» »

Ker trdi disk nej kupm!

Ker trdi disk nej kupm!

«
1
2 3

Jankolovski ::

Evo tle sta dva trda diska iz mlacoma pa nevem ker je bol kaj mi vi predlagate:

http://www.mlacom.si/article.aspx?docid...
http://www.mlacom.si/article.aspx?docid...

bluefish ::

WD

biokill ::

WD, so zelo vzdržljivi in tihi

mihajlo carr ::

mamicu ti...A te naučim link nardit?!
drugač je pa boljš WD
pa bolj se splača 400gb vzet, ker je 80€

Zgodovina sprememb…

volkec ::

SeaGate, 2 WD-ja sta mi crknla :))

Zorro ::

mamicu ti...A te naučim link nardit?!

off topic za disla, Firefoxov dodatek Linkification te reši tegob, ki ti jih povzroča folk, ki ne zna postat linkov;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zorro ()

Dr_M ::

zadnic sm govoril z nekim uvoznim za diske in je reku, da so po kvaliteti WD, hitachi in seagate popolnoma enaki. vsi majo pribljizno enako kolicino crknjenih diskov.
glede na stevilo testov, ki sm si jih ogledu zadnje case, gredo firme nekako takole.

500GB-1TB - Najboljsi je Seagate (serija z 32MB), drugi je Hitachi (z izjemo 500GB, ki so druge serije in padejo v klaso WD), tretji je Samsung in cetrti je WD.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Jankolovski ::

Najlepša hvala!!!
Sorry za link

:D

mihajlo carr ::

tnx zorrr0.

[SkA] ::

Da ne odpiram nove teme, bom kar tole izkoristil. Ve morda kdo, kje v LJ bi se dalo dobiti Samsung Spinport T166 diske? 500GB različico pravzaprav. Edinega trgovca, ki sem ga našel z njimi je Mlacom - slednjega se v življenju raje izogibam, če je le možno (sploh glede na to, da jim piše rok dobave 2-7 dni).

kixs ::

Dr_M:

kaksno je merilo za tvojo lestvico?

kpkp ::

TomsHW se ne najbolj strinja z zgornjimi trditvami...
Vseeno dolg in zanimiv test, vsak pa naj potegne svoje zaključke...

kixs ::

Zorro:

hvala za info... pride prav :D

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/190

Kpkp... vse je odvisno kaksne kriterije imas.

lp

Dr_M ::

kixs97: dostopni cas, hitrost prenosa, cena. :) je res, da je WD malenkost cenejsi, ampak ne veliko.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

beta1 ::

Naj si še jaz malo sposodim temo o diskih.

Kopujem 2 trda diska SATA2. 500GB 7200rpm 16 MB cache ali 32 MB cache.

Trenutno imam WD3200KS in WD2500KS ter Asus P5B.

Trenutno sem našel te diske:

Samsung SpinPoint T166 500GB 16MB SATA II - 90 EUR
http://www.samsung.com/us/consumer/detail/detail.do?group=computersperipherals&type=harddiskdrives&subtype=spinpointtseries&model_cd=HD501LJ

Seagate Barracuda 7200.10 500GB SATA II - 90 EUR
http://www.seagate.com/ww/v/index.jsp?locale=en-US&name=Barracuda_7200.10_SATA_500.3_GB&vgnextoid=b9df99f4fa74c010VgnVCM100000dd04090aRCRD&vgnextchannel=a32a2f290c5fb010VgnVCM100000dd04090aRCRD&reqPage=Model

Western Digital Caviar WD5000YS 500GB SATA2 7200rpm 16MB - 92 EUR
http://www.wdc.com/en/products/Products.asp?DriveID=331

Te 3 diske imam na razpolago za 90 EUR. Kupil bom 2. Najbolj je zanimiv tazadnji WD 500 GB RE2 Raid. Ima tudi najhitrejši read, življensko dobo. Ampak me pa zanima kako se taki RAID disk obnese v navadnem desktop PCju. Diska nebosta v RAIDu, ločena vsak za sebe. Plata bo pa dostopala preko AHCI načina. Predvsem me zanima glede delovanje iger, multimedie, shranjevanje podatkov. Moj računalnik deluje približno 13 ur na dan.

Hvala za odgovore.

Dr_M ::

jest bi ti priporocu seagate 7200.11 z 32mb predpomnilnika. je res sicer malo drazji, ampak ima najnizji dostopni cas od nastetih in hitrejse branje. pa se v normalnih stacunah dobis 5 let garancije.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

miranpozar ::

Jaz servisiram PCje že ogromno let in sem dal skozi roke temu primerno število opreme.
Kot hudič križa se v firmi izogibamo diskom Hitachi (prej IBM), ker je verjetnost, da bo z njim v garancijskem roku nekaj narobe, desetkrat višja kot za WD ali Seagate! To lahko dokažem z izpisi iz programa in servisno dokumentacijo. Pravtako zanič so bili Maxtor diski.
In glej, glej... IBM je prodal proizvodnjo Hitachiju (ki jo misli zdaj ukiniti, le zakaj), Maxtorja pa je pohrustal Seagate. Če bi to bile solidne firme, ne bi izginile iz tržišča!

BTW: iz gledišča pokvarljivosti se je dobro izogibati tudi znamkam Asus, Trust, Genius, pa še kaj bi se našlo...
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

eVro ::

Ostalo verjamem. Ampak Asus?

Dr_M ::

Miti in legende... :) IBM je mel res neki tezav, ki pa niso bile tako hude, kot to hocejo nekateri prikazat.
Hitachi je vse te tezave popolnoma eliminiral in Hitachiji se nic bolj ne kvarijo, kot WD ali Seagate.
Od 6 hitachijev (3 delajo 24/7 ze skoraj 3 leta) sem reklamiral enega, ker so se pocasi zaceli delati bad sektorji.
Sicer pa je bolje, da se disk pokvari v garancijskem obdobju, kot pa ko ta potece.

In ja, za Asus pravijo, da imajo kr velik odstotek okvar.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

KandazaR ::

Hitachi bo svojo proizvodnjo diskov verjetno prodal samsungu. Glede pokvarljivosti je pa tako, da ti čisto nič ne pomaga če se pri npr. seagatu pokvari recimo en disk na sto, če pa ravno ti dobiš tistega, ki se pokvari (recimo wd se je za nekaj let umaknil iz trga diskov zaradi velikih izgub, ko je moral menjati celotne serije diskov, pa jih nekateri tako hvalite, hitachije pa zaradi ene slabe serije bivših ibm-ov popljuvate). Do sedaj sem imel kar lepo število diskov. Z prvim seagatom nisem imel nikakršnih problemov, potem sem kupil zloglasno ibm serijo, ki so se kvarili. Kasneje sem kupil seagata pa se je tudi ta pokvaril (z menjanim nimam nobenih problemov). Nimam nikakršnih problemov tudi z wd-jem ali samsungom. Tako da če se odločiš za samsunga, wd-ja ali pa seagate ne boš nič falil. Samo maxtorjem se na široko izogni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

DominusSLO ::

Meni so vedno vsi dobro delali, razen deathstarja 40gb >:D
Trenutno v kišti seagate 500gb, hitachi 320gb in maxtor 80gb. V zadnjih 10 letih sem imel največ maxtorjev. S tem mislim svojih in tudi pri kolegih, ki jim rihtam pc-je. Ne spomnim se, da bi kdaj katerikoli crknil.
Najbolj ziher pa je vzet 5 let garancije-se pravi seagate barracuda(za druge ne vem). Če imaš pomembne podatke pa je itak backup nujen, ne glede na firmo.
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

Meizu ::

Jst prisegam na WDje in nič drugega. Najbolj pri srcu so mi Caviar modeli (imam 7WD diskov doma, od tega je najstarejši star vsaj 5 let, pa mi ni še noben crknil. Poleg tega so tihi, nič ne "škrtajo" dosti ali kej podobnega. Če pa nimaš kam z denarjem pa definitivno Raptorja ;)

Dr_M ::

Meizu: ce ti samo WD uporabljas, se ne pomeni, da so najboljsi. :) in ce so WDji tihi, si najbrs ze mal v letih... >:D

tko mimogrede, cez par dni dobim 2 500GB AAKS wdja, ampak zgolj zaradi cene (91€ za kos). ne bosta pa mela nobene ksne bolj pomembne funkcije, ker jim ne zaupam. sem pred nekaj leti nazaj nesel sigurno 10 WD diskov v smeti (od 3 pa do 80GB), ki so mi jih prinesli kolegi/znanci/neznanci :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kixs ::

Meizu:
Bi rad slisal WD80GB v moji drugi mashini? Je bolj naglas kot cela moja prva mashina skupaj in trenutno 4-mi diski notri (pa tudi, ko jih je bilo 6).

Tok o tisini. So pa hvalabogu novejse serije med tisjimi (AAKS-hiter) in se posebej GP, a pocasen (relativno).

Tisti, ki kupuje disk... naj se odloci kaj mu je prioriteta:

- hitrost,
- glasnost,
- poraba el. energije,
- topota,
- verjetno se kaj...

Glede na to, se da potem marsikaj bolj natancno svetovat.

lp

beta1 ::

Bi kupil Segata 7200.11 z 32 MB samo je predrag, skoraj 40 EUR bi me prišlo dražje na 2 diska. Preko mojega budgeta.

Noben mi še ni dal pa konkretnega odgovora za WD 500 GB YS > to je enterpris disk RE2. 5 Let garancije, NCQ, 1.2 miliona ur MTFB (137 let oz. 13.7 let). Jaz zelo dosti premikam datoteke, kopiram, brišem, računalnik dela po 13 ur na dan, tudi hitrejši disk (85mb/s) je kao od segata (78mb/s). Zdaj kolk držijo te specifikacije. Sistem imam Windows Server 2003 E. R2. Matična je pa Asus P5B. Kak se kaj obnese pri igranju iger. Diska pa nebom imel v RAIDu. Ločena bosta.

Rabi kdo modificirane F6 driverje za AHCI funkcijo na P5B oz vseh ICH8 navadnih čipsetih naj mi da e-mail.

zee ::

torej...sam priporočam WD. v službi (delovanje 24/7, veliko ciklov pisanja/branja več 100 GB naenkrat) smo imeli nekaj Seagov, ki so crknili (eden je crkoval in smo podatke uspešno rešili, medtem ko je bilo enkrat prepozno in so lahko pomagali samo "forenziki").

v mašini iz podpisa imam 6 WD diskov v RAID-6 polj, ki delajo 24/7 že dobro leto. tedensko izvajam preglede in zaenkrat vse dela brez problemov. na poti je še en 1 TB disk od WD-ja, tokrat t.i. Green Edition (ali nekaj podobnega), ki ga bom uporabljal za izdelavo backup-ov.

aja...vsi diski so aktivno hlajeni.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Tr0n ::

WD Raptor. Nimas kaj dosti za razmisljat.

beta1 ::

WD rapto >>> Predrag, premalo kapacitete. Kupujem 2x 500 GB. WD 500 YS v neraid načinu????? Anyone????

Tr0n ::

Jah, sistem imas na Raptorju, potem pa se enega WDja za ostale stvari.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

eVro ::

Tele 3 WD serije so ene izmed bolj tihih:

KS 250 GB
Raptor 74 GB
AACS (GP) 500 GB

KS 250 GB že imam. Sedaj me pa zanima, katera kombinacija je boljša (in ne glejte na kapaciteto):

sistemski Raptor + podatkovni KS
sistemski KS + podatkovni AACS (GP)

čeprav ne more biti slaba tudi sistemski Raptor + podatkovni AACS (GP)

aka. koliko bolje se Raptor obnese?

bluefish ::

Če veš, čemu ga kupuješ, potem odlično. Ima kratek dostopni čas in je tako idealen za dostopanje do manjših datotek, hkrati pa zaradi hitrosti brez težav streže tudi ogromnim datotekam.

edit: naj prosim nek mod v enem od zgornjih postov skajša linke, ker je stran grdo raztegnjena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

eVro ::

Kaj je najboljše za tihi sistemski disk?

AACS odpade (narejen za velike kapacitete, 5400 rpm, optimiziran za druge stvari in ne hitrost)
AAKS odpade (glasnejši)

Ostaneta Raptor in KS (oba priporočena na silentpcreview.com). Kakšna je razlika med njima pri normalni uporabi (pustimo specialne namene)? Hitrejše odpiranje programov? Hitrejše nalaganje sistema/iger?

bluefish ::

Raptor ne slovi ravno po tišini. Je pa res, da je to subjektivno mnenje vsakega posameznika. In ja, programi se odpirajo hitreje, tudi določene igre.
Kot je napisano na silentpcreview je disk tih ob mirovanju (kateri pa ni :D), ob iskanju pa postane glasen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

kmetek ::

dr_m: ti si pojava WD je dobr....sploh pa 500 AAKS, ki ni glasen...jaz ne slišim in imam 2 komada v kišti :)

Dr_M ::

Jest tut hitachijev ne slisim, dokler se ne prizgejo. :) pa seagateov tudi ne... :)
no, bom videl oz slisal, kot dobim diske. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kixs ::

eVr0:

ce bi rad imel tisino... potem si z Raptorjem totalno zgresil :D

Hiter in relativno tih ti je WD 500GB AAKS. Zelo tiha sta samo dva in seveda malo pocasnejsa. Samsung T166 500GB in WD Green Power serija - oba sta enako glasna, kupis pa tistega, ki ga ali prej dobis ali pa se ti ime firme bolje slisi.

Govorim samo za zvok, ki ga oddajajo diski ob nedelovanju glave, se pravi, ko se samo vrtijo. Glasnost glave lahko spreminjas po volji z AAM. IDLE zvoka pa ne mores spremeniti, razen z dodatno zvocno izolacijo diska.

Ce ti je primarni cilj tisina mashine, potem glej SAMO Samsung T166 (morda F1 serija, sam se ni pametnih testov) in WD GP!

lp

forplan ::

Jaz imam dva Seagate Barracuda en star 2 leti in en 3 leta. Oba delata odlično in sta zelo tiha ker imam računalnik prižgan tudi ponoči in ju sploh ne slišim. Hitra pa sta zame čisto dovolj

Ima tudi en maxtorjev disk ki je občutno glasnejši in tudi hitrejši.

Tudi v prenosniku imam Seagate disk, ki pač je počasnejši ker je 5400 obratov.

Nekaj dni nazaj pa sem kupil WD H1U10000E, ki pa je zunanji,logično počasnejši, je pa tudi tih, malo glasnejši od seagate.Kako se bo obnesel pa bom videl, kajti še nikoli prej nisem WD diskov.
da se strinjam

beta1 ::

Po daljšem razmišljanju in iskanju podatkov, gledanje testov in branje forumov, sem prišel do zaključka ( KI EN DREK POMENI):))

Da WD 5000 YS RE2 - Raid edition je zelo dober in hiter disk ampak ni namenjen kot samostojen disk. zaradi TLER fukcije. TLER funkcija se lahko izkluči ampak mi popravici povedano ni to za delat.

Ostala sta mi še navoljo Segate 500 GB 7200.10 in Samsung T166 500GB.

Po daljši analizi in gledanju testov in branju forumov, sem prišel do zakjlučka ( -//- ):))

Da je samsung malenkost hitrejši in dosti tišji.

Segate ima boljši dostopni čas, več garancije in delovne dobe , ampak je glasen.


Najraje bi kupil samsunga ??? kaj vi mislite????

bond007 ::

Jst mam 500GB seagate 7200.10. Ti kar kupi SAMSUNGA:) Predvsem ko segate kaj melje je zame preglasen. SIcer sem ga vzel zaradi 5 letne garancije..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

KandazaR ::

Jaz bi se odločil za samsunga, saj je njegov plus tudi cena (85€ pri elektroniki).

ronaldo ::

Samsung 500gb je sigurno eden od najboljsih diskov za ceno 90eu, jaz si lastim ze dva, in delujeta hitro, tiho in zanesljivo.

hooger ::

Da še jest pristavim svoj lonček.

Kerga se bolj splača?

Samsung t166 400GB ali WD4000AAKS?

vzel bom enega izmed teh dveh. Nekako me zanimata predvsem glasnost in hitrost. Cena je pri obeh skoraj enaka.

kixs ::

beta1:

WD ima tudi navadne Desktop trde diske in ne samo RAID Edition.

Ce ti je pomembna hitrost in tisina, potem ti je WD 500GB AAKS prava izbira. Samsung je seveda tisji, vendar tudi pocasnejsi. Odvisno kaj ti je bolj pomembno.

lp

beta1 ::

Če je slučajno isto kot pri 500 GB potem se ti splača vzet 400GB samsunga. Ampak ne me resno vzel, govorim napamet.

Kibby ::

Še en glas za WD diske. AAKS je odlična izbira, kdor hoče hitr in tih disk. Sam imam 320gb YS (raid edition) že leto in pol in dela ko urca :)

KandazaR ::

@hooger nobenega od teh dveh. To so že stare serije diskov. Dodaj še kak € in vzemi 500GB disk.

hooger ::

Če se gre samo za 100GB razlike v prostoru, potem rajši vzamem 400GB. (ker imam že doma 80GB disk v racku). Če pa je še kakšna druga razlika pa se mi mogoče splača razmislit. Je 500gb varianta kaj hitrejša, tišja, boljša, itd....ali gre samo za velikost?

beta1 ::

kiks97:

Vem da ima tudi navadne trde diske. Ampak ne zaupam WDju. Trenuto imam enega 320 KS in enega 250 KS. In se mi zdi da mi bo 320KS odpovedal. Res nič nimam proti WDju. Ampak žal dobim boljši disk za isti denar oz. še ceneje.

hooger:

Večji ko je disk , hitrejši je, večja gostota na plati, več podatkov prebere - seveda to je za navadne diske, za raptorje in podobno to nevelja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: beta1 ()

KandazaR ::

400GB uporablja starejše plošče na katere gre samo 133GB podatkov, medtem ko 500GB uporablja 166GB plošče. Večja gostota podatkov pa pomeni da bo disk hitrejši.

hooger ::

Ok, to mi je sedaj jasno. Se pravi, da se sedaj odločam o istih firmah, samo da je velikost 500GB. Se pravi T166 ali AAKS?
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri 1TB disk kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
29533856 (14006) xyxyxyxy
»

Tih in zanesljiv trdi disk

Oddelek: Kaj kupiti
101425 (1067) McMallar
»

Trdi disk 500GB

Oddelek: Kaj kupiti
493677 (1904) Deflector
»

Nakup 500 gb diska

Oddelek: Kaj kupiti
171596 (1125) Kibby
»

Kater disk 500GB?

Oddelek: Kaj kupiti
272098 (1417) urosh

Več podobnih tem