» »

Emulacija USB diska preko UTP kabla

Emulacija USB diska preko UTP kabla

McMallar ::

Pozdravljeni.

Ne vem, če sem prav postavil naslov. Zadeva je sledeča: imam lokalno omrežje s strežnikom in PC-jem. V dnevni sobi je DivX player, ki ima USB vhod. Zanima me, ali je kdo že zasledil kakšno napravico, ki ji enostavno določiš IP naslov in jo povežeš na Sambo, na drugi strani pa tisti share predstavlja kot USB disk. Tako bi enostavno rešil težavico in ne potrebujem HTPC-ja oz. snemanja na USB.

Hvala in LP.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

misek ::

Zanimiva ideja. Dvomim pa da kaj takega obstaja. Morda pa...

Brane2 ::

Pa ni variante da gor zmontiraš USB mrežno pa drajver zanjo ?

Mislim, če gre za tak DIvX player, da je folk že provalil V SW ( ki je najbrž Linux)...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Spajky ::

googlajm USB to Lan dongle ali kaj podobnega ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

misek ::

Poanta je ta, da se mora USB dongle obnasati na eni strani kot disk, na drugi strani pa je prikljucen na ethernet. USB mrežna kartica sicer ni nič posebnega.

Brane2 ::

Če ti laufa Linux interno na DivX playerju, ga mogoče lahko prepričaš,da bo videl skozi kartico na Samba share brez zaj* s pretvornikom...
On the journey of life, I chose the psycho path.

McMallar ::

Gre za Philips DVP5960. Je relativno odprte narave, tako da se ga da "flashat". Ne vem, na kakšnem principu deluje player (ali ima linux ali ne), pravtako nisem kakšen maher z linuxom. Je pa to definitivno izziv :). Če bo imel kdo kakšno idejo se priporočam, verjetno pa samo USB mrežna kartica ne bo dovolj (moje laično mnenje).
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Brane2 ::

Zakaj ne ? Če je linux gor in če lahko "zrolaš" nov kernel s podporo za SMB in za tvojo USB mrežno, potem je mountanje tvoje particije na strežniku stvar enega ukaza in to je vse.
On the journey of life, I chose the psycho path.

McMallar ::

No, Brane, to pa zna biti zanimivo. Bom malce pogooglal in videl, na čem teče ta player. Ampak, kot sem že omenil, kakšnih večjih izkušenj z Linuxom nimam. Če situacijo prav razumem, bi moral sam "zrolati" celo inštalacijo? Verjetno ne obstaja način, da bi obstoječo prebral in jo samo modificiral...
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

McMallar ::

Sem malo iskal in nikjer ni nikakršnih podatkov o tem, kaj teče gor. Vse kar vem je, da gre za Mediatek čip... Sranje...
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

misek ::

Pri nekih poceni DVD predvajalnikih pa takšne operacije skoraj da niso možne, ker je premalo informacij o firmwareu. Najprej poglej, ali kdo razvija svoj firmware za player.

McMallar ::

Kolikor sem sledil je vse, kar se dogaja to, da modificirajo obstoječi FW z podnapisi, prevajajo menuje in podobno. Da bi v to rinil driverje za USB mrežno se mi zdi malo verjetno. Ampak hej, stvar me je začela fascinirati...
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[DivXviD] KISS predvajalniki (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Zvok in slika
53885509 (18532) tomko030
»

WD TV HD Media Player + 5.1 Surround zvočniki

Oddelek: Zvok in slika
113894 (3637) Okapi
»

Priprava USB diska za DivX player

Oddelek: Zvok in slika
71753 (1569) sicko21
»

DVD/Divx/mp3 predvajalnik za lenobnejše (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
669678 (7999) Gregor P
»

Compaq c466 z miniaturno plato

Oddelek: Strojna oprema
7759 (707) lambda

Več podobnih tem