» »

Ukinitev obveznega RTV prispevka

Ukinitev obveznega RTV prispevka

djordjevic ::

So pa včeraj ti klinci vendarle prenašali nogomet - komentiral pa je en prav predrzno posrečen komentator, ki je ves čas stresal šale v smislu, da je igralec Hiberniana, ki ima največ žogo v posesti njihov vratar in da je kljub trem prejetim zadetkom njihov najboljši igralec. +4 za fun factor. :D
No grave is deep enough to keep us in chains.

nejcpirc ::

DEJSTVO: plačevanje RTVSlo prispevka ni obvezno!

Kako se mu potem lahko izognemo? Preprosto: odpovedati se moraš TV in radijskemu sprejemniku8-O

WTF? Hinavšcina na kubik! ... se mi za TV&radijski program RTVSlo (prav tako se mi ... za program PopTV&Co.);(

Ampak ne mi govort, da je TV sprejemnik sveta naprava, ki je v naši banana republiki samo zato, da lahko ovce gledamo (... tukaj vstavi pridevnik) program RTVSlo?!

Folk ima kabelsko in digitalno satelitsko in hoče gledat na stotine drugih kanalov. Hoče si pogledat posnetek poroke, posnetke svojih otrok, mature,...
Hoče si pogledat kupljen/spiratiziran film z DVDja. Hoče na TV priklopit konzolo in nekaj odigrat... in še in še.

Ampak važno, da se lahko izogneš plačevanju prispevka! Seveda na račun vsega zgoraj naštetega8-O

In zakaj imamo sploh možnost, da se izognemo, če pa ima zavod RTVSlo tak ogromen vpliv na slovensko kulturo? Moji starši so ga (in ga še vedno) ves čas plačevali, plačujem ga sedaj že leta tudi sam. Ampak očitno še vedno nisem kulturen?:( A si mogoče ti? Zakaj nas potem ne prisilijo, da gledamo program in smo vsi kulturni??

Bullshit! Piše se leto 2010. Petdeseta so bila zelo dolgo nazaj in takrat ne rečem, je bila ta ureditev sprejemljiva. Danes pač ne!

Kaj pa Skandinavci? Hint...vsekakor nimajo tako urejeno kot pri nas :)

Torej kje je peticija? Podpisnikov bo kot listja in trave, o tem ne dvomim :)

kmetek ::

pezdirju pisat.

Alexius Heristalski ::

nejcpirc je izjavil:


Kaj pa Skandinavci? Hint...vsekakor nimajo tako urejeno kot pri nas :)

Če je verjeti Wikipediji, imajo prav tako mesečno naročnino na gospodinjstvo kot pri nas, le da njihove nacionalne medijske hiše, ki se financirajo na ta način, nimajo oglasov.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

lexios ::

3 opcije:

1. ukinimo RTV SLO ...ampak so kulturni strici rekli da ne bo šlo!
2. ukinimo reklame na RTV SLO in pustimo "prispevek" ...ampak kulturni strici radi (so)financirajo gala večere (ema in podobne crap prireditve...), bi kmalu zmanjkalo za plače, upokojencem pa ne moremo vzet!
3. privatizacija RTV SLO in ukinitev "prispevka" ...ampak so kulturni strici rekli, da gre za nacionalni ponos!

...vsekakor ste se zgodaj spomnli! Dejmo še mal počakat! [Sarc off]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Pyr0Beast ::

V bistvu ukinitev nacionalne televizije ni nekaj tako slabega in nemogočega.

Samo potem imamo kurnik z ostalimi korporacijskimi brozgami in paranoičnim poročanjem.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

nurmaln ::

Pyr0Beast je izjavil:

Samo potem imamo kurnik z ostalimi korporacijskimi brozgami in paranoičnim poročanjem.

No včasih sem poročila spremljal na RTVSLO in ne na POPTV, ker sem imel na POPTV občutek kot da bi poslušal nek rumeni medij, predstavljen kot da bi se rad približal ne-preveč-razmišljujočim osebam.
Zmeraj pogosteje zelo podoben občutek dobivam pri RTVSLO.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

Pyr0Beast ::

Saj, niso daleč. Tole šalabajzarstvo je nalezljivo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

nejcpirc ::

Kaj pa prinese konec leta prehod na digitalni signal? Lahko s tem tehnično omejijo, da program spremlja samo gospodinjstvo, ki ga hoče in ga tudi plača? Kot nadgradnja debilni možnosti, da se moraš odpovedati TV sprejemniku, če že nočeš plačevati?

Pyr0Beast ::

Ne. Samo glede na to da je zadeva programska, zakaj pa ne ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

amigo_no1 ::

Če to storijo bodo nenadoma ostali brez mucho sedanjih naročnikov (ob predpostavki da (ne)kvaliteta programa ostane nespremenjena).

Hardstyle ::

Vse kar je dobrega na rtvslo so zimski športi pa še te gledaš na tujem programu ko so reklame pol pa pač pozabiš preklopit nazaj.

sidd ::

amigo_no1 je izjavil:

Če to storijo bodo nenadoma ostali brez mucho sedanjih naročnikov (ob predpostavki da (ne)kvaliteta programa ostane nespremenjena).


Pa bodo brez! Tako kot telekom izgublja naročnike....država naj naredi skald, in ves denar kaj gre zdaj za RTV iz prispevkov, se urejajo razpisi za kulturen program. RTV pa ostane v pomanjšanem merilu, tako da minimalna količina kulture le ostane. EMO in podobno sranje pa naj kr financirajo komercialne hiše. Bo vsaj nek šov, saj bo cilj dobiček.
Če je državno, bi lahko bilo vsaj poceni oz. najceneje na tržišču! Ne pa narod molzt..
no idea for signature
signed
I

Okapi ::

Vse kar je dobrega na rtvslo so zimski šport
Ja, tako dobro, da zdaj sredi poletja ob sobotah popoldan ponavljajo zimske olimpijske igre. Menda edina televizija na celem svetu, ki kaj takšnega počne.;((

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Alexius Heristalski ::

nejcpirc je izjavil:

Kaj pa prinese konec leta prehod na digitalni signal? Lahko s tem tehnično omejijo, da program spremlja samo gospodinjstvo, ki ga hoče in ga tudi plača? Kot nadgradnja debilni možnosti, da se moraš odpovedati TV sprejemniku, če že nočeš plačevati?

Mux A, s katerim upravlja nacionalka, mora biti FTA.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

nejcpirc ::

Alexius Heristalski je izjavil:

Mux A, s katerim upravlja nacionalka, mora biti FTA.


Bullshit je FTA...moraš plačat ali pa se odpovedati TVju. Let's get digital: ali plačaš ali si upravičen do brezplačnega signala ali pa ne plačaš in ti ne omogočijo sprejemanja...kot alternativa, da se odpoveš TVju in s tem plačilu prispevka. V 2010 ni več prostora za izgovore

LeQuack ::

Najbolj so stari dnevniki izpred 20 let, ki se predvajajo ponoči oz. zvečer. Res zelo uporabno, mogoče za nekoga ki živi v preteklosti. Top Shop pa dajo na primer v času, ko bi lahko prenašali Tour, ampak nee, oni se vključijo šele v zadnji četrtini dirke.
Quack !

detroit ::

Okapi je izjavil:

čakam le še kdaj bodo vsa smučanja začeli ponavljat
Pred dvema tednoma so okoli dveh popoldan v soboto ponavljali zimske olimpijske igre.;(

O.

tudi ta vikend so jih;)
Skero

k4vz0024 ::

Rado Pezdir je s svojo blitzkrieg zmago nad elektro distributerji dokazal, da ljudstvo niso nujno samo ovce, ki se jih striže po mili volji. Zato jaz predlagam, da nadaljuje ofenzivo in se sedaj spravi še na obvezno plačevanje RTV prispevka, ki je zame popolna bedarija in samo še ena anomalija na trgu.


Blitzkrieg potrebujemo, ker je državi mar za potrošnike.

finpol1 ::

Samo za info: koliko približno znaša RTV prispevek v Slo. samo za TV? ker to imamo tudi v drugih državah in delam primerjavo.

tnx & lp

amigo_no1 ::

finpol1 ::

Še vedno veljajo iste vrednosti prispevka, kot v tem članku za celo Slovenijo?

Alexius Heristalski ::

fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Sc0ut ::

Jaz bi dal mesečni pavšal 3 eur. Pol pa se naj zreorganizirajo, kolikor se znajo.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

-valvoline- ::

Ukida se pretplata za RTS!

http://www.smedia.rs/biznis/vest/38028/

Respect.

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

in kake veze ima slovenija s srbijo
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

kmetek ::

da je mafijska država bolj napredna.

andromedar ::

/rant ON

Bog ne daj, da se TVSLO ukine, ker je v naši državi še edina hiša, ki sproducira kaj prebavljivega.

Nekdo pred mano je omenil, da je enako dosti reklam kot na POP TV. Prosim vas lepo..., na popu film prekinejo vsakih 15 minut za 5 minut reklam. Verjetno ga še obrežejo, da je vsega skupaj konec v doglednem času. Katastrofa!
Da ne začnem razglabljat o nivoju filmov na popu, ki je pod vsako kritiko. Standardna bedna hollywoodska (ali mehiška, venezuelska, španska..) osladna hiperprodukcija, ki ni vredna videokasete, na katero je bila posneta. O senzacionalističnih 24ur in 'Svet na Kanalu A' raje sploh ne bi... Raje se v rit brcam, kot da gledam kaj temu podobnega. Takega šunda na TV SLO na srečo ni.

Torej, če imate radi sebe in svoje otroke, se/jih ne filajte s sranjem, ki vam jih servirajo komercialne tv in ra postaje.

Je pa TV SLO (verjetno) polna ljudi, ki se šlepajo in samo hodijo v službo. Zaposlenih je verjetno veliko preveč - zato je tudi RTV naročnina draga.

/rant OFF
Eh?

kmetek ::

če ne morejo enega konkretnega programa narediti za 8 mio € mesečno + nekaj milionov od prihodkov reklam, je bolje, da pade atomska na RTV stavbo....narod tega NI DOLŽAN podpirati.
imamo vsakoletno dokapitalizajo sranja od banke NLB dovolj + ostala sranja.

Silck ::

Naj kodirajo programe pa naj potem plačujejo samo tisti, ki hočejo gledat! Me prav zanima koliko bi pokasirali.

kmetek ::

točno tako...

RejZoR ::

Osebno sem takoj za. SLO1 in SLO2 razen kakšnih dokumentarcev tu in tam in kakšnega presenetljivo dobrega filma 1x na pol leta ni vreden omembe. SLO3 pa je itaq 24/7 prenos bebcev iz parlamenta. In to moramo obvezno plačevat. Zakaj že?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

RejZoR ::

Sorry sam raje gledam cel dan bebave reklame za Persil, Vanish in jebene pinte Alldays ways kot pa da plačuješ za nekaj kar itaq sploh skor nikoli ne gledaš. Kaj mi pomaga če ni ist nič reklam, če pa tud ni čist nič pametnega za gledat.

Kanal A in POP TV, kljub ponavljanju vrtita dost dober stuff. POP TV dopoldne nič ne gledam ker so skoz same žajfe, ima pa Kanala A dost ok program, zvečer pa prešaltam na POP TV, ko imajo dobre serije pozno v noč. Edino kar me moti na POP TV in mi gre res na živce je 24kur zvečer, ki jih morajo vtaknit med blockbuster filme, da me pol vmes zmanjka in ne vidim nobenega filma v celoti. Prov uno polurna prekinitev za novice, ki si jih itaq že 3x prej videl...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

ahac ::

Namen nacionalne TV ni, da dela komercialen program.
Pa, če bi ukinil TV SLO, kot si nekateri želite, bi POPtv res imel monopol. Potem bi šele imel zanič program...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

RejZoR ::

ahac je izjavil:

Namen nacionalne TV ni, da dela komercialen program.
Pa, če bi ukinil TV SLO, kot si nekateri želite, bi POPtv res imel monopol. Potem bi šele imel zanič program...


In kaj je zdej drugače ko imamo RTV-jeve programe? POPTV in kanal A itaq furata čist svoj program povsem neodvisen od RTV-jevih kanalov. Kakšen monopol neki če pa je tko kot bi rekel, da ima Petrol monopol nad Fructalom. Sploh nima veze.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

amigo_no1 ::

Je lahko program še bolj zanič ??

black ice ::

TV gledam izredno malo, zato pa toliko več poslušam radio (v avtu seveda). Priznam, da imata Radio Si in Val 202 za nekaj razredov bolj kvaliteten program kot ostale slovenske postaje (z izjemo kakšnega MARŠa in podobnih).
Zaradi mene, lahko televizijski program takoj ukinejo, itak gledam samo kakšen Discovery ali History program. Ostale stvari pa pogledam preko MMC.

Če že komentiram TV program, bi lahko več delali na oddajah tipa Ugriznimo znanost in Prava idaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: black ice ()

Cervantes ::

@blackice:

Točno tako.

mtosev ::

kolk te majo sploh zaposlenih na RTVSLO
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Looooooka ::

Bolj fer bi bilo, da vsako leto obvezno pokazejo koliko denarja je slo za vsako oddajo. Potem se z glasovanjem odloci katere oddaje imajo pravico prejemanja denarja.
Za kulturo je treba pac nekaj prispevati...ampak oddaje kot so eurovizija in podobne neumnosti pac ne spadajo pod kulturo.
To al naj se pa rtv slo prepove dodatno financiranje z reklamnimi oglasi. Trenutno majo glede na 2 vira prihodkov drek od programa...zato pa ljudje gledajo neumnosti na POPTV-ju.
Sej sploh nikjer ni vec nobene oddaje, kjer bi nekdo odgovarjal na kaksna splosna in nesplosna vprasanja(se ob "zabavi" vsaj cesa naucis). Folk gleda kretene, ki mecejo zogice v plasticne kozarcke.
Banana republika...opice smo pa mi :)

OldSkul ::

RTV = socialna podpora za množico ljudi, ki sicer ne vem kaj bi delali
Takih ustanov oz. podjetij je v Slo. še polno, zato ni čudno da drvimo v prepad. Sem spadajo SŽ, Mercator, itd.
Zato pa imajo take težave in to kljub temu, da imajo dva vira prihodkov.

Okapi ::

kolk te majo sploh zaposlenih na RTVSLO

A) Ogromno
B) Nihče točno ne ve
C) Preveč

Pravilni so vsi trije odgovori.8-)

O.

PaX_MaN ::

mtosev je izjavil:

kolk te majo sploh zaposlenih na RTVSLO

~3k.

mtosev ::

lol 3000 ljudi haha a so zmešani?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

gumby ::

Ne, folk je zmešan, da to financira.
my brain hurts

mtosev ::

še ena kolk pa sploh majo plače tam?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

PaX_MaN ::

SplitCookie ::

Ni samo RTV tak. Obstaja še mali milijon ostalih medijskih hiš ki producirajo enak šrot kakor POP TV in se jim namenja bale keša.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Karaya 52 ::

Nad RTV se zgrazamo samo zato, ker dobite vsak mesec poloznico. Ce bi vam drzava poslala poloznico za dokapitalizacijo NLB, Adrie, SZ, NKBM, plesnega centra in vsa ostala jajca ... bi bila loza polna podobnih tem. Neformalno gibanje za pravice davklopacevalcev bo nekoc zaropotalo.

SplitCookie ::

^ Nebi mogel bolje povedat
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RTV prispevek (strani: 1 2 3 457 58 59 60 )

Oddelek: Loža
2971288074 (375) aviator
»

RTV prispevek za (praktično) vse (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Sedem umetnosti
21440950 (12297) Mato989
»

Peticija za ukinitev RTV prispevka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14734076 (29459) radmannsdorf
»

RTVSLO prispevek

Oddelek: Loža
487129 (5512) Ales
»

RTV naročnina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10327862 (22457) St235

Več podobnih tem