» »

Kam vložiti 1.000 - 1.500 EUR mesečno naslednjih 10 let

Kam vložiti 1.000 - 1.500 EUR mesečno naslednjih 10 let

«
1
2 3

duimstra ::

Živjo

Kam/kako bi vi vložili 1.000-1.500EUR vsak mesec naslednjih 10 let? Po 10 letih bi rad ta vložek pokasiral in ga porabil za zemljišče/hišo/avto/...
Se za ta denar že dobi osebnega fin. svetovalca? Oz. ali je to sploh smiselna opcija, finančno gledano?

Osebno sem mislil razparceliratai ta vložek na sklade, delnice ter nekaj zavarovanj, v katera vlagaš, na koncu pa pobereš denar ven, tako kot sklad.
Problem je, da v financah nisem najbolj vešč in si tole najbrž malo preveč po kmečko predstavljam...

lp.

Pyr0Beast ::

Hmm .. za ta privarcevan denar bi si lahko ob danasnjih cenah nakupil 120 kvadratov bolj slabega stanovanja ..

Najbolje da si odpres racun ter nanjga meces nekaj denarja vsak mesec ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

krneki0001 ::

Jst bi to po kmečko naredil. Vsakih 6 mesecev, bi za 4 do 6k kupil kakih 4 do 6000m gozda (prodaja se ga ogromno), vmes bi pa še kakega človeka dobil, ki bi ti kakih 50 do 60 kubikov lesa ven spravil iz gozda hkrati pa malo novega drevja posadil, kar prinese še 2 do 3k evrov dodatnega zaslužka od lesa.

Nekako tako sedaj delam, samo da les sam spravljam ven iz gozda.

Pyr0Beast ::

@nebivedu

Imas slučajno kakšne parcele okoli laškega ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Icematxyz ::

Jst bi to po kmečko naredil. Vsakih 6 mesecev, bi za 4 do 6k kupil kakih 4 do 6000m gozda (prodaja se ga ogromno), vmes bi pa še kakega človeka dobil, ki bi ti kakih 50 do 60 kubikov lesa ven spravil iz gozda hkrati pa malo novega drevja posadil, kar prinese še 2 do 3k evrov dodatnega zaslužka od lesa.

Nekako tako sedaj delam, samo da les sam spravljam ven iz gozda.


Hm. Da bi vse investiral v gozdove je nesmiselno razen če bi panoga res kratkoročno prinašala extra profite.

Na dolgi rok pa se lahko marsikaj. Naprimer lahko se spremeni politika subvencioniranja, naravna katastrofa, lubadar ali celo obdavčitev zemljišč. Kaj pa potem? Denar kar naenkrat nekam izpuhhti?

username ::

duimstra: imaš zasebno sporočilo.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Zeberdee ::

1000 €* 12 * 10= 120 jurjev glavnice.
Za bajto sedaj rabiš malo pod 500 jurjev.

Judje imajo tako denar: zlato, banka, obveznice - 50, delnice - 20, dejavnost 30.

Če boš deset let imel jurja evrov preveč se ti tudi sedaj najbolj splača nabavit stanovanje, ga uporabljat, ali oddajat.
Možnost je tudi naložba v dejavnost. Za jurja evrov / mesec se v Kranju že da najeti v redu lokalčič.
Osebnega dobiš tudi že za manj, vendar ne vem, če je to prava smer. Za osebno svetovanje rabiš 30 jurjev približno. Tisti, ki ti bo obljubljal to za manj, te najverjetneje nateguje.

krneki0001 ::

Hm. Da bi vse investiral v gozdove je nesmiselno razen če bi panoga res kratkoročno prinašala extra profite.

Na dolgi rok pa se lahko marsikaj. Naprimer lahko se spremeni politika subvencioniranja, naravna katastrofa, lubadar ali celo obdavčitev zemljišč. Kaj pa potem? Denar kar naenkrat nekam izpuhhti?


Če pride lobadar, dobiš še več, kot samo 2 do 3k evrov od lesa. Jaz sem kupil 8800m gozda za 4400 evrov in je prišel lobadar. Podret je bilo treba vse smreke, samo od lobadarja požrtih smrek sem dobil 8000 evrov. Ker pa sosedje niso počistili svojega gozda, bi se lobadar še na ostale smreke spravil in je bilo treba podreti tudi zdrave. Tistih nisem vseh podrl, ampak samo toliko, da je za lobadarja predaleč (zaščitni pas sem naredil okoli). Za tiste pa sem dobil še dodatnih 4000 evrov. Ostala mi je zemlja, ki sem jo pogozdil (sadike dobiš na "gozdni" zastonj), še za ene 6000 evrov smrek, za ene 4400 evrov bukev in 12.000 evrov. Če odštejem denar za nakup pa mi je ostalo skoraj 8000 evrov čistega denarja + zemlja na kateri je še kar nekaj vrednosti. Pa ker kupujem gozdove tako, da so ob cesti in bo zemlja kmalu zazidljiva, jo bom potem razparceliral in prodal. Uglavnem že po enem letu sem imel dobička ogromno, sedaj ko bo ta del zazidljiv, pa bom dobil 200X več, kot sem vložil, ker cena za gozd je bil 0,5 evra na meter, za zazidljivo zemljo pa bo najmanj 100 evrov.

Pa to je samo za eno parcelo, za 8800 metrov gozda ali samo 4400 evrov vložka, kupil sem si pa nekajkrat tok gozda tudi drugje.

Aja, pa subvencioniranja nimam nobenega, me sploh ne zanima, da bise kaj v te zadeve vključil, ker mi ni do papirologije, čeprav bi se najbrž dalo tudi iz tega kaj dobiti.


@nebivedu

Imas slučajno kakšne parcele okoli laškega ?


Zaenkrat samo dolenjska in okolica ljubljane(Krim). Če bo pa še kje, bom pa videl. Zaenkrat imam dosti (okol 10 do 12 hektarov), ker je treba prvo zdej vse kar sem kupil popedenat, da bo lepo zgledalo (nićč vej na tleh, nič trhlih hlodov in podobno) in vse kar je za posek, posekat in zvozit iz gozda, da bo ostalo samo zdravo drevje.

Edit: typo

Zgodovina sprememb…

opeter ::

Lobadar? A ni to lubadar? :|
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Buggy ::

@nebivedu: koliko pa potem letno placas se katasterskega dohodka in koliko te pridejo se stroski pri podrtem lesu (predvidevam da je bil stemplan)? Kot vem tudi podiranje+spravljanje+razrez lesa ne pride malo oz. se ta strosek bliza ze vrednosti, ko se ne splaca podirati v lastnem gozdu z najeto delavno silo ter mehanizacijo.

krneki0001 ::

Opeter@ lubadar, lobadar - vsi vemo kakšna živalca je, ampak jst točno ne vem kako se napiše.

buggy@
Kataster je malo denrja, tm okol 150 evrov na leto, stroški lesa pa so samo olje in bencin za motorko. Podrem sam, povlečem do ceste, tam pa naloži tovornjak (ki ga jaz pokličem) les in čez 30 dni nakaže denar za tisti les. Ko ga nalaga že izpiše in na koncu, ko je vse naloženo, že veš, kok boš dobil za tisti kamion. Cena za kamion je ponavadi od 1000 evrov naprej za slab (bolan) les in ene 30 do 50% več za zdrav les.
Jaz lesa ne dajem v razrez, prodam kar cela debla, ker je najmanj dela. Drugače pa za en kubik dobiš od 40 do 100 evrov, odvisno od kvalitete lesa. Podiranje z najeto mehanizacijo pa v našem koncu pride okoli 9 evrov od kubika, tko da pride potem na kamion tamokoli 9evrov X 25 kubikov (uradno je 25 kubikov največ kot lahko naložijo kamionarji, vendar sem videl, da je naložil tut že 30 kubikov), kar znese 235 evrov, tako da ti še vedno ostane od 750 do 1200 evrov na kamion. Ta človek, ki pri nas dela (kolega) , podira drevesa in sam zvleče vse do ceste tudi organizira prevoz in vse, tako da tukaj ni potem nič dela zate, samo napišeta pogodbo in 30 dni po tem, ko vse podre, dobiš znesek - njegov del nakazan na transakcijski račun.
Jaz podrem recimo 4 do 6 smrek na dan in jih potem zvlečem do ceste, kolega pa podira do 70 kubikov(v 16 urah podre 30 smrek) na dan in to zvleče do ceste. Tko da u bistvu če podiraš na veliko, on v osmih dneh naredi toliko kot sem jaz delal 2 meseca. Pol sem bil pa še 10 dni v bolniški, pa 2 meseca nič pametnega delat, ker sem se pri pospravljanju vej, še z motorko v nogo urezal. (pri pospravljanju tistega kar ostane na koncu in je treba sežgati - ker se lubadar tudi tam zadržuje in mu s tem preprečiš širjenje)

Glede štemplanosti, ko je bil les bolan, je gozdar rekel, da nej kr vse podrem, ker se mu ni dalo štemljat vseh dreves, tisto kar pa je na leto treba podret pa poštemplja. Plačat pa tega ni treba nič, to mora gozdar sam narest.

Zgodovina sprememb…

imagodei ::

nebivedu> "lubadar, lobadar - vsi vemo kakšna živalca je, ampak jst točno ne vem kako se napiše."

Hja, zdej, glede na to, da živi v LUBJU in ne v LOBJU, je skorej jasno, da je LUbadar.
- Hoc est qui sumus -

Grey ::

Kaj pa rentno varčevanje na 10 let? Neke bajne vsote mi ven vrže kalkulator od NLB...

krneki0001 ::

Pa si kdaj resnično pogledal, kok dobiš denarja po takem ali podobnem varčevanju. Moja mat je pri zavarovalnici Merkur 10 let tko vsak mesec dala not nekaj denarja in na koncu ni dobila niti vsega, kar je vložila, zaradi "stroškov", ki jih imajo pri zavarovalnici s temi plačili. Potem, ko je še enkrat podrobno prebrala pogodbo, ki jo je podpisala pred tok in tok leti, je čisto na drbno v resnično drobnem tisku pisalo, da si od končnega zneska zavarovalnica lahko odtrga tak in tak del pogače. Uglavnem na koncu je dobila 5% manj denarja ven, kot ga je pa v vseh teh letih dala.

Jst tem kur*evim zavarovalnicam nič ne zaupam, še manj pa bankam, ker nismo še tok razviti, da nebi gledal, kako bomo drug drugega najbolj okol obrnili, ogoljufal al pa zaje*al.

Karaya 52 ::

Koliko dreves pa lahko podreš? Ni mi čisto jasno... In potem to kompenziraš s tem da ponovno pogozdiš? Kaj pa potem ko gozd ne bo imel več vrednosti - ker bodo drevesa mlada? Spremenit to v gradbena zemljišča... veliko sreče.

Zeberdee ::

Tudi sam se to sprašujem. Kupiš gozd za 1000, podereš in prodaš ves les za 500, ampak gozda za 1000 vsaj toliko časa, dokler ne zrastejo nova drevesa ne moreš prodati?

Govorim tako, iz glave.

nevone ::

Vsaka naložba je tvegana. Varnih naložb, brez vlaganja truda v to da ostajajo varne ni. Če se bolj zaneseš na druge kot nase, potem imaš samo to prednost, da v primeru zgube lahko druge kriviš za svojo nesrečo, morebitnemu neuspehu se 100% ne moreš izogniti na noben način.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

nodes ::

tle v gnarju je nek problem...da veliki male ribice vedno samo cuzajo

nevone ::

da veliki male ribice vedno samo cuzajo

To pa ne bo držalo. Če daš ti nekaj malega denarja nekomu in upaš, da ga boš zato kasneje imel več, potem prej ti cuzaš tavelke, ki morajo skrbeti za to, da bo denarja res več.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

darius ::

v Grawe Sklade, imajo največji porast zadnjih 50 let ;)
- P5KC - E6750 - HD4870 - 4GB ram - Samsung T220 -
ROVER POWER ;)

jype ::

darius> v Grawe Sklade, imajo največji porast zadnjih 50 let

In so praktično vsega vrgli stran v zadnjem letu.

Vajenc ::

Zajamčeno je treba vn dobit! Al kaj?

fosil ::

Warren Buffet svetuje nakup delnic in pravi: Bodi prestrašen, ko so vsi pohlepni, bodi pohlepen, ko so vsi prestrašeni.

klik
Tako je!

Vajenc ::

"Warren Buffet svetuje nakup delnic"

Se pravi je nekaj resnično narobe na borzi?

Pyr0Beast ::

Jah jah ... stvar se bo sesula kakor hišica iz kart ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

krneki0001 ::

Tudi sam se to sprašujem. Kupiš gozd za 1000, podereš in prodaš ves les za 500, ampak gozda za 1000 vsaj toliko časa, dokler ne zrastejo nova drevesa ne moreš prodati?

Govorim tako, iz glave.


Hehe, ne gre zato, da bi vse podrl, razredčiš, ker ponavadi takega gozda ni noben rihtal že 20 let. Do sedaj sem samo prepolne gozdove kupoval in jih je bilo treba sčistit, podret par (50 do 60) dreves na hektaru zemlje, kar pomeni mogoče 10%. Edino v eni hosti sem moral podret vse smreke zaradi lobadarja, ostale so še bukve in gaber. Pa potem sem ga pogozdil.

Icematxyz ::

Dejansko ne gre toliko za investicijo, ki bi prinašala doprinos (kot borza) sama po sebi ampak bolj za "delovni plan" za prihodnost? Je tako?

duimstra ::

@icematxyz: Je to vprašanje zame ali za nebivedu?
V kolikor je zame - gre se mi za to, da dobim čimveč ven po 10 letih, ker bom takrat najbrž zidal / kupoval hišo. Tudi če ne bi, mislim da je jasno, da hoče vsak dobit ven čimveč. :)

@Pyr0Beast
Stanovanje kupit in oddajat ... ni zame. Moral bi dobit kredit/posojilo, dobit stanovalce, pobirat najemnino, jo po možnosti še izterjat od kakih... neplačnikov, etc.

@Zeberdee
500k EUR za hišo? Ali vilo?
Ljudje v moji okolici (Kranj, Vodice, ...) kupujejo lepe montažne/skeletne hiše že za 200k EUR na ključ.

Sicer je pa tale od judov zanimiva. :)

Hvala za dosedanje predloge. Sicer pa smo mal offtopic.

krneki0001 ::

Če bi rad da se denar samo nabira brez nekih velikih obresti, se splača vezat denar v banki na 31 dni. Vsakih 31 dni pa še dodaš teh 1000 do 1500 evrov + obresti od prejšnje vezave. Banka slovenije sedaj kompletno krije vložke fizičnih oseb in malih podjetnikov, tako da tudi če bi banka, pri kateri bi imel to vezavo propadla, dobiš vse povrnjeno.

Prvi mesec
Vezani znesek: 1.000,00 EUR
Doba vezave: 31 dni
Obresti: 3,20 EUR
Skupaj: 1.003,20 EUR

Naslednji mesec
Vezani znesek: 2.003,20 EUR (1003,2 + 1000)
Doba vezave: 31 dni
Obresti: 6,41 EUR
Skupaj: 2.009,61 EUR

In tako naprej.

Po šestih mesecih imaš 6080 evrov na računu, po enem letu pa 12270 evrov. (u bistvu po 13 mesecih, ker šteješ od pretečenega prvega meseca naprej.

Zgodovina sprememb…

zlobcek ::

200k eur na ključ montažna bajta je samo več ali manj postavitev objekta na pripravljeno površino. Malo bolj zajeban teren in še kaj podkleten, pa si na vsaj še pol/enkrat toliko. Da ne govorimo potem še o opremi... In prej o papirjih...

Ravno sedaj sam gledam proti nakupu lesene hiše v obdobju 5-10 let. Okolica Kamnika, na parceli okoli 1000m2. Samo izkopi in poglobitev terena in betoniranje temeljev za bajto, veliko 120m2 me bo prišlo 80k. vkopana klet do pritličja do nivoja terena (ali meter čez, nevem še) pride 40k. Odvisno, koliko delaš sam. Upam, da bom prišparal nekje 40%, ker bom večino stvari počasi delal sam s sposojenimi stroji, ker se mi ne mudi in bom delal zase, ne za kakšno zoprno pičko še:P. Torej najslabši možen scenarij - 150k pa bajte sploh še naročiš ne. Jeba.

Uglavnem naložiti denar pametno za tako obdobje je nujno. Sam se sicer ne igram z raznimi vlaganji, ki bi veliko prinesli, ker bolj verjamem v delo in ne obresti. Recimo nebivedu-ove gmajne so mi precej všeč:).
Drugače pa jest rešujem to z nekaj varčevalnimi računi in precej fušanja oz. tudi nadurami na šihtu. Nič fensi šmensi in precej ziher torej.

Čeprav je tale računica z vezavami na 31 dni uredu. Bo treba malo pogledat, če je res vse tolk lepo:P.

Precej zoprno je, ko začneš bajto delat je treba imeti precej rezerve že samo za to, ker večino časa potem delaš "zgubo" na svoji bajti. In ni priliva od recimo - fušanja:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zlobcek ()

SkIDiver ::

Če te zanima dober donos se javi na PM.

krneki0001 ::

Zlobček, daj ti meni povej, kje pride izkop, poglobitev terena in betonski temelji za 80K evrov?

Za ta denar ti namreč jaz ko sem analfabet v gradbeništvu postavim 120m2 hišo skoraj do tretje gradbene faze, do ostrešja (brez lesa mislim in z odprtimi linami za okna).

Izkop je od 30 do 70 evrov na uro, pa če mora razbijat skale ali pa samo lepo koplje. Luknjo 120m2 naredi v enem do dveh dneh, s po 8 urnim delavnikom, torej najdražja varianta je okoli 1200 evrov. Potem rabiš železo in za betoniranje pa naročiš hruške (3 do 4 so več kot dovolj), cena ene je pa smešna v primerjavi, da bi to sam mešal.
Recimo da te pride kompletni temelj tam okoli 4000 evrov, potem pa še gradnja naprej do strehe ene 6000 evrov. Streha je pa bolj draga, midva sva jo lansko leto poleti zamenjala skupaj z ostrešjem in naju je prišla okoli 9.000 evrov (delo in material).
Betonske kvadre s katerimi sva zidala so naju prišli smešno malo, beton in pesek tudi, les za ostrešje je bil 3000 evrov, bramac klasik pa 1700 evrov, ostalo je bilo pa delo. Podaljšala sva pa hišo za 2 metra(od temlejev navzgor) in komplet novo ostrešje ter novi cegli za na streho in kompleten nov dimnik. Vse skupaj sva dala 23.000 evrov, s papirji, materialom in delom.

Problem je pa najti dobrega delovca, ki bo to vse zgradil, ker večinoma imajo za svoje storitve enormno navite cene. Najboljša varianta je da greš v Bosno, vidiš fante, ki dol delajo, jih vprašaš, če bi zate tudi delali, jih pripelješ sem, ti zgradijo, ti pa nadziraš, jim plačaš in jih odpelješ nazaj. Oni so veseli za 5 evrov na uro, če jim daš 10 evrov na uro pa bodo delal tut po 16 ur na dan, pa štirje naredijo kompletno vse, samo nadzirat jih moraš - pač takrat vzameš dopust.

tilinho20 ::

Warren Buffet svetuje nakup delnic in pravi: Bodi prestrašen, ko so vsi pohlepni, bodi pohlepen, ko so vsi prestrašeni.

klik

Tole sem jaz hotel dat gor, žal sem pozabil.:)
In to je tudi pametno.
Te delnice so dolgoročna naložba. Če je finančna kriza to pomeni da so delnice vredne "0". In ko bo to vse zadihalo bodo spet rastle.

strictom ::


Vsakih 31 dni pa še dodaš teh 1000 do 1500 evrov + obresti od prejšnje vezave.


Temu se reče obrestno obrestovanje. Lahk tut dam formulo za izračnun obresti na koncu leta.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: strictom ()

Zeberdee ::


500k EUR za hišo? Ali vilo?
Ljudje v moji okolici (Kranj, Vodice, ...) kupujejo lepe montažne/skeletne hiše že za 200k EUR na ključ.

Moja teorija stoji malo drugače: V primeru, da imaš dvesto jurjev evrov, se ti (recimo v Kranju) najbolj splača kupiti novo stanovanje in ga za ta denar tudi opremiti. Bajta za dvesto jurjev ti prinese poleg slabše lokacije (po večini izven centra, če je v bližini avtobusna postaja, avtobus vozi 5 krat na dan) še slabšo infrastrukturo (od vrtcev, osnovnih šol...). Zato se ti za dvesto jurjev splača kupiti stanovanje poleg mene (edino prazno stanovanje v kompleksu), z dvema parkirnima mestoma v garaži in celotno opremo.

Za petsto jurjev pa se skupaj kupi zemljo, na prav tako slabi lokaciji, ampak imaš vsaj okoli sebe mogoče urejen travniček, sadovnjak, montažno bajto z boljšo energijsko izkoriščenostjo... Ampak za to rabiš 500 jurjev. Baje.

black ice ::


Vsakih 31 dni pa še dodaš teh 1000 do 1500 evrov + obresti od prejšnje vezave.


Temu se reče obrestno obrestovanje. Lahk tut dam formulo za izračnun obresti na koncu leta.


Kvadratna enačba. Simple as that.

SmeskoSnezak ::

Zeberdee, pa od kod tebi tak visoke cene? Sn zadnič ravno gledal Salomonov oglasnik. Stanovanja dobiš že od nekje 45k€ (resda so to cene 2sobnih) dalje, za okoli 80-100k€ in navzgor že dobiš eno lušno bajto z zemljo okoli, odvisno od lokacije tudi. Za 200k€ pa, če sn prav videl, so ponujali že par vil.

Predn še kdo kako o cenah nepremičnin reče, naj pogleda rajš na www.gohome.si (če koga zanima še balkan).
@ Pusti soncu v srce... @

imagodei ::

SmeskoSnezak> "Stanovanja dobiš že od nekje 45k€ (resda so to cene 2sobnih)"

Kje pa ti živiš? V Halozah?

Ne, resno - kje hudiča so tako poceni stanovanja? Na Gorenjskem v kolikor toliko civiliziranem koncu ne dobiš enosobnega; ma niti garsonjere za 45kEUR. Mogoče kakšno staro, vlažno garsonjero, potrebno temeljite prenove.
- Hoc est qui sumus -

LapD ::

Huh pr nas za 150k€ prodajajo vrstne hiše, kjer moraš v bistvu še pol sam naredit. Maš parcelo, štiri zide s fasado in streho v bistvu. Pa je recimo 50km iz LJ.
web&motion designer

Invictus ::

Trenutno zgleda najbolj varno dati denar v depozit ... Banke ponujajo kar lepe obresti. In glede na nestabilnost borz se to zdi kar v redu rešitev ...

Drugo pa je, če lahko banki dokažeš da boš 10 let dobival dohodke, ki si jih napisal. Mogoče dobiš kak ugoden kredit pa si nakupiš gozd, ali pa celo kako MALO (mikro) podjetje.

LP I.

SmeskoSnezak ::

imagodei, tebe nič ne briga, kje jaz živim. Cene sn napisal po spominu iz SALOMONCA. Pa me en vrag briga, kje je ta lokacija... cena je cena...
@ Pusti soncu v srce... @

hamax ::

Nasa vrstna hisa na Rudniku v Ljubljani ima 110m2 in je trenutno na trgu vredna okoli 400k€.
Tako da pol milijona za hiso v Lj ni nerealen znesek.

edit:
Moje stanovanje v Jarsah je ima 33m2 in je vredno okoli 100k€.
Cene v Lj so se vedno nore.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hamax ()

imagodei ::

Smesko,

sori, če sem te užalil z vprašanjem. Nisem sploh pričakoval, da mi boš povedal, kje stanuješ. Poanta je bila, da tvoje cene niso realne.
- Hoc est qui sumus -

kopernik ::

>Nasa vrstna hisa na Rudniku v Ljubljani ima 110m2 in je trenutno na trgu vredna okoli 400k€.

Poskusi jo prodati, pa boš videl koliko je vredna. Je bilo ravno zadnjič v Financah, da ena ženska že nekaj časa ne more prodati hiše na Viču za okrog 400 tisoč €. Letos je prodaja zelo padla in tudi cene bojo, samo vprašanje kdaj (zgleda, da kar hitro, če Hilda ponuja Jankoviću nova stanovanja za 1700€/m2, še nedolgo nazaja pa jih je na trgu prodajala za 3000€/m2).

Invictus ::

Nepremičnine (kot tudi ostale dobrine, predvsem tiste z večjo vrednostjo) so vredne toliko kolikor ti nekdo ponudi.

Ti si lahko oceniš hišo na 500k EUR, ampak vsi vemo, da danes tega ne boš prodal, razen če imaš ueber lokacijo in kao neki nadstandardno hišo, ki ne potrebuje nobene obnove.

Ponavadi pa ljudje prodajajo hiše, ki so potrebne obnove za ceno s katero si lahko kupiš parcelo in zgradiš novo hišo. To so praktično vse hiše nad 200K EUR.

Seveda ne govorim za Ljubljano, ampak okolico. Kdo bi pa hotel zidat hišo v Ljubljani, če je bolje odpreti parkirišče ?

LP I.

imagodei ::

Ne, vredne so toliko, kot pove trg.

Lahko je hiša zate vredna 1Mio EUR, ampak če nimaš kupca, si pač delaš utvare. Ali pa imaš doma slikico od svojega otroka, ki ti jo je naredil v vrtcu in je ne bi prodal niti za 100.000 EUR ali pa menjal za Mono Liso, ampak to ne pomeni, da je tista risbica toliko vredna.

Fiktivna vrednost ne pomeni nič.

Če pa ti dejansko "zažvenketa" v žepu, potem pa pomeni, da sta se ponudba in povpraševanje našli - tržna vrednost.
- Hoc est qui sumus -

SmeskoSnezak ::

imagodei, daj si dopovedat, da to niso nobene moje cene. Kaj tebi ni jasno, če ti človek napiše da so cene iz SALOMONOVEGA OGLASNIKA?!?!? In podal sem nekaj primerov, ki so se mi zdeli zanimivi. Kakšne so pa povprečne cene pa je že nov podatek.

Kolikor sn pred časom bral statistiko, ni velike razlike med ceno dvo in trisobnih stanovanj. Povprečna cena je nekje 70k€. Povprečna cena hiš je bila okol 130k€.
@ Pusti soncu v srce... @

imagodei ::

Smesko,

Whoa, chill man... Nimam nič proti tebi, no. Sodelujem v debati in povem svoje mnenje.

Rekel sem, da cene, ki si jih podal, niso realne. Ne govorim o povprečnih cenah, ker so cene za različne dele SLO različne.

Tudi ni realna cena, če si v Salomoncu našel najcenejšo hišo in napisal, kakšna je njena cena. To so izjeme, ki odstopajo.

Pa ni treba takoj vse za slabo vzet.
- Hoc est qui sumus -

SmeskoSnezak ::

Ma, če pa se obešati na vsako malenkost, ki vam ne paše. Dajte že začet brat, tak ko piše v celoti. Še dva linka sn dal, da lahk greš preverjat cene. In jaz sn čist skuliran :P

Če jaz napišem da so cene od 45€ navzgor, je to verjetno cena za eno ali pa dve stanovanji. Človek bi že včasih mislo, da ne znate brat :D

p.s.:dajmo že enkrat končat offtopic debato.
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

hamax ::

Cene enosobnih stanovanj v moji okolici

Pa se hiske podobne nasi

Da ne boste rekli, da sem si cene zmislil.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup gozda

Oddelek: Loža
4310481 (1481) Machete
»

Vremenske nevsecnosti in lastniki gozdov (in drugi) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
28334757 (29577) louser
»

Strošek drv (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18330706 (25890) stara mama
»

Potrebujem nasvete za les

Oddelek: Loža
308378 (5315) golcvar
»

Žledolom , čiščenje gozdov in lesna industrija (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7614344 (12565) jalovec09

Več podobnih tem