» »

Ker trdi disk nej kupm!

Ker trdi disk nej kupm!

1 2
3
»

kixs ::

Jao! ;((

Clovek... najprej si kaj preberi kako so diski zgrajeni, potem pa pametuj! :\

Dr_M ::

tudi tebi priporocam, da si malo preberes :) :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Bug ::

ellow

heh, zakaj na koncu vsaka debata preide v svajevanje.. verjetno je to v nasi cloveski naravi ne... tezko upostevamo mnenja drugih, ker vemo kako zelo pravilno "vemo" mi sami ;)
Clovek je vprasal kaj kupiti... fajn smo povedali vsak svoje izkusnje...
eni popljuvali ene prozvajalce...in to je "ujezilo" uporabnike trdega diska tega proizvajalca... 100 ljudi, 100 cudi

tak kak kaka deca ko se debatirajo kateri je boljsi okus pri sladoledu... meni je cokolada boljsa od vanilije... ljubitelji vanilije, ajd popljuvajte po meni >:D

zaj pa smo ze pri sami zgradbi diska... cloveka niti ne zanima zgradba diska...ce pa ga ze bo, pa tudi sam zna googlat :D

Verjetnost, da se prav tvoj disk pokvari ker se je njegov pokvaril... hmmm, poznas verjetnostni racun?
seveda, ne zanikam okvar v celotnih serijah... ampak ko kot so eni tu opisovali trde diske, so razlike v generacijah in serijah diskov...

Dajmo bit bolj solidarni in bolj spostovat tuje mnenje... saj na koncu razen rasta lasnega ego-ja nimamo nic, da se tukaj napuhavamo (sebe tudi simfam :8) tak, da nebom slucajno izpadel nekaj vec)...

lp,
bug
It's a basic truth of the human condition that everybody lies.
The only variable is about what.

kixs ::

Dr_M:

In kaj naj bi novega izvedel?

beta1 ::

Evo dobil sem dva diska T166 500 GB. Zadeva šiba ko raketa. Tiho kot miška.

Stara WDja sem presnel na nova samsunga, ter WDje počasno formatiral. na 320 GB je formatiranje štekalo. Ko je zaklučlo s formatiranjem je takoj disk drugač začel delat, kopiranje na njega več ne šteka. Zgleda so ble napake na disku. Za bad sectorjev ni. Drugač pa samsungov ne slišim, samo glasne WDje.

debil ::

Čisto ste osvinjal temo, tako da se še manj znajdem in če vprašam še enkrat (morda isto) stvar, ne zamerit.

Želim kupit 500GB, to mi je pomembno. Da je tih in dovolj hiter (zaradi hitrosti tudi kupujem novega, trenutno imam namreč 160GB ata). Ostalo mi ni prioriteta.
Najprej sem mislil 2,5" kupiti, sem se premislil. Sedaj želim 3,5" notranjega ali zunanjega, mi je vseeno. Za ceno 100€ +/-15€
Prosim napišite model diska, ki se prodaja pri nas, kateri bi zadovoljil moje pogoje. Nekaj sem zasledil da pričakujete novega samsunga, lahko mi tudi svetujete naj počakam in koliko, če je vredno.
Hvala.

bluefish ::

počakaj na samsunga ali pa kupi WD 500GB AAKS ali pa GreenPower serijo, če želiš na malenkosten račun hitrosti pridobiti tišino.

debil ::

Hvala za odgovor.

Našel sem dva F1, ki sta že v prodaji, vsaj na internetu v ceniku.
1TB za ceno 240eurov in 750GB za ceno 145eurov
Bo F1 imel različico 500GB pri nas?
Enako je z WD Green Power, nikjer nisem zasledil 500GB pri nas.

eVro ::

WD GP 500GB ima funtech (115 €). Priporočam ti to serijo. So definitivno najtišji diski nasploh, medetem ko performance ne izstopa. Kar pomeni da ne izstopa na gor in niti ne na dol. Kar spet pomeni: kupi to, tišina bo lepa za poslušati.

filip007 ::

Urc

Disk popravi z HDD Regenerator

http://www.dposoft.net/

Buggy ::

Ste opazili kako obcutno seje dvignila cena za diske?
Sem imel v neki e-trgovini v kosarici 250GB disk za 63€ in naslednji dan ko sem hotel izvrsiti nakup je bil ze 74€.
Grem gledat se drugam in so se cene tudi za druge modele obcutno dvignile. Spet kaksen davek?

debil ::

Opazno ja. Za 20%. Samo zakaj?

bluefish ::

ja, malenkost so se res podražili.

kmetek ::

SAZAS strikes again.

svecka ::

mah pa saj to ni res, pred kratkim je bil WD5000AAKS lepo 95€ (kupljen 5.2.08) sedaj pa kar za 20€ več ko hočem še enga kupit za sestrično!!!!!! in ta stane sedaj kar 115€ (ponekod celo 160€)

Pa saj niso normalni;(( ;(( ;(( Sedaj grem takoj kar nekaj spiratizirat za 20 €. In to nekaj bo slovenski produkt da si boste tistih mojih 20€ nekam vtaknil. Jezen sem zelo. Če želijo da sem pirat pa tud bom ffs.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

Buggy ::

Kaj je sedaj razlog za ta skok cen? Je res samo SLO cena visja? Je morda kdo spremljal cene za diske v tujii in kako se tam gibajo?
Nikjer ne najdem, da bi se kaj pisalo o tem dvigu cen za diske...Zadnjic ko je bil tak pomp okoli tega so cene sle bistveno manj gor, sedaj pa se je vse odvilo nekako potihem.

bastadu ::

Če sodimo po strani idealo.de se cene diskov v tujini vztrajno nižajo. Spodaj je primer za disk Seagate Barracuda 7200.11 500 GB:

Meizu ::

Haah, še dobro sm pocitral tale nakup mojih diskov, ko sm za vse 4 kompe ki jih mam za vsakega kupu po 320GB...:D :D

Tomson ::

Uhh... imel srečo. :D V petek kupil 3xWD5000AACS po 104€, danes gledam so po 129€ !!! 8-O
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

fizolcek ::

Na solo.si je 5000aaks še vedno 95€, aacs pa 110€.

pegaso ::

Jaz pa dam še en odgovor na to temo:
Kupi tisti trdi disk, ki ima 5 let garancije - dobra investicija 8-)

Tomson ::

Vsem ki iščete tihe diske absolutno priporočam WD GreenPower serijo. Sem jih zamenjal z Seagat-i in moram rečt da je razlika ogromna!!

Skratka, music for my ears! :D
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

mihajlo carr ::

kok GB pa je najmanjši greenpower?
GA-P35-DS3, E2180@3.2GHz, Sapphire 2600XT OC@750/800mhz, WD4000AAKS,
2Gb DDR2 800MHz@4-4-4-12, Xigmatek S1283@mx-2, HKC580W, Chieftec Giga GX-01B

Tomson ::

Mislim da so modeli: 500gb, 750gb in 1000gb ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

e-marko ::

No, sedaj pa še jaz potrebujem nasvet... Sem prebral tole do sedaj in sem zmeden kot hudič. :\

Potrebujem 500GB disk, ki ga bom priklopil kot zunanji disk v glavnem za backup notranjih dveh 250GB hitachijev. Malo se že namreč bojim kdaj bo kateri odpovedal. DVD-ji so predragi za backupe. V času nekaj mesecev pa bi potem ta disk uporabil kot notranjega, ko bom zamenjal ostale komponente. Preveč glasen torej tudi ni priporočljiv, ker potem vodno hlajenje nekako nima več smisla.
WD AAKS odpade glede na izkušnje na prejšnji strani. Najraje bi sicer imel nekaj z 5 letno garancijo. Katerega torej vzeti?

WESTERN DIGITAL Caviar GP trdi disk 500GB SATA2, 7200RPM, 16MB (WD5000AACS) ... 109,90 eur, garancija 3 leta
SEAGATE 7200.11trdi disk 500GB SATA2, 32MB, 7200RPM (ST3500320AS) ................... 113,90 eur , garancija 3 leta
SAMSUNG trdi disk 500GB, SATA 2, 7200, 16MB (HD501LJ) ..................................... 110,70 eur , garancija 3 leta

Nagibam se k Samsungu ampak kje naj najdem F1 z 16MB bufferja (HD502IJ)?
A nima WD GP 5400 vrtljajev, v ceniku piše 7200. Vsaj glede na drugo stran te teme sem tako sklepal... Kako torej?
Jaz sem že čisto izgubljen pri teh oznakah... Najraje bi vzel Samsunga s 5 letno garancijo, če bi obstajal, hehe.

LP
...somebody, somewhere...

kmetek ::

"DVD-ji so predragi za backupe" IZJAVA STOLETJA.

tilinho20 ::

e-marko: Kupi Samusng Spinpoint T HD501LJ.

bluefish ::

WD GP ima 5400rpm, vendar se glede na teste obnese enako, kot večina 7200rpm modelov + je veliko tišji. Sicer bi ti svetoval Samsunga F1, vendar jih pri nas še nisem zasledil. Na drugem mestu pa je nedvomno GP, če ti je pomembna tišina delovanja.

Kibby ::

LP! Kaj pa pni novi WD-ji so ze dostopni pri nas oz. pri nasih uvoznikih (320gb plosce, torej modela 320 in 640 GB)? So kje ze kaki testi glede teh diskov?

Tomson ::

e-marko:

Seagate diskov se izogibaj če so ti ušesa ljuba. Res je da imajo 5-letno garancijo, samo zvoki ki jih spuščajo... Ne vem, js sem jih imel zdaj kar nekaj let od serije 7200.8 do 7200.10 pa lahko rečem da so vedno glasnejši. S tem mislim ULTRA glasni.

Samsung je kewl, zelo tihi, sicer precej vibrirajo kar nekatere spravlja ob živce, so pa tudi dokaj hitri. Sploh F1 serija bo super, ampak še kar nekaj časa ne bo dobavljiva, sploh v Sloveniji. (se pravi 320GB platter)

WD GreenPower so RES tihi. Imajo 3-leta garanije in so povprečno hitri. Glede na to da so 5400 so sploh odlični, po performasu spadajo v zlato sredino 7200 diskov.

Novi WD 320GB platter pa po besedah uvoznika ne bodo videli Slovenije pred aprilom. Pa še to je rekel je odvisno od tega kdaj bodo na policah drugje v evropi. Zaenkrat jih tako še ni.

Sicer če gre za zunanji disk, priklopljen na USB itak hitrost diska nima veze ker je USB počasnejši, glede na to da bo v uporabi za BACKUP, kar predvidevam pomeni da ne bo 24/7 priključen tudi glasnost ni pomembna.

V tem primeru razmisli o zunanjem Seagate disku s 5-letno garancijo, npr. TOLE ali če želiš hitrejši vmesnik, e-sata, TOLE, ki pa že kar ima ceno ...

Drugače pa so tudi zunanji WD diski zelo dobri. Glede na to, da pri USB zunanjih ni neke blazne razlike v ceni, je mogoče zunanji disk smiseln nakup ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

e-marko ::

Hvala vsem razen kmetku. Res ne vem v čem je tvoj problem? Meni se zdi delati backupe na DVD-je pač predrago, ker lahko plošček vržem stran po kakšnem tednu in dokaj hitro pridem na ceno diska. Da pa ne omenjam enostavnosti dela. Komu se še pa ljubi rokovati s ploščki, če ni nujno?

Vzel bom Samsunga ali pa WD GP. Verjetno kar prvega. Zunanji disk bo kakšna dva, tri mesece, potem pa gre v kišto in hitachija ven. Vibriranje ne bi smelo biti težava, ker imam diske obešene v ohišju in se vibracije skoraj ne morejo prenašati.

LP
...somebody, somewhere...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: e-marko ()

Ted ::

V Pelugi v Grazu majo Samsung 500gb Spinpoint 166 za 81 evrov. Sam sem nabavil 320gb in lahko potrdim, da je zelo tih in zelo hiter:) .
Mah...

Tomson ::

Glede na to da Samsunga T166 500gb dobiš tudi v SLO za 92€, mislim da Peluga niti ni tako ugodna ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

trnvpeti ::

Ta produkt je bil dodan v trgovino: nedelja , 26. avgust 2007

ze avgusta lani je bil dodan(disk) v ponudbo
huh

Tomson ::

Heh, zelo ažurni podatki, to je res! :8)

Sicer pa, če ga promovirajo po takšni ceni je to njihov problem. Če kaj tečnarijo pa enga inšpektorja poslat pa bo! :D
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Kibby ::

Zgleda da pot ne bo sla mimo Samsung SpinPoint F1 modelov... Zasledil sem tale test in sem bil kar presenecen nad hitrostjo... KLIK Če se se malo prebrska po tej strani se tudi najde test za 1TB verzijo ki je vec ali manj enako hitra... se malo pa bojo 750gb diski best buy, no v Avstriji so ze, pa pol bom lahko tele moje WD-je zamenjal :D :D

Tomson ::

750GB modeli niso enako hitri kot 330/660/1000, kajti slednji uporabljajo 330GB platters, medtem ko 750Gb model 3x250GB in je bistveno počasnejši od 320GB platter modelov.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Kibby ::

jap imas prav... pol pa bomo cakali 320 oz. 640gb, ce bo cena seveda sprejemljiva.... 1TB je se predrag :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kibby ()

Tomson ::

hehe ... To je bil tudi moj plan pred 3-meseci.

Ko pa sem videl da se zadeve nikamor ne premaknejo, sem vzel WDja. Pri Samsungu je preoblem ker ima težave (menda samo softwerske) z 330Gb platter modeli, in jih rešuje že več mesecev, pa še vedno nič. Tako večino 1TB diskov dobijo nazaj.
WD pa 320GB platter diske menda v Slovenijo pripelje šele aprila če bo vse po sreči, tako pravi uvoznik, pa še to se pri 320GB modeli ne bo vedelo katerega dobiš ker pač je takšna politika WDja.

Skratka, če ti mesec, dva, tri ne pomenita toliko vsekakor počakaj, če pa bi rad imel nov disk prej, izberi nekaj iz trenutne ponudbe ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

e-marko ::

Zasledil kdo pri nas že 320 ali 640GB model F1?
Pri demise.si imajo 750 in 1000GB, ki pa glede na test in zgoraj napisano ne prideta v poštev. Ne, nisem še kupil ampak začasno shajam s starim 160GB Hitachijem na usb adapterju... ;)

LP
...somebody, somewhere...

GrimReaper ::

Res ne vem v čem je tvoj problem? Meni se zdi delati backupe na DVD-je pač predrago, ker lahko plošček vržem stran po kakšnem tednu in dokaj hitro pridem na ceno diska. Da pa ne omenjam enostavnosti dela. Komu se še pa ljubi rokovati s ploščki, če ni nujno?

Predragi? Klik.
8€ za 100GB podatkov katerih ti ne more vzet noben, zdej se tud že lahko reče da delajo BP vsaj 10 let, moji zapečeni CD-ji iz leta 1997 so še vedno VSI berljivi, res pa da se tistega ne rabi več tko da je ŽD 10 let čez glavo.
Ne vem kaj si mislil s tistim da ga vržeš stran, DVD-ji so namreč za backup/arhivirat stvari, ne vem zakaj bi jih metal preč.
Kar se enostavnosti tiče se pa morm strinjat, da zapečeš 25 DVD-jev si morš vzet dva dneva po kakšno uro, dve, jest delam to na četrt leta tako da ni takega problema.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

neki4 ::

Imam trdi disk ExcelStor 80 gb ki se mi zdi nekoliko počasen.

Rad bi kupil tegale WD 320,ki ima sata-2 vmesnik. Moja plošča omogoča sata(ima priložen nek rdeč ozek kabel za sata disk) in me zanima če bi šel ta disk v moj računalnik, glede na to da ima sata-2 in ne navaden sata, ki ga moja plošča podpira.

Zanima me še, če bom dejansko s tem novim diskom, pridobil na hitrosti, ne samo na kapaciteti.

LP

bluefish ::

da, sata2 disk lahko brez skrbi priklopiš na sata vodilo. In ja, verjetno se bo nekaj malega poznalo tudi na hitrosti.

AapocalypseE ::

Malo si bom sposodo temo. Imam ta trdi disk in bi si rad dokupil še en disk. Kaj mi priporočate? Gledal sem tega

kixs ::

Vzemi tega pri Funtech:

WD 500 Gb SATA300 , 7200, WD5000AACS, 16MB cache SATA-II/300 GREEN ... 91,50€

Razen, ce imas kaksne posebne zelje ;)

lp

Penderecki ::

Trenutno stane Samsung HD501LJ v Grazu manj kot 74 €.
V primeru, da se poda kdo v Graz, ga lepo zaprosiš za dvig diska.
Če imaš prijatelje, sorodnike, ki so pravne osebe in ti gredo na roko, da lahko disk kupiš na njihovo podjetje brez davka, si zmagal.

Lastim si 9 diskov omenjene serije za arhivo in jo lahko samo pohvalim.

Trenutno pa prste vstran od F1, ki imajo 330 GB plate, preveč reklamacij.

Lp
Penderecki

kmetek ::

F1 ima 250 plate.

Penderecki ::

To je res, vendar imajo novejši modeli tudi tri plate.

gregor ::

Ali morda kdo ve kdaj bo dobavljiv pri nas

WD6400AAKS - 640 gb disk WD
Ta in 320 gb disk bi naj bila nova modela...

Hvala
LP

kmetek ::

nič prej kot konec tega meseca...
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri 1TB disk kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
29533916 (14066) xyxyxyxy
»

Tih in zanesljiv trdi disk

Oddelek: Kaj kupiti
101428 (1070) McMallar
»

Trdi disk 500GB

Oddelek: Kaj kupiti
493684 (1911) Deflector
»

Nakup 500 gb diska

Oddelek: Kaj kupiti
171601 (1130) Kibby
»

Kater disk 500GB?

Oddelek: Kaj kupiti
272101 (1420) urosh

Več podobnih tem