» »

Kateri trdi disk za nakup mi priporočate?

Kateri trdi disk za nakup mi priporočate?

«
1
2

Casey-D ::

Keri trdi disk si naj kupim IBM Hitachi, Maxtor,... ali kaj druga???
Cena naj se vrti okoli 20.000SIT, kapacitita pa 100GB lahk je manj??!!!

Trdi disk bi predvsem rabil za posnetke (se pravi filme) in programe !
Zdaj mam Seagate (20GB, 5400 RPM), pa mi full ruži in zelo počasen je;(( !!
Osnovna plata pa je Transcend TS AVE3
Osnovni podatki plate


--------------
skrajsal sem ti predolg link - P
  • spremenil: Predator ()

overlord_tm ::

Za 24k dobiš Hitachija 160GB. Eni pravjo da cepajo kot vojaki na fronti, drugi pa da so tihi, zaneslijivi ... who know :D

Drgač za tišino je baje najboljšib seagate. jest ga mam 80GB pa morm rečt da je v primerjavi z maxtorjem, miška :)

btw: a ni Hitachi ubistvu IBM?:8)

Tomson ::

IBM diskov že kar nekaj časa ni več. Jih je Hitachi kupil.

Super diski, ni kaj, Hitachi seveda :) Vsaj iz mojih izkušenj.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

boštjan ::

Cena naj se vrti okoli 20.000SIT, kapacitita pa 100GB lahk je manj??!!!

za tak denar oz. kaka 2 jurja manj dobiš 120GB HDD
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Casey-D ::

Kaj se tiče Seagetov nebi rekel, da so tihi ker ga ravno kar mam v compu in mi ruži tak da joj;( !!! IBM pa se je res združil z Hitachijem, baje zato ker je eno serijo trdih diskov melo full bad sektorje v glavnem diski so bli hitro fuč, no vsaj tak sem jaz slišal, za Maxtora pa se tut pohvale slišal, zaj pa jih spet nisem!!! Tak da res moreš met srečo da ko kupiš izdelek, da vse štima tak kot moram da naletiš na pravo stvar, čeprav morem priznat da sem od Hitachi že tudi slišal pohvale, Saj zato pa lih sprašujem še vedno kateri trdi disk več komentarjev na to temo potrebujem da bom videl kateri od vas prekaša vse kera firma!!!!

Thanks že vnaprej za vse :D !!!

msms ::

Jaz sem odločal med Maxtor,Seagate,WD in pol kupu WD 160GB in sem zadovoljen. Je tih in hiter. Več mnenj pa preberi v linku. :D

iration ::

> Jaz sem odločal med Maxtor,Seagate,WD

Tudi jaz sem se tako odločal in sem kupil vse tri, Maxtorja celo 2. In od vseh slišim samo najmanjšega, Maxtorja, 120gb.
Ta Seagate ki ga imaš je pa star ko zemlja in pri tej starosti ružijo vsi diski, tako da naj ti to ne bo merilo.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Dead_Eye ::

Ta Seagate ki ga imaš je pa star ko zemlja in pri tej starosti ružijo vsi diski, tako da naj ti to ne bo merilo.


Točno tako, moj 6,4GB je kot tank, ampak še vedno dela :) Pred kratkim sem preizkusil tudi WD 160GB 8Mb cache in moram rect da je zelo hiter in tudi tih. Hitachi ne vzet ker je malo tišji od maxtorjev in so praktično isti kot stari "deathstarji". Upam samo da mi ne bo crknil lih par meseev po garanciji kot 40GB....
The one and only

korpi ::

Še moj piskrček!

Pred dobro uro!;( mi je crknil Hitachi 80Gb (že združen z IBM) (disk je bil star cca 1 leto); to je že drugič, kar mi je crknil tak disk v roku 2 let. Je bil pa tih... edino od časa do časa je malo zacvilil
Hitachi je po mojih izkušnjah (še vedno pod vplivom besa) taki drek, da četudi ima celi svet ima drisko, ne naserje takega sranja. Mogoče pa imam samo jaz taki peh.
Pazi to:
Oče ima popolnoma enak disk v svojem računalniku že od začetka in dela BP...bodi zdaj pameten in svetuj nekomu?!
Kolega ma Hitachija... pa ga ne more prehvaliti...

Imam tudi izkušnjo z Maxtorjem 40Gb, ki mi je odpovedal poslušnost po cca 1.5 leta. Tam je bilo krivo pregrevanje....

Edini disk, ki še dela (bog daj, da bo še delal!) je Samsungov 160Gb disk SN14... serija
S Seagatom imam izkušnje še iz časov P166 - 5 let brez slabega sektorja...in še vedno dela
WD - ne morem trditi nič, ker ga nisem imel...


Toliko o mojih izkušnjah... vse pa je odvisno od okoliščin .... pod kakšno srečno zvezdo si rojen.
Pa prijeten nakup diska.
Jaz bi vzel WD, ali pa Maxtorja

Sami ::

Telih tem o diskih je kar precej, malo poišči po forumu.

Eni pravjo da cepajo kot vojaki na fronti, drugi pa da so tihi, zaneslijivi ... who know

Ja, to eni tretji pravjo, od frenda frend, ane???
Hitachi so najhitrejši in najtišji diski, ki imajo 7.2k rpm.


Hitachi ne vzet ker je malo tišji od maxtorjev in so praktično isti kot stari "deathstarji".

U klele pa mamo enga pametnjakoviča. A isti so kot prejšnji IBM-i???!!!
Trenutno je tole najboljši disk na tržišču je price/performance.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

bond007 ::

Sami: kaj veliko se ni zmotil: če pogledaš postavitev čipov na elektroniki in elektroniko samo.. vidiš da se kaj dosti ni spremenilo ( lahko da znotraj kaj spremenili - kar ni vidno). V zadnjem času so pogosti komentarji tu na slo techu, kako jim je odpovedal ravno hitachi. Sam srčno upam, da se je kaj spremenilo od časov IBMa, kajti tudi sam sem kakšen teden nazaj kupil 160GB ata hitacija.

Sami ::

bond007: Koliko komentarjev na to pa si našel? Zdele je edino ena tema, to pa je tudi vse. Na 1. lestvici crkavanja so trenutno Maxtor-ji.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Dead_Eye ::

Dej Sami ne se delat pametnega, oblika je ISTA, elektronika ISTA, samo kapacitete so pač večje. Pa še isti zvok oddaja ko crkne. Toliko o tem....
The one and only

ross|e20 ::

kupi maxtorja 160GB pri pc-domu. mislim da pride 21k. se splača. jst ga mam pa je ql8-)
Prenosik Acer Aspire 5101: AMD Turion 64 Mobile
Technology (2.0GH), 15,4' TFT LCD, ATI Radeon
Xpress 1100, 60GB HDD, 1GB DDR2 ram, DVD pekač,...

Kaufmann ::

Jaz sem se odločal med Samsung, Seagate in Hitachi, vsi ata/8mb cache. Po obširnem pregledu testov sem se odločil za Samsunga, ki ga takrat ni bilo na zalogi in sem kupil Seagate.
Samsungi niso nič glasnejši od Seagateov le malenkost so hitrejši.
ni podatka

sv-pt ::

Jest mam od maxtorja 120gb/7200/8mb sata in do zdej še nism imel problemov, v starem računalniku imam maxtorjev 8gb disk že 5 let , nikol težav, pa tut kakšnega posebnega zvoka ne daje od sebe.

Sami ::

Dej Sami ne se delat pametnega, oblika je ISTA, elektronika ISTA, samo kapacitete so pač večje.

Dead_Eye: O lej ga strokovnjaka! Če je vse to res, zakaj se je potem številka okvar in crkovanja zmanjšala in je trenutno eden najzaneslivejših diskov na tržišču.

Hitachi-ja 7K250 160GB imam že pol leta in comp je non-stop vklopljen, isti čas pa je tudi frend kupil Maxtor-ja 160GB, ki mu je glasnost delovanja v pol leta tako narasla, da ne more več mirno spati zraven compa in je njegov maxtor trenutno najglasnejša komponenta v kišti. Moj hitachi pa deluje kot nov in je kar občutno hitrejši v nekaterih opravilih in seveda tih.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

venetu ::

Jaz bi pa uporabljal disk kot zunanji, zato me zanima katero ohišje za zunanji disk je najboljše oz. katero se najmanj greje in je najtišje. Nikjer nisem zasledil kakšnega testa trdih diskov v zunanjih ohišjih. Namreč, če je preglasno bi se raje odločil za disk za prenosnike, ki pa so dražji in imajo manjšo kapaciteto.
venetu

antonija ::

Najtisji diski so samsungi s tanovimi lezaji. Pol se zdraven omenja se tanove seagate, hitachije pa tisti ki rabjo tihe diske ne kupujejo zarad "mijavkanja". Skratka za quiet pc bo samsung na gumicah dost, za silent pc pa samsung v ohisju....

EDIT: link
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

Daedalus ::

antonija - tisti diski na linku, ki si ga dal, so stari. Hitachi GXP serije že lep čas ni na tržišču. Je pa zato na tržišču 7k250 serija (to so trenutno baje najboljši diski) in pa 7k400 serija, ki je pa precej draga. Sam mam Hitachija 7k250, 80Gb in deluje 24/7 od 5.5. 2004. Zaenkrat še ne kaže znakov pešanja, tako da ti jaz lahko mirne duše priporočam Hitachi disk.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Sami ::

hitachije pa tisti ki rabjo tihe diske ne kupujejo zarad "mijavkanja".

antonija: Hitachi-ji že dolgo ne mjavkajo od kar imajo nov firmware, moj še nikoli ni zamjavkal.8-)
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Dead_Eye ::

Jah, počakaj da bodo stari kako leto pa pol, pa se bo vidlo. Moj 40GB je tudi delal zelo hitro in tiho dokler ni crknil.>:D
The one and only

Climber ::

Priporočam WD 160 GB 8Mb (SATA, IDE), 21.000
www.mimovrste.com

Imam tri take diske, eden je SATA in sem zelo zadovoljen z njimi!

rimljan ::

kater disk bi izbrali, zanima me predvsem hitrost ter zanesljivost:
Trdi disk WD 200 GB IDE 7200rpm 8MB
ali
Trdi disk Maxtor 200 GB IDE 7200rpm 8MB
kaj pomeni FDB (fluid dynamic bearing) motors pri Maxtorju?
rimljan

overlord_tm ::

FDB so pomoje tekočinski ležaji, so tišji.

nodes ::

WD ne maram ko so vsi JB pocrkal
Hitachi ne maram ko so mi vsi IBM pocrkal

Maxtorje in Seagate kupujem deset let in še noben mi ni crknu, zdaj se jih bom držal kot pijanc plota...iz vraževernosti

:)

K4M3N ::

slišal sem že da imajo IBM diski do 30% hitrejša vezja. prejšnjega sem imel IBM 30GB, zamenjal pa sem ga z WD 80 GB. pa sem z IBMmom bil veliko bolj zadovoljen

iration ::

jest sm biu tud z IBM zadovoljen dokler mi ni crknu.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Sami ::

Hitachi ne maram ko so mi vsi IBM pocrkal

Meni so tudi 3-je IBM-i pocrkal, ampak folk kolk ste butasti;(( , Hitachi je popravil serijo diskov in naredil najboljši disk za tale denar to je 7K250. Zunaj so že zelo dolgo in nič ne crkujejo, izkazali so se kot najboljši nakup.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Dead_Eye ::

Meni so tudi 3-je IBM-i pocrkal, ampak folk kolk ste butasti;(( , Hitachi je popravil serijo diskov in naredil najboljši disk za tale denar to je 7K250. Zunaj so že zelo dolgo in nič ne crkujejo, izkazali so se kot najboljši nakup.


haha
The one and only

Tomay ::

Sam sem si pred kratkim nabavil WD 200GB, pri mlacomu jih imajo na akciji za 25.000.
Praktično ni firme, katere disk ne bi crknil, o tem niti nima smisla debatirat.

WD sem kupil zato, ker imam dobre izkušnje z reklamacijo. Tudi ko še tu niso imeli 3 leta garancije sem ga sam poslal v nemčijo, pa so mi ga zamenjali.

Drugače pa seagate mislim da imajo 5 let garancije.

Bistvenih razlik pa med diski ni +- par procentov v hitrosti in glasnosti, to je vse.
Voodoo 4Ever

mzidy ::

Men Maxtor 160GB 8Mb ruži ko ne vem ka;((
Ne priporočam!!
P.S.:Brat kupil Hitachi 160GB -tih ko miška8-)

BaToCarx ::

Kej ni bila tista serija IBM-ov DTLA?

Sami ::

Kej ni bila tista serija IBM-ov DTLA?

Ja serija, ki je crkovala je bila DTLA, še posebej modeli Ericsson. Hitachi pa je zakon.8-)
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Jackal ::

Ericssoni niso bili DTLA.

DTLA = Deskstar GXP75
IC35-ER (Ericsson) = Deskstar GXP60
IC35-VA (Vancouver) = Deskstar GXP120
IC35-V2 (Vancouver 2) = Deskstar GXP180

Pa vsi moji DTLA diski po skoraj petih letih delovanja še vedno delujejo. Sicer res niso najtišji, samo kateri disk je pa popoln. :P

Sami ::

Sorry, moja napaka. Crknila sta mi dva IC35-ER (Ericsson) = Deskstar GXP60 in eden IC35-V2 (Vancouver 2) = Deskstar GXP180.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

flashek ::

sam sem mev prej Hitachija 120GB pa je biv kar tih razn tega da je vsaj 1x na minuto zatulo:D zj mam pa maxtorja 200GB pa sm tk vesev.fajn dela.....pa maxtor mi deluje tk bol zaneslivo kot hitachi
AMD Athlon 64 3000+ ; 2x512 MB ; Radeon X700 pro ; ASUS A8N-SLI Deluxe

Sami ::

pa maxtor mi deluje tk bol zaneslivo kot hitachi

Aja, po čem pa to sklepaš???
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

barabl ::

Men sta tudi dva IBM crknala,pa še en Quantum,Segate se je fajn obnesel,sam je bil mal glasen,WD Caviar izvedbo sem tudi imel,sam se mi WD zdijo mal dragi, sedaj mam pa Maxtorja 160GB 8MB predpolnilnika,zraven sem kupil pa še za 24.000sit enega 200GB 8MB predpolnilnika in sem zadovoljen,mislim,da pri Maxtorju dobiš največ za svoj denar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: barabl ()

|_CoBrA_| ::

Sem imel WD 800JB, pa mi je crkno, Quantium Ict15 mi še zmeraj vredi laufa. Zdaj imam v enem compu Maxtor 80GiB 8MiB cache in v drugem pa Maxtor 160GiB SATA. Slednji je neslišen, performanci so odlični. Za ta denar, mislim da ni boljšega.

Kar se tiče pa Hitachija. Čas bo vse pokazal oz. že kaže in kot mi je znano po eni temi na ST niso ravno lepi tejle rezultati.
AMD Athlon (BArton core) 2600+@11,5*185, Abit NF7-S, 2x 256MiB Samsung TCCC,
Gigabyte Maya Radeon 9000Pro 275/550@325/640, Maxtor 160GiB SATA,
Nec 3500, LiteOn DVD, Plextor 52/24/52A, all in Chieftec Midi Tower Black

TOP ::

Jaz imam ravno nasprotne izkušnje imel sem Maxtor 160gb SATA.Od zečetka delal zakon čez 1 mesec pa je začel ružit kot avion,zamenjal sem za drugega in isti problem greje se kot hudič in zaćne sčasoma isto ružit,zato sem ga prodal.Kupil sem potem Hitachija in morem reč zakon tih je in občutno manj se greje zato Maxtor so jajca proti Hitaciju za druge pa ne znam,ker jih še nisem imel.

flashek ::

Sami: pa nism mislo tk deluje.pač tk osebno mi deluje bol tk...ker pr tismo Hitachijo nism biv najbol tk ziher...pa mal me je strah blo kdaj bo crknil.....ker je večkrat tk ko sm kaj delo mal dov vgasno pa take finte
AMD Athlon 64 3000+ ; 2x512 MB ; Radeon X700 pro ; ASUS A8N-SLI Deluxe

Sami ::

ker pr tismo Hitachijo nism biv najbol tk ziher...pa mal me je strah blo kdaj bo crknil.....ker je večkrat tk ko sm kaj delo mal dov vgasno pa take finte

Imel sem še enega Maxtorja 40GB ATA100 5.400rpm in je ružil kot nor, grel pa se je na 46 stopinj, moj Hitachi 160GB ATA100 7.200 pa je praktično neslišen in seveda hitrejši, greje se pa na max 33 stopinj.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

flashek ::

no pač...vsak cigan svojo robo hvali:D
mam maxtrorja 200GB SATA pa mam 23 -26 stopinj
AMD Athlon 64 3000+ ; 2x512 MB ; Radeon X700 pro ; ASUS A8N-SLI Deluxe

Dr_M ::

se jest, se jest!! :D
maxtor 60gb 5400, skor neslisen, mal pocasn, hlajen 27-35°C
hitachi 160gb 7200, neslisen, precej hiter, hlajen 32-40°C.
odvisno od temp okolja.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

IVo ::

Glas za Hitachija. Mam ga že 7 mescev, je tih kot miška, hiter, kaj več pa itak ne rabiš.

Dead_Eye ::

LOL, priključi ga brez hlajenja in dej kej kopirat, boš vidu kako se veselo segreje. Vglavnem pred nekaj meseci sem kupil hitachija 160GB, ker sem hotel videt če je res tako dober kot so ga hvalili in naj povem da od zunaj je enak starim deathstarjem. Potem ko sem ga drugič formatiral(install win) je prav kmalu začel spuščat tiste famozne zvoke(4x zapored trrrrrk trrrrrrk trrrrrrk...). Sem že začel preklinjat ko je hvala k**** "preživel" in sformatiral do konca. Zaenkrat še dela, ga pa iz izkušenj hladim in pustim pri miru(čim manj premikanja, vlečenja kablov,...).

Toliko o hitachijih, crknil mi je tudi WD 80GB, tudi Seagate 120GB ni preživel(je mogu it ležaj ki je cvilu že kak mesec pol je dokončno utihnil), Maxtor zaenkrat še dela(res da imam starega 20GB tako, da o novih nimam kaj povedat razen to, da so zelo glasni ko pišejo/berejo).

Sem pa nameščal winxp na WD160GB in je zelo hiter in dokaj tih. Osebno pa sem vsekakor za Seagate8-) .
The one and only

Dead_Eye ::

Glas za Hitachija. Mam ga že 7 mescev, je tih kot miška, hiter, kaj več pa itak ne rabiš.


malo ironije: tih ko miška, mijavka pa kot mačka :)))))))))))))))))))
The one and only

rimljan ::

sem nabavil kr WD 200JB 8Mb, kr navadnega ne SATA in zaenkrat (tri dni uporabe) je v primerjavi z Maxtorjem 80GB, se mi zdi kr malo tišji, pa tud mal hitrejši! cena je pa tud bla kr ok 24400 + dostava! zaenkrat sem zadovoljen:)
rimljan

AtaStrumf ::

Glih včeri je na anandtech-u prišel ven test novega 400 GB 7200.8 Seagate-a in ker glih rabmo en d(r)isk doma za video urejanje sem šel malo po netu, da vidim malo kaj dugaja v svetu diskov. Sprva sem bil ful za Maxtorje, ker imam dva (60 GB 5400 PATA in 120 GB 7200 SATA) pa mi še noben ni crknu, prvi je neslišen, drug se je od začetka precej oglašal zdaj je pa čist tih (mal čudno), medtem ko so mi odpovedali poslušnost že IBM Deathstar 45 GB 60 GXP in 60 GB 75 GXP (plus skor vsem, ki jih poznam in so jih imeli) potem mi je izdihnil tudi že en WD 60 GB BB 7200 2 MB, čeprav se dva WD 80 GB JB 8MB 7200 še po skoraj treh letih čist dobro držita (tok, tok). ... No da ne nakladam preveč, sem šel na storage review na njihov reliability survey (registracija je potrebna in vnos vsaj za en disk, da mal sčekiram kaj se najbolj splača in ugotovim, da so (gledal sem 160-200 GB modele) Maxtoji najslabši (60-72% zanesljivost), WD niso dost boljši 67% zanesljivost, Samsungi jih pownajo z 86,8% zanesljivostjo, Seagate-i so pa ta glavni z 92,4-98% zanesljivostjo 8-O. Verjetno vsi veste kateri disk grem nabavt. Jp, Seagate 200GB 7200.7 PATA! Hitachija ne povoham še nadaljnih 5 let, čeprav sem enga nabavil za kolega, da vidmo če je res tolk dober kot prvate eni, he, he. Tih je dost, hiter tud, samo to je meni terciarno. Primarna in sekundarna je zanesljivost, ko pa se dokopljem do dost keša bom pa itak en 2x300GB RAID 1 polje ubodu z dvema različnima diskoma. Zakaj različnima, ker edin tako lahko vem, da ne bosta istočasno odpovedala :D. Kaj, ....imam pač še vedno prežive spomine od unih IBM-ov.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri tihi,zanesljivi in hiter disk priporočate?

Oddelek: Kaj kupiti
342455 (1581) Grimlord
»

Kateri 200GB disk izbrati?

Oddelek: Kaj kupiti
452734 (1946) Dr_M
»

Pomoč pri nakupu 120-aka!

Oddelek: Kaj kupiti
221432 (1079) Nocko
»

160gb sata disk: WD, Maxtor ali Seagate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
634767 (3339) Jaffa
»

Kater disk?

Oddelek: Kaj kupiti
201627 (1330) nokia6310

Več podobnih tem