» »

Grafikulja za 3 monitorje

Grafikulja za 3 monitorje

B-D_ ::

Imam že 2 Samsung SyncMaster 940b 19" (DVI/VGA) z možnostjo rotacije. Planiram jih rotirati 90° (enega imam že tako ali tako ves čas zasukanega za source kodo).

Sedaj bom pridobil še enega Samsungovega 26" (T260 vs. 2693HM, svetujte za katerega navijate) ki bo imel vse tri načine priklopa (DVI/VGA/HDMI). Ekran bo domoval med njima v "polkna" postavitvi.

Občasno preko konverterja na DVI izhod priključim še plazmo in gledam filme. Ta operacija že zahteva da fuknem ven enega od mojih ekranov, ker ima grafikulja samo 1 VGA in 1 DVI izhod (ne sprašujte katera, je absolutno najcenejša ker je bila namenjena hitri rešitvi problema nedelovanja dualscreen razvojne mašine ob skurjeni grafični in 0 buđeta).

Torej nov setup ki ga planiram:

PC
|
\-+----+----+
  |    |    |
[19"][26"][19"]

ki se občasno spremeni v:

PC
|
\-+----+----+---->TV
  |         |
[19"][---][19"]



Opažam da imajo nove grafikulje že tri izhode in me zanima ali lahko zadevo (razvidno iz zgornjih shem) elegantno rešim, tako da imam vsak monitor priključen na enega od treh izhodov na grafični, pa bom imel 3-screen desktop? Če HDMI kabel potem vklopim v podaljšek ki vodi do TVja imam potem tudi no-nonsens hitro prevezavo na TV. Katero (nVidia based, se razume) grafično priporočate v ta namen?

Če to ni možno me zanima kaj bi bila optimalna rešitev za tako situacijo?
  • spremenil: B-D_ ()

Gapi ::

Grafične kartice imajo samo dva izhoda, no tri če upoštevamo še tv izhod, da bi pa imel za priklopit še en ekran je pa že kriza. Kar pa ne velja za kakega Matroxa ki ga pa ti nočeš. V tem primeru bo treba nabavit še kako dodatno kartico.

B-D_ ::

V bistvu ima 26" ekran HDMI vhod, tako da je to doable, če grafične dejansko hočejo vse tri porte drajvati naenkrat. To je eno ključnih vprašanj.


Če pa že moram kupovati dve kartice je moj plan sledeč: na eno nikakvo kartico (za čim manjšo ceno) priključit kakršen koli DVI/VGA combo (npr tako kot že imam sedaj), drugo "über" kartico pa ponucati za orenk gaming na centralnem ekranu ali TVju. V tem primeru lahko priključim tv in monitor hkrati ker portov ne bo zmanjkalo.

Zaenkrat bom pač pustil tole ki jo že imam notri da ne delam bonus stroškov in jo bom prekrstil v kao "über" kartico, ker mi že zaseda edini PCIe x16.

Mi lahko kdo priporoči čimcenejšo PCI kartico ki zna drajvat dva 19" monitorja hkrati? Lahko tudi rabljeno, whatever, samo da pokaže 2d sliko. VGA/DVI ni važno, ekrana imata vse.


Alternativna opcija je da zamenjam matično, vendar ne vem če se mi investicija v dual PCIe ali dual AGP plato splača? Kakšna kombinacija matične + 2x PCIe grafične bi bila najbolj optimalna? Trenutno imam 775XFire-VSTA ki sicer baje podpira PCIe x1/x4 grafične. Obstaja kakšna zelo poceni grafična za te sockete?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: B-D_ ()

B-D_ ::

Slika slotov



Ti sloti so na voljo (+3x klasični PCI), se da kaj uporabnega v njih stlačit?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

jamiroq ::

v tisti pcie x1 slot bi lahko stlacil kaksno matrox g550. ni ravno dirt-cheap, vendar ima 2 dvi izhoda.

PaX_MaN ::

Edino novo PCI grafično, ki sem jo zasledil, da jo še prodajajo, sem našel v Mlacomu. Je Radeon 9250 in ima DVI/VGA/TV out izhode.

Liker ::

V AGI slot (tista vijolicna zadeva) lahko stlacis naslednje PCI-e kartice:
ATI Radeon X850XT
ATI RADEON X1300PRO
ATI Radeon X1600XT
ATI Radeon X1300 PRO
ATI Radeon X1600PRO
NVIDIA GeForce 6600GT
NVIDIA GeForce 7800GTX
NVIDIA GeForce 6200
NVIDIA GeForce 6200
NVIDIA GeForce 6800
NVIDIA GeForce 6800GT
NVIDIA GeForce 6600
NVIDIA GeForce 6600LE
NVIDIA GeForce 6200TC
NVIDIA GeForce PCX5750
NVIDIA GeForce 6200TC

Recimo GF 6600GT z 2x DVI za 20EUR.

LP,
B'

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Liker ()

WarpedGone ::

Kar pa ne velja za kakega Matroxa ki ga pa ti nočeš

Zakaj točno ga nebi hotel?
Zbogom in hvala za vse ribe

Gapi ::

Katero (nVidia based, se razume) grafično priporočate v ta namen?


Po tem sodeč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gapi ()

krneki0001 ::

Kupiš matroxa. Imajo MMS opcije in imaš 4 izhode + 1x TV izhod, pa imaš rešeno zadevo. Kaka G650 bi bila že odlična zadeva, samo da jo dobiš dost poceni.

B-D_ ::

Alternativna varianta, ki sem jo zasledil so tudi pošasti, ki imajo po 4 DVI izhode zadaj.

 Quad-DVI

Quad-DVI


vir: http://www.techspot.com/review/94-visio...

Ali obstajajo tudi kakšne z nVidia jedrom in ali se da temu podobno zadevo dobiti v Sloveniji?

B-D_ ::

Ignore that... edino kar sem zasledil je NVIDIA Quadro® FX 4500 X2 vendar ima očitno "kvaziprofi" oznako in ima edino ceno ki sem jo zasledil tragikomičnih 1400€... očitno bo treba imeti 2 kartici.


Kako montirate v mašino dve močni grafični in ju povežete v SLI, če ima matična samo en normalen konektor?

opeter ::

Kako montirate v mašino dve močni grafični in ju povežete v SLI, če ima matična samo en normalen konektor?


Recimo tak, da zamenjam matično?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

huelz ::

Varianta je tudi, da vzames neko solidno graficno in Matrox TripleHead2Go Digital Edition. Nanjo lahko priklopis 3 zaslone z dvijem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dve grafični kartici in problem

Oddelek: Programska oprema
112667 (2438) bluefish
»

grafična kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
505357 (4436) muzičar
»

Nov racunalnik

Oddelek: Kaj kupiti
61313 (1188) L0sT
»

nakup novega računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
676429 (5351) mtosev
»

Katera grafična bi bila primerna za sledeči sistem?

Oddelek: Kaj kupiti
101254 (1199) pow

Več podobnih tem