» »

LG 26" monitor

LG 26" monitor

MrM ::

Pozdravljeni,

Odločil sem se kupiti nov (večji) monitor, pa me zanima vaše mnenje. Razmišljam o nakupu enega od teh:
LG W2600HP (848,89 €)
LG W2600H (417,99 €)

Prvi ima IPS, drugi pa TN matriko. Kaj mislite, se res splača plačati dvojno ceno za IPS matriko ali pa so zdaj tudi TN matrike že toliko napredovale, da razlika ni več tako očitna. Vidni kot mi je namreč precej pomemben, oz. kar eden glavnih faktorjev.

Trenutno imam Samsunga 193p (PVA matrika) in sem z njim (razen glede velikosti) zelo zadovoljen. Ne bi torej rad šel na slabše.

Še to: Kakšna je v splošnem kvaliteta LG monitorjev? Se lahko primerjajo s Samsungom? Ker imam že cca. 10 let le Samsunge, se na ostale znamke ne spoznam kaj dosti.
I have always wished for a computer that would be as easy to use as my
telephone. My wish came true. I no longer know how to use my telephone.
--Bjarne Stroustrup

Ted ::

Za 850 evrov se že da dobit manjši Full HD televizor (32 col recimo). Tole je odločno preveč. Tn matrike pa pri takih velikostih raje ne kupuj, so razlike v barvah po ekranu zaradi različnih kotov gledanja prevelike.
Mah...

MrM ::

Kako pa je HD televizor po kvaliteti slike primerljiv z (IPS) monitorjem? Je slika res tako dobra, da se ga lahko uporablja namesto monitorja?

P.S.: Ima kdo izkušnje s katerim od teh dveh monitorjev?
I have always wished for a computer that would be as easy to use as my
telephone. My wish came true. I no longer know how to use my telephone.
--Bjarne Stroustrup

Seto ::

Mah kaki, TV je TV, monitor je monitor - tega ne morš primerjat. Mamo doma Bravio 46X3000, pa sem jo uporabljal 1 mesec kot monitor (k sem mel komp v dnevni sobi), pa vam povem, da men se ne zdi to povsem isto. Razlike se opazi pri gledanju od blizi (kar počnemo z monitorji), pa v nastavitvah. Pa FullHD resolucija ima po višini 120 manj pixlov od tega monitorja. Kar se pa tiče konkretnega vprašanja o LG-jih pa ne vem, ampak me tut zanima. Bom dons še enkrat pogledu bolj podrobno, da ne bom neki na pamet govoril, kako se vidi, ampak tisti čas, ko sem TV uporabljal, se mi ni zdel tako zelo primern za monitor. Nekak so me mal bolj oči bolele, če sm predolgo gledal v tekst, pa čeprav sem dal svetlost na najmanj. Je pa za špile in filme blo res supr, to pa ne rečm.

MrM ::

Zdaj sem pobrskal še malo med TVji. Primerljivo ceno ima npr. LG 37LG5000 (889,79 €).

Glede na to, da ima kar 11" večjo diagonalo zaslona kot zgoraj omenjeni monitor, seveda takoj vzamem TV, če je kvaliteta slike primerljiva. Za gledanje filmov in igranje iger verjamem, da je slika celo boljša kot na monitorju. Kako pa se lahko primerja pri branju teksta (programiranje, web browsing, ipd.)?

Seto, kakšne konkretne razlike si opazil pri gledanju od blizu in v nastavitvah?
I have always wished for a computer that would be as easy to use as my
telephone. My wish came true. I no longer know how to use my telephone.
--Bjarne Stroustrup

Ted ::

Po mojem laičnem mnenju, večji kot je LCD večja je pika, ločljivost pa ostaja ista: 1900 x 1080. Zato bi bil za tipična računalniška opravila 32 colski LCD največji možni kompromis. Ostalo je verjetno pika prevelika. To seveda ni problem pri igrah in filmih :) .
Mah...

Seto ::

Če pogledam čisto od blizu sliko na mojem monitorju, ni opaziti nobenih malih kvadratkov, pri tvju pa je slika iz res majhnih pikic. Tko, da na blizu razlika se opazi, nimam pa zdej zravn kompa in tvja, da bi lahko neposredno primerjal barve in vse, samo nekak bi reku, da zgleda slika na monitorju od blizu čistejša, od daleč pa je dost podobno. Kar se pa natančnosti barv in vse te znanosti, ki stoji za tem tiče, pa je spet drugo vprašanje.

MrM ::

Hvala obema za odgovore.

Je tukaj kdo, ki dejansko uporablja LCD TV namesto monitorja? Vesel bi bil kakšne informacije iz prve roke.

Če je razlika res samo v velikosti pike, to zame niti ni tak problem, ker gledam monitor z razdalje cca. 2m. Bolj me zanima reprodukcija barv, vidni kot, ostrina slike, ipd.

Katero matriko pa uporabljajo televizorji? Tega podatka nisem nikjer zasledil. Pri zgoraj omenjenem TVju piše, da ima vidni kot 176°, kar najbrž pomeni, da nima IPS matrike (178°)?
I have always wished for a computer that would be as easy to use as my
telephone. My wish came true. I no longer know how to use my telephone.
--Bjarne Stroustrup

kixs ::

LCD TVji imajo po vecini PVA/MVA matrice. Pri vecji velikosti pike moras pac dlje od monitorja gledat. Manjsa kot je pika, bolj lepa izgleda slika.

lp

knap ::

če se zanimaš za 26" lcd monitor potem poglej tudi za

dell 2709w,

26

odličen monitor z S-PVA matriko za cca 650 eur
LP

Kato ::

Če res gledaš monitor s dveh metrov potem je po moje bolje ,da kupiš TV 32 ali celo 37 inčni Full HD.

Največ je odvisno za kaj ga boš imel, če največ recimo prebiraš tale forum, potem je bolje da vzameš monitor. Tisti 27" Dell je krasen.
Če imaš pa kakšno konzolo ali pa Bluray player potem pa je pa TV očitna izbira.

Dobiš pa tudi precej "value for money" pri TV-jih
Recimo tale
Dobiš visoko ločljivost, sicer precej manjšo kot pri 30" monitorju
Dobra povezljivost (3x HDMI,VGA)
Precej boljše zvočnike kot pri monitorjih
Za ta model sem prepričan ,da ima IPS matriko

Ali pa tale 32" model je tudi S-IPS

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kato ()

MrM ::

Hvala za komentarje.

Po nekaj urah branja reviewev, forumov in vaših komentarjev sem zdaj še bolj zmeden kot na začetku. :)

Računalnik uporabljam v bistvu za vse možne namene, od gledanja filmov in igranja iger, do programiranja, grafike, browsanja,... Kot sem že omenil, imam trenutno Samsunga 193p (PVA) in na slabše ne bi šel. LG W2600H (TN) torej odpade. Še najbolj me mika tale Dell 2709w, sploh po vseh pozitivnih komentarjih na tem forumu. Sem pa malo skeptičen glede naročanja iz tujine, v Slo pa ga ne najdem.

Še vedno pa nisem izključil možnosti nakupa LCD televizorja. 37" je za gledanje filmov in igranje iger najbrž fenomenalno. Vprašanje je, če se obnese tudi pri drugih opravilih. Kar se velikosti pike tiče, se mi na mojem trenutnem monitorju (19" @1280x1024) zdi premajhna. Skoraj na vsaki spletni strani si namreč povečam pisavo, kot tudi v nekaterih drugih aplikacijah. Po mojih izračunih ima 26" monitor pri 1920x1200 približno enako velikost pike, kot moj monitor. Večja pika pri LCD TV bo torej dobrodošla.

Res bi bil vesel komentarja koga, ki uporablja LCD TV namesto monitorja. Glede na ceno, in če je razlika res le v velikosti pike, bom vsekakor raje kupil TV. Bojim pa se, da so razlike tudi drugje (barve, ostrina slike, vidni kot), zato bi najraje izvedel izkušnje iz prve roke.
I have always wished for a computer that would be as easy to use as my
telephone. My wish came true. I no longer know how to use my telephone.
--Bjarne Stroustrup

Kato ::

Zdravo.

Po moje bo najbolje ,da svoja vprašanja zastaviš v tej temi. Ta je prva ,ki sem jo našel ,kjer uporablajo TV-je kot monitorje, verjetno obstaja še kakšna za druge modele. Na splošno boš tam dobil več pomoči kot tu.

knap ::

eden bolj znanih prodajalcev dell moniorjeV je

supradictus

oz www.qsix.eu

gre za isto podjetje

tega modela na ebayu sicer ne prodaja, je pa

tukaj

ko dobi denar ponavadi takoj nakaže, ocene na ebayu so pozitivne. Včasih še da kaj popusta za tujino in ker nakup ne gre preko ebeya.

E-mail: supradictus@gmail.com

LP

MrM ::

Še enkrat hvala za vse komentarje.

Odločil sem se za nakup LCD televizorja Samsung LE37M87BD.

Testiral sem tri LCD televizorje. Najprej 32" Sonyja (ne vem točno kateri model) in rezultat je bil porazen. Po tem sem se že skoraj odločil, da raje kupim monitor, a sem vseeno prej stestiral še drug TV, LG 32LG5500. Tu so bili rezultati precej boljši. Slika je bila ostra in skoraj zadovoljiva. Glavni problem je bil "migetanje" slike pri premikanju visoko kontrastnih elementov (npr. okno kalkulatorja po ozadju). Prav tako reprodukcija barv ni bila najboljša (rdeča premočna, temni deli premalo kontrastni).

Na podlagi namiga prodajalca sem se odločil stestirati še zgoraj omenjenega Samsunga. Na le-tem migetanja ni bilo, reprodukcija barv pa je bila precej boljša kot na LGju. Slika je bila naravnost odlična in primerljiva z monitorji. Iskat ga grem danes popoldne, tako da lahko zvečer napišem še kaj več o njem in objavim tudi kakšno fotografijo.
I have always wished for a computer that would be as easy to use as my
telephone. My wish came true. I no longer know how to use my telephone.
--Bjarne Stroustrup

Kato ::

Iskat ga grem danes popoldne, tako da lahko zvečer napišem še kaj več o njem in objavim tudi kakšno fotografijo.

Please do.

dzinks63 ::

SAMSUNG LE37M87BD Full HD LCD TV, škoda, da ga ni več za tako ceno.

MrM ::

Sploh se ga dobi le še redko kje v Slo, ker je baje lanski model. Jaz sem rezerviral zadnjega v BOFu za 999 €.

Je pa prišlo do rahle spremembe planov, tako da ga grem iskat šele jutri zjutraj.
I have always wished for a computer that would be as easy to use as my
telephone. My wish came true. I no longer know how to use my telephone.
--Bjarne Stroustrup

MrM ::

Končno sem ga priklopil in moram reči, da sem zelo zadovoljen. Slika je naravnost fantastična, velikost pa osupljiva. :D

Še nekaj fotk:



I have always wished for a computer that would be as easy to use as my
telephone. My wish came true. I no longer know how to use my telephone.
--Bjarne Stroustrup

Seto ::

Lepo. A pri temu TVju se od čiste bližine (par cm oddaljenosti) ne vidi nobenih kvadratkov, če si daš na svetlo podlago?
offtopic: pohištvo maš pa čist isto, ko ga mam v svoji sobi :) .

MrM ::

Ne vem točno kaj misliš s kvadratki. Pika je seveda precej večja, kot pri povprečnem monitorju. Ker sedim precej stran od ekrana, kot se tudi vidi na fotkah, pa mi to zelo odgovarja.
I have always wished for a computer that would be as easy to use as my
telephone. My wish came true. I no longer know how to use my telephone.
--Bjarne Stroustrup

Kato ::

Me veseli ,da si zadovoljen. A tisto na roki od stola imaš podlogo za miško?

PS:
Stol zgleda super udoben.

MrM ::

Tisto je podloga za miš, ja. Stol pa je res zelo udoben in ga ne zamenjam za nič. ;) V bistvu je bil precej poceni v primerjavi s kvalitetnejšimi pisarniškimi stoli.

P.S.: Od zdaj naprej downloadam le še 1080p filme. 8-)
I have always wished for a computer that would be as easy to use as my
telephone. My wish came true. I no longer know how to use my telephone.
--Bjarne Stroustrup

kixs ::

Kaj se zgodi, ce izberes npr. resolucijo 1024x768? Torej ne-native. Jo ustrezno pomanjsa ali raztegne do robov ali pri tem ohrani pravilno razmerje?

lp

MrM ::

Pri ostalih resolucijah lahko na TVju izbiraš med "16:9", "4:3", "Just Scan" (raztegne sliko čez cel ekran) in še nekaterimi opcijami. Seveda pa je slika pri native resoluciji precej boljša kot pri ostalih. Me pa to ne moti kaj dosti, saj imam ves čas native resolucijo. Še WoW mi dela na 1920x1080 brez problemov. :)
I have always wished for a computer that would be as easy to use as my
telephone. My wish came true. I no longer know how to use my telephone.
--Bjarne Stroustrup

kixs ::

Opazis morda kaksen Input Lag?

BluPhenix ::

Hmm zanimiva ideja to s TVjem ... edino kar bi mene motilo ... je absolutno prenizka ločljivost za kaj pametnega delat. OStajam na 193p^2.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

MrM ::

Opazis morda kaksen Input Lag?

Opazim ga ne. Se da to kako izmeriti?

... edino kar bi mene motilo ... je absolutno prenizka ločljivost za kaj pametnega delat.

1920x1080 je premajhna ločljivost za... ?
I have always wished for a computer that would be as easy to use as my
telephone. My wish came true. I no longer know how to use my telephone.
--Bjarne Stroustrup

BluPhenix ::

Obdelavo slik, CAD risanje ipd.

ČEprav s take razdalje zna biti precej všečno ja.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

MrM ::

@BluPhenix: Pred tem sem imel 193p in vem kakšno resolucijo ima, 1280x1024. Ne razumem, kako ti je taka resolucija dovolj, 1920x1080 pa ne. :|
I have always wished for a computer that would be as easy to use as my
telephone. My wish came true. I no longer know how to use my telephone.
--Bjarne Stroustrup

BluPhenix ::

Zato, ker jaz imam resolucijo 1280x2048. PA mi "je" dovolj. Raje bi imel večjo, pa mi trenutno ni noben nov monitor tako všeč kot moj(a) 193p^2.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

kixs ::

Input lag se da natancno izmerit, ce imas pri roki CRT in ga priklopis na PC v clone nacinu z LCD monitorjem. Nato pa kaksen benchmark zazenes, ki kaze cas ali fps, vendar morajo biti vidne tudi decimalke, saj gre za majhne razlike. Nato pa z fotoaparatom slikas obe sliki in tako vidis razlike v prikazovanju slike (fps stevec ali cas).

Sicer pa se mocen input lag opazi ze pri igranju navadnih FPS, saj sledenje zaslona zaostaja za premikanjem miske in je kar motece. Zaradi tega nisem recimo kupil Samsunga 275T - se dobro, da sem ga prej probal.

Zdej sicer razmisljam o nakupu Samsunga SM2693HM, saj je kar ugodna cena. Bi pa seveda raje kaj z IPS matrico...

Bom se videl kaj bo...

Dodatek:
Tule mas ze stran prirejeno za testiranje input laga in ostalih zadev:
LCD test

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

MrM ::

Zato, ker jaz imam resolucijo 1280x2048. PA mi "je" dovolj. Raje bi imel večjo, pa mi trenutno ni noben nov monitor tako všeč kot moj(a) 193p^2.

Heh, sem spregledal tisti "^2" prej. Ampak še vedno 1280x2048 ni veliko več kot 1920x1080 (128px po eni in 200px po drugi dimenziji) :D
No ja, kakorkoli, meni ta resolucija več kot zadošča. Res, da se ne ukvarjam s CAD risanjem, ampak za photoshop je pa super. ;)

@kixs97: Kje naj pa staknem CRT? :D Lahko primerjam le z 193p, priklopljenim na D-sub.
I have always wished for a computer that would be as easy to use as my
telephone. My wish came true. I no longer know how to use my telephone.
--Bjarne Stroustrup

kixs ::

Bolj sem mislil po obcutku. Vem, da je danes tezko imeti pri roki CRT ;)

LordWorm ::

kul. in kaksno matriko ima ta LCD TV?
ni podatka

kixs ::

S-PVA

LordWorm ::

sepravi 37ka s S-PVA matriko za 750E...uff to pa je nakup.

in TVji se obnasajo tako kot monitorji ce jih priklopis na PC?
ni podatka

kixs ::

Naceloma ja. Vendar so TV-ji vseeno optimizirani za gledanje filmov. Kar pomeni, da cistost slike ni prioriteta. Pravtako zakasnitve (input lag) in natancnost barv. Zato ni vseenko kateri TV kupis - so velike razlike.

Monitorji so dosti boljsi po kvaliteti slike.

lp

MrM ::

Pri mojem TVju (pri native resoluciji) ni slika prav nič slabša kot na monitorju, skoraj bi rekel, da je boljša kot na mojem prejšnjem monitorju (Samsung 193p). Pri non-native tudi monitorji niso ravno najboljši, a se mi zdi, da pri TVju malo bolj pade kvaliteta. Mi pa to ne predstavlja problema, ker v bistvu vse delam na native resoluciji.

Je pa res tako, kot je napisal kixs97. Zelo moraš paziti kaj kupiš. Pri TVju, za razliko od monitorja, matrika ni vse. Nujno moraš pred nakupom zadevo stestirati. Jaz sem stestiral 3 različne TVje preden sem kupil tega in ostala dva sta bila porazna (migetanje slike, slaba reprodukcija barv, ipd.). V bigbang lahko npr. prineseš svojega laptopa in ga priklopiš na katerikoli razstavljen TV.
I have always wished for a computer that would be as easy to use as my
telephone. My wish came true. I no longer know how to use my telephone.
--Bjarne Stroustrup

LordWorm ::

sam zakaj bi se s tem jebu ce si ze ti lepo nasel ta dobrega ;)

ne sej u bistvu ne kupujem ta hip. sem se oglasu ker mam tega HPja z IPS matriko in je dober ni kej, ni profi zadeva je pa za office delo.

ful si dobr naredu da si raj TV kupu k bi ti bla 26ka cist premajhna ce bi iz kavca gledu.

mislm dal si mi idejo ker rabim se eno 26ko ni vazno kvaliteta samo da je 26 ali vecji in bi mogoce vec za denar dobu s 37ko TVjem.
26ka novita je 350E, 37ka TV pa 750E. hmm hmm
ni podatka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o LCD od A-Ž (strani: 1 2 3 4165 166 167 168 )

Oddelek: Kaj kupiti
8372980847 (45683) hariscorale
»

nakup očesu prijaznega LCD monitorja

Oddelek: Kaj kupiti
445523 (3988) adisitko69
»

Kateri 26'' LCD kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
22126184 (10515) nejko8
»

30" monitor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
505425 (3792) wade

Več podobnih tem