» »

dell 2709w - zelena črta

dell 2709w - zelena črta

knap ::

Dober dan

Imam lcd 2709w in na desni strani se je pojavila zelena črta. Več je razvidno iz slike.

Monitor sem kupil na nizozemskem (qsix.eu), ali morda veste če ima dell EU garancijo. Torej da ga dam na servis v Slo.

Sem sprobal dvi priklop iz pc-ja in vga iz prenosnika a vedno se pojavi zelena črta.

Hvala

LP

  • zavaroval slike: bluefish ()

Opkow ::

Iz debate
kateri 24" monitor kupiti

Tole sem dobil od generalnega serviserja:

Lepo pozdravljeni


Garancija za LCD monitor lahko uveljavljate povsod po svetu. Edini stroški, ki jih imate so manipolativni stroški (stroški v višini cca. 60 EUR).



Uroš Tolar
Vodja Servisa

Pro Servis d.o.o.
Letališka 32
1000 Ljubljana, Slovenia


lp

lambda ::

Sem kupil isto zadevo nekaj časa nazaj in se prej pozanimal o garanciji:

Vprašal na http://www.pro-servis.si/, ki so očitno zastopnik za dell in je bil odgovor tak:
"V kolikor vsebuje vaš monitor support »next business day« je možna garancijska menjava LCD-ja brez doplačila.
V kolikor monitor ne vsebuje tega supporta, se LCD zamenja garancijsko, vendar je potrebno plačati manipulativne stroške v višini 63€."

NBD lahko preveriš tukaj:
http://support.euro.dell.com/support/to...

Vpišeš service tag in ti izpiše podatke, moji so:

System Type: TV W2709
Ship Date: 23/01/2009
Dell IBU: Europe
Description Provider Start Date End Date Days Left
Next Business Day DELL 23/01/2009 22/01/2012 915

gregor ::

super, hvala
bom preveril doma service tag in potem kontaktiral pro servis

upam da imam "next business day" :))

lp

gregor ::

nubes, si ti tudi kupil pri qsix.eu oz supradictusu (ebay.de)
lp

lambda ::

Ja, tudi. 2709w A02 revision, aprila letos.

knap ::

meni napiše tole:

System Type: TV W2709
Ship Date: 29/06/2008
Dell IBU: Europe
There are no service contracts or warranties associated with this system.

ali torej to pomeni da bom moral plačat 63 eur ;(( :(
torej ta qsix ne daje istih garancij...

lp

knap ::

nubes, si ti kaj doplačal za "next buss. day"

lp

knap ::

hmm, sedaj sem preveril pdf račun ki mi ga je poslal po nakupu in piše:
5 Year OnSite NBD Guarantee

to torej pomeni da bi moral imet popravilo brez manipulativnih stroškov

tudi na njihovi ebay strani imajo

http://cgi.ebay.de/Dell-2709w-UltraShar...

Dell 5 year NBD On Site guarantee on your (company-) name.

torej očitno bom moral kontaktira prodajalca saj service tag mojega monitorja ne izpiše pravih podatkov

lp

lambda ::

nubes, si ti kaj doplačal za "next buss. day"

lp

Nič nisem doplačal ... mogoče lahko ta service tag preveriš drugje kot na support.euro.dell.com, mogoče kaki support.dell.com oz. še boljše kak nizozemski?

gregor ::

hvala
ali morda kdo ve katero dostavno službo je najbolje uporabit za pošiljanje po sloveniji (dpd, tnt, dhl.... oz pošto..)

sem govoril z pro servisom in so mi rekli da jim pošljem lcd, nič jih ni zanimala garancija (katera je...)

lp

knap ::

danes sem dobil iz pro servisa nov dell 2709w in kar me je najbolj presenetilo je to verzija A02

Torej starega niso popravljali ampak so mi samo poslali novega, so ga pa dali v staro škatlo tako da sem najprej misli da so ga popravili

Tore vse se je dobro izteklo.

lp

wade ::

Uf tudi meni se je včeraj zvečer pojavila tale zelena črta. Smešno pa je, da je izginila in sem mislil da je vredu, potem pa danes prižgem in je bila spet na istem mestu vendar je ponovno čez nekaj časa izginila.
Sedaj nevem je to mogoče v zgodnji fazi in bo kmalu ostala za skos gor? Kako je bilo pri tebi @knap, če si še mogoče na forumu?

K sreči pa imam še garancijo, glede na service tag mi izpiše identično kot nubes-u, no le da sem ga sam dobil en dan prej :D
Mislite da je to dovolj dober razlog za menjavo, ali naj še malo počakam. No sej verjetno bom še malo počakal, da vidim kako se bo črta obnašala, glede na garancijo imam še dosti časa.

nejko8 ::

če kupim rabljen Dell LCD s service tagom iz tujine mi v Sloveniji velja NBD garancija? (predvidevam da računa ni potrebno imeti, če je service tag veljaven)

Hvala za info

urosbe ::

Da malo oživim temo :) Tudi jaz sem očitno srečnež, ki se mu je na 2709w pojavila zelena črta - na popolnoma istem mestu kot nakazuje slika v prvem postu. Zelena črta je vidna, ko je monitor hladen in izgine šele po cca 10-20 minutah. Spletna trgovina Qsix.eu, kjer je bil monitor kupljen žal ne obstaja več, zato sem se obrnil na naš servis (Pro Servis iz Ljubljane). Včeraj zjutraj sem jim poslal e-mail z opisom težave (po vnosu service tag-a na zgoraj omenjenem linku sem spoznal, da imam "Next Business Day" garancijo). V kratkem času so mi odpisali naj pokličem na brezplačno telefonsko številko za Dell-ov support. Operaterka me je prevezala h kontaktni osebi, ki je bila že v celoti seznanjena z mojim primerom in danes dopoldan mi je UPS dostavil nov monitor. Garancija "Next Business Day" torej dobesedno drži! :)

Ko sem odprl paket sem bil na prvi pogled prepričan, da so mi dostavili 2709w, ko pa sem ga postavil poleg obstoječega, sem opazil, da dimenzijsko nekaj ne štima. Kot zamenjavo sem prejel novi model U2711b (da obstaja ta možnost so me seznanili že včeraj). Po širini je nekoliko širši, po višini pa nižji - na spodnji sliki sem poravnal spodnja robova. Malo me moti večja resolucija 2560x1440px, saj mi je bila velikost črk pri 27" 1920x1200px naravnost idealna, pri 2560x1440px pa je vse toliko manjše...

 U2711b vs. 2709w

U2711b vs. 2709w

Dr_M ::

Waw, dobil si boljsi monitor, ki ti nudi vec kot 50% vecjo delavno povrsino, ti se pa pritozujes?
Evo, lahko ti ga jaz odkupim za dobro ceno :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

urosbe ::

Se popolnoma strinjam, vendar jaz sem že pred leti prešel iz 24" na 27" z razlogom, ker sta imela enako resolucijo, velikost črk pa pri 27" posledično toliko večja (nekaj podobnega kot prehod iz 17" na 19" z enako resolucijo). Tudi to vem, da lahko velikost črk v operacijskem sistemu prilagajaš, pa vendar, sem v web developmentu, predvsem na kodi, kjer je priporočljivo, da so nastavitve brskalnikov in operacijskega sistema čim bolj native :)

Nekaj dni bom poskusil delati na njem, vendar že po prvi uri opažam, da zopet naprezam oči. Pogled enakega delovnega okolja na 2709w, ki je priključen zraven, je milina.

P.S. Kakšna je zate "dobra cena"? :))

Dr_M ::

Recimo taka kot v tujini :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

urosbe ::

Odvisno kateri tuji vir gledaš (geizhals, eBay, ...)? S poštnino do Slovenije ali brez :D

Dr_M ::

Ja dobrih 530€ je :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Gregec ::

Malo si bom sposodil tole staro temo. Pač, če slučajno še kdo išče/želi ... prodajam svoj Dell 2709W - KLIK. Nima težav z zeleno črto :-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Upravičen do garancije?

Oddelek: Zvok in slika
364005 (3091) BlaY0
»

Kateri 26'' LCD kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
22126202 (10533) nejko8
»

tuje spletne trgovine (hod.de) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8615011 (9475) lambda
»

Dell 27" ali kaj drugega?

Oddelek: Kaj kupiti
182527 (1812) zile
»

LG 26" monitor

Oddelek: Kaj kupiti
394570 (3346) LordWorm

Več podobnih tem