» »

Kaj menite o Slo-Techu?

Kaj menite o Slo-Techu?

1
2
»

DoloresJane ::

Najprej se opravičujem, ker moje sporočilo ni preveč povezano s temo.

Justy-
imaš prav. Nisem kaj preveč računalničarke, kar pa še ne pomeni, da me tematika ne zanima in da si ne želim znanja s tega področja pridobiti. Da se zavedam (trenutnih) meja svojega vedenja nakazuje dejstvo, da se v teme, o katerih se mi tudi sanja ne, ne vmešavam. Kar se mi zdi pošteno.

Kar od s-t-ja pričakujem je zanimivo vprašanje. Mislim, da sem nanj precej jasno odgovorila v svojem prejšnjem postu. Strokovnost je (za moje laično oko in glede na mnenja drugih) na dovolj visokem nivoju, da informacijam, ki jih tu pridobim lahko zaupam. Vendar strokovnost vsaj zame obsega še vse kaj drugega kot le pisanje člankov in odgovorov v forum, ki jim glede strokovnosti ni moč oporekati. Govorim o jeziku, ki se uporablja (ne na forumu, pač pa v člankih) in o pravilih. Težko je namreč voditi tak forum, tako da enako deliš pravico. Menim, da bi se administratorji morali dogovoriti glede prenove pravil. Uporabniki jih namreč v to silijo s takimi dvoreznimi sporočili kot prodajanje "pribora za gojenje trave". Še največji problem pa se mi zdi, da se marsikdo od uporabnikov sploh ne zaveda, kje so meje oz. kaj sme vprašati in česa ne. Tako bi sama za vprašanje, kje se da dobiti DVD (ali divX) nekih filmov skoraj dobila naziv, kljub temu da sem moderatorje vnaprej prosila, naj temo zbrišejo, če je neprimerna. Kakor koli se bo to že slišalo: dodelitev naziva namesto brisanja posta bi bila po mojem mnenju neprimerna. Sama sem se zavedala, da je vprašanje na meji in to tudi izrazila s pozivom moderatorjem. Da bi mi za to, ker vem, da so nekatere zadeve mejne, dodelili naziv, se mi zdi krivično. Ampak to je subjektivno doživljanje. Da se stvar poenostavi in poenoti so tu pravila. Osebno mislim, da se v veliko primerih nefunkcionalna in da se jih različno obravnava. (In tu ni nobene povezave z "mojim" primerom.)

Če s-t ne bi bila stran po mojem okusu, je ne bi obiskovala tako pogosto kot jo. Postam pa ne veliko, ker se mi je zdelo, da sem s svojima threadoma v Loži (govorim o threadih EQ in Varati ali ne varati) sprostila val ogorčenja med veliko uporabniki, ker so čutili natančno tako kot ti: da na s-t-ju pričakujem ljubezenske pogovore in trače. Ker me ne poznaš, si seveda lahko napačno zaključil. Ne bom pa nikogar v nič prepričevala. Če se ne bi zavedala, da so forumi namenjeni pogovorom o točno določenih zadevah, najbrž ne bi že tolikokrat poudarjala (in s tem ponovno šla na živce mnogim), da so threadi namenjeni pogovorom o temi iz naslova. (To seveda sama ponovno kršim, na kar nisem ponosna. Delam pa to zato, da bi razčistila nekatere stvari.)


Marjan-
ne, ne! God forbid! Nisem profesorica in upam, da nikoli v to ne bom prisiljena. :D Poklicni defekt je bil v narekovajih ravno zato, ker ni res poklicni. Pa tudi zasebno mi ni v največje veselje secirati tuja besedila, sem pa velikokrat v taki situaciji, da je to neizogibno.

Ni bilo govora o "višjih" in "nižjih" straneh, pač pa o višji in nižji kulturi dialoga, in seveda s tem mislim peščico tujih forumov, na katerih sodelujem. Razumem vašo situacijo in sem se o njej ravno včeraj tudi pogovarjala z Gandalfarjem. Ni lahko, ampak mislim, da bi se marsikaj dalo izboljšati. Kaj, pa seveda ni moja stvar, še manj pa pričakujem, da bo ta post naredil kakršno koli razliko. :)

Zgodovina sprememb…

Justy ::

Če s-t ne bi bila stran po mojem okusu, je ne bi obiskovala tako pogosto kot jo. Postam pa ne veliko, ker se mi je zdelo, da sem s svojima threadoma v Loži (govorim o threadih EQ in Varati ali ne varati) sprostila val ogorčenja med veliko uporabniki, ker so čutili natančno tako kot ti: da na s-t-ju pričakujem ljubezenske pogovore in trače. Ker me ne poznaš, si seveda lahko napačno zaključil.


S tem te nisem nikakor ocenjeval, pac sem napisal zgolj primer, ki mi je padel na pamet v truntku ko sem pisal....
Sem ze marsikdaj prebral kak tvoj post in vem da znas kulturno in trezno razmisljanje podati drugim.

Zmotilo me je v tem tvojem prvem postu v tej temi in iz njega je vsakdo lahko razbral da niso racunalniske zadeve tisto prvobitno kar te zanima...... pogresas pa kot sama pravis dialog na visjem nivoju. Tu pa pridemo v precep.

Treba se je namrec vprasati kje pa ni dialog na ustreznem nivoju in predvsem zakaj ni?
Tisti, ki na Slo-Techu iscemo odgovore, se izpopolnjujemo in pomagamo drugim (v primarnem pomenu Slo-Techa, se pravi racunalnistvo) vemo kje, od koga in kako bo informacija kvalitetna. Tu je dialog sproscen, kulturen ali kako bi lahko rekel: vlada zelja, pomagati nekomu in se zraven se kaj nauciti. Vsi se trudimo, tudi z predlogi, da se Slo-Tech izboljsuje in da je se vecje veselje ga obiskovat. Vsa Hvala, ki je ze bila mnogokrat izrecena, vemo komu gre v prvi fazi (od prvega pa do zadnjega, ki se, so se zrtvovali za Slo-Tech), do v koncni fazi nas, uporabnikov. Danes je to ze ena velika baza (zakladnica) znanja (podatkov) in vsega.....

Tu sploh ni nobene polemike glede kakovosti in zanimivosti.

Kjer pa nekateri pricakujete diaolog na visji ravni, ga na taki strani ne boste dobili. Pa ne zaradi nas (""racunalnicarjev"") ampak ker je tam notri neka druga populacija ljudi. Se pravi da je nekja narobe z njimi in ne nami (""racunalnicarji"").

Ce bi bilo po moje (da bi bil pac tisti ki bi lahko o tem odlocal) bi ze davno tega zadeve ki ne spadajo sem (na Slo-tech) odstranil, ali locil, oziroma naredil neodvisne od primarnega pomena Slo-Techa. Ker samo tu se pojavljajo konflikti in njih nepridipravi. Zal je tako, da bodo vedno z nami.


Toliko jih venomer tozi, zakaj pa ne to pa to, a nikoli se ne najde junak da bi zadevo postavil sam, naredil nekje na drugem linku, pa naj grejo potem tam iskat svojo kulturo in ne wem kaj se vse....

Justy ::

S tem ne pravim da me druge stvari ne zanimajo. Ce bom iskal podatke o love lajfu bom sel recimo na poljub.com al kaj vem kam,........ ce bom iskal warez bom sel na warez.com al kaj vem kam,........ ce bom iskal podatke o kuhanju bom sel na kuhanje.com al kaj vem kam,....


ce bom kaj iskal v zvezi z racunalnistvom, bom sel na Slo-Tech, tudi ce bom iskal kaj zanimivega bom tudi pogledal ce je mogoce to na Slo-Techu, ne bom pa tu iskal odfovorov o kolerabi in korenju.


Ne vem zakaj bi nekateri vse radi zvedeli na Slo-Techu, za nekatere stvari bi blo dobro da se naredi enkrat in za vselej meja......... Upam......... Pravijo da upanje zadnje umre..... tudi upam.....

DoloresJane ::

Hvala za pojasnilo. Razumem, (vsaj mislim, da) kaj si hotel povedati. Tudi sama bi najbrž enako odreagirala, če bi bila na tvojem mestu. Tvoji argumenti so utemeljeni in ne potrebujejo nadaljnih besed. Morda sem svoje izobraževanje začela na napačnem kraju. - Pravzaprav sem prepričana, da sem naredila to napako. :|

Še enkrat hvala, da si mi uspel povedati, kar so mi morda želeli mnogi, pa jim ni uspelo, ker jih nisem razumela.

Se vidimo kje drugje, morda. :)

Justy ::

Verjemi, ce si zeljna znanja o racunalnikih in vsem kar tu poleg spada si sigurno na pravem mestu. Edino podvprasanje je, ce te stvar zanima...

Nekatere nove ("userje Slo-Techa") dostikrat moti, da dobijo odgovor: uporabi google ali uporabi iskanje....
To pa zaradi tega, ker odkar se je Slo-Tech pojavil (se prva stran, z Luni-jem na celu) je bilo ze ogromno tem, ki se ponavljajo in prenekaterim izkusenim mackom se ne da vec pisat ponovno enih in istih odgovorov, kar je povsem razumljivo...
Vedeti pa je treba, da je ob pojavitvi takratnega Slo-Techa na nasi sceni blo to nekaj novega, ni jih bilo dosti ki so znali svojo masino navit in sploh kaj stromat po njej.

Samo kdor zna lepo vprasat, je do zdaj se vedno dobil odgovor.

Malecky ::

Uauuu... keri posti...ne da bi bral sam RESPECT! :D

Mene pošteno b.... k.... kakšen je Slo-tech sam da je vsebina OK počas se nič ne
navija se skor nič več ne...

Forum je postal beden, razen ene 10. ljudi nič ne dela v zvezi z pomenom s-t. Si vzamem
teden pa neki nabavim nardim pa ma človek že vse najlepše najboljše v slo... mislim nobene konkurence.

hm.. ne vem no...

para-site ::

Ma fajn ste, dečki...8-)

Paramedic ::

No, zdejle mi je neki šinlo v glavo, kaj se da izboljšat. To, da bi na strani Nove teme bila ikonca posebne barve, če si v tej temi sodeloval. Zdej so raza in rumena, pol bi bla pa še ena, če si sodeloval in je bil kak odgovor dodan od takrat. Pač ideja. Primož?
End transmission.

Ikarus ::

Slovenščina v novicah. Ni tako slaba, ni pa tudi novice brez napak(e).

the_unborn ::

S s-t sem maksimalno zadovlojen, mogoce bi blo dobr met vec testov hwja in clankov (ehh, sej ste samo ljudje8-))

Tomi ::

Se ti vedno zdi, da smo ljudje? Ker poznam veliko ljudi, ki trdijo nasprotno>:D
metrodusa.blogspot.com

Ziga Dolhar ::

Jaz ne človek, jaz Idiotist. No, je pa res, da sem samo pisun ;)

Gh0st ::

Ker primanjkuje člankov na s-t, ki so sicer zelo kvalitetni in zabavni, sem že nekaj časa razmišljal, da bi kdaj pa jest kej napisu o Linuxu. SKupaj s še par ljudi tukaj na forumu, ki ga obvladajo (dr.J če se prou spomnim)...

kaj pravte?
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Primoz ::

seveda... team@slo-tech.com
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Gh0st ::

A na ta naslov pošljem zadevo?
Ok. Najprej bom napisu mal tko Linux Kaj? Kje? Kako? Zakaj? da ga folk spozna, potem pa kaj več...

začel bom v nedeljo...zdej nimam časa...grem...
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Primoz ::

Tja napisi kaj bi... pa kako bi pa se bomo zmenil.
There can be no real freedom without the freedom to fail.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Anketa - Avatarji na Slo-Tech (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Slo-Tech
67140328 (22891) Gandalfar
»

Kako do avatarja? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Slo-Tech
20214468 (10810) V-i-p
»

Nova anketa (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
596988 (5704) Jaffa
»

MyDoom napada ... SCO!

Oddelek: Novice / Varnost
322899 (2899) RejZoR

Več podobnih tem