» »

WD ali Maxtor ?

WD ali Maxtor ?

«
1
2

Jason ::

Imam namen kupit novi trdi disk: 80GB,7200rpm,ATA133,8MB. Nekako se ne morem odločit med WD-jem in Maxtorjem. Kdo ve kakšne so razlike med njima(hitrost,hrup).
:\

Fury ::

Hitacki 7k250 120/160GB je best buy. Drugo se ne splaca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fury ()

pacman ::

Tega WD-ja imam jaz pa ti lahko povem da je kr vredu samo malo glasen, se pa odkupi z hitrostjo.
Maxtor pa tudi ni slab, pravzaprav če bi bil na tvojem mestu bi izbral prav njega:D

M-man ::

Groovy ::

Upam da ti kaj pomaga, če ti povem, da je moj Maxtor precej glasnejši pri branju in pisanju od Samsunga (oba 80GB) in da se tudi za 3 °C bolj jgreje... kako je z WD nevem. :8)
I am the captain of my soul

Caligula ::

OK lej!

NE WD in ne MAXTOR.

Samo IBM 7k250.
To je veliko veliko boljse in dalec tisje.

Cist tok simpl je.
Ta serija IBMov je trenutno najboljsa izbira.
Tako je brezveze premlevat ali WD ali Maxtor.

Trenutno samo IBM in to samo serija 7k250.

Dr_M ::

Caligula: IBM ne dela vec diskov. zadnja serija od IBMa je bla gxp180, 7k250 pa razen oblike (in Deskstar) nima vec nikakrsne veze z IBMom...to je prva serija diskov ki so samo Hitachijevi.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

RobyRob ::

Glede glasnosti, vsakemu novejšemu disku se to da nastavljati. Moj novi Maxtor 120 GB je bil zelo glasen, a se da dobiti program ki ga utiša. Zdaj je skoraj neslišen.
Priporočam ti Maxtorja, saj je cenejši od WD-ja.

TribesMan ::

Caligula GROZEN SI!

V zadnjih dveh dneh odkar maš ta disk si napisal vsaj 10 postov kjer sveto trdiš da je Hitachi najboljši, pred tem pa še slišat nisi hotu zanjga. Dej umiri se malo. Sej ma še veliko uporabnikov tak disk, pa vsi vemo da so dobri, ampak sam ti zganjaš tako galamo.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Fury ::

Zal se ne da vseh diskov utisat, ker vecina proizvajalcev se nima toolov za SATA diske.

Vsaj 1 mesec nazaj je bilo tako.

Caligula ::

Tribesman, zadnji mesec in pol sem se povsod pisal, da je MAxtor OK, da se pa verjetno bolj splaca ta Hitachi, ker ga na veliko hvalite.

In po pravici povedano ste zatajili. Mene niste prepricali. Slucajno sem naletel nanj in ga kupil po zelo ugodni ceni. In mislim ,da bi vi morali ze takrat zganjati tako galamo kot jo jaz zdaj.

Jaz OK, vi GROZNI, da ne znate lepo direktno in prepricljivo povedat, da je kaka stvar tko fajn.

Minuspike vsi, ki ta disk mate pa ste mencali. Nestrpnost do nerazsvetljenih je edini nacin. :|

DR M, typo pac.
Old habits die hard. Much harder than an old Deathstar though :D

jest10 ::

Caligula:
WD,WD,WD,WD,WD,....... :D

Caligula ::

Will Die? :D

Worst Disk? :D

Way Dumbest? :D

Sej nc ne recem, sej WD je OK, sam ti Hitachiji so pa dobri in ne sam OK.

WD je fajn, ce nimas na disku kakih pomembnih podatkov recimo, k jih ni skoda, ce disk crkne >:D

Joke, diski crkajo vsi sam pac ta Hitachi rules. Predvsem pa je tih. :P

Mavrik ::

WD. Moj je precej tišji od Maxtorjevega 120 GB modela med delovanjem. Pa tudi crknil še ni pa ga mam kar že lep čas :D
The truth is rarely pure and never simple.

TribesMan ::

Sej se nebi rad kregal, sam tvoj način prepričevanja ljudi mi ne potegne. Zgleda približno takole.

Imaš komponento X... ko kdo vpraša ali bi kupil Y ali Z, mu ti začneš na vse tupit v glavo da je edino X tisto tapravo. Pol pa slučajno kupiš Z, ki so ga vsi ostali že dolgo hvalili pa začneš da je Z totalen zakon in da ni primerjave z ostalimi, pa da je nor tist ki kupi X ali Y... nevem al jest slabo vidim ...

Poleg vsega jest mam 2 Hitachija, enega že približno 1.5 leta drugega pa tri mesece. In če je kdo spraševal za disk sem rekel da je Hitachi najboljši kompromis... sem tudi že miljonkrat ponovil zakaj in ne mislim ponavljat. Zdej če pa ti nisi tega opazil pa sorry... Pa ne samo jest, še vsaj 5 ljudi poznam ki je ta disk tu na forumu pohvalilo...

O crkovanju pa kdaj drugič, jest mam še vedno 2 IBM DTLA 20GB diska ki po 4 letih še vedno pridno meljeta brez BS... Je pa res da lahko crkne vsak disk... to je loterija. Ubistvu mam z Hitachiji v zadnjem letu še daleč najboljše izkušnje. Zaenkrat še nobeden podlegel. Kar sem tudi že velikokrat omenil.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

OnTheMic ::

Povedal bom enako kot že Pacman, jest10 in Mavrik:

WD

Meni WD-ji že precej let služijo brez problemov (že od tistih prastarih nekajdeset-megabajtnikov:\ ).
Glede glasnosti se ne obremenjevat, razen če imaš celo mašino "na vodi" (beri: popolnoma tiho vodno hlajenje), ker ni kakšnih posebnih razlik z ostalimi diski. Eni so glasnejši v ldle, drugi pa pri branju.
Glede zanesljivosti pa moram povedat, da nikoli nisem imel problemov s kakšnimi bad sektorji in podobnim, niti pri diskih, ki so zaradi prenašanja v racku preživeli marsikater tresljaj in hujši udarec.
Kar se hitrosti tiče, pa glede na tale post (KLIK!) prav nič ne zaostajajo za konkurenco, bolj nasprotno...

LP:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OnTheMic ()

kajzer ::

Itak vsak hvali svojega. Najolje bi blo da bi kdo ki ma izkušnje (oz. je vse sprobal) povedal kdo se mu je zdell najtišji v Idle oz. load. Js mam sicer 2 Maxtorja in nisem nikol imel nobenih problemov, sam bi vseen raje imel Hitachija, čepral ga nisem še nikol imel (tut IBM-a ne). Al pa še raje Raptorja sam to je že razred zase. Mislim da je hitachi trenutno najboljši nakup (predvsem po tihosti in tudi po hitrosti) in ne WD ali Maxtor.

perci ::

Uaaaaaauuu, pejte kupt Raptorja, zanc sem ga kupu, pa je tolk hitr, da res ni pa se skor neslišen. Res, to morte kupt!!!

Tko mal karikirano zgledajo tvoji posti, Caligula >:D - pa brez zamere - nic osebnega :)

Caligula ::

Tribesman, ze stotic si zabluzil. Preberi moje poste v temah o diskih preden na pamet v temo brcas. Ze prej sem omenil, da je verjetno ta disk najboljsa izbira med novimi diski.

Kar se tice tovjih ocitkov, da kar imam jaz je kao vedno najboljse. Saj naceloma je. Vecina stvari, ki jih imam je kmalu tudi uradno bestbuy.
In seveda je prav, da se v temah, kjer je vprasanje razlika med vec podobnimi izdelki oglasa nekdo, ki je pravkar saltal in tako ve kaka je razlika. Ce mas ti ze en cas nekaj, tvoje mnenje o tem ni prevec bistveno, ker se ne zavedas najbolje razlik med tem in ostalim. Jaz, ce sem s cem zadovoljen, to povem, ce pa je kaj nasploh (in ce tudi testi to potrjujejo) to glasno zagovarjam. Sploh pa zdaj, ko je tok kao novih izdelkov, ki so v bistvu slabsi od predhodnikov pa se sam na komerciali svercajo.

Dokler ne pride mimo kaj kar je boljsega. Potem pa bom seveda spet tisto zagovarjal. Jaz ne bom rekel, da so IBMi dobri. Ta serija je dobra. Saj tudi Diamnodmaxi niso slabi ali pa kao glasni. Po testih je za tem drugi najtisji samo je ta precej tisji sploh pa so pri Maxtorjih in WDjih glasne glave. Pa dost WDjev motece piska v idle,..

In ja, folk je treba prepricevat. Folk sm ne pride po mlacna mnenja al pa da ne bos mislu ,da komu pomaga to, da vsak mlacno pohvali svojo firmo tko kot cist v vsakmu postu do zdej.

V primerjavi z MAxtorjem, ki velja za dobrega (enakovreden ali boljsi od WDja) je ta IBM opazno boljsi.

In kot tak najbolj smiseln nakup.

Pa ti si moderator. Ti naj nebi navijal za nic posebno mocno. Jaz pa lahko in za dobre stvari to vedno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

perci ::

Aja, da se jst pristavim loncek:
Doma imam 2 wdja - eden je 80 giga JB verzija z 8 mega keša, drugi pa raptor in oba bp delujeta. Tudi iz preteklosti imam z WD-ji zelo dobre izkusnje.
Doma mam tut 2 Maxtorja 40 giga, ki tudi bp delujeta, me pa maxtor mal odbija ker sem punci in kolegu zadevo ze zamenjal potem, ko je preminila.
Zdej za Hitachije je pa tko, glede na to, da nekaj uveljavljenih članov foruma pravi, da je dobr razmerje cost/benefit sem tut jst ze enmu kolegu priporočal Hitachija, čeprav ga se nisem stestiral. Ze mora bit zadeva v redu, ce se nihce ne pritozuje ;).

Caligula: Pa da ne bos mislil, s tvojimi posti bi me prej prepričal v obratno - torej da ne kupim diska. Zakaj? Ker delujejo rahlo entuziastično naivni ;). Priblizno tako kot tisti tvoj ventilator (dimnik) kjer si toplo vodo izumljal :D . Mal heca mora bit Caligula :)

Dr_M ::

no jest sm pa meu doma ene 5-6 WD diskov, pa noben ni docaku drugega RD....:\ :\

najboljsi je pa quantum...mam en fireball 1.2gb disk, ki je prakticno od leta 95 skos v uporabi in se vedno dela BP :) :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

perci ::

Hehe, jst sem pred kratkim prodal se tri delujoče ostarele WDje ;) in sicer 8,4GB, 1GB in enga okol 800 mega ;), prvi je laufal na celerončku 400, druga dva pa na 486 dx4 ;))

Cosmo ::

Pa dost WDjev motece piska v idle


Meni nič ne piska. Tebi? Mogoče so ti pojavi čisto psihološke narave >:D >:D
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Caligula ::

Cosmo, se celo taki kot si ti-pristasi WDja so se nad tem pritozevali in to na tem forumu in pogosto.

Perci, tisti moj dimnik mi garantira najnizje temperature z zracnim hlajenjem na forumu. ZA drobiz.
Zaradi njega mam smesno nizke temperature diska, plate procesorja, tisji com,.. tko da tisto je sploh zakon :D

Naivnosti je malo zraven. Jz sm predvsem razocaran, da ni ze kdo pred mano tko konkretno reku, da je ta zadeva tko dobra.

Jebes mnenja k so vsa ista.

En napise

WD je fajn.
Drug, Maxtor je fajn
Tretji Hitachi je fajn.

Pa pejte nekam s takimi bednimi.
Ce kdo ve za kak res fajn izdelek pa da je probal oz na lastne ooci pa useza vidu pa slisu naj to pove tko kot se pove.
In jz pravim NE WD in ne Maxtor. Sej nista slaba sam ta je trenutno tok boljsi.

Pa bo pol veseu, ko bo kupu, da je ubogu. Ce bo ubogu :D
Sala mora bit, sam gre na grmado ,ce ne bo kupu tazga Hitachija :D

kajzer ::

Tist dimnik je res zakon! :D

TribesMan ::

Je pa lepo da si tako samozavesten.

Trdno prepričan v svoj prav... včasih me spominjaš na konje s plašnicami. Ne vidijo nič razen naravnost pred sebe.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Caligula ::

Jp, al to, al pa nekdo k je ze dost vidu pa pocas ve kaj je dobr. Sploh k ma. Pa sej smo rekl-minus pike dobis, ker nisi znal prepricljivo artikulirat prednosti tega diska. Pa u kot mors za eno uro. :D

Dimnik je hud. Sploh ne rabm venta za disk. Je ze s tistim za 14C bolj hladen kadar kej fajn dela.
Procesor pa ostalo pa itak.

kuglvinkl ::

Čist se mi bo snel, če samo še eno pisnete o dimniku.
Your focus determines your reallity

lambda ::

Imam WD 80 GB pa Seagate-a 20 GB, pa oba delata ko urca. Za druge diske ne vem, kakšni so, vem pa da ta WD nič ne piska, kot je ponekod slišat. Je pa Seagate (tud ta novi diski) pomoje najtišja verzija, ampak ni pa nič kaj hiter.
Na splošno imam pa srečo --> V desetih letih mi ni še niti en disk crknu, al pa kake slabe sektorje dubu 8-)

Caligula vztraja pri svojem ... kot vedno :|

Fury ::

WDji so po mojih iskusnjah tut zlo kvalitetni, o tem nimam dvomov. Se zmer mam doma 4GB disk star hm.. zihr vec kot 6 let in ga nosm v zepu, ko kej rabm (v zepu od hlac med kolesarjenjem!) in se vedno dela 8-)
So pa glasni :)

OmegaM ::

Mam 160Gb WD SATA pa 160GB SEAGATE SATA.WD glasnejsi pa hitrejsi, sedagate, tisji pa malenkost pocasnejsi, pa se malenkost bolj se greje - se je no dokler nisem dal kulerja gor.Priporocam oba, pa se oba masta 3 leta garanjcije:D

Drugace pa ce bi obstajal Quantum pa bi ziher njega kupil.Na stari kisti imam enga 30G in 20G - hitrost in tisina:D .
LP

Caligula ::

Quantuma je kupil MAxtor.

Pa smo spet tam, ko so vsi fajn :D

OmegaM ::

Vem ja.

Zakaj pa ne bi pokomentiral se svojega mnenja, povem pac svoje izkusnje.Glede Maxtorja pa povem pac takole.Saj niso tako slabi in so med boljsimi, samo sem zadnje case videl kar nekaj folka ko so jih morali reklamirati, vendar pa poznam tudi take ki so z njimi res zadovoljni, zato sem tukaj neopredeljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OmegaM ()

Caligula ::

Sej se ne prtozujem. 0:)

OmegaM ::

Aha pa se to iz mojih izkusenj z IBM-emom.Vzel 40G 7200 pa sem ga moral stirikrat reklamirati (serija dekstar al nekaj takega, zame dethstar takrat), da sem kasneje dobil quantuma.In zato mislim da mi sploh ni do IBM oz. HITACHIJA.Moj frend pa je pravtako kupil(kar nekaj casa kasneje) IBM-a 60G pa je reklamiral 2x pol pa zamenjal za Maxtorja, pa je maxtor-ju sla elektronika, pravzaprav mu je kar lepo videti kako je razneslo cip.Sedaj ma odtakrat 80G pa je vredu.

Tolko o mojem mnenju

OmegaM ::

Ok, samo je pac tako blo slisati.Pa saj nic ni.
Zato pa je forum da poves svoje mnenje, pa sem se pac kasneje popravil pa dodal se malo svojega o ostalih diskih

Caligula ::

Sam zdej je nova serija in prav ta je dobra in hvaljena. Zgodovina je tu postranska.
Meni tudi MAxtor dela ampak dostim ni.
Crkanje je ena stvar k se pojavlja pr vseh, sploh pa v dolocenih serijah.

Jz ne navijam za Hitachi. Sam za to serijo 7k250.

OmegaM ::

Verjetno res.Ampak tudi vse je odvisno od kakih serijskih napak,ki pustijo slab vtis na folku.
Seveda jih z naslednjo serijo skusajo odpraviti odpravijo.
Samo eden od diskov kar sem videl da pa je res ogromno folka melo tezave pa so bli futsisuji

apachee ::

Mene pa zanima, kako je s tem IDE/SATA? Če nameravam kupit plato na nForce 2 čipovnju, al se splača SATA al ne, ker baje da ne pride še tolk do izraza oz kako je s tem?
You can't win without The Finn!

Caligula ::

Na Nforce 2 se ne splaca. Ni razlike. Sam plata pa disk sta drazja.
Pa pocaki zdej z nakupom.

Hmal bodo AMDjem 64 se dodatnbo padle cene pa 939 cipset pride vn.
Skratka jebes Nforce 2. Pocak se dva mesca pa medtem zber se dodatnih 30 cukov pa si kupi pol res dobro plato pa proceosr ne pa zdej neki kar je v odhodu.

Skratka, ce mas moznost pocakat se zdej ravno menjava osnova.

apachee ::

Ja sej vem, po eni strani se strinjam. Sam to cakanje je v racunalnistvu najbolj "smotrna" odlocitev. Zmeri je "splaca se pocakat, ker cez dva mesca ..." :) a me razumes. Vem da bojo takrat stvari cist drgacne, sam tud takrat se bo zopet pojavil isti nasvet "se mal pocaki pa bos ..." :) Medtem pa bodo minili 4 meseci ko ne bom mel s cim spilat, saj moj duron 700, gf2, 394 RAM ze zdaj ne more vec drzat koraka niti v 800 x 600, 16 bit !
You can't win without The Finn!

Caligula ::

Lejk, neki je nov model, neki je pa povsem nova p'latforma, kokr je bil Nforce 2 na zacetku. Razlike so ogromne. Od izkoristka pr RAMu do nasploh vsega zivega. To je nova stran ne nova vrstica v knjigi.

Nforce 2 je out.

planetparty ::

Pa kaj se tu dogaja?! Zakaj za vraga imamo moderatorje? Zadnje čase sem malo na forumu, pa še takrat v vsaki drugi temi vidim neke dialoge med dvema pametnjokovičema, ki se prepirata kdo ma prav! Če hočete na tak način meti dialoge idite na irc, človek je spraševal za kaj se naj odloči in mora zdaj nehote gledati take bedne dialoge.

Jaz imam od navedenega 80GB WD in mam še enega Maxtorja 60GB, ta zadnji je precej glasnejši za Maxtorja 80GB pa ne bi znal povedati.

Caligula ::

Zato, da objektivno odlocajo o stvareh o katerih naj nebi ti?
Marsikdo je v precepu glede stvari, ki so povezane z diski,.., ce se splaca menjat kaj za sATA,..pol se pa razprava razsiri.
Avtomatsko je vprasanje ce Maxtor in WD SATA ali ATA,..

Ce mas pa ti kratek predlog glede diskov ga pa napises.
Ce mas pa predlog za moderatorja pa ga posljes pod zasebno ali pa pod pritozbe.
Predlagam, da ti moderator brise post in ga prestavi v pritozbe >:D :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

Xenomorph ::

Hm res zanimivo, da sem na forumih videl toliko negatvnih odzivov na diske proizvajalca Western Digital. Že eno leto mi v kišti tiči WD 120GB z 8MB cachea (JB serija). Z diskom sem zelo zadovoljen.
V veliko postih se omenja glasnost WD diskov, vendar je moj disk izredno tih. 8-O
Pravkar sem naročil še WD SATA 250GB disk. :D

planetparty ::

Caligula:
Očitno si ti vir teh obrekanj, večinoma si bil sodeloval v takih in onih "dvobojih". Jaz se ti pa ne nasedam in te bom obšel v dolgem radiusu!


Kaj se tiče dika se pa bilo kak odločiš ne boš dal pljuske dreku.

userc ::

definitivno IBM-a oz Hitachija! 2. mesto zasede WD, potem pa ostala šlamparija...
lp

p.s. govorim ti po prodajnih številkah in reklamacijah...

Cveto ::

Jest sem šel iz WD 80 GB na Maxtorja 160 GB in zdaj vidim, a je WD res boljši. Hitra sta približno isto, le da je Maxtor krepko glasnejši.

Caligula ::

Robibirk, kar se tice Dika, se strinjava:D

Dik je car >:D
Pa se pljuska.

Ostali pa, po oglasih se nekaj poceni pojavljajo ti Hitachiji. Po 23k in manj. Zgleda izza meje, ker so cene normalne. Jaz zadevo samo priporocam. Je res vredu.

alex32 ::

No zal nisem "srecen" imetnik tolk opevanega IBM-Hitachi 7K250. Imam pa Maxtor MAXTOR D.MaxPlus9 6Y080P0 80G, ki pa je bil kr slisen preden sem instaliral programcek Acoustic Management. Po tem je postal prakticno neslisen, moti me pa hrup napajalca zdej.... performanse diska pa so se malenkost zmanjsale.
Z diskom sem zadovoljen, mam narocena se dva sata za v raid polje.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri trdi disk za nakup mi priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
939098 (6053) dela
»

Maxtor ali Hitachi

Oddelek: Kaj kupiti
371700 (1130) Dobius
»

Kateri 200GB disk izbrati?

Oddelek: Kaj kupiti
452737 (1949) Dr_M
»

Disk IBM 7k250 moj najboljsi nakup letos. Priporocam bolj kot karkoli drugega. (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
25113389 (7286) e-marko
»

160gb sata disk: WD, Maxtor ali Seagate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
634769 (3341) Jaffa

Več podobnih tem