» »

Zdravniški pregled pred zaposlitvijo

Zdravniški pregled pred zaposlitvijo

1 2
3
4

Miran222 ::

Pozdravljeni,

Zanima me kaj vse se vidi iz izvidov krvi. Ali se lahko vidi jemanje antidepresivov?

antonija ::

Vecina podjetij izvaja kontrolo psihoaktivnih substanc na hitrih urinskih testih. Kolikor vem morajo pred testom pridobiti tvoje soglasje, da se s testom strinjas. Na obrazcu so nastete vse substance, na katere se izvaja kontrola. Ponavasdi gre za substance, ki se jih jemlje rekreativno (na ulici dostopni upperji in downerji + halucinogeni).

Ce imas od zdravnika predpisana zdravila, bi bilo zelo lepo od tebe da potencialnega delodajalca obvestis o tem (da te ne bo zaposlil na delovno mesto kjer se ti zdravstveno stanje lahko poslabsa).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Miran222 ::

Ja sam to se pregleduje testi za drogo ne pa za antidepresive? Sej se ne more kar videti vsa zdravila?

St235 ::

iz testov se vidi lahko nebroj stvari. odvisno kaj se išče. Predvsem pa če te na redni zdravniški pregled pošlje firma ne dobijo nikakršnih rezultatov glede tega kaj je bilo v krvi.

Miran222 ::

Vidi se tocno katere tablete jes?

St235 ::

če se išče.

Miran222 ::

ne mene zanima kaj se vse vidi na obdobnem zdravniskem pregledu za sluzbo. naredijo ekg, vid, sluh, kri in urin.

pri krvi in urinu preveriji (sladkor, hemoglobin,itd). Ali se lahko iz preiskave vidi da jes antidepresive? Verjetno je to le osnovna preiskava, kot receno (sladkor,itd)?

mirage ::

Neka osnova je ponavadi hemogram,glukoza,holesterol. Je pa odvisno kaj se dela od naročnika (plačnika). Na droge testirajo le nekatera podjetja. Uporabe antidepresivov iz rutinskih preiskav ne moreš ugotoviti. Rutinski testi na droge so večinoma THC, opiati, benzodiazepini,kokain. Če pa antidepresive namenoma iščeš, pa seveda obstajajo tudi preiskave tudi zato.
Antidepresive si pa verjetno tako ali tsko dobil recept in bi zapis moral biti v kartoteki, ki pa bi jo na medicini dela naj pogledali. Druga opcija je tudi, da se pogleda na zdravstveno kartico katera zdravila so bila izdana.

antonija ::

Ce gre za redni pregled potem ne bos skril antidepresivov, ce ti jih je predpisal osebni zdravnik, ker je stvar zapisana v tvoji kartoteki. Kartoteko zdravnik lahko vidi, delodajalcu kolikor vem tega ne sme sporociti, bo pa zdravnik ocenil ali to ovira tvoje delovne sposobnosti za trenutno sluzbo, ki jo opravljas.

(ce jes antidepresive brez recepta, potem pa ornk razmisli o tem kaj pocnes)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Alamar ::

Miran222 je izjavil:

ne mene zanima kaj se vse vidi na obdobnem zdravniskem pregledu za sluzbo. naredijo ekg, vid, sluh, kri in urin.

pri krvi in urinu preveriji (sladkor, hemoglobin,itd). Ali se lahko iz preiskave vidi da jes antidepresive? Verjetno je to le osnovna preiskava, kot receno (sladkor,itd)?
Jemanje antidepresivov je verjetno razvidno in kartoteke, ki jo mora tvoj osebni zdravnik poslati zdravniku medicine dela, pri katerem opravljaš pregled.

edit: ups, podvojeno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

St235 ::

pa ljudje božji pa od kje vam te ideje, da delodajalec lahko določa kaj se testira in ne vem kakšne debilizme zraven? Delodajalec nima popolnoma nobenega vpliva na to kaj se dela pri rednih zdravniških pregledih, ravno tako delodajaelc NE dobi nikakršnih podatkov o rezultatih preizkav. Vse kar delodajalec dobi je ali je delavec zdravstveno sposoben opravljat delo, kamor je sistemiziran. PIKA!

torej to ali ti jemlješ antidepresive ali ne NE BO IZVEDEL DELODAJALEC, ne glede na to ali se pokaže prisotnost v krvi ali zdravnik vidi iz kartoteke. Ravno tako na medicino dela LAHKO neseš svoj karton, nikakor pa k temu nisi zavezan. Enako velja za prisotnost THC.

edina izjema pri temu so specifični zdravniški pregledi vezani na posamezne zaposlitve (recimo v proizvodni zdravil, mislim, da imajo lekarne isto) kjer se specifično preverja glede drog. ampak spet delodajalec dobi zgolj in le to ali je delavec sposoben za delovno mesto ali ne.

Alamar ::

Ne vem sicer kje ti delas, a v treh sluzbah, kjer sem imel pregled, je bil osebni zdravnik dolzan predati kartoteko zdravniku medicine dela, sicer ne bi imel opravljenega pregleda. Prav tako ima zdravnik medicine dela pravico dati negativno mnenje (nesposoben za dekavno mesto) tudi na podlagi jemanja dolocenih zdravil.

Spet ne vem, kje ti delas, a v treh sluzbah, ki sem jih dal cez, mi je delodajalec prvi dan pod nos dal v podpis papir, da soglasam za preverjanje alkoholiziranosti, prepovedanih substanc in pomirjeval, kadarkoli s strani pogodbene zdravstvene ustanove. Ce ne podpises, se lahko prvi dan poslovis. V trenutni sluzbi imamo celo poseben prostor, kjer se te kontrole izvajajo.

Tilen ::

Ravno tako na medicino dela LAHKO neseš svoj karton, nikakor pa k temu nisi zavezan.

Lahko potrdim, da redni pregled brez kartona poteka normalno.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

St235 ::

Alamar je izjavil:

Ne vem sicer kje ti delas, a v treh sluzbah, kjer sem imel pregled, je bil osebni zdravnik dolzan predati kartoteko zdravniku medicine dela, sicer ne bi imel opravljenega pregleda. Prav tako ima zdravnik medicine dela pravico dati negativno mnenje (nesposoben za dekavno mesto) tudi na podlagi jemanja dolocenih zdravil.


Negativno mnenje seveda lahko poda glede na opisano delovno mesto, ne more pa delodajalca obvestit o konkretnih razlogih za negativno mnenje brez tvojega soglasja. Ravno tako tvoj zdravnik ne more predat kartona brez tvojega soglasja niti ta na noben način ni obvezen element rednega zdravniškega pregleda. Dopuščam pa možnost, da obstajajo specifična delovna mesta kjer so ti pogoji strožji. Samo so to redke izjeme. Lahko pa kaj več poveš o branži v kateri delaš pa bom pogledal.

Alamar je izjavil:

Spet ne vem, kje ti delas, a v treh sluzbah, ki sem jih dal cez, mi je delodajalec prvi dan pod nos dal v podpis papir, da soglasam za preverjanje alkoholiziranosti, prepovedanih substanc in pomirjeval, kadarkoli s strani pogodbene zdravstvene ustanove. Ce ne podpises, se lahko prvi dan poslovis. V trenutni sluzbi imamo celo poseben prostor, kjer se te kontrole izvajajo.


mešaš hruške in jabolka. To kar si napisal nima nobene veze z rednimi zdravniškimi pregledi. Če narava vašega dela to zahteva seveda delodajalec lahko izvaja izredne kontrole alkoholiziranosti, prepovedanih substanc itd... Ampak spet, delodajalec bo samo obveščen otemu, da si bil na testu pozitiven.

antonija ::

Tale ta druga trditev velja bolj v teoriji kot v praksi, ker se sprotni testi vinjenosti izvajajo on-site. Kar pomeni da delavci, ki teste izvajajo poznajo druge delavce (in hodijo z njimi na kosilo), da imajo kadrovniki interes biti v stiku s temi delavci da dobijo informacije ki jih nebi smeli, itd.

Uradno pa delodajalec ne dobi v roke tvojega izvida, ampak samo zdravnisko mnenje.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Ejsi_Disi ::

Točno tako. Delavec dobi kompletne izvide, ki jih je opravil. Delodajalec pa samo dopis na katerem piše: je sposoben/ni sposoben.

So pa testi različni in to glede na delovno mesto, ki ga opravljaš.
Rock n' roll ain't noise pollution!

Miran222 ::

kot imam jaz izkusnje je potrebno karton prinesti samo na prvi pregled za delo. na obnobnega pa ne. pri vas ni tako?

tony1 ::

Tole glede osebnega kartona je odvisno od zdravnika medicine dela. Nekateri si včasih zaželijo karton prinešen s sabo vnaprej, nekateri ne. V teoriji ga lahko zahtevajo po pregledu od osebnega zdravnika in na podlagi obojega izdajo mnenje o sposobnosti za določeno delovno mesto.

Obstaja pa predpis, ki pravi, da so si ga v tem primeru dolžni sami priskrbeti (torej ga zahtevati od osebnega zdravnika in mu ga poslati nazaj), zavarovancu pa ga nikakor ni treba nositi okrog in ne klicati, da ga naj pošljejo k zdravniku medicine dela.

Miran222 ::

za pisarniska dela se ne posilja kartona....moje izkusnje

Matek ::

St235 je izjavil:

mešaš hruške in jabolka. To kar si napisal nima nobene veze z rednimi zdravniškimi pregledi. Če narava vašega dela to zahteva seveda delodajalec lahko izvaja izredne kontrole alkoholiziranosti, prepovedanih substanc itd... Ampak spet, delodajalec bo samo obveščen otemu, da si bil na testu pozitiven.
Kako je pa s testi, ki ne preverjajo trenutnega stanja, ampak siceršnjo rabo? Mogoče preveč baziram vprašanje na popkulturi, ampak v ZDA imaš scene, ko se folk na naključnem pisarniškem delovnem mestu trudi ne kaditi trave nekaj mesecev zaradi obveznih testov. Torej ne v smislu da bi delodajalec ugotovil, da so pod vplivom med šihtom, ampak ali sploh kdaj v prostem času konzumirajo kakršnekoli droge. Je to pri nas kako zakonsko določeno?

Miran222 je izjavil:

za pisarniska dela se ne posilja kartona....moje izkusnje
Sam sem ga moral priskrbeti, kljub povsem pisarniškemu delu. Sem pa samo poklical osebno zdravnico in so poslali brez vprašanja, tako da v nobenem primeru ni posebnega dela.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

antonija ::

Glede trave oz. THCja so userji precej na slabsem od userjev drugih drog, ker se zadeva strasno dolgo zardzi v telesu (nalaga se v mascobah) in tudi ce nisi kadil ze nekaj casa je zadevo mozno izmeriti. Ce bojo iskali ali si trenutno sposoben za delo, in ti v urinu najdejo THC, potem bojo verjetno sklepali da nisi sposoben (ceprav si nazadnje kadil 3 dni nazaj in ze dolgo nisi bil pocen).

Po drugi strani pa: Ce ti je sluzba resnicno vsec, potem se razvadi, kot je kajenje trave, ne bo problem odreci. ;)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Matek ::

antonija je izjavil:

Glede trave oz. THCja so userji precej na slabsem od userjev drugih drog, ker se zadeva strasno dolgo zardzi v telesu (nalaga se v mascobah) in tudi ce nisi kadil ze nekaj casa je zadevo mozno izmeriti. Ce bojo iskali ali si trenutno sposoben za delo, in ti v urinu najdejo THC, potem bojo verjetno sklepali da nisi sposoben (ceprav si nazadnje kadil 3 dni nazaj in ze dolgo nisi bil pocen).

Po drugi strani pa: Ce ti je sluzba resnicno vsec, potem se razvadi, kot je kajenje trave, ne bo problem odreci. ;)
Ravno to me s pravnega vidika zanima. Ne vem če so stvari tako enostavne - kot prvo sploh mora biti nek pogoj glede tvoje sposobnosti, povezan s tipom zaposlitve. Če grem za žerjavista ali nadzornika nuklearke, mi bodo najbrž malo bolj zatežili, kot če bom prelagal papirje nekje v pisarni. Tu si delodajalec najverjetneje ne more izmišljevati svojih pogojev, ampak so poklici itak uradno razdeljeni v neke skupine.

Potem je pa še to, da se iz rezultatov testa seveda da razbrati, ali si ti samo nekoč v prostem času konzumiral drogo ali si še zadet med pregledom. Za moje pojme je velik poseg v zasebnost posameznika, da bi mu bila odrečena zaposlitev zaradi nečesa takega. Ogromno ljudi nadzorovano uporablja rekreativne droge - če v službo ne pridejo pod njihovim vplivom, je to še stvar delodajalca?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

antonija ::

THC je prepovedana substanca, znano je da je psihoaktivna. Po tej definiciji se mi zdi da se da precej hitro zakljuciti tudi iz pravnega vidika, da mora biti koncentracija THCja v telesu 0 (oz. pod mejo zaznavnosti). Lahko se sicer gres na sodisce bockat koliko imas se lahko THCja v telesu da lahko zadovoljivo opravljas svoj poklic (podobno kot meja za alkohol v krvi med vozno avtomobila), ampak bos pomojem rabil kaksno znanstveno podlago (klinicen poskus) za argumentirat svoje trditve. Pa pomojem da lahko to zahteva tako od snazilke (ki je, ce je ze na cemu, najverjetneje na cikih in lakoholu) pa do direktorja (ki je, ce je ze na cemu, na koki).

Kot receno je pa THC najbolj zajeban kar se tega tice. Ce si na koki, speedu ali cem podobnem, se tega po par dneh ne zazna vec (razen v laseh s precej dragimi analizami). THC se pa porazdeli v mascobe in se potem zelo zelo pocasi "spira" ven iz telesa, tako da ga je mozno zaznati s hitrimi testi v urini se nekaj tednov, v krvi pa vec kot mesec.

Ce je ze nuja za rekreativnim ukvarjanjem z drogami v prostem casu in ce ves da v sluzbi kontrolirajo prisotnost THCja, potem bi raje svetoval uporabo kaksnih drugih drog (naravnih ce je mozno, sintetika mi nikoli ni bila vsec). Ali pa nastudiraj frekvence preverjanj in si tempiraj 1 mesecne "diete" tako da bos na pregldeih rpisel skozi cist.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

St235 ::

popolnoma zgrešeno. Delodajalec je upravičen do odgovora na vrašanje Ali je zaposleni na delovnem mestu pod vplivom alkohola/prepovedanih substanc ali ne? In to je to, popolnoma nič več.

Zato se tudi vse meritve lahko izvjaa samo do stopnje ko se ugotavlja ali je zaposleni v danem trenuku pod vplivom alkohola ali drog, ne pa neke dolgoročne elemente in ne vem kaj.

Matek ::

Ce je ze nuja za rekreativnim ukvarjanjem z drogami v prostem casu in ce ves da v sluzbi kontrolirajo prisotnost THCja, potem bi raje svetoval uporabo kaksnih drugih drog (naravnih ce je mozno, sintetika mi nikoli ni bila vsec). Ali pa nastudiraj frekvence preverjanj in si tempiraj 1 mesecne "diete" tako da bos na pregldeih rpisel skozi cist.
Ne, k sreči ne sprašujem zase, ampak zgolj firbcam iz nekih načelnih stališč. V Sloveniji iskreno nisem slišal še za nikogar, ki bi imel kakršnekoli težave z drug testi v službi, seveda razen incidentov, ko je folk dejansko zadet/pijan na delovnem mestu.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

antonija ::

popolnoma zgrešeno. Delodajalec je upravičen do odgovora na vrašanje Ali je zaposleni na delovnem mestu pod vplivom alkohola/prepovedanih substanc ali ne? In to je to, popolnoma nič več.
Lej, ce gres delat test na THC, bos izmeril pozitiven rezultat (hitri testi so ponavadi true/false) ce si kadil pred eno uro (mogoce tega celo nebi izmeril, ce THC se ni prisel v urin), vceraj ali pa dva tedna nazaj. Ce je rezultat testa true, potem zdravnik sporoci da JE zaposleni pod vplivom psihoaktivnih substanc (zase pa zadrzi izvid na katerem pise, da je bil zaposleni pozitiven na THC).

Seveda se lahko gres dokazovat da nisi kadil ze dva tedna, da je nivo THCja v krvi prakticno 0 itd., ampak to je potem tvoj strosek tvoja zajebancija, in tvoje prepricevanje dleodajalca da v prostem casu uzivas droge, med delavnim casom si pa vedno trezen. On ti pa mora verjet...

Amapk THC je tukaj specifika, ker so tudi hitri testi precej obcutljivi (zaznajo nizke koncentracije), ker je THC precej unikatna molekula (majhna verjetnost da bi kaksna druga snov povzrocila pozitiven rezultat, kot je ot pri opijatih), predvsem pa da se zelo pocasi izloca iz telesa (vec tednov).

V Sloveniji iskreno nisem slišal še za nikogar, ki bi imel kakršnekoli težave z drug testi v službi, seveda razen incidentov, ko je folk dejansko zadet/pijan na delovnem mestu.
Hard-core zapohanci vecinoma ne iscejo kaksnih sluzb z veliko odgovornostjo, in se delodajalcem jebe kaj pocnejo sami s seboj.
Tisti ki pa se potegujejo za visja delovna mesta, pa pac izbirajo med tem da ne jemljejo drog, da jemljejo samo legalne droge, ali pa da dobro tempirajo jemanje prepovedanih drog da jih ne dobijo na testih.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Matek ::

antonija je izjavil:

Lej, ce gres delat test na THC, bos izmeril pozitiven rezultat (hitri testi so ponavadi true/false) ce si kadil pred eno uro (mogoce tega celo nebi izmeril, ce THC se ni prisel v urin), vceraj ali pa dva tedna nazaj. Ce je rezultat testa true, potem zdravnik sporoci da JE zaposleni pod vplivom psihoaktivnih substanc (zase pa zadrzi izvid na katerem pise, da je bil zaposleni pozitiven na THC).
A na zdravniških pregledih delajo oni hitre teste? Bi pričakoval, da merijo količine v krvi in urinu, ki ju odvzamejo, malo bolj natančno.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

harmony ::

Only in Slovenija. V tujini govorim za Nemcijo in Avstrijo teh pregledov sploh ni.

antonija ::

Jaz sem po zdravniuskem pri medicini dela (dr. Pece, v Ljubljani blizu Parmove) prosil za izvide urina in krvi, ker sem jih rabil za ene birokratske zadeve (privat, niso imele veze s sluzbo). Tam so mi razlozili, da vzamejo kri samo za splosne preiskave (hemogram, itd.), urin pa za splosne preiskave plus hitre teste na droge (za kar je treba pred pregledom podpisat papir da se s tem strinjas).

Druga stvar je pa ta, da so analize krvi na substance precej draga zadeva, pa ni tako zelo veliko laboratorijev ki te stvari delajo (v sloveniji so, ampak je takih analiz malo, pa veicnoma jih naroca drzava, ki je bolj slab placnik). Zato je verjetnost, da bo delodajalec narocil analize krvi na prepovedane droge prakticno 0.

Tretja stvar je pa ta, da njih niti ne zanima kaksno kolicino substance imas ti v sebi, hocejo vedet samo ali kaj uporabljas ali ne. Ce si pozitiven, te delodajalec verjetno ne bo hotel vzeti, ker prevec tvega (lahko dobi vikend kadilca marihuane, lahko pa hasisarja ki za zajtrk skadi tri base).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Matek ::

Kaj pa upravičenost takih testov? Delodajalec najverjetneje ne more kar poklicati zdravnika in povedati, katere teste hoče. Definicija "sposobnosti" za delovno mesto je najbrž vezana na tip poklica...
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

St235 ::

harmony je izjavil:

Only in Slovenija. V tujini govorim za Nemcijo in Avstrijo teh pregledov sploh ni.


katerih? testov alkoholiziranosti/drog? ali rednih zdravniških pregledov?

Za prvo ti iz lastnih izkušenj lahko potrdim, da so. Drugo je pa velika žalost, da ni.

harmony ::

@lakotnik
Zdravniski pregled pred zaposlitvijo.

antonija ::

Meni so pred prvim pregledom pod nos dali papir, na katerem je pisalo, da se strinjam s pregledom na cel seznam substanc (pac vse ki so pokrite z doticnim hitrim testom). Ce ga nebi podpisal nebi imel pregleda in nebi imel sluzbe. Je bilo pa to samo pri zadnji sluzbi kaksne 3 leta nazaj, pred tem mi niso nikoli delali testov na droge.

Ubistvu gre za to da se delodajalec lahko zasciti, ce se potegujes za funkcijo kjer mora bit tvoja razsodnost vedno 100%. Za zlganje skatel v skladiscu to verjetno ne velja, za pometat tla in cistit WCje tud verjetno ne. Za delo na poziciji, kjer pa sprejemas odlocitve, ki lahko naredijo (veliko) skodo podjetju, tam se bojo pa 100% probali zavarovati.

Sem pa ze zgoraj napisal: ce ti je sluzba, za katero se potegujes, res tako vsec, potem ti nebi smel bit problem opustit ene (skodljive) razvade zanjo. Ce tega ne zmores imas pa pomojem vecji problem kot je en zdravniski pregled...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Hayabusa ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Miran222 ::

A ni to da moras prinesti zdravstveni karton na zdravniski pregled za delo v pisarni neumnost? Men se zdi vpogled v karton nedopusten. Za eno delo v pisarni, kjer res ni pomembno kaj si mel v lajfu (vsak je sposoben, mora clovek zdravniku delodajalca predati celotno zdravstveno stanje od 0 do 40 let. Se pravi:
- da si naprimer imrl spolno bolezen
- da imas hemoroide,
- da so te spolno zlorabili,
- da mad hiv,
- da si prebolel raka,
- da so te tepli,
- da imas obrezan spolno organ,
- da si se psihocno zlomil ob smrti bliznjega (antidepresivi),
- da si ozdravljen alkoholik,
- da mas garje,
- da te lahko testirajo z THC (nesopusten poseg v zasebnost),
- da si se skregal s predhodnim delodajalcem in si bil na bolniski (izmisli izgovor- stres,...)

In to lahko vse pride do delodajalca. Ima pravico ce poslati kadarkoli na dodaten pregled in ti pametovati kako je treba ziveti.

Lahko ti prepove doloceno delo na podlagi zapisanega v kartoni,...in te sploh ne pozna....naprimer, ce imas tezave z nogami ne smes delati kot kuhar....a to je tvoj poklic....ce se sam odlocis za to pac nosis posledice ne pa da ti lahko neka zdravnica prepove! Za mene ni da kadim (tezave z pljuci) a nosim sam odgovornost.

Pregled je nujen....tudi ce si nasmrt bolan ni ni potrebno iti k zdravniku, tukaj moras pa nujno. Noces vedeti svojega zdravstvenega stanja (ozdravljen rak)...ker sr bojis da se je ponovilo, a tukaj morad nujno....


Kaj pravite na moje nabijanje? Sam sr mi res zdi tko debilno... :)

tony1 ::

Do neke mere imaš seveda prav. (Upoštevaj pa, da karton dobi v roke zdravnik medicine dela izključno za presojo o zdravstveni sposobnosti tebe za neko delovno mesto. V prvi vrsti gre za zaščito zdravja delavca in ne za zafrkvanje v obliki podaljšane roke delodajalca.)

Veš kaj pa je smešno? Ko ti otroški karton v pediatrovi ambulanti dajo v arhiv (ker je šel dohtar v penzijo) in ti lepo povejo, da se jim ga ne da iskati. Osnovnošolski dispanzer naredi nekaj podobnega, in kartona ne znajo več poiskati. Leta kasneje splošni zdravnik za odrasle ob tem le zavzdihne in da sestri napisati novo prazno mapo... (S tem, da sta zadnji dve ambulanti v isti bajti, vse tri pa isti ZD.) :-D

In potem na pregled na medicino dela pač prineseš prazen karton, ker drugega nimaš. In nihče se ne sekira.

Težava je, da je sistem postal farsa, merljivih učinkov njegovega delovanja pa nihče noče niti spremljati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

antonija ::

A ni to da moras prinesti zdravstveni karton na zdravniski pregled za delo v pisarni neumnost?
Ne, ni. Naloga zdravnika medicine dela je, da pregleda tebe in tvojo zdravstveno zgodovino in oceni, ali si zdravstveno (fizicno in psihicno) sposoben za doticno delovno mesto.

...In to lahko vse pride do delodajalca.
Nacelno zdravnik ne sme nicesar povedat naprej delodajalocu razen "je sposoben"/"ni sposobenb". Ce pogruntas da pride naprej kaj kar nebi smelo (in lahko dokazes da ni moglo priti do delodajalca drugace kot preko zdravnika), potem so ti na voljo vsa poravna sredstva da dobis ustrezno nadomestilo in da zdravnika kaznujejo.
Delodajalec pa lahko pride do podatkov tudi na druge nacine, najlazje je danes pogledat na FB kjer bedaki objavisjo vsako neumnost o sebi (potem s epa cez 5 let sekirajo kaj se bo zgodilo ce to izve delodajalec), lahko pa preprosto pogledajo kdo so tvoji kolegi, najdejo eno skupno povezavo in se dobijo na pivu (in jim tvoja bivsa punca pove vse kar si zgoraj nastel, vse legalno).

a to je tvoj poklic....ce se sam odlocis za to pac nosis posledice ne pa da ti lahko neka zdravnica prepove!
Slovenija ima javno zdravstvo kjer zdravniki pazijo na tvoje zdravje skoraj samoiniciativno. To pomeni tudi to, da te scitijo pred tvojo neumnostjo, kot je naprimer opravljanje poklica zaradi katerega bos utrpel se hujse zdravstvene posledice, hkrati bos kostal drzavo (== davkoplacevalce) veliko vec denarja da bojo zdravili posledice svoje neumnosti, po moznosti bos pa se tozil delodajalca ker "ti je pokvaril zdravje".

Za mene ni da kadim (tezave z pljuci) a nosim sam odgovornost.
Odgovornost nacelno nosis sam (ampak ti gre bolj slabo), stroske zdravljenja tvoje samozadostnosti bomo pa vsi placevali. Razen ce si sam placas vse preglede in vsa zdravljenja, potem pa cimprej enega prizgi in vleci kolikor te je volja.

Pregled je nujen....tudi ce si nasmrt bolan ni ni potrebno iti k zdravniku, tukaj moras pa nujno. Noces vedeti svojega zdravstvenega stanja (ozdravljen rak)...ker sr bojis da se je ponovilo, a tukaj morad nujno....
Na smrt bolni ponavadi ne iscejo sluzbe, ampak pocnejo kaj bolj zabavnega do smrti.
Ce noces izvedeti nic o svojem zdravju, potem to povej zdravniku pred pregledom. Mogoce bos moral kaj podpisati, ampak nacelno zdravniku ni treba tebi razlagati kaj vse si ze zajebal s svojim zdravjem in kja vse se bos, tako kot tega ne razlaga delodajalcu. Samo pol ne jamrat da "te je zdravnik zavrnil pa ni hotel povedati zakaj".

Težava je, da je sistem postal farsa, merljivih učinkov njegovega delovanja pa nihče noče niti spremljati.
Osebno vidim vec pozitivnih ucinkov od pregledov pri medicini dela kot negativnih. Poznam folk ki je menjal delovno mesto/suzbo ker so bili prevec pod stresom (povecani jetrni encimi, tlak, itd.), po menjavi so sami rekli da je veliko bolje. Poznam folk ki so jih prestavili na drugo lokacijo zaradi alergij, poznam folk ki je po poskodbi sel na drugo delovno mesto, itd. Vsi zadovoljni zaradi spremembe. Ce bi bila to odlocitev delodajalca, bi vsi se naprej jebali jeza ker "itak simulirajo".

Leta kasneje splošni zdravnik za odrasle ob tem le zavzdihne in da sestri napisati novo prazno mapo... (S tem, da sta zadnji dve ambulanti v isti bajti, vse tri pa isti ZD.)
Jaz imam se vedno prvi karton iz prvega zdravstvenega doma kamor so me vozili starsi, pa sem vmes zamnejal 3 osebne zdravnbike. Prva je sla v penzijo in sem sel k drugi, potem sem se pa selil v drug kraj. Karton je sel vedno z mano.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

tony1 ::

Se strinjam glede pozitivnih učinkov, vendar tega ne more potrditi nihče. Ne vemo ne, koliko nas tak sistem stane, ne kaj pozitivnega res prinese.

Glede troganja kartona okrog kot mačka mlade: tudi sam sem to naredil ko sem se preselil v drug kraj (fizično sem moral karton sam nesti k drugemu zdravniku). Dvajset let kasneje se nisem šel osebno pogajat v staro ambulanto, v novi pa sem jim ga ni dalo pridobiti. Če je njim ravno do ..., je meni tudi. >:D

antonija ::

Se strinjam glede pozitivnih učinkov, vendar tega ne more potrditi nihče.
Kako mislis "ne more potrditi nihce"? Na kaksen nacin bi pa ti to potrjeval?

Ne vemo ne, koliko nas tak sistem stane, ne kaj pozitivnega res prinese.
Tak sistem nas stane tocno toliko, kolikor delodajalci placujejo zdravnnike da dobi vsak novozaposleni brezplacen pregled (kar vecini ustreza, ker sami nebi placali za pregled, verjetno se jim pa niti nebi dalo iti), pa se vmesne preglede imas vsake toliko let (odvisno od delavnega mesta, jaz jih imam na dve leti).
S pregledi se ohranja populacija pri boljsem zdravju, zaradi cesar davkoplacevalci placujemo manj (ali v najslabsem primeru enako, ce pregledi ne ustavijo nobene slabe kombinacije bolezen-delovno mesto), cakalnice so bolj prazne, itd.

Dvajset let kasneje se nisem šel osebno pogajat v staro ambulanto, v novi pa sem jim ga ni dalo pridobiti. Če je njim ravno do ..., je meni tudi.
Glede na pisanje bi rekel da je ravno obratno: ce je tebi 20 let dol viselo za tvojo anamnezo, potem ni nobenega razloga da bi se dohtarji namesto tebe sekirali. Samo zato ker so "zastonj" (ne spregledat narekovajev) se ne pomeni da bojo naredili vse namesto tebe.

Za prenos kartona so mi pa v novem kraju rekli da ga moram it osebno iskat in prenest, pa sem klical na prejsnji ZD kdaj lahko pridem po karton in je sestra rekla naj ji sporocim podatke nova osebne zdravnice in bo karton prisel po posti. Meni se ni zdelo strasno komplicirano, pa vzelo mi je manj kot 5 minut telefoniranja.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

tony1 ::

To bi moral sistem potrjevati tako, da bi znal statistično ovrednotiti pozitivne učinke takšnega sistema (baje, da ga vse države nimajo). Takšnih raziskav ni. Vse kar je, je kup zgolgočasenih dohtarjev, ki bi lahko počeli tudi kaj pmaetnejšega namesto da na fotokopiranih obrazcih (ne hecam se) obkrožijo "primerno delovno mesto" in udarijo štempelj.

Pozitivne učinke lahko na primer opazim pri nadzoru nad pojavnostjo sladkorne (poznam kup diabetikov, ki so jim prvič odkrili sladkorno na medicini dela) - ampak, po drugi strani, to so anekdotični dokazi.

Problema sta še dva: ta sistem nadomešča redne sistematske preglede v odrasli dobi (ki jih sploh ni) in drugo - časi socializma in gigantskih firm, kjer je bilo delovnih mest vedno "preveč" so mimo - če bo danes dohtar napisal v priporočilo: "človek si v pisarni s sedenjem uničuje hrbtenico, dajte mu delat raje kaj na svežem zraku", bo delodajalec umrl od smeha.

Še naprej: nisva se najbolje razumela: 20 let sem hodil k istemu pediatru, še dolgo po tem, ko bi ga moral zamenjati, nato pa je ta (gospa pri 70ih, človek in pol) odšel v penzijo. (Če ne bi, bi me prišli iskat miličniki, ker je cepljenje pri nas obvezno.)

V današnjem času informacijske dobe je fizično nošenje papirnega zdravniškega kartona, kakor pravi jure, naravnost obsceno. Posebne diagnostične vrednosti v njih niti ne vidim. Namignil bi še, da se jih *v resnici* nikomur tudi ne da brati, tudi zato, ker so napisani na roke, zato se tudi nihče ne spotakne ob prazen karton, ki ga dobijo sedaj v roke. Sem samo realist, žal.

(Mimogrede, ko sva že pri stranpoteh našega zdravstenega sistema (ki je gotovo najboljši na svetu), let's get back on topic: kako to, da pri obeh študentskih zdravniških pregledih ni nikogar zanimal zdravniška karton? Hm... :-P)

antonija ::

Pozitivne učinke lahko na primer opazim pri nadzoru nad pojavnostjo sladkorne (poznam kup diabetikov, ki so jim prvič odkrili sladkorno na medicini dela) - ampak, po drugi strani, to so anekdotični dokazi.
Saldkorne, alergije, povisan holesterol, povisan tlak, povisani jetrni encimi, opesan vid, slabsi sluh, znizana telesna kondicija, itd. Ubistvu ti tam odkrijejo vse za kar poznamo hitre in poceni teste.
ta sistem nadomešča redne sistematske preglede v odrasli dobi
Ko si enkrat dorasel si sam odgovoren zase, vkljucno s pregledi. Noben "sistem" ti jih ni dolzan zagotavljati.
časi socializma in gigantskih firm, kjer je bilo delovnih mest vedno "preveč" so mimo - če bo danes dohtar napisal v priporočilo: "človek si v pisarni s sedenjem uničuje hrbtenico, dajte mu delat raje kaj na svežem zraku", bo delodajalec umrl od smeha.
Danes napise "delavec ima poskodovano hrbtenico, delavcu zagotovite ustrezno opremo za njegovo zdravstveno stanje", in firma mora kupit kaksen fensi stol za 500 EUR ali kaj podobnega. Vsaj pri nas je tako.
V današnjem času informacijske dobe je fizično nošenje papirnega zdravniškega kartona, kakor pravi jure, naravnost obsceno.
To se strinjam, leta 2014 bi drzava ze lahko imela nekaj podobnega informacijskemu sistemu za zdravstvene kartone, pa tudi ce je to samo glorified oblak z ustrezno zascito. Ampak ker sparamo pa nej kosta kolikor hoce, pac se vedno furamo papir. Ze kupit cenejsi SW je rpoblem, kaj sele da bi se kaj drugega premaknilo na tem podrocju.
Posebne diagnostične vrednosti v njih niti ne vidim. Namignil bi še, da se jih *v resnici* nikomur tudi ne da brati, tudi zato, ker so napisani na roke, zato se tudi nihče ne spotakne ob prazen karton, ki ga dobijo sedaj v roke. Sem samo realist, žal.
Noben ne bo sel brat kartona ker nima zvecer pred spanjem kja za pocet. Ce pa prides k dohtarju jamrat da te nekaj boli, pa da je bilo podobno ze 3 leta nazaj, bo pa dohtar pogledal v karton in te se kaj vprasal kaj je bilo. V kartonu so edini objektivni podatki o tvojem zdravju, in v teh primerih se kako prav pridejo. Ni pa karton neka cudezna resitev, samo tvoja zdravstvena zgodovina.
kako to, da pri obeh študentskih zdravniških pregledih ni nikogar zanimal zdravniška karton?
Nimam pojma, nekako se ne spomnim mijih studentskih pregledov :) ziher sem da sem jih imel, ampak tisto so bili drugi cajti... 8-)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Ejsi_Disi ::

Hmm, meni je pa zanimivo to, da vam pustijo karton okoli nosit. Ko sem sam delal zdravniški pregled je moja zdravnica sama oz. sestra poslal karton v ustanovo, kjer sem opravljal pregled. V bistvu v moji splošni ambulanti sploh ne dajejo kartonov v roke. Meni se to zdi prav.
Rock n' roll ain't noise pollution!

harmo ::

ali bi me morali pred pregledom urina za psiho aktivne snovi prej obvestiti ali to ni potrebno?

St235 ::

odvisno kdo ta pregled in zakaj izvaja.

harmo ::

za službo za skaldišče. zanima me če lahko to preverijo brez moje vednosti?

antonija ::

Kolikor mi je znano se moras ti s tem strinjat.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

egon ::

Pozdravljeni,
prosim naj mi nekdo iskreno odgovori na moj problem :S
Včeraj je bila žurka, na poti so kolegi v avtu skadili en špinel(trava), okna od avtov so bila spredaj odprta, da se skadi ven, jaz sem sedel zadaj.
Jaz špinela nisem dal v usta in povlekel(pač nisem za te stvari), ampak sem sigurno vdihnu dim.

Sedaj je sledil ŠOK, pred slabo uro dobim klic, da v torek imam zdravniški pregled za službo.
Popolnoma sem iz sebe, ker vem, da če ti zaznajo THC v krvi, da padeš zdravniški, kar bi blo tudi velika žalost za moje domače...

Prej, ko sem se takoj obrnil na najboljšega prijatelja mi je rekel, da če v krvi zaznajo malo THC, da je to PASIVNO, ker jaz ne kadim oziroma nisem povlekel.
Priporočal mi je vseeno, da se sedaj napivam z vodom in pijem limonado.

Obračam se na vas, ki ste morda imeli podobne iskušnje.
Mislite, da bom šel skozi zdravniški ali vseeno ni dovolj, da padeš zdravniški samo zaradi tega, ker sem bil zraven.
Delo je v proizvodnji.

Hvala, Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: egon ()

111111111111 ::

Zamenjaj prijatelje.

Lej, če si sedel zadaj in si vdihnil dim, je to tak minimum, da se ne bo NIKJER poznalo. Da ti zadevo najdejo, moraš kar konkretno kadit. Tudi verjetnost da te bodo testirali za THC za delo v proizvodnji, je zelo mala, razen če ne delaš v farmaciji, produkciji zdravil itd..., kjer je zasvojenost in uporaba drog resna zadeva.

Če že piješ limonado in vodo, popij še vsak dan 2-3 litre mleka in se boš prikotalil na pregled. :D Ne ga biksat, ne moreš kar sprati ven THC.

maco-maco ::

Ma ja, po zakonu ne smeš delat zadet. Kaj počneš doma, ni stvar delodajalca.

Tudi verjetnost da te bodo testirali za THC za delo v proizvodnji, je zelo mala, razen če ne delaš v farmaciji, produkciji zdravil itd..., kjer je zasvojenost in uporaba drog resna zadeva.


Lahko pa imaš interne akte podjetja. Če si pedofil, narkoman al kaj podobnega (pa ne da je to primerljivo), povsod ne dobiš zaposlitve.
Kaj?

egon ::

egon je izjavil:

Pozdravljeni,
prosim naj mi nekdo iskreno odgovori na moj problem :S
Včeraj je bila žurka, na poti so kolegi v avtu skadili en špinel(trava), okna od avtov so bila spredaj odprta, da se skadi ven, jaz sem sedel zadaj.
Jaz špinela nisem dal v usta in povlekel(pač nisem za te stvari), ampak sem sigurno vdihnu dim.

Sedaj je sledil ŠOK, pred slabo uro dobim klic, da v torek imam zdravniški pregled za službo.
Popolnoma sem iz sebe, ker vem, da če ti zaznajo THC v krvi, da padeš zdravniški, kar bi blo tudi velika žalost za moje domače...

Prej, ko sem se takoj obrnil na najboljšega prijatelja mi je rekel, da če v krvi zaznajo malo THC, da je to PASIVNO, ker jaz ne kadim oziroma nisem povlekel.
Priporočal mi je vseeno, da se sedaj napivam z vodom in pijem limonado.

Obračam se na vas, ki ste morda imeli podobne iskušnje.
Mislite, da bom šel skozi zdravniški ali vseeno ni dovolj, da padeš zdravniški samo zaradi tega, ker sem bil zraven.
Delo je v proizvodnji.

Hvala, Lp


No hvala za odgovor.
Torej mi ni treba skrbeti, da bi mi na zdravniškem za službo našli THC, če sem bil samo zraven in nisem vlekel.

Zakaj pa za delo v proizvodnji me ne bi testirali na THC oziroma prepovedane substance?
Lastniki firme so tujci.
A ni zdravniški pregled enak za vse(ali greš na pregled za službo inženirja, vojaka, kuharja, pravnika, fizičnega delavca, voznika,ipd.) in vsak delodajalec ne želi "narkomana",ipd. za zaposlenega?
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Voznja in THC - Info (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6114492 (9502) solatko
»

Zdravniški pregled za službo

Oddelek: Loža
155196 (4611) TheBlueOne
»

Zdravniški pregled pred zaposlitvijo (THC) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6837433 (32117) St235
»

THC in vožnja (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8529620 (16749) CoolBits
»

Koliko časa ostane THC v urinu? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12746914 (39093) Jst

Več podobnih tem