» »

Kam vložiti 1.000 - 1.500 EUR mesečno naslednjih 10 let

Kam vložiti 1.000 - 1.500 EUR mesečno naslednjih 10 let

1
2
3

Poldi112 ::

Heh smeško, lokacija, ki jo ti veselo ignoriraš, ni ravno malenkost. Je najpomembnejši dejavnik, ki določa ceno. V Lj je garsonjera v centru vredna več kot hiša v tvojih zakotnih krajih iz Salomonca.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

imagodei ::

No, saj... O tem sem govoril. Enosobno stanovanje, dobrih 30 kvadratov, cena v LJ 100.000 EUR. Višje gor po Gorenjski nekoliko ceneje, Bled kar dosega cene Ljubljane. Kranj že bistveno ceneje, Jesenice še ceneje.

Garsonjere v Kranju (20 kvadratov) okoli 60.000 EUR.
Jesenice, 1-sobna (30-40 kvadratov) od 50.000 do 65.000 EUR.

Da bi pa dvosobna stala 45k EUR, mi je pa huda uganka... Recimo najmanjša 2-sobna, 45 kvadratov: 65.000 EUR. Večja 2-sobna, 77 kvadratov: 110.000 EUR. Oboje na Jesenicah, podatki so na netu. Pa Jesenice niso niti približno najdražji konec Slovenije, ane...

Če bi mi en 2-sobno stanovanje prodajal za 45k EUR, bi se hudo vprašal, za kaj gre. Mogoče je samo finančna kriza začela zobe kazat; mogoče pa je stanovanje 25 metrov od tovorne železniške postaje in ima balkon obrnjen ravno proti nakladalnici... :|
- Hoc est qui sumus -

Pyr0Beast ::

Heh smeško, lokacija, ki jo ti veselo ignoriraš, ni ravno malenkost. Je najpomembnejši dejavnik, ki določa ceno. V Lj je garsonjera v centru vredna več kot hiša v tvojih zakotnih krajih iz Salomonca.
No, dejansko vredna ni več, samo tržna vrednost je višja ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

neki4 ::

finanzas forex:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neki4 ()

Okapi ::

Smeško, podatek o ceni stanovanja ali hiše ni, če ne poveš točne lokacije, vreden popolnoma nič.

V marsikateri odročni vasi, recimo kje na Tolminskem, v Halozah ali Beli krajini, dobiš hišo praktično zastonj.

O.

Zeberdee ::

Zeberdee, pa od kod tebi tak visoke cene? Sn zadnič ravno gledal Salomonov oglasnik. Stanovanja dobiš že od nekje 45k€ (resda so to cene 2sobnih) dalje, za okoli 80-100k€ in navzgor že dobiš eno lušno bajto z zemljo okoli, odvisno od lokacije tudi. Za 200k€ pa, če sn prav videl, so ponujali že par vil.

Predn še kdo kako o cenah nepremičnin reče, naj pogleda rajš na www.gohome.si (če koga zanima še balkan).

Govorim o novi gradnji. Če imaš jurja na mesec deset let preveč, ne boš razmišljal o stanovanju ne za 60, ne za sto jurjev, ker to lahko kupiš in koristiš takoj. Če veš, da boš imel v desetih letih 120 jurjev preveč po mojem mnenju razmišljaš višje.

ivanuscha ::

Ali ima kdo izkušnje z diba.si ter e-obresti.si? Je popolnoma brezplačno in brez vezave, obrestna mera pa baje višja kot z vezavo pri NLB.

JebatGa ::

Nisem nekakšen strokovnjak z denarjem(broke mofo) toda če daš denar v banko in imaš 3% letne obresti, inflacija pa je 5% kaj ne bo potem denar izgubljal vrednost in ne pridobival?

krucymucy ::

Ja. Pa inflacija ni 5%!

McHusch ::

Bolje +5 % v banki, kot pa -50 % na LJSE. Tudi če je inflacija 10 %.

Drugače pa denar mora delati, pa četudi dela izgubo, ane. ;)

BozidarB ::

Sam stanovanja nej bi bla naslednje leto cenejša, vsaj jst tko mislm. ker letos se je tolk novih bajt, stanovanja, blokov, zgradil na novo, da ne bojo mogl vseh prodat. plus letosnja kriza, izguba delovnih mest..
ni šans da bodo cene stanovanj ostala na isti ravni kot pa sedaj. kar poglejmo realno, tisti z nadpovrecno placo si ne morjo prvost stanovanj v visini 150.000€, kaj šele tisti ki imajo povrecno. pol bo pa tudi tistim, ki so sedaj lastniki stanovanj mal zaskripal in bojo slej kot prej mogl spustit ceno.

krucymucy ::

O tem govorimo ze drugje. V to temo to ne spada, vkljucno z mojim postom.

ivanuscha ::

@JebatGa

Kam pa bi ti dal denar potem? V razne delnice je še velko bolj riskantno pomoje.

krucymucy ::

Zapraviš sproti. To jaz prakticiram.

Tody ::

Live, odvisno kaj želiš s tem denarjem. Če misliš kupit hišo/stanovanje se mogoče bolj splača vzet kredit (zdaj so znižal obrestno mero zato da spodbudijo potrošnjo) in potem raje plačevat obroke kot pa da zdaj šparaš pa tvegaš vse mogoče stvari. Ker na koncu koncev če gledaš... da šparaš vsak mesec 10 let in potem ugotoviš da zaradi raznih finančnih kriz inflaciji in podobnih zadev našpral samo glavnico brez obresti ali pa bognedaj naredil izgubo ali pa si naredil hišo, užival v hiši in jo mogoče malce preplačal (ker bi se mogoče(!) obresti zvišale) posojilo.

Če imaš 1500 eurov za prišparat na mesec pa pomoje tudi ne boš imel kakega velkega problema pri bankah dobit kredit.

Če pa imaš denar samo zato, ker ga pač imaš in nimaš kake pametne ideje kako ga zapraviti, je trenutno bolje da ga imaš na banki ali pod blazino :D Je pa mogoče razmislit o kaki http://www.diba.si/

ivanuscha ::

Nimam 1500€, ampak kakšnih 700€ za dat na stran vsak mesec. Glede diba.si sem že razmišljal kot eno varjanto, ali pa mogoče kakšno namensko varčevanje za stanovanje mogoče. Vbistvu me preseneča, da dobiš več obresti pri diba.si, kot pa če vežeš denar pri kakšni banki. :O

krucymucy ::

Ima kdo prakticne izkusnje z dibo? Izkusnje iz tujine (bojda v tujini laufa ze dalj casa)?

Obrestna mera je res mamljiva, nebi pa rad nalozil letnega prihodka in ostal brez vsega. Za to grem lahko na borzo :)

Pyr0Beast ::

Zakaj ne vlagati ze sedaj. Na primer v prenovo stanovanja, porihtati socialno zivljenje ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Icematxyz ::

Tam kjer obljubljajo velike obresti tam te bodo najbolj obrali.

Pyr0Beast ::

Rezultat je pa VEDNO tak, da bi bilo bolje, ce se s tem sploh ukvarjal nebi :>
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

wind ::

Volksbank je že znižala obresno mero iz 4,8% na 3,8%. Predvidevam, da bo diba hitro sledila.
w

TOP ::

Saj veš nobena naložba ni ziher,morda banka še najbolj,res pa je nizka obrestna mera sam z majhnimi ali tujimi bankami se nikoli ne ve,se je že zgodilo da je veliko Slovencev ostalo brez prihrankov.

igor37 ::

Obstajajo skladi z garancijo vložka in najvišjih donosov.
Vlagaj preko zavarovalnice, ker je neobdavčeno.
Poleg tega lahko prehajaš med skladi, 1x letno brezplačno, večkrat letno pa stane borih 10 eur (kar je 0 v primerjavi z menjavami med skladi brez zavarovalnice).

krneki0001 ::

Obstajajo skladi z garancijo vložka in najvišjih donosov.
Vlagaj preko zavarovalnice, ker je neobdavčeno.
Poleg tega lahko prehajaš med skladi, 1x letno brezplačno, večkrat letno pa stane borih 10 eur (kar je 0 v primerjavi z menjavami med skladi brez zavarovalnice).


Ne nateguj ljudi. Vse je obdavčeno, vendar z višino časa ko je denar naložen se davek manjša. Nad 25 let ni več davka, do takrat pa je in to zelo visok.

Kateri sklad ima garancijo vložka danes?

Zavarovalnica je en sam nateg - vlagaš recimo po 30 evrov na mesec v naložbeno zavarovanje in je njihov strošek 18 evrov od teh 30 evrov. Po treh letih si vložil 1000 evrov, imaš pa 300 evrov na računu. Če to ni natega, potem pa nevemkaj.

imagodei ::

Itak je vse natega. Odvisno je samo, kje te manj nategnejo. Če se ne greš naložbenega zavarovanja, potem te nategnejo še bolj. Sploh če si se zavaroval za 20 let, pa želiš po 10 letih izstopit.
- Hoc est qui sumus -

svecka ::

obstaja trik, da lahko po 10 letih vzameš 80% ven denarja, pri tem ostalo pustiš notri in še davka ne plačaš.

dcinko ::

Vsaj del portfelja razporedit v plemenite kovine, še posebej zlato in srebro.

Jaz poznam eno firmo, kjer se da dobit mal več kot pri konkurenci, plus tega pa še zastonj varovanje v Švici in zastonj švicarski račun (katerega se ne dobi kar tako lahko).

Več na ZS.
KISS

dcinko ::

Nisem nekakšen strokovnjak z denarjem(broke mofo) toda če daš denar v banko in imaš 3% letne obresti, inflacija pa je 5% kaj ne bo potem denar izgubljal vrednost in ne pridobival?


Ja treba je dodat še ''prikrito inflacijo''...

Možen je celo zlom denarja, ker so države (ZDA, NEMČIJA, ..) prezadolžene in morajo te dolgove prevalit v manjšo vrednost denarja..

Tako, da inflacija v ekonomskem smislu še ni tak problem...
KISS

ZaOstali ::

Jst bi to po kmečko naredil. Vsakih 6 mesecev, bi za 4 do 6k kupil kakih 4 do 6000m gozda (prodaja se ga ogromno), vmes bi pa še kakega človeka dobil, ki bi ti kakih 50 do 60 kubikov lesa ven spravil iz gozda hkrati pa malo novega drevja posadil, kar prinese še 2 do 3k evrov dodatnega zaslužka od lesa.

Nekako tako sedaj delam, samo da les sam spravljam ven iz gozda.


Hm. Da bi vse investiral v gozdove je nesmiselno razen če bi panoga res kratkoročno prinašala extra profite.

Na dolgi rok pa se lahko marsikaj. Naprimer lahko se spremeni politika subvencioniranja, naravna katastrofa, lubadar ali celo obdavčitev zemljišč. Kaj pa potem? Denar kar naenkrat nekam izpuhhti?

V gozd se ne splača vlagat, razen če misliš čakat 20-30 let. Tako kupiš gozd, kjer rastejo zelo dosti kvalitetnih dreves (bukev........).Ta drevesa lahko pol za 20 let prodajaš, kot drva.......

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ZaOstali ()

bluefish ::

Jaz poznam eno firmo, kjer se da dobit mal več kot pri konkurenci, plus tega pa še zastonj varovanje v Švici in zastonj švicarski račun (katerega se ne dobi kar tako lahko).
In to od neoga, ki s oga nategnili pri forexu.

krneki0001 ::

Forex je res bil huda natega. V sloveniji je samo z enim človekom šlo okoli 3 miljone evrov, bilo naj bi jih pa več teh ponudnikov(vsaj 5), ki so ponujal te zadeve in pobiral denar od slovenčkov, ki so hoteli na hitro obogatet.

imagodei ::

Forex ni en, forexa sta dva ;)
- Hoc est qui sumus -

Melanholija ::

Zlato fantje in dekleta. Vsak mesec kupite nekaj zlata. Nekaj denarja pa daš v banko na vezavo. Simple as that

Zheegec ::

Kdo ti garantira da bo šla vrednost zlata gor?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Melanholija ::

Mi je eden razlagal, ki se stem bavi, da naj bi šel do konca leta za 10% gor!

Tilen ::

Meni pa en ki se s tem bavi, da bo šlo za 2% dol!
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zheegec ::

A ne bo šlo za 6% gor?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Pyr0Beast ::

Ne za -4% bo šlo gor. Pozitivni padec !
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

imagodei ::

Zlato ste že zamudili. Zlato se kupuje, ko gospodarstvo tone v krizi. Ko se bo gospodarstvo krepilo, ko se bodo valute krepile, bo šlo zlato dol.
- Hoc est qui sumus -

shadowfax ::

Se strinjam z imagodei-jem, tud sam sem zelo jezen ker se nisem pred enim letom odločil za nakup. Glede rasti pa so tudi lani bile napovedi, da bo do novega leta zrastlo nad 1000$ za unčo pa ni blo nč iz tega.
Tudi sam se sprašujem kam se splača v tem trenutku vlagati. Obresti za depozite so enkrat nižje kot pred letom dni.

krneki0001 ::

Jaz še vedno v nezazidljivo zemljo vlagam (gozd).

MeGreat ::

Imaš kakšne obveznosti če kupiš gozd? Recimo če napade lubadar je to treba sanirati ali lahko pustiš?

krneki0001 ::

Če napade lubadar potem to saniraš. Podreš vse kar je lobadar napadel in to prodaš. Za en kamion (od 25 do 30 kubikov) slabega lesa (napadenega od lubadarja) dobiš okoli 1000 evrov, če podreš še par smrek zraven, ki so ogrožene, ni pa še lubadar uničil notranjosti (ali pa je samo na vrhu) pa dobiš še več.

Drugače pa sam čistim gozd stalno in pospravljam veje in podobno, ker doma kurimo na drva in mi to pride prav.

Drugih stroškov ni, razen katastrski ali nekaj takega - za en hektar par evrov na leto.

MeGreat ::

Kaj to je treba potem stalno gledati če je napadel lubadar? Kaj pa če kar pustiš, recimo da si v tujini ?

krneki0001 ::

Saj ne gledaš ti. Gozdar hodi naokoli in potem če je lobadar, ti pošlje priporočeno zadevo, da moraš uštimat, drgač plačaš kazen - lahko ti pa tudi osebno pove, če si kje blizu doma.

Pri meni je sicer samo enkrat prišla taka pošta, drugače pa vedno že sam pospravljam vse skupaj - še preden pride on pogledat.

ivanuscha ::

In koliko imaš zdej hektarov gozda v lasti, nebivedu?

MeGreat ::

Kaj to si sam drevesa podiral in odpeljal in imel 1000€ profita ali si najel firmo in imel toliko profita?

krneki0001 ::

Live, tam okol 20.

MeGreat, sam sem podiral in sam zvlekel do ceste, kjer je kamion naložil in odpeljal.

Imam pa kolega, ki se samo s tem bavi. Za 9 evrov na kubik pride, podre in še prevoz ter odkup organizira in ti dobiš samo denar na roko minus njegov del. Če je 1000 evrov za en kamion s 25 kubiki, ti dobiš 775 in delavec 225 evrov.

Steinkauz ::

Bi si upal, rečt da proda za kej več kot to. Pomoje je nekje 50%/50%

MeGreat ::

Ali lahko kar prodajaš drevesa? So kakšne omejitve? Koliko imaš profita iz 20hektarov gozda letno?
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup gozda

Oddelek: Loža
4310520 (1520) Machete
»

Vremenske nevsecnosti in lastniki gozdov (in drugi) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
28335209 (30029) louser
»

Strošek drv (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18331023 (26207) stara mama
»

Potrebujem nasvete za les

Oddelek: Loža
308420 (5357) golcvar
»

Žledolom , čiščenje gozdov in lesna industrija (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7614434 (12655) jalovec09

Več podobnih tem