» »

Zdravniški pregled pred zaposlitvijo (THC)

Zdravniški pregled pred zaposlitvijo (THC)

«
1
2

meandmouse ::

Lepo pozdravljeni,

V roku enega tedna imam zdravniški pregled pred prvo zaposlitvijo. Ali mogoče kdo ve kako sofisticirane teste za ugotavljanje THCja v telesu uporabljajo na teh zavodih (ZVD Ljubljana)? Nazadnje sem konzumiral marihuano pred 7. tedni vsak dan po 1 majhen joint. Ravno tako sem že preventivno opravil THC test, ki se kupi v lekarni. Bil je negativen. Gre se pa za pisarniško delo vendar sem vseeno v strahu, da bom moral opravljati tudi test za THC.

Hvala!
LP

Mehmed ::

Testi na droge niso neki samoumnevnega pri zdravniskem pregledu. Ce bi bil vkljucen bi ti verjetno povedali prej.

meandmouse ::

Vendar vseeno obstaja možnost, da mi delodajalec tega posebej ne omeni. Govorim iz izkušenj znancev.

ZaphodBB ::

meandmouse je izjavil:

Vendar vseeno obstaja možnost, da mi delodajalec tega posebej ne omeni. Govorim iz izkušenj znancev.

Potem boš moral pa najti delodajalca, ki mu ne bo mar kaj ti delaš v prostem času.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

first_line ::

Ko sem bil študentski delavec, sem prašal šefa zakaj so samo mene vzeli, če pa je ogromno dela. A se jim ne bi bolj splačalo če bi 2 lahko naredila v 1/3 časa kot pa sam.
Se je samo kislo nasmehnil in rekel da sem bil edini kamilca negativen na zdravniškem. Pa nas je bilo vsaj 20 tam.

Se bo treba sprijaznit fantje, da če ste odvisniki vas nihče ne bo hotel imeti za sodelavca.

meandmouse ::

ZaphodBB,

Si mogoče prebral moje vprašanje? Verjetno ne....


first_line,

Če bi bil odvisnež bi še vedno konzumiral...

Zgodovina sprememb…

ZaphodBB ::

meandmouse je izjavil:

ZaphodBB,

Si mogoče prebral moje vprašanje? Verjetno ne....


first_line,

Če bi bil odvisnež bi še vedno konzumiral...

Test bo negativen.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Matija82 ::

first_line je izjavil:

Ko sem bil študentski delavec, sem prašal šefa zakaj so samo mene vzeli, če pa je ogromno dela. A se jim ne bi bolj splačalo če bi 2 lahko naredila v 1/3 časa kot pa sam.
Se je samo kislo nasmehnil in rekel da sem bil edini kamilca negativen na zdravniškem. Pa nas je bilo vsaj 20 tam.

Se bo treba sprijaznit fantje, da če ste odvisniki vas nihče ne bo hotel imeti za sodelavca.


Šefi, ki so raje moralni pastirji kot pametni podjetniki so vsekakor osebe katere je treba jemati za vzgled ;)

@OP, če sploh bo, bo najverjetneje urinski test, kakšen, kot si ga kupil v lekarni. 14 dni nekonzumacije bo dovolj za negativen test.

GTX970 ::

meandmouse ::

ZaphodBB in Matija82,

Hvala za vaša mnenja. :)

Če ima še kdo kakšno izkušnjo se vnaprej zahvaljujem.

hojnikb ::

ne ga pohat pa bo :)
#brezpodpisa

Matija82 ::

GTX, nekaj so zakonska določila, nekaj pa interna politika zaposlovanja delodajalca.

meandmouse, ni problema, javi kako bo šlo. Mimogrede, farmacevtska firma?

fosil ::

Po 8 tednih bi se verjetno sledi našle kvečjemu v laseh in nohtih, morda tudi kocinah.
Tako je!

Invictus ::

Matija82 je izjavil:


Šefi, ki so raje moralni pastirji kot pametni podjetniki so vsekakor osebe katere je treba jemati za vzgled ;)

@OP, če sploh bo, bo najverjetneje urinski test, kakšen, kot si ga kupil v lekarni. 14 dni nekonzumacije bo dovolj za negativen test.

Mislim da ima vsak delodajalec pravico da mu zaposleni ne prihajajo zapohani v službo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

meandmouse ::

hojnikb,

Sem nehal pred 7. tedni. :)

Matija82,

Ne gre se za farmacevtsko firmo. Zaenkrat še ne bi razkrival za katero firmo gre, javim kako bo šlo.

Fosil,

Jaz tudi tako mislim, ampak strah je še vseeno prisoten.

Invictus,

Saj ne bom prihajal zapohan v službo, ker sem nehal pred 7. tedni in tega se mislim držati.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

meandmouse je izjavil:


Invictus,

Saj ne bom prihajal zapohan v službo, ker sem nehal pred 7. tedni in tega se mislim držati.

Česa se boš držal?

Da ne boš več pohal, al da te po vsakem pohanju ne bo 7 tednov v službo ;)?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gruntfürmich ::

tudi jst menim da se po 8 tednih ne bo našlo thc-ja. ampak uprašanje je če je to res thc test, da ni kar na vse droge, ki bodo tudi kakšne kofeinske/zdravilne pripravke prikazali negativno.

kar pa se tiče droge in prostega časa; če se boš res izkazal ti čez par let na ponovnem testu, tudi če boš negativen, šef ne bo nič težil; zakril si bo obe očesi in rekel kaj me briga...
za vstopno srečko se je pač treba malo potruditi.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

meandmouse ::

Invictus je izjavil:

meandmouse je izjavil:


Invictus,

Saj ne bom prihajal zapohan v službo, ker sem nehal pred 7. tedni in tega se mislim držati.

Česa se boš držal?

Da ne boš več pohal, al da te po vsakem pohanju ne bo 7 tednov v službo ;)?


Hehe, prvo bo resnica.

Dr_M ::

Ko gres na pregled, ti dajo papir za podpisat in to je to.
Ce ti ne dajo za podpisat, testa za droge ne smejo delat, ce ne podpises, si lahko predstavlajs kako bo s sluzbo.

meandmouse ::

gruntfürmich,

Za ostale 'droge' se ne sekiram.;)

Dr_M,

Tega se zavedam. Bom podpisal, opravil test in upal na najboljše.

GTX970 ::

Invictus je izjavil:

Matija82 je izjavil:


Šefi, ki so raje moralni pastirji kot pametni podjetniki so vsekakor osebe katere je treba jemati za vzgled ;)

@OP, če sploh bo, bo najverjetneje urinski test, kakšen, kot si ga kupil v lekarni. 14 dni nekonzumacije bo dovolj za negativen test.

Mislim da ima vsak delodajalec pravico da mu zaposleni ne prihajajo zapohani v službo.

Še eden od "strokovnjakov"...

Kako bi ti bilo všeč: v soboto zvečer spiješ 1l vina, čez 1 teden te dajo prometni policaji na odvzem krvi in "ugotovijo" da si pijan ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

mihec87 ::

Invictus je izjavil:

Matija82 je izjavil:


Šefi, ki so raje moralni pastirji kot pametni podjetniki so vsekakor osebe katere je treba jemati za vzgled ;)

@OP, če sploh bo, bo najverjetneje urinski test, kakšen, kot si ga kupil v lekarni. 14 dni nekonzumacije bo dovolj za negativen test.

Mislim da ima vsak delodajalec pravico da mu zaposleni ne prihajajo zapohani v službo.

Še dobro da se sledi alkohola v krvi ne obdržijo dlje,več ko pol nebi prestalo ponedeljkovega testa...

meandmouse ::

Dejansko je mene samo zanimalo ali na teh zdravnških pregledih uporabljajo teste primerljive s tistimi, ki jih lahko kupiš v lekarni.

St235 ::

na teh testih se načeloma NE preverja za pristonost THC, če se že primerja so to odvzemi urina, kar pomeni da so testi pvosem priemrljivi s temi v lekatni. Bolj resne teste za druge se izvaja pri zaposlitvah v farmaciji in podobno, kjer je morebitno tudi občasno uživanje prepovedanih substanc (ali povsem legalnih zdravil - antidepresivi in podobno) lahko problematično.

Invictus ::

GTX970 je izjavil:


Še eden od "strokovnjakov"...

Kako bi ti bilo všeč: v soboto zvečer spiješ 1l vina, čez 1 teden te dajo prometni policaji na odvzem krvi in "ugotovijo" da si pijan ?

Saj ne "ugotovijo", ampak imajo dokaze. Krvno sliko.

Kot delodajalec imam pravico zahtevati da so ljudje trezni in prisebni v službi. Poleg tega je alkoholiziranost v službi pogoj za takojšnjo krivdno odpoved delovnega razmerja. Kjer na zavodu ne dobiš nadomestila. Sicer ne vem kako je zakonsko s preverjanjem alkoholiziranosti in zapohanosti, ampak sigurno se da.

mihec87 je izjavil:


Še dobro da se sledi alkohola v krvi ne obdržijo dlje,več ko pol nebi prestalo ponedeljkovega testa...

Itak da ne bi.

Samo če hočejo službo, naj pač ne pijejo. Vsaj ne preveč.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Matija82 ::

Invictus je izjavil:

Matija82 je izjavil:


Šefi, ki so raje moralni pastirji kot pametni podjetniki so vsekakor osebe katere je treba jemati za vzgled ;)

@OP, če sploh bo, bo najverjetneje urinski test, kakšen, kot si ga kupil v lekarni. 14 dni nekonzumacije bo dovolj za negativen test.

Mislim da ima vsak delodajalec pravico da mu zaposleni ne prihajajo zapohani v službo.


Seveda ima toda izvedba zdravniškega pregleda tega podatka ne da. Ločiti treba med preteklo uporabo v prostem času ter zmanjšano psihofizične sposobnosti zaradi zaužitja psihoaktivne substance (impairment; kar lahko preveri le on thespot test).

Kot zanimivost, v zvezdnih državah kjer imajo regulalirano prodajo konoplje (konkretno tule Colorado) je to vprašanje zelo aktualno - http://money.cnn.com/2014/01/06/news/ec...

Invictus je izjavil:


Kot delodajalec imam pravico zahtevati da so ljudje trezni in prisebni v službi


Seveda imaš, verjamem tudi, da temu nihče od nas ne oporeka. Toda, kot sem napisal zgoraj, taki načini testiranja (urinski test).

Če se ne motim je bil tudi primer na sodišču, kjer je bilo potrebno dokazovati, da prisotnost metabolita (in ne same aktivne substanca) ne pomeni, da je nekdo "zadet".

Policija tega ne šteka, in morda sem pesimističen, toda ne vem če bi to razumeli delodajalci (čeprav bi bila vrhunska ironija, da tega "ne bi razumeli" v farmaciji).

https://slo-tech.com/forum/t239254/p409...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matija82 ()

meandmouse ::

Lakotnik29,

Hvala za mnenje.

gruntfürmich ::

meandmouse je izjavil:

Za ostale 'droge' se ne sekiram.


čisto legit zdravila ali lajšalci simptomov kupljeni v lekarni znajo narediti štalo na zdravniškem.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Mesar ::

Katera recimo?
Your turn to burn!

Dr_M ::

Pa makovka tudi :>

Mesar ::

Ne vem kdo te jih uspe hranit, da jih tolko konzumiraš, da ti pokaže na testu...
Your turn to burn!

Dr_M ::

Nekako se ne spomnim, da sem kje omenil, da je to meni pokazalo.
Se prav, si nekje iz riti potegnil.
Je pa mojemu kolegu res pokazalo pozitivno na opiate. Je sel cez en teden se enkrat in je bil cist. Je pa jedel makovko vecer pred odvzemom krvi. Dugace ta clovek razen alkohola, ne in nikoli ni komzumiral drog.

Mesar ::

A on je eno pojedo pa je tebi pokazalo?

Sumljivo..
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

BlackMaX ::

Hehe, nasledič bo treba razmišljati na dolgi rok, če boš slučajno v podobni situaciji :)

Drugače upam na najboljše.

gruntfürmich ::

ne vem če ni bil caffetin
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

meandmouse ::

Matija82 je izjavil:

GTX, nekaj so zakonska določila, nekaj pa interna politika zaposlovanja delodajalca.

meandmouse, ni problema, javi kako bo šlo. Mimogrede, farmacevtska firma?


Samo, da javim kako je šlo. Šlo je gladko z negativnim rezultatom. :)

f0gripper ::

Evo še ena na to temo
Kadil sem mogoče 5x v živlenju nazadnje pred 1 mesecem 3 dime.In zdaj v kratkem imam zdravniški pregled(ziher pregledujejo substance v krvi) in me zanima ali se bo še poznalo?

bobby ::

nisem vsega bral ampak delodajalec dobi SAMO ali si sposoben ali nisi,.. vse ostalo pa NE SME,.. ponavljam NE SME priti v tretje roke in je med tabo in dohtarjem. ČE pride karkoli naprej, potem je osnova za tožbo in zdravnik je lahko ob licenco.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Evolve ::

pa kaj kadite če ste pol take revce

f0gripper ::

Pa kdo je revca? a ni forum zato,da se tudi kaj vpraša,če te zanima?

bobby ::

a se je kdo še nekega vprašanja zamislu,..

če piješ, se ti vsebnost alkohola v krvi zviša in zakonjska dovoljena meja je 0,22 al nekaj zakega, da te priznajo za vinjenega,..

Ok, kaj pa v primeru THC-ja, koliko ppm ali pa neke vrednosti moraš imeti v krvi, da si uradno počen,..? neka meja oz neka limita mora bit,.. lahko res ne kadiš ali pa malcaš kukije, ampak greš čez oblaček dima, pa ti lahko pokaže vrednost višjo od 0,.. kaj potem?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

jype ::

f0gripper> Pa kdo je revca? a ni forum zato,da se tudi kaj vpraša,če te zanima?

Ne skrbi, če je že mesec dni od tega, ne bo nič, če ti ne bodo vzročili roževine.

bobby> Ok, kaj pa v primeru THC-ja, koliko ppm ali pa neke vrednosti moraš imeti v krvi, da si uradno počen,..? neka meja oz neka limita mora bit,.. lahko res ne kadiš ali pa malcaš kukije, ampak greš čez oblaček dima, pa ti lahko pokaže vrednost višjo od 0,.. kaj potem?

Brez skrbi, pri odvzemu iz krvi ne bodo komplicirali, če je vrednost zgolj višja od nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

bobby ::

Ta tvoj odgovor mi je dvoumen,..

Zanima me zakonske limite, sklepam, da se vse te meritve delajo po nekem kljucu in definicja vrednosti "pozitiven" se mora zaceti nekje z vkljucitvijo nekega pogreska. Mene zanima definicija. Ker po tej logiki lahko zadevo izpodbija, kot tudi lahko izpodbijas vrednost alkohola v napihanem indikatorju. Pravtako lako izpodbijas vrednost v indikatorju alkohola v krvi, ce le ta ni bil na vsake X mesecev na uradu za meroslovje na kalibraciji. Sorry ampak to so realne zadeve, na katere folk tud pomisli ne in so lahko krepko v skodo marsikateremu. Da smo na jasnem, ne podpiram ne enega ne drugega,... Samo hocem zvedet od ovc, ali se je to kdo vprasal?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

koyotee ::

V primeru, da pride do prometne nesreče ali česa podobnega, stanje pod vplivom thc preverja inštitut za sodno medicino, v primeru zaposlitve pa samo gledajo 1 ali 0, torej ali thc je ali ni.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

dottor ::

A ne da ti prisotnost THCja zaradi trave najdejo bolj kot ne v laseh in se na navadnih službenih pregledih tega ne ugotovi, ker se niti ne išče niti ne jemlje lasnih vzorcev.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Dzombic ::

Ve slučajno kdo ce delajo thc teste na zdravniskem za službo pismonoše? Vem da pri policiji in vojski jih delajo...za pošto nisem tako siguren :)

KraitPay ::

vsak delodajalec lahko od zdravnika zahteva tudi test drog, ki se dodatno plača.
Če to počnejo za pismonoše pa ne vem.

project ::

Začnite kaditi sintetično marihuano pa nebo nič pokazalo na testu ;)

PamirG ::

Ali testirajo kri ali urin? Hvala za odgovor. Zdravniski delam v Skofji loki.

bobby ::

Nisem bral vsega,... nee,.. delodajalec samo dobi potrdilo, ali si ali pa nisi fizicno sposoben opravljat dela. To je vse. On ne dobi in ne sme dobiti tvojih izvidov. Ce jih dobi, je najmanj zdravnik v prekrsku.
Ce bi pa dohtar ugotovil karkoli ze oh in sploh, pa je prijava iz strani dohtarja cisto na drugem nivoju.

Tko da cisto nic bat ceprav si dan prej kadil.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zdravniški pregled pred zaposlitvijo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17285158 (15501) destroyer2k
»

Zdravniški pregled za službo

Oddelek: Loža
155142 (4557) TheBlueOne
»

Koliko časa ostane trava v tebi?

Oddelek: Loža
245497 (4348) Rias Gremory
»

THC in vožnja (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8529504 (16633) CoolBits

Kontrolni zdravniški pregled zaradi vožnje pod vplivom substanc (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7423713 (22304) leonmojca

Več podobnih tem