» »

Sapphire Radeon HD 5850 2GB TOXIC ali ASUS Radeon HD 5850 1GB DirectCU TOP (CrossFire)

Sapphire Radeon HD 5850 2GB TOXIC ali ASUS Radeon HD 5850 1GB DirectCU TOP (CrossFire)

BlackDewil56 ::

Imam maticno ASUS P7P55D, I5, LGA1156, I55P in sem ze hotel narociti ASUS Radeon HD 5850 1GB DirectCU TOP (CrossFire) ampak sem zasledil Sapphire Radeon HD 5850 2GB TOXIC in no zdej sem v dilemi kaj kupiti.

Prvo kot prvo mi ni jasno kako je lahko 1x bolj mocna grafa drazja samo 80 evrov ... tako da me zanima kaj o kakovosti obeh kartic.

In seveda ce ima kdo osebne iskusnje z eno izmed teh dveh graf naj oda kak komentar.

Meizu ::

Ah ne bodi neumen, za 400EUR dobiš že HD5870 oz. za celo manj denarja.

Edit: Sedaj sem komaj opazil... Če ima grafična kartica še enkrat več rama to še ne pomeni, da je grafična 1x boljša. Razlika je dejansko zanemarljiva. Tudi hlajenje imata obe solidno poštimano, tako da se obe zlahka navijeta. Vendar je toxic občutno predraga za to kar ponuja. Za 30EUR manj kot stane toxic HD5850 dobiš že HD5870, ki HD5850 povozi v vseh pogledih. Tako da če že imaš 400EUR potem vzemi HD5870, čeprav jst toliko za grafo ne bi dal... 300EUR je res že zgornja meja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

BlackDewil56 ::

A bi kdo priporocil kako dobro HD5870 ?

Edit: Mislim da je TOXIC toliko drazja zaradi hlajenja "Vapor-X" ali nekaj takega k ga usi tako prehvalijo ...

Zgodovina sprememb…

69charger ::

TALE ali pa TALE.

galu ::

lol, 5870 za > 420EUR? haha, good day, bb. :D
Tako to gre.

mr1two ::

Če se odločaš za 5850 ti priporočam asus direct cu top, ker se res svinjsko navija že pri privzeti napetosti. Hlajenje ima dobro in tiho.
Če pa gledaš v smer sapphira, pa ti tudi jaz priporočam izbiro 5870(tudi asus recimo), ker, roko na srce, sapphire ni najboljša izbira. Hlajenje imajo res kul, ampak vse ostalo ni tako kul, kot bi človek pričakoval pri takih cenah.

BlackDewil56 ::

Ok ta cena je usako minuto vecja XD haha ... sam tko a se ne da dobit kake bolj poceni kot je naprimer Meizu reku ??

Za 30EUR manj kot stane toxic HD5850 dobiš že HD5870, ki HD5850 povozi v vseh pogledih

Sapphire Radeon HD 5870 1GB Vapor-X Rev.2 a tole bi se splacalo k je ista cena k TOXIC HD5850 ??

Zgodovina sprememb…

mihco ::

http://shop.nipra.si/index.php?route=pr...
ali poglej kje je zaloga po podobni ceni...
Sam bi pa probal prepricat tega da jo da za okoli 280: http://www.bolha.com/graficne-kartice/a...

BlackDewil56 ::

Nerad kupavam rabljene stvari k mam kr enepar slabih iskusenj ... drgac pa tko ce bi hotel it u smeri HD 5870 in bi kupavu od ASUS bi blo ta grafa dobra KLIK ?

mihco ::

seveda

za moje pojme so blower hladilni sistemi najboljsa stvar za graficne kartice..ravnotako dopuscajo nekaj prostora za navijanje imajo pa precejsen plus ..zrak izpihujejo iz ohisja. Sicer pa nevem zakaj se tolko obremenjujete okoli temperatur graficnih kartic...cisto vse so narejene da normalno delajo skoraj do 100stopinj.

BlackDewil56 ::

Pa ne sej me niti ne skrbi tolko za temperaturo pac tko jst bi samo rad en dobr racunalnik k mi bo zdrzal ene par let zto sm tut prpravljen dat mal vec dnarja ...

69charger ::

Ja problem je ker to je danes nemogoče. Tehnologija gre tako hitro naprej da boš čez največ 2 leti skoraj moral menjati grafično za poganjanje najnovejših iger.

klinker ::

69charger je izjavil:

Ja problem je ker to je danes nemogoče. Tehnologija gre tako hitro naprej da boš čez največ 2 leti skoraj moral menjati grafično za poganjanje najnovejših iger.


Nemogoce je ce hoces bit glavni v vasi in furat vse na ultra high pri 100fps, drugace pa upgradeas grafo po par letih in mas mir se nekaj casa :)

BlackDewil56 ::

Ja sej to mi gre najbolj na ziuce :/ no ja morm jst se malo premislit glede teh 2 kartic pa se bom odlocu ktero bom kupu. Ampak no od ASUS bo stoposto :)

Edit: Sam se eno uprasanje kaj je tko bistvena razlika med 5850 in med 5870 ?

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Bistvena razlika je v tem, da je HD5870 opazno hitrejša.

Edit: Opazno hitrejša na fps izpiskih v RL trenutno seveda lahko obe gonita igre na high, obe kartici sta mašini. Sam pač HD5870 je močnejši bratec HD5850 :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

BlackDewil56 ::

No ja bom se vidu ... sej mam se cajta za se odlocit ... tko da hvala usem za nasvete :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

2x Radeon HD5770 (Crossfire) ali 1x HD5850?

Oddelek: Kaj kupiti
161160 (898) eter
»

ATI Radeon HD 5850 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Strojna oprema
34523184 (10897) Xserces
»

HD 5850 katera?

Oddelek: Kaj kupiti
376933 (5928) LordTado
»

Izšel tudi Radeon HD 5850, vpliv veznega čipovja na zmogljivost sistema (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
548338 (6950) PrimozR

Več podobnih tem