je razvijala kar lepo. Potem pa so prišle na dan osebne zamere in, za moje pojme, nepomembna debata, kdo ima vse dvojna uporabniška imena. S tem se je srednji del teme sprevrgel v neargumentirano debato, v katero je padel tudi sam Thomas. Ne vem, kaj naj si mislim.
Pa da ne bom zašel preveč iz teme. Forum imam malo pod 4000 uporabnikov, in ne moremo se odločati, kdo je lahko prisoten, in kdo ne more biti. Iz gets all kind of users, tako da ne moremo vedeti, kdo bo trosil bedarije in kdo ne.
Glede dela moderatorjev pa samo tole: imamo jih občutno premalo, oziroma nekaj tistih, ki so, dela premalo. Večina dela potem ostane na adminih, in ne moremo pregledati vseh tem. Primož&The Sergio&itd imajo sedaj maturo, jaz pa še 13 obveznosti na faksu.
Upam, da sedaj vsaj malo drugače gledate na stvari, ki se dogajajo.
metrodusa.blogspot.com

rozica ::

:D ;)
meni gre na smeh vedno kadar prebiram S T.... prebiram ga redno ... v debato pa se vključim redko... no ja včasih je smeh bolj kisel... :\
kot recimo takrat, ko nekateri svojo nesposobnost, da dokažejo svoj prav skrivajo za primitovnimi napadi na posameznike... ;(
vsak ima svoj prav in svoje prepričanje...le dokazati oz. upravičiti ga vsak ne zna, ne zmore...
zabavno je pa vseeno tole vse skupaj :D
Če hočeš videti mavrico, se moraš veseliti dežja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: rozica ()

Yohan del Sud ::

Da se vam sploh da... :\


Nimate kaj pametnejšega za počet, naprimer regrat nabirat ali brati Hopla... :\

eland ::

Drag rožica, nisem vedel če ti odgovorim al naj pustim vse skupaj. Mogoče bi moral pustit in tud bom, vendar samo toliko: Nič na tem svetu ni brez vzroka in ne brez posledice. Enako ne moji komentarji. Dokazi so, če pa tebi ne zadostujejo, to ni moj problem. Enako velja zate Tomi.

Edino kar je primitivno, je napad brez razloga in razlogi so.Thomas že ve.Tko, dost je.

Sam še to: Svet bi bil mnogo lepši, če bi se vsak najprej vase pogledal in zase pobrigal.

Thomas ::

Ikarus

Diktatura ne. Ampak uvedba nekega novega mehanizma. (Raz)sodišča. Web podprtega in lahko celo učinkovitejšega od navadnega.

Osnovna ideja (ne, ni moja) je v pohitrevanju razčiščevanja med konkurentnimi memi.

Web court je prihodnost.

rozica

Ja hvala za podporo tudi tebi.

:)

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

eland ::

To ne spremeni dejstva, Thomas/Ikarus.

Ikarus ::

Spletno razsodišče :-) - malce preresno zame. Zanimivo pač. Bi bil verjetno le voyeur.

Sicer je pa tako - če hočejo imeti ljudje Jerry Springer ozračje, ga bodo pač imeli in nihče jim tega ne more preprečiti in tudi nič ni narobe s tem. Problem je, če odpreš CNN in ugotoviš, da je postal rumen, čeprav se še vedno prodaja kot CNN.

Tako, da ti dam za nazaj deloma prav - občinstvo samo oblikuje kulturo dialoga, ki se da samo malce korigirati. Deset Oprah ženskic pri Jerryju ne bi naredilo reda, ker gre pač za čisto drug svet z drugimi ljudmi.

Thomas ::

Tako je. Nimam kaj dodati k temu.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

DoloresJane ::


Najbrž moram biti nora, da vztrajam, da še kdo pove, kaj misli o kulturi dialoga na s-t. Se to sploh da izboljšati? (Po tem, da se je ta tema razvila v opravljanje in dokazovanje, da imajo nekateri več uporabniških imen, kar sploh ni pomembno!, zelo dvomim. :)) :)) ) Je sploh smiselno v to posegati? Je forum kraj za argumentirano, kulturno debato?

Tomi&sketch&ostali
Ne mislim, da svoje delo opravljate slabo. Rada bi poudarila, da razumem, da imate veliko dela in da je stran kot je s-t težko spraviti v red zaradi njene obsežnosti. Vaš trud cenim. Vendar mora obstajati nek način, da se red doseže. Poznam nek forum, ki ima več posterjev kot vaš, vodijo pa ga ves čas izključno tri osebe, od katerih sta dve redno zaposleni in imata družino. Forum je eden najbolj kultiviranih, IMHO. Samo se sprašujem: je vam kultura dialoga sploh pomembna? Thomas mi ej jasno povedal - njemu ni. Kaj pa ostalim?

Thomas-
z ničemer me nisi užalil. Zdi se mi samo, da bi se s svojim intelektom dogmatiki lahko izognil, če bi napisal le "moje mnenje je". Ko gre za mnenje, dokazi o rpavilnosti nečesa niso pomembni. Ko gre za znanstvene teorije in trditve pa so. Ti dve včasih zamešaš. Ali pa je vse skupaj le dozdevno. :D

S separacijo foruma pa po mojem ne boš naredil kaj dosti, ker se bo potem prehitro zgodilo, da se bodo v tem separiranem delu foruma znašli le ljudje s podobnim mnenjem. Ko se ljudje strinjajo, se nimajo o čem pogovarjati. Lahko si le izmenjujejo nove fakte oz. se obveščajo o novih odkritjih. Pogovor pa ne steče zares - ker ni ničesar diskutabilnega. Vsaj jaz tako menim. Poleg tega pa - kakšno bi sploh bilo merilo za delitev foruma oz. uporabnikov??? Web court se mi, hvala, ne zdi ravno mikavna ideja. Morda me preveč spominja na Springerja.

sketch-
PM ali e-mail je vprašanje. Jaz nočem, da lahko moj e-mail pozna kdorkoli. Za to imam pač osebne razloge. PM se mi zdi veliko bolj "ziher" metoda.

Nekatere stvari so seveda lažje upovedljive v angleščini. Tudi sama jo veliko uporabljam -prisilno ali prostovoljno. Problem je, da tega ne moremo zahtevati kot pogoj za postanje.

Kar se pa brisanja postov tiče, je le-to seveda bolj elegantno, vendar s tem ničesar ne dosežemo. Verjamem, da je pisanje in opozarjanje dolgočasno in dolgotrajno opozorilo. Vendar kot sem že rekla: red je stanje, ki zahteva veliko energije.

Thomas ::

Keep postin Nadezda!

Jest sem nabluzil že dva megabajta.

Potem pa vačsih kaj preberem in mi je zelo všeč.

Nič tudi ni čudno, da mi je všeč tudi precej od mojih somišljenikov (na tistem področju).

Se pa zgodi, da mi je všeč (vsebinsko) kaj od mojih nasprotnikov (na tistem področju).

To prisvojim in postane del mojega pogleda na svet.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Ikarus ::

Nadezhdo bi pametni administratorji prav lepo poprosili za moderiranje.

Thomas

Jest sem nabluzil že dva megabajta.


Potem pa vačsih kaj preberem in mi je zelo všeč.


Lol, narcis.

:))

Thomas ::

A tebi pa ni všeč, kar pišeš? :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Ikarus ::

Hehe, seveda mi je - verjetno so mi moji posti še najbolj všeč, saj so vendar moji :D .

Ampak o tem govoriti je pa narcisoidno. In tudi iskreno.


Da ti bo lažje.

:)

Primoz ::

Ikarus... poglej nekaj postov višje. Opazil boš, da smo jo.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Thomas ::

Ikarus

Meni je neznosno lahko - zdej pa sploh. :)

Primoz

A jest bom a ne bom moderator na S&T? :\
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Primoz ::

Moram najti nekoga, ki ti je kos (Nadeža se je zdela primerna za somoderatorja... pa pravi, da nima časa. Moram koga drugega najti). Drugače pa... trenutno se Alec počasi vživlja v svojo vlogo. Saj gre na bolje, kajne?

Saj veš, da gre pri meni počasi... lenoba pa to.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz ()

Thomas ::

odie ali pa Ikarus sta mi kos ... Marjan in frudi tud ...

len praviš ... lenoba, ampk ne brez taktičnosti, kot bi reku master Will ... :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

.:joco:. ::

Skratka, važno da je fer, ni nujno da je tako zelo pameten. Itak se bo folk menil. Moderatorji so samo za nadzor. Torej ne nekdo ki je enakovreden Thomasu, ampak nekdo, ki je fer!
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

Mercier ::

Primoz - Moram najti nekoga, ki ti je kos
Sicer se bom dajle spuščal v stvari, v katere se mi niti ni treba, jebiga, sem pač gobčn.

Kaj je pravzaprav bilo narobe s Thomasovim modreratorstvom v Loži? Postoril je kar je treba redno in brez tupih komentarjev (beri: powertripa), kar za nekatere niti ni mogoče reči.

Cel vrag zaradi brisanega posta nekomu, ki se mu je (trenutno) strgalo? A drugje se pa to ni dogajalo? Se pač odpre tema na Slo-Tech forumu in se argumentirano pritoži, pa se uredi (tako ali drugače).

Svetovnonazorske fore? Nije valjda?

Gre pa za forum ki ga ustvarja in moderira že zdaj.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Pritožbe (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Slo-Tech
96844217 (23730) kuglvinkl
»

Kaj menite o Slo-Techu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Slo-Tech
655325 (3840) Primoz
»

Elite forum (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Slo-Tech
1939277 (6390) Thomas

Več podobnih tem