» »

Spektakulacije ati-jevega čipa r870

Spektakulacije ati-jevega čipa r870

destroyer2k ::

No našel sem na netu rumorje o naslednji generaciji, ampak to ni jemati za resno, ker so samo rumorji. Tole pa piše po netu:

It is said that AMD next generation graphic core possible be named RV870 and according to TSMC technology, it will use 40nm or 45nm technology. The core area of RV870 will be about 140m㎡ which is much smaller than RV770 260m㎡. As we know by now, it will have 192 ALU. RV770 each ALU matched 5SP and then RV870 will have 960SP. In order to control the core area, it is still 256bit. We believe RV870 will be 1.2 times than RV770 in performances, but this will be decided by the clock of RV870.

It is also said that AMD next generation R800 will use new design. We know Radeon HD3870X2 and the coming Radeon HD4870X2 both used single PCB+dual graphic core design while R800 will possible use real dual core design. If so, AMD next generation flagship R800 will be the first dual core GPU. The specs of R800 will double RV870.

Advanced 45nm (40nm?) will bring RV870 smaller core area. The current RV770 did well in performances but the temperature is really terrible. If RV870 can settle this problem and further improve performances, it will be really excited for us and it will be the first real dual core GPU possibly.

OChack ::

ne je kr logično za moje pojme sedaj bomo dobl dual in quad core GPU ki bojo kick ass gtx350 kljub 256 bitnem vodilu, saj bo sam čip namreč zelo poceni, nvidiin 570mm2 in 512bitna azdeva bo namreč koštala skoraj 10x več tako da tudi v naslednji rundi pričakujem poraz nvidie dokler ta ne skoči na 40nm vlakec
Int€l inside, IDIOT Outside

destroyer2k ::

OChack

Mah ne vem meni se ne zdi najbol logično, ker 1.2x hitrejša res nekam premalo. Nekaj ati je govoril da je že hotel frekvence shaderjev zdvignat, že na r770, ampak arhitektura ni im omogočala, tako da če bodo res sedaj zdvignal pri r870 na nekaj čez 1ghz, in nekaj več shaderjev, bo pomojem mnenju nekaj hitreje kot pa 1,2x.

paljer ::

Zanimiva mi je uporaba besede spektakulacija in rumor.

PaX_MaN ::

Prevajanje je jeba.

Samuel ::

tud "dvignat" je za kozlat

Grey ::

1,2x? To je premalo. Aja, pa reče se špekulacija/e...:D

OZZY ::

koker jaz razumem 1.2 ni 20% hitrej temveč 120% glede na rv770. Se pravi, če bi zdej dosegel recimo score v 3dmarku 10000 bi po novem bil ta 22000.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

destroyer2k ::

OZZY

Ne to je 20% hitreje.

jimyboy ::

Sam tele čipi od ATI-ja so pa zlo bogi po zmogljivosti zadnje čase. Sedanjo serijo rešuje samo DDR5 ram, pri r870 pa nebojo mel več te prednosti pred Nvidio. Škoda da ima slednja totalno debilno politiko glede price/performance.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jimyboy ()

Shegevara ::

sej bi bilo tud čudno če bi bili nvidijini čipi za 500€(kera cena za grafično LOL) bogi.
(nobeni niso btw)

destroyer2k ::

jimyboy

Niti ne, ker multi gpu ati vrjame da je rešitev (več poceni jedr skupaj danih), in tudi jaz vrjamem da je to prihodnost, ker ena firma pravi da je naredla program, ki bo lahko izkoristil 90-95% novo jedro, kar pomeni če si mel v igri 100fps in daš eno jedro zraven boš mel kasneje 190-195 fps-jev.

Brane2 ::

Kaj ti pomaga 200fps, če v kitu ne boš dobil novih oči in upgradea neokortexa s pripadajočim re-flashom, da boš lahko 200 slik v sekundi dejanjsko tudi videl ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

destroyer2k ::

Brane2

To sem samo kot primer dal itak 200fps-jev ti nič ne koristi, ampak najlažje sem prikazal, ko tist da bi rekl 20 fps-jev dobiš z enim jedrom in okol 36-38fps-jev z dvem jedrom, pa se mi ni dal računati te procente.

Zgodovina sprememb…

OChack ::

1,2x? To je premalo. Aja, pa reče se špekulacija/e...:D

to ej ravno tako hitro kot 280GTX oz. malo hitreje, če veš da bo vseskupaj dual ali quad core potem veš d abo stroj super in se ni za pritoževat, ker če boš 140mm2 čip z tako zmogljivostjo mel v notestniku bo prelepo ;).....sicer v multicore navezi zadeva butne G300 za šalo pomoje
ja frekvence shaderjov naj bi tokrat bile ločene ( tako so obljubili) vendar malce dvomim....pustimo se presenetiti
Int€l inside, IDIOT Outside

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OChack ()

OChack ::

Sam tele čipi od ATI-ja so pa zlo bogi po zmogljivosti zadnje čase. Sedanjo serijo rešuje samo DDR5 ram, pri r870 pa nebojo mel več te prednosti pred Nvidio. Škoda da ima slednja totalno debilno politiko glede price/performance.

multi core baby multi core....isto kot intel quad, ne več 2 čipa pov metra narazn ampak kar lepo skupaj zlimana
tko da stvar bo zovnala G300 za burek
Int€l inside, IDIOT Outside

destroyer2k ::

OChack

Sam zelo me zanima, kako bo povezan naslednja generacija multi chip, ali bo enako kot zdej da uporablja crosfire ali bo čip dan drug zraven drugega in bo delovalo kot extra shaderjov in delovalo brez crosfire.

Keyser Soze ::

Aja, pa reče se špekulacija/e...:D

Spektakularna špekulacija?
OM, F, G!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung začel proizvajati 20 nm-bliskovni pomnilnik

Oddelek: Novice / Pomnilnik
64702 (3840) Jst
»

Zgodba o nastanku RV870

Oddelek: Novice / Grafične kartice
177929 (7147) Senitel
»

nVidia Fermi

Oddelek: Novice / Grafične kartice
394863 (3404) SanAndreas
»

ATi R800 šele konec leta

Oddelek: Novice / Grafične kartice
243270 (2302) Mr.B

Več podobnih tem