» »

Kateri trdi disk kupiti

Kateri trdi disk kupiti

McBoby ::

Imam starejši računalnik- 800Mhz procesor, trdi disk je od Maxtorja, ki po 7- ih letih še vedno brezhibno deluje brez enega bad sektorja. V računalniku imam še IBm-ov DTLA trdi disk, ki pa ga je sral že v prve pol leta po nakupu-bad sektorji, tako da sem potem kupil Maxtorja, IBM-a pa sem imel za drugi disk. In danes je šel ta IBM-ov disk rakom žvižgat. Ob zagonu se sliši, kot da glava preskakuje, zaradi tega se je tudi nalaganje Windovsov upočasnilo, ko pa se sistem vzpostavi, ni več črke pogona.
Torej, kaj na sedaj kupim za drugi TD?
Vodilo je še IDE. Kako je z Maxtorji? Ne najdem nobenega na IDE vodilo. A ta firma sploh še obstaja? Samsunga nebi, ker me je zapustil po 2-eh letih delovanja v prenosnem računalniku, pa še precej glasen je bil. Se pravi katerega: WD ali Seagate za ceno tam okoli €40? Kateri so boljši, bolj vzdržljivi in tišji?
  • spremenil: McBoby ()

lasse007 ::

Seagate je kupil Maxtor-ja.

Jaz dam glas za WD.
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
"Predstave s črno magijo in njenim popolnim razkrinkanjem"
(Mihail A. Bulgakov, Mojster in Margareta)

subby ::

maxtorja ti nikakor nebi priporočal, imel sem 20GB wdja in čez nekaj let še kupil 200GB maxtorja, ki je bil dosti počasnejši in glasnejši od starejšega wdja
če kupuješ disk, kupi wd, ki je po mnenju mnogih trenutno brez konkurence

joze28 ::

Jaz tudi maxtorja nikoli več v 14dbeh sta mi šla dva različna mmodela tik po koncu garancije. Pa mislim da ti pri novem disku ne bo potrebno gledati hitrosti diska ker te bo po vsej verjetnosti omejevala MB.

Tomson ::

WD ali Samsung, tudi Seagate, če te ne moti glasno delovanje ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ker trdi disk nej kupm! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14910170 (6343) kmetek
»

Nova anketa: kateri znamki trdega diska najbolj zaupate hrambo podatkov? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
567066 (6021) GrimReaper
»

Kateri trdi disk za nakup mi priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
939098 (6053) dela
»

WD ali Maxtor ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
583096 (2366) Caligula
»

Kolikim je umrlo IBM IC7 40Gb diskov? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19310951 (6579) ChiefThunder

Več podobnih tem